Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisał mi użytkownik Redmi2:

" Telefon wpadł w bricka i wisi na logo mi, a jak wisi na logo mi nie zobaczy go żaden miflash, nie da się też tel wyłączyć, bo trzymanie power go zresetuje. Musisz albo uruchomić go za pomocą kombinacji klawiszy w edl, lub w gatboot i komendami adb przejsc do edl, lub użyć kabelka deep flash"

Spróbuj tego:

http://en.miui.com/thread-267263-1-1.html

http://en.miui.com/thread-290959-1-1.html

Jak już wejdziesz w edl to najważniejsze, użyj najnowszego Miflash-a nie tego, którego użyłeś.

Edytowane przez Zenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Niestety nie wchodzi w edl (vol+ i power). Jedynie fastboot (vol- i power) ale dalej nic nie mogę zrobić. Jedynie Windows wykrywa urzadzenie bo jest dźwięk podłączanego telefonu ale nic więcej :( 
Kolega "Redmi2" napisał mi, bym poczekał aż się rozładuje telefon i wtedy zobaczę czy wejdzie w edl. 
Póki co, wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo nie wejdzie. Przejdź z fastboot do edl. Komenda fastboot oem edl.
Jak nie pomoże wygoogluj narzędzie fastboot to edl. Ale w sumie zasada działania ta sama jak komenda, tyle że z pseudo interfejsem tekstowym.
Ja używam starej wersji beta MiFlash. Działa bez zarzutu.
Jeśli tel włącza się i dopiero wisi na logo to bez problemu odratujesz, w edl będzie widoczny na porcie COM.
I też mam Win 10 64 bit. Nigdy nie użyłem wyłączenia podpisywania sterowników.

Redmi 3s nie jest problemowy. Mogłeś ładnie przejść z włączonego telefonu do edl z włączonym debugowamiem przez adb reboot edl. Aż dziwne, że Ci wywaliło błąd :D
Ja dla bezpieczeństwa zawsze zmieniam nazwę folderu na '1' zamiast tych przydługich nazw :)

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sylwester Nowaczyk napisał:

Dzięki! Niestety nie wchodzi w edl (vol+ i power). Jedynie fastboot (vol- i power) ale dalej nic nie mogę zrobić. Jedynie Windows wykrywa urzadzenie bo jest dźwięk podłączanego telefonu ale nic więcej :( 
Kolega "Redmi2" napisał mi, bym poczekał aż się rozładuje telefon i wtedy zobaczę czy wejdzie w edl. 
Póki co, wielkie dzięki za pomoc!

Może jednak wchodzi ci w tryb edl tylko myślisz, że nie. Podobno na telefonie nie ma żadnego komunikatu, informacji itp. To może być mylące. Jeżeli działa ci fasboot to wejdź komendami do edl, odpal miflash, zmień dla pewności nazwę folderu na krótszą jak napisał art12 i spróbuj wgrać rom. Ostatecznie zrób kabelek deep flash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie wchodzi w edl, ani kombinacjami klawiszy, ani przez komendę. Telefon cały czas wisi na logo Mi i póki co nie chce się rozładować.
Chcę zobaczyć co będzie po rozładowaniu. Mam nadzieję że zniknie logo Mi i po naładowaniu wcisnę vol + i power i wejdzie w edl.

Wysłałem z telefonu Xiaomi Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dont panic!

Musisz dzialac na windowsie 64 bit.

Męczyłem sie tydzien z moim mi4c,mi logo MI migało.

Znalazlem stary dysk ,podmianka w laptopie,instalacja win 7 64 bit,i poszlo jak po maśle

A wszystko jest tu na forum pięknie opisane i nie da sie zle zrobić.cierpliwości i spokojnie.

Edytowane przez mikidar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że jest jeszcze łatwiejszy sposób. Dzisiaj po 4 godzinach czytania różnych tematów zdecydowałem, że nie chcę odblokowywać bootloader w moim telefonie i szukałem innej drogi. Telefon przyszedł do mnie z nieofcjalnym romem, nie instalował update'ów a na dodatek miał pop ad'y wyświetlające się ponad wszystkimi aplikacjami. Czysta porażka, wysłałem groźbę pozwu sądowego do sklepu o próbę kradzieży moich danych. Telefon był wykrywany przez MI PC Suite ale go nie łączyło a program prosił, żebym zupedtował telefon. Wydałoby się d*pa. Mojej MI5 nie dało się nawet w łączyć w tryb download, wyskakiwał już wcześniej przez kogoś wspominany ekran z telefonem i kabelkiem i to okazało się być świetną wkaszówką. Tak włączony telefon podłączyłem do komputer ze świerzo odpalonym MI PC Suite i  za którąś z prób program zaczął pobierać najnowsze MIUI 8.  

Nie jestem pewien co do dokładnej kolejności w której trzeba wszystko odpalić bo wcześniej telefon w ten spób wcale się nie łączył albo nie wykrywał, ale jest to najkrótsza i najłatwiejsza droga więc warto spróbować.

EDIT: Zainstalowało najnowszego oficjalnego roma, bez usług google, ale można je pobrać przez Mi App Store. Telefon jak wcześniej nie łączy się z Mi Pc Suite, mimo że tą drogą dostał update'a. Może to wina tego, że wersja angielska nie działa z chińskim romem. Gdy próbowałem odpalić chińską wersję Mi Pc Suite wyskakiwały błędy w aplikacji z krzaczkami których znaczenia nie jestem w stanie odgadnąć. O dziwo Recovery Mode bezpośrednio z telefonu nadal nie działa, ale łącząc się z telefonem przez chińską apkę udało mi się włączyć zdalny recovery mode. Niestety wszystko w krzaczkach więc nie ruszałem, żeby nie popsuć. Zastanawiam się czy warto po tych wszystkich przygodach postarać się wgrać global roma i przede wszystkim jak to zrobić.

Edytowane przez DamianPawian
dodatkowe informacje.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

@up tak napisales ze nie wiadomo o co biega. Jest latwiejszy sposob? Jaki niby? Bo z Twojej wypowiedzi nic nie wynika. Druga sprawa po co mi pc suite?
Unlocker i tyle, albo miflash w edl i unlock i tyle. 2 szybkie sposoby, bez problemow i kombinacji.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Nie jestem w stanie odtworzyć procesu dlatego,  też nie jestem do końca pewien jak to zadziałało. Najprościej 

1. Instalujemy Mi PC Suite że strony xiaomi. 

2. Włączamy program. Telefon włączamy w trybie raecovery( w moim przypadku wyświetlało tam grafikę telefonu z niepodlaczonym kabelkiem. 

3. Podłączamy telefon kablem do komputera. Program Mi PC Suite sprobuje połączyć się z telefonem. W moim wypadku po kilku próbach ponownego połączenia program zaczął ściągać najnowszy update do MIUI 8 w wersji China ROM. 

4. U mnie trwało to poniżej 10min. Telefon zrestartowalo się i uruchomił na MIUI 8 Stable 8.0.12.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DamianPawian po prostu traf chciał, że Twój syfmiui miał działający updater, niestety w zdecydowanej większości przypadków takie cuda się nie zdarzają, a praktycznie każdy poradnik zaczyna się albo od próby wgrania oficjalnego softu albo od zdania, że został stworzony, bo nie można było wgrać oficjalnego softu

p.s. Twoja ”wskazówka" to nie zachęta do podłączenia telefonu do komputera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Telefon REDMI 3S

Zapomniałem hasła i nie mogę teraz wbić

Nie mogę wejść w tryb downoald. Gdy klikam downoald startuje od nowa i prosi o podanie wzorku ktorego nie znam.

Probowalem kombinacja trzech klawiszy i za pierwszym razem trzymalem tak dlugo az pojawil sie obrys telefonu i kabel do podlaczenia. Jak trzymam dluzej to telefon wchodzi w taka petle tj. pojawia sie wibracja, logo miui i tak dlugo jak dlugo bede trzymal te trzy przyciski.

Poradzi ktos cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 21szymi napisał:

Nie mogę wejść w tryb downoald. Gdy klikam downoald startuje od nowa i prosi o podanie wzorku ktorego nie znam.

Chyba jedynym rozwiązaniem jest wgranie od podstaw romu Miflashem w tybie download, bo twrp nie masz (obrazek telefonu z kabelkiem). Tylko musisz go w ten tryb wprowadzić co bywa trudne w tym modelu. Podobny temat i rozwiązanie: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem ( wiem,że nie dokońca dobre miejsce za co przepraszam ale lepszego nie znajdę) - w piatek rano postanowilem na moim xiaomi redmi 3 s zainstalowac aplikacje Updatem z pulpitu co zakonczylo sie mniej wiecej tym,że telefon wpada w bootloop ktory trwa około kwadrans a potem "process system not responding" i nie reaguje na nic. Próbowałem postawić telefon przez mipcsuite ale nie dziala(wogole nie wykrywa ilości dostępnej pamieci niezaleznie w jakim trybie) pozniej pobralem paczke w wersji global stable 8.1.1.0 do mojego modelu i teraz w logu z XiaoMiFlash pisze:

"findstr" is not recognized as an internal or external command

mój komputer - menadzer urzadzen

"Device LeMobile Android" 
 |
 | ___ Android Bootloader Interface (po podłączeniu przez fastboot) 
 |
 | ___ Android ADB Interface (po podłączeniu przez Recovery [Power Vol + Vol-])

 

śmieszna sprawa ze w cmd jak wpisze "fastboot device" cos tam sie wyswietla a jak wpisze "adb device" to pusto jest. Mam Windows 10 64Bit. Mozliwe ze to jakis problem ze sterownikami - pozdrawiam i prosze o pomoc ! <bootloader oczywiscie jest zablokowany choc mialem prawa do odblokowania - xiaomi wyslalo mi zgode jakis tydzien temu>

Edytowane przez RyChOxS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RyChOxS napisał:

śmieszna sprawa ze w cmd jak wpisze "fastboot device"  cos tam sie wyswietla

Jak to "coś tam" to podpowiedzi do opcji komend edl to telefon jest widoczny, a po wpisaniu fastboot devices powinno ci nr urządzenia wyświetlić. Co do reszty to nie wiem, nie rozumiem co robisz. Musisz poczytać poradniki, nie używać MiPc suite bo nie działa, a do odblokowania użyć Miunlocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

i działa bez wpisywania fastboot devices :-) mozesz@FromWP u Ciebie sprawdzic :-) ?

Działa bo ta komenda jest tylko komendą sprawdzającą żeby wiedzieć czy tel. jest widoczny (prawidłowo wykrywany). Ona nie jest niezbędna i nie wpływa na inne komendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) 

Problem 1

Dlaczego w  telefon w trybie fastboot  przy użyciu w CMD "fastboot devices" wypisuje mi urzadzenie a przy uzyciu "adb devices" wypisuje jakby komputer nie mial nic podłączonego?

Problem 2

XiaoMiFlash pisze:

"findstr" is not recognized as an internal or external command

Skąd bierze się błąd w tym logu [jesli uzywam softa redmi 3 s global stable 8.1.1.0] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RyChOxS napisał:

Jeśli popełniam jakiś błąd to naprowadź mnie proszę na prawidłowe rozwiązanie.

1. Użyj MiFlasha 2016.04.01 do pobrania np. tu link: https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing

2, Musisz flashować rom w trybie download (edl) ciemny ekran. W trybie fastboot nic nie wgrasz, chyba że odblokujesz bl. Jeżeli masz poprawnie wgrane sterowniki to komenda wprowadzająca telefon w download z trybu fastboot to "fastboot oem edl" (nie wszystkim to się udaje, nawet jak sterowniki są prawidłowe, trzeba czasami przeinstalować). Koniecznie win 64bit.

3. Rom musi być fastboot pobrany stąd (oczywiście dla twojego telefonu format .tgz): http://en.miui.com/a-234.html rozpakowany dwa razy, najlepiej 7zip-em i wgrany bezpośrednio w katalogu głównym dysku np c:/ W Miflashu wskazany rozpakowany folder z plikami romu.

To tak w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - czy moge sie dostac do EDL jesli w developers option w systemie mialem włączone tylko USB debugging ( a OEM unlocking juz nie bylo)?

Próbowałem skorzystać ze wskazówki, że gdy przytrzymamy wciśnięte wszystkie 3 przyciski dluzej to wejdzie w download, ale niestety chyba wchodzi mi w systemowe recovery gdyz ekran nie jest pusty a widze na dole napis: pcsute.mi.com i telefon z kablem USB.

Jak włączam tryb download przez volume + i Power system sie bootuje normalnie.

Ze sterownikami tez problem, ale po prostu skorzystam z innego komputera i sadze ze tam nie wystapi.

Muszę flashowac na windowsie 7+ czy moge na XP/vista?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, mariusz.ur powiedział:

Redmi note 3 se ( International ) z syfmiui , przynajmniej tak wynika z mhrmide

Czyli mogę spokojnie wgrac rom kenzo_global_images_V8.0.6.0.LHOMIDG_20161025.0000_5.1_global_e45dc39209 przez Miphone?

Edytowane przez imix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , wersja International to kate , ale że masz syfmiui to nie ma 100 procentowej pewności czy na pewno to jest Kate , Kenzo ma 150 mm a Kate 152 mm , na pudełku Kate są napisy po angielsku , na Kenzo po chińsku , możesz zainstalować aplikację aida64 i tam też będziesz miał informacje o telefonie , upewnij się na 100 procent co masz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, mariusz.ur said:

Nie , wersja International to kate , ale że masz syfmiui to nie ma 100 procentowej pewności czy na pewno to jest Kate , Kenzo ma 150 mm a Kate 152 mm , na pudełku Kate są napisy po angielsku , na Kenzo po chińsku , możesz zainstalować aplikację aida64 i tam też będziesz miał informacje o telefonie , upewnij się na 100 procent co masz .

Aida pokazuje kate,na pudle po angielsku,152mm.No to pomóż ignorantowi do końca.Co instalować i jak.Bo to nie jest sezon budowlany i co ja sam z cegłą zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...