Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, mariusz.ur napisał:

Może , oczywiście instalacja przez miflash , sterowniki masz poprawnie zainstalowane i komputer rozpoznaje telefon w każdym trybie 

ZA nic nie mogę wejść do trybu download.Przy vol+i power pokazuje się logo miui ,niknie z powrotem jest i tak cały czas.Przy trzech wajchach pokazuje sie ekran testowy.co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączony telefon z włączonym debugowaniem usb , w folderze adb shift i prawy przycisk myszy , otwórz okno poleceń tutaj , wpisujesz adb devices , potwierdzasz na telefonie połączenie z komputerem , potem adb reboot edl , tryb edl to czarny ekran i czerwoną dioda

Poczytaj ten poradnik , tam wszystko jest opisane

 

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZA nic nie mogę wejść do trybu download.Przy vol+i power pokazuje się logo miui ,niknie z powrotem jest i tak cały czas.Przy trzech wajchach pokazuje sie ekran testowy.co z tym zrobić?

Może za długo Power trzymasz? Cały czas wcisnięty, to ciągły reboot raz po raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, miklo napisał:


Może za długo Power trzymasz? Cały czas wcisnięty, to ciągły reboot raz po raz.

Różnie próbuje,jak po krótkim mignięciu jest czarny ekran i podłącze go do kompa to świeci zielona dioda,pokazuje ikonę ładowania bateri a miflash go nie widzi.

Wyskoczyła ikona telefonu na ekranie,podłączyłem telefon i wyskoczyło info że sterownik nie podpisany

Edytowane przez imix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, mariusz.ur napisał:

Napisałem Ci jak masz wejść w tryb edl przez adb , jak nie wiesz jak to wejdź w tryb fastboot volume - i power i uruchom ten skrypt

Ściągnij i wypakuj zip

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/how-to/guide-reboot-to-edl-mode-fastboot-test-t3398718

Opis w linku

Po skrypcie załapało.ale ..miflesh nie możeznależć określonej ścieżki lub nazwa pliku,katalogu,składnia jest niepoprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi2 opiszę Ci mój przypadek .

Jeden laptop , dwa systemy win 10 64 , na pierwszym nieład i nieporządek ( zainstalowane sterowniki do wszystkich telefonów jakie są w domu ) , drugi czysty z zainstalowanymi sterownikami tylko do xiaomi , na obu systemach telefon wykrywany prawidłowo we wszystkich trybach , na pierwszym działa miflash z sierpnia , z kwietnia wywala określone rzutowanie jest nieprawidłowe , na drugim działa tylko miflash beta , a z kwietnia i sierpnia wywala określone rzutowanie jest nieprawidłowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz.ur napisał:

Jaką wersję masz miflasha ?

Witam z powrotem po nocy.Mam dwa miflashe wersja-2012.8.25,0 i 2016.3.30.0 Ciągle problem " niema ścieżki,pliku ,składni itp."Zmieniałem "pakowacze",Bandizip,winzip,7-zip .I na dysku D i na C.To samo g..

2 godziny temu, Redmi2 napisał:


Zapraszam do mojego poradnika, tam masz jak poprawnie zrobic miflash z podaniem dobrze sciezki itp..

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Tu nie o miflash chodzi :-) a kolega zle podal sciezke do romu lub wcale, lub rom nie zostal wypakowany lub telefon w miflashu nie wykryty :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

A gdzie twój poradnik ,bo nie mogę znależć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie jest napisane " Powinniśmy otrzymać dwa, albo trzy pliki o roszerzeniu .bat, tyle samo plików .sh, plik tekstowy i folder z obrazami partycji "images". "

Ale  u mnie nie ma plików bat tylko 3 foldery Meta Inf, firmware update i cust , obraz o nazwie boot i jakies 3 pliki 

Rom sciągniętu z miui polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:


Masz problem z komunikaja z telefonem.
Uzywasz jakies firewalla, antywira? Zmien port usb.
Masz komunikat oepn serial port com3 faild, wiec rozlacza Ci komunikacje z telefonem, cos zamyka port 9008.
Sprawdz na innym porcie usb, wylacz antywira.


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Tylko systemowe, defender i firewall.W download wchodze przez fastbood i skrypt,może to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Redmi2 napisał:


Obojetne jak wejdziesz w download, jak komorka dalej jest w download to nie ma znaczenia jakim sposobem tam wszedles, tel po 30s sie zrestartowal czy dalej jest w edl?
Mowie zmien port usb na inny i sprobuj mozesz tez zmienic kabel usb.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Zmieniłem port,dalej w edl,aby wyjść z adl to tylko ręcznie.

Zrzut ekranu (4).png

Edytowane przez imix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:


Hahaha, pw. Odpocznij i sprobuj jeszcze raz :-) moze inny komp.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Niema innego kompa..ale zrobiłem prowizorkę kabel.Ładnie wchodzi w ten tryb download ,cóż jak nie widzi telefonu.A co z tym zrobić to taki mądry to nie jestem (jeszcze:).Chyba przeinstaluje winde wieczorem.

Chcę jeszcze byś mi wyjaśnił jak to jest z tymi romami.
   .Mam redmi note 3 pro-kate.Romy kate do pobrania to Specjal edition?Bo te bez specjal edition to kenzo.Doszukałem sie tylko dwa romy do pobrania,global dev i global stable.

Edytowane przez imix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Telefonem nacieszyłem się parę godzi....

wczoraj zakupiłem jednak podczas aktualizacji coś się... i mam cegłę... Jeden kolega tutaj mnie ratuje na prywatnych wiadomosciach ale jest jedn problem. telefon to Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32 Zainstalowałem 2 rożne MiFlashe, sciagnalem rom http://en.miui.com/a-234.html -  Redmi Note 3 Special Edition Latest Global Stable Version Fastboot File Download Odpalam telefon volume - wraz z power i widze Mitu i androida, podłączam tel pod kompa, Miflash wykrywa komputer, podaje sciezke do folderu bez spacji wybieram środkowa opcje, flash all except storage, i... mam błąd. który twierdzi, ze nie ma takiego pliku, owszem w owym folderze nie ma takiego pliku są: http://imgur.com/a/jljdT I teraz pytanie czy to zly ROM czy problem z komunikacją?

Telefon nowka sztuka oficjalny dystrubutor.

Anyone, kto coś? :( 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tel, żyje, aplikacje się wczytują.

mariusz. ur, serdecznie dziękuję za wsparcie, ogromne podziękowania również dla kolegi @Snajper:)

Telefon się obudził i chyba wszystko działa.

Pytanie na przyszłość, w razie jakiś updatów - zdaje się co miesiąc z tego co mówił mi Snajper przy tej wersji ROMU, aktualizacje same się zrobią  czy zapytają mnie o pozwolenie na zassanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Redmi2 napisał:


Hahaha, pw. Odpocznij i sprobuj jeszcze raz :-) moze inny komp.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Wystarczyło dokładnie wyczyścić kompa(mychy nie:))i od drugiego strzału pooooszły konie.Na pierwszy strzał wyskoczyły dwie rzeczy.pierwsza to napis "katastrofalnie..i coś tam",druga to serducho z klaty:)Żyjemy oba dwa:)tzn.i tel. i ja.Serdeczne dzięki za pomoc,kto tylko się raczył podłączyć.Zaskoczony jestem mile pomocą na forum.O fachowości niema nawet co wspominać bo z daleka widać:)) Musieliście (jak w reklamie)chyba za młodu pić mleko,bo jesteście WIELCY!!  Dziękuję!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...