Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Od kilku godzin próbuję wgrać oficjalne MIUI na Redmi 3 i delikatnie mówiąc trochę mi nie idzie. Obecnie jest na nim wgrany xiaomi.eu 7.1.2.0. Bootloader jest zablokowany więc próbuję wgrać coś oficjalnego przez MiFlash w trybie EDL, ale za każdym razem próby te kończą się niepowodzeniem. Błędy jakie do tej pory zaobserwowałem to "send configure command failed", "cannot receive hello packet" i jeszcze jeden, którego nie pamiętam. Wydaje mi się, że ze sterownikami wszystko jest ok. Ponad to próbowałem zarówno z "driver signature enforcement" jak i bez. Póki co Redmi dalej męczy się na syfiastym sofcie, a ja mam niezłą zagwozdkę. 

Dlatego może jest tu ktoś, kto byłby w stanie podrzucić jeszcze jakiś pomysł co jest nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

Probowales na starszej wersji miflasha? Mi nowa takie bledy sypala jak Tobie, a 2015 poszlo bez problemu.

Do tej pory próbowałem tylko na nowym i na becie. Zaraz spróbuję coś starszego, bo Twoja rada brzmi całkiem sensownie. ;) 

edit

Tym razem po 2s zakończyło się errorem "Osiągnięto koniec pliku.(0x80070026: Receiving hello packet)"...

edit2

W końcu się udało :D. Chodziło o ścieżkę dostępu do folderu z ROMem. Wielkie dzięki za sugestię!

Edytowane przez ImpactBlu
uniknięcie dwóch postów jeden pod drugim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Koledzy, ktoś w innym poście napisał, że nie ma Miui Global na Redmi 4. Czy to prawda? Co najlepiej wgrać na zablokowany bootloader?

Nie ma i raczej nie będzie. Trzeba odblokować bl i wgrać rom eu/pl. Na zablokowany to co najwyżej china dev, tylko po to żeby odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo nie mogę sflashować telefonu, a gdy telefon się zresetuje to mam tylko logo MI

Zeby wejść do trybu edl użyłem komendy: adb reboot edl

 

Wcześniej byłem w trybie fastboot i jak wpisywałem komende: fastboot oem edl to wyskakiwało mi failed

58fcd4d1f0117_Screenshot2017-04-2310-41-28.thumb.jpg.54ef83b6b24328c8fda24d283543836f.jpg

teraz jak wpisuje tę samą komende : fastboot oem edl to pokazuje okay, ale telefon nie przechodzi w tryb edl tylko się resetuje i tak kilka razy mi się resetuje i tylko mam same logo Mi i nic więcej

58fcd50cb6eac_Screenshot2017-04-2318-21-07.thumb.jpg.4253ef65fb35610cd840ef21e9997c27.jpg

Takie błędy wyskakują mi podczas flashowania:

58fcdb7135ce0_Screenshot2017-04-2311-17-18.thumb.jpg.aef3d189cf7c4d654bc5ab3201548125.jpg

 

Próbowałem jeszcze na MiFlash Beta

58fcd5a235cf9_Screenshot2017-04-2317-32-17.thumb.jpg.ba9daabcc37f330bfd90c088b25d2267.jpg

 

Próbowałem na dysku C: jak i na pulpicie

 

Edytowane przez dexterek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dexterek napisał:

@slimdick Windows 10 32bitowy

Najlepiej jakbyś użył win 64bit i MiFlasha 2016.04.01 bo to sprawdzone. Na 32bit to może jeszcze najnowszy 2016.12.22 da radę. Tu link do pobrania https://drive.google.com/file/d/0B5CNG_NODqE0a21vbHQwV081SUE/view?usp=sharing i temat o nim na en.miui: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=519835&highlight=miflash%2B2016.12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick

@FromWP

 

niedawno udało mi się sflashować na starej wersi flasha 2015, użyłem tego ROMa: ManhIT_Redmi3.PRO_Multi_6.5.12_v7-5.1_Global_Locked_UL.zip

żeby wgrać twrp i wgrać miui polska to juz nie potrzebuje odblokowywać bootloadera ? tylko przez sklep google play sciagnąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dexterek napisał:

@slimdick

@FromWPeby wgrać twrp i wgrać miui polska to juz nie potrzebuje odblokowywać bootloadera ?

Musisz odblokować jak chcesz wgrać twrp i rom eu/pl. Żeby to zrobić musisz wgrać oficjalny rom, najlepiej global dev. To czy się uda na win 32 zależy też od wersji romu, za starszymi to przechodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dexterek napisał:

@FromWP na tym romie jest już wgrany root

Wiem, ale co to ma do rzeczy? Wietnamczyk przerobił rom eu/pl pod MiFlasha (tak żeby można było go wgrać na zablokowany bl) i dodał od razu supersu. Nie zmienia to faktu że nadal masz zablokowany bl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam Redmi 4 i zrobiłem wszytko tak jak w instrukcji ale dochodzi do 35 % i na czerwono pojawia się: W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008) Max buffer sector is 256. Rom pobrałem:  Redmi 4 Latest China Developer Version Fastboot File Download z tej strony: http://en.miui.com/a-234.html    Pomóżcie chce wgrać oficjalny rom bo miałem tego śmieciowego

Edytowane przez DjMatysBonz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Sytuacja:

Uceglony  Mi 5s  z zablokowanym bootloaderem. Tryb fastboot czynny. Vol+ i power wyświetla szkic fona i wtyczkę USB pokazująca czy fon podpięty czy odłączony od kompa

Komp z win7.

 

Do doświadczonych pytania mam:

Jakie mam szanse wgrać system przez Miflash?

Jaki system  ( która wersja) będzie najlepsza do prób?

 

Jeżeli się nie powiedzie to czekam na zamówiony już kabelek.

I tu tez pytanie: w zaleceniach widzę wyjęcie baterii. To warunek konieczny przy kablu? Bo nie wiem czy tak łatwo wyjąć baterie z Mi5s.

I jeszcze jedno: zależy mi żeby fona odpalić na czymkolwiek. Jak zmienić system na docelowy będę się martwił jak go uruchomie

 

Edytowane przez Pavvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zablokowanym bootloaderze fastboot ci nie pomoże. Tylko kabelek deep flash i EDL, jak nie zadziała to będziesz musiał dokonać zwarcia dwóch testpointow na płycie głównej - co niestety zrywa gwarancję, ale daje możliwość wgrania jakiegokolwiek softu przez EDL.


tapnięte z Redmi 4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś na forum tutorial krok po kroku dla początkujących, jak wgrywać system przez kabelek deep flash? 

Bo szukałem, ale co znajdowałem, to jakieś skroty i określenia niewiele mi mówiące. 

Pytanie dodatkowe: kabel ma przycisk. Domyślam się że przycisk wciśnięty to kabel w trybie deep flash, a bez tego normalne USB.

Dobrze kminię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2017 o 17:19, Pavvel napisał:

Spoko, kabel doszedl i ma przycisk.

Teraz muszę poszukać instrukcji krok po kroku jak za jego pomocą wgrać system. Jest na tym forum, bo coś nie mogę sam znaleźć?

 

 

 

Za jego pomocą odpalisz tylko tryb EDL. Później podłączasz normalny kabel (lub sterujesz tym swoim przyciskiem) i wgrywasz soft w trybie EDL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka. Mam telefon Xiaomi Redmi 3s i mam pewien problem bo nie działa wzor na blokadzie ekranu chcialme zrobic recovery lecz niestety nie dziala, w download mode takze nie da sie wejsc w zaden sposob po wcisnieciu 3 przyciskow odpala sie obrazek telefonu z kablem i nic wiecej:( przez fastboot sprawdzilem ze telefon ma zablokowany bootloader, niestety odblokowac go rownież nie moge mimo ze dostalem zezwolenie ale po podlaczeniu telefonu to unloock tool pokazuje ze telefon nie jest powiazany z kontem. I tu moje pytanie czy jest jaka kolwiek szansa na wgranie softu od nowa zeby zniknela blokada, na danych juz mi nie zalezy ... ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...