Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, dzidexx napisał:

Nie musisz jeśli chcesz użyć MiFlash lub Fastboot.

Debugowanie jest potrzebne do komunikacji przez adb.

no tak, ale w tym poradniku tutaj własnie jest przykazane znaleźć wersje z polskim językiem oznaczoną jako "zablokowany" a pod linkiem tego nie ma i nie wiem jak ruszać dalej by nie skopać tego całkiem. w pierwszym pytaniu chciałem usłyszeć co  z tym fantem właśnie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 1pieter napisał:

nie pamiętam kodu blokady.

Kod blokad = 4cyfrowy kod, potocznie przez "zielonych" nazywany "pinem". Nie zmienia to faktu, że nie pamiętasz 4 cyfr które sam ustawiłeś....

30 minut temu, 1pieter napisał:

z tego co się zorientowałem bootloader jest wyłączony

"Wyłączony"... Czytać mam to jako zablokowany, czy odblokowany? Błagam, proste, konkretne informacje... Jeżeli jest zablokowany, to wchodzisz do MiRecovery i robisz fabryczny, jeżeli odblokowany to wchodzisz do TWRP i usuwasz kilka plików (które? Znajdziesz na forum)... Na zablokowanym MUSI wchodzić Recovery, na odblokowanym TWRP możesz uruchomić z poziomu PC poprzez minimal ADB... Ani w 1, ani 2 przypadku nie potrzebujesz debugowania. Debugowanie jest potrzebne przy odblokowaniu BL z poziomu Fastboot przez MiUnlock lub z poziomu EDL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na spokojnie już piszę. Gdy wchodzę do menu przyciskami power oraz volume+ i uruchamiam recovery to następuje ponowne uruchomienie telefonu odrazu i pojawia się tylko obrazek by podłączyć kabel i program MiPCSuite tyle, ani nic więcej się nie da zrobić ani telefonu przy kompie nie wykrywa (na forum tu gdzieś wyczytałem , że jak tak się dzieje to jest zablokowany bootloader). co do tego pinu to gdzie on jest? tyle razy się już bawiłem próbując wybrnąć i jest tylko przesunięcie palcem po nieudanych próbach telefon zblokowany na określony czas i tyle nigdzie nie chce żadnego pinu.  wszędzie gdzie przeglądam to są metody po włączeniu debugowania, z odblokowanym bootloaderm bądź przez konto google bądź miui. A by tak krok po kroku dojść jak bez tych opcji to nie mogę wyszperać tym bardziej, że nie bardzo wiem co się z czym je jak robię to pierwszy raz. tylko w tym poście było zaczęte jak, ale napisane jest by znaleźć jakiś "zablokowany" system i na tym utknąłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zablokowanym BL nic nie zrobisz. Możesz próbować odpalić MiPCSuite i czyścić z jego poziomu, ale sukcesów nie wróżę.... Zostaje tryb EDL. Najlepiej będzie oddać fon do serwisu, który się zajmuje sprzętem Xiaomi i będzie wiedział co zrobić bez rozwalenia fona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Nezumi napisał:

Na zablokowanym BL nic nie zrobisz. Możesz próbować odpalić MiPCSuite i czyścić z jego poziomu, ale sukcesów nie wróżę.... Zostaje tryb EDL. Najlepiej będzie oddać fon do serwisu, który się zajmuje sprzętem Xiaomi i będzie wiedział co zrobić bez rozwalenia fona...

sam  widzisz, że sprawa nie jest taka prosta, a odrazu mnie zjechałeś jak można było nie pamiętać i irytacja odrazu.
MIPCsuite nic, próbuje, ale nie jest zgoda w telefonie na połączenie kliknięta.

dudek taka rzeźba jak tu?
 

nie wydaje się trudne do zorganizowania. a jak się uda to co dalej z instalacją? jak ma przebiec? skąd soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, 1pieter napisał:

a odrazu mnie zjechałeś jak można było nie pamiętać i irytacja odrazu.

Wyobraź sobie, że na forum nie jesteś sam, mając x ludzi, którzy nie potrafią przeczytać podstawowych informacji na stronie chyba mam prawo być zirytowany, czyż nie? No i nadal się dziwię, jak można nie pamiętać kodu/wzoru/zabezpieczenia do własnego telefonu i nie było to "zjechałeś", a "zdziwiłeś". Sprawa w zależności od osoby, może być prosta... Możesz wrzucić w EDL, ale jak napisałem wyżej, bezpieczniej jest słać do serwisu, który się tym zajmuje.

11 minut temu, 1pieter napisał:

to co dalej z instalacją? jak ma przebiec? skąd soft?

Przecież wszystko masz 1 poście tego tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój pierwszy xiaomi i nie miałem pojęcia, że telefon po ponownym uruchomieniu będzie chciał kod, a nie odcisk palca. A, że miałem inne telefony do użytku na daną chwile to akurat ten kod z tego mi wyleciał jaki był bo ustawiłem i trzy tygodnie przeleżał. Nawet nie wiesz jak sobie w brodę pluje, że uziemiłem sobie telefon przez taką durnotę. 

czyli sprawdźmy czy dobrze zrozumiałem. 
mam wprowadzić telefon w tryb EDL, a potem pobrać softa np.  stąd 

https://miuipolska.pl/download/

 i przy pomocy XiomiMIFlash wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam drodzy forumowicze. 

Od paru dni męcze się z moim RN 5 który przyszedł do mnie z Chińskim romem bez jez. polskiego oraz bez aplikacji Google

22432817_Screenshot_1970-01-01-08-06-20-173_com.android.settings1.thumb.png.615952c7d61f7c11eabce388f08c13f8.png

Mam zablokowany bootloader i chciałem wgrać ten rom przez miflash

å¾ç.png

Z RN5 łącze sie przez EDL zwierając dwa piny pod tylną obudową, w menadzeże urządzeń wykrywa urządzenie.

Wejście w tryb download przez wcisniecie wszystkich trzech przycisów jest nie możliwe ponieważ tel. sie uruchamia ponownie.

Problem polega na tym że wywala mi błąd za każdym razem

image.thumb.png.aa172c34ba9a854c9f6302e48b150ad4.png

Może ktoś zechciał by mi pomóc????

 

 

 

Edytowane przez tomwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę Was o opinie i pomoc. Telefon Redmi 4x Global Version. Telefon podczas użytkowania wywalał aplikacje. Postanowiłem go zaktualizować, ale aktualizacje nie poszły, ponieważ był problem z weryfikacją. Przywróciłem tel do ustawień fabrycznych i dokonałem aktualizacji. Telefon uruchomił się ponownie, przeleciał pasek aktualizacji i podczas ponownego uruchamiania zawisł na logo i tak wisiał przez 2 godz. I tak zostało. Telefon jest jeszcze na gwarancji, aczkolwiek sklepu w którym go kupiłem już nie ma albo nie odpisują (sklep we Wrocławiu). Czy w tym przypadku mogę go odesłać do jakiegoś głównego serwisu załączając paragon? Ewentualnie proszę o pomoc czy mogę coś jeszcze zrobić z tel.

Telefon wisi na logo, bootloader zablokowany, istnieje możliwość wejścia w tryb fastboot, oraz jakiś inny tryb na którym wyświetla się kształt telefonu (z napisem pcsuite.mi.com). , nie mogę wejść w tryb download, próbowałem już chyba wszystkich możliwych sposobów opisanych na forum, łącznie z kablem deep flash (uruchamia się i przechodzi do trybu ładowania), bez rezultatu. Po podłączeniu do PC widzi go jako Andriod ADB. W żaden sposób nie mogę sprawić aby był widoczny jako kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej (aby wgrać soft). Pcsuite zainstalowane, różne inne sterowniki z forum i dalej nic. Miflash widzi go tylko w trybie fastboot. Czy można coś z tym fantem jeszcze zrobić czy tylko serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jak w tej chwili zobaczyć ale jak próbowałem wpisywać polecenie w cmd to po wpisaniu chyba ,,fastboot devices" pokazało mi że wykryto urządzenie a jak wpisałem jakieś inne polecenie nie pamiętam dokładnie jakie to wyskoczyło ,,locked'' ale spróbuję to wpisać. Jak próbowałem załadować soft fastboot przez miflash to wyskoczył błąd coś typu ,, tz error''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź z serwisu miui: W sprawie gwarancji prosimy kontaktować się ze sprzedawcą. Niestety 

Jeżeli bootloader faktycznie będzie zablokowany, to już tylko serwis czy będzie można jeszcze coś podziałać? Pytam ponieważ będę dzisiaj przejeżdżał koło serwisu i w razie czego najwyżej zapytałbym u nich.

Edytowane przez Grzesiek55
Pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem pierwszej opcji, pobrało ok 1,5Gb, na telefonie pojawił się napis ,,updating MIUI, don't reboot the device", pasek postępu ruszył może z 3mm i cały czas stoi, a w pc mi suite i taki napis na czerwono i co dalej? 

bb.JPG

cc.JPG

dd.JPG

Edytowane przez Grzesiek55
dodanie zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stable 8.5.2.0 (z linku pobrało się 8.5.4.0) też nie idzie, tzn. pokazuje chyba błąd (załącznik). Próbowałem wgrywać inne i tylko jedno teoretycznie coś tam ruszyło ale podobnie jak z tą aktualizacją online, czyli kicha. Czy podczas wgrywania powinien przesuwać się pasek postępu jak i w telefonie tak i w PC? Będę miał chwile jutro to spróbuje z tym Xiaomi ADB. Czy jest możliwe że aktualizacja się niby wgra ale dalej wisi na logo bo, np coś jest nie tak z elektroniką (może pamięć?) Czy skoro uruchamia się tryb fastboot oraz pcsuite.mi, to powinno wszystko ruszyć? może jest jaki problem w sterownikach?

ee.PNG

ff.PNG

gg.PNG

hh.PNG

Przez adb kopiuje pliki ale na koniec wywala błąd. O czym to może świadczyć?

jj.PNG

Edytowane przez Grzesiek55
nowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...