Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, art12 napisał:

@maasek MiFlash i jedziesz. Nie musisz odblokowywać bootloadera.

Chyba zapomniałeś dopisać, że w trybie EDL? Przecież przy zablokowanym BL nie da się zainstalować systemu w trybie Fastboot (żadnego).

Poza tym chyba jest szansa, że ze Stable na Dev da się przejść zwyczajnie, przez systemową Aktualizację.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet Nieprawda. W niektórych modelach da się zainstalować z fastboota, bez przechodzenia w tryb edl. Nie wiem z czego to wynika, czy z preinstalowanego syfiastego oprogramowania, ale np mając 2 Redmi 3s, na jednym pójdzie przez fastboot, na drugim trzeba przez edl. W obu bootloader zablokowany. I żeby odblokować bez błędów musiałem czasem wgrywać rom fastboot jedną z metod, na obu szło bez problemu.
Co nie zmienia faktu, że może to zrobić też MiFlash o który pytał.

Tapatalking Swiftem z Xiaomi Mi5






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie związane z flashowaniem. Zakupiłem Redmi 3S w X-Komie. Fabrycznie był rom Global 7.5. Chcę odblokować BL, mam już zgodę, ale niestety na tym romie mam cały czas error przy 50%, że konto sie nie zgadza. Próbowałem wielu kombinacji ale cały czas to samo. Postanowiłem więc wgrać rom global dev za pomocą MiFlash (była to wersja 2015 i tu chyba mój błąd). Samo flashowanie bez problemu się zaczęło, tryb download, leciały różne hexy aż w MiFlashu zrobiło się Sending conifguration czy coś takiego. Taki stan rzeczy wisiał do momentu ponad 800 sekund, aż nie straciłem cierpliwości i nie odłączyłem telefonu od kompa. Spodziewałem się bootloopa, ale telefon o dziwo wstał z tym samym system, który był. Problem jest taki, że nadal nie mogę odblokować BL i w tej chwili telefon nie wchodzi w tryb download, ani z trzech przycisków, ani skryptem z kompendium 3S, ani z menu serwisowego. Pojawia się logo mi, wibracja i system normalnie wstaje. Jak to naprawić? Gdzieś mi mignął jakiś kabel serwisowy, ale mam cichą nadzieję, że to nie to.

 

//EDIT: trochę się najadłem strachu, ale nie poddaję się dopóki nie rozwiążę problemu. Znalazłem opis na rozbebeszenie kabla usb, zwarłem kabelki i voila, telefon wszedł w edl i mogłem wgrać global dev. Póki co jest dobrze :P

Edytowane przez Toldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Toldo napisał:

//EDIT: trochę się najadłem strachu, ale nie poddaję się dopóki nie rozwiążę problemu. Znalazłem opis na rozbebeszenie kabla usb, zwarłem kabelki i voila, telefon wszedł w edl i mogłem wgrać global dev. Póki co jest dobrze :P

Szkoda że takim kablem nie można wymusić wgrania TWRP, gdy normalnie się to nie udaje. A może można? :)

Bo mam gigantyczny problem z tym. Tutaj opisałem:

https://miuipolska.pl/forum/topic/17920-problem-z-instalacją-twrp/?do=findComment&comment=254492

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Redmi2 napisał:

A. A Tobie o fastboot wchodzi tel?
B. 2 komendy z adb i juz wgrane twrp.
C. Chyba ze zrobisz od nowa miflash i wtedy spobujesz od nowa wgrac twrp.

A). Oczywiście. Nie tylko wchodzi, ale i wykonuje komendy ze statusem "OK" (patrz załącznik). Więc z pozoru wszystko działa, tylko że jakby "na niby". Bardzo szczegółowo opisałem tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/17920-problem-z-instalacją-twrp/?do=findComment&comment=254492

B. Komendy adb? Czy komendy fastboot? Nie znam poleceń adb do instalowania TWRP, znam zaklęcia dla fastboot (jak w załączniku). Ale próbowałem też już przez Flashify z poziomu systemu – efekt równie zerowy.

C. Myślałem o tym, ale na razie się nie odważę. Za duże ryzyko. W końcu jakby nie patrzeć, teraz przynajmniej mi działa MIUI EU na tym telefonie, do tego z rootem. Kto wie, czy jeszcze kiedykolwiek mi się uda odpalić TWRP na tym telefonie...? Więc nie wiadomo, czy by mi się jeszcze kiedyś udało na nim postawić MIUI EU. A jednak wolę EU niż Global.

CWindowssystem32cmd.exe 2016-10-22 230803.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do instalacji recovery użyłem skryptu z kompendium. Wiem na pewno, że jeśli po pierwszym wgraniu TWRP nie wgrasz od razu miui pl to system zablokuje TWRP i znów się nie odpali, ale skoro Ty masz już miui pl to wygląda dziwnie. U mnie w tej chwili jest i miui pl, i TWRP działające w każdy sposób i root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Redmi2 napisał:

A@latet juz sobie poradził dzieki namowie @Acida zrobił od nowa miflash( w sumie ja tez pisalen to wczesniej )

Poradził i nie poradził. Problem jest nadal mniej więcej podobny jak był, z tą róznicą, że teraz prawie za każdym razem mi się udaje wgrać TWRP (po tym jak tajemniczo zniknie) i mogę go trochę poużywać, aż znów zniknie z niewyjaśnionych przyczyn. I tak w kółko. I cały czas jedynym (a i to nie zawsze skutecznym) sposobem wejścia do TWRP jest "chińskie menu serwisowe". Tak więc choroba nie zdiagnozowana i nie wyleczona, ale uciążliwość objawów znacznie złagodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach walki udało się..China Dev Rom > TWRP (nieoficjalne, stara wersja portowana przez chińczyków, włączenie sideloada na krzaczkach było wyzwaniem) > Bootloader unlock > Miui.eu z factory rest.

 

Udałoby się już pierwszego dnia gdyby w internecie dało się znaleźć informacje o tym, żę EDL mode (wg wielu nieosiągalny na nowych wersjach MI5) nie wyświetla żadnej..ŻADNEJ! informacji na ekranie. adb reboot edl i przypadkowe włączenie MIFlash pozwoliło mi na dokończenie unlocka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałem w końcu swoje wyczekane Mi5 z IBG.

Mam na nim MIUI 8.0.12.0 Stable (MAACNDI). Chciałem odblokować bootloader ale zatrzymuje mi się na 50% i odhacza pierwszy ptaszek na czerwono. btw. mam akceptację na odblokowanie, dostałem potwierdzenie na sms.

Następnie próbowałem wgrać Global ROM według zamieszczonych tutoriali ale za każdym razem mam to samo czyli w statusie MiFlasha:

....XiaoMiFlash\Source\ThirdParty\Google\Android\fastboot.exe" -s 8ec00167 getvar product   2>&1  | findstr /r /c:"^product: *MSM8996"   || echo Missmatching image and device 

 

ROM pobrałem z tego linka: http://en.miui.com/a-234.html. Mam dwie wersje:  Xiaomi Mi 5 Latest Global Developer Version Fastboot oraz Xiaomi Mi 5 Latest Global Stable Version Fastboot

MiFlash mam 2016.08.30.0

OS: Win10 x64

 

Próbowałem też update w MIUI8 poprzez 'Choose update package' i wgrałem do downloaded_rom dwa ROMY: miui_MI5Global_6.10.27...zip oraz xiaomi.eu_multi_MI5_6.10.27_v8-6.0.zip

ale tutaj mam za każdym razem 'Can't verify update'

 

Nie bardzo umiem sobie z tym poradzić. Przerzucam tutoriale, wątki na forum ale nie mogę znaleźć rozwiązania. Mógłby ktoś coś mi z tym doradzić? Pewnie coś ze sterami na windzie jest nie halo, aczkolwiek ADB melduje się w menadżerze urządzeń poprawnie bez wykrzykników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@razu pierwszy ptaszek masz czerwony, czyli coś nie tak z weryfikacją urządzenia i tutaj musisz szukać problemu, a nie niepotrzebnie miotać się od wątku do wątku niczego nie robiąc poprawnie od początku do końca

zacznij od china dev, a potem odblokuj

edycja - albo patrz wyżej

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie chciałem zrobić, po tym jak nie poszło z odblokowaniem chciałem wgrać china dev. Niestety nie poszło. Zatrzymuje się na pierwszej linii z flash_all.bat

fastboot %* getvar product 2>&1 | findstr /r /c:"^product: *MSM8996" || echo Missmatching image and device

Reszta kroków to jakieś inne próby wyważania drzwi po prostu, czyli jak to MiD nazwał niepotrzebne motanie się od wątku do wątku.

Dobrze jeśli jest coś nie tak z weryfikacją urządzenia to co z tym można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem co Ty, udało się dopiero wgrać china dev EDL'em. Fastbootem nic nie wskórasz na zablokowanym bootloaderze, MiFlash w fastboocie też nie przejdzie. Zrebootuj telefon przez adb do edl (adb reboot edl) i dopiero wgrywaj china dev z tego linka http://en.miui.com/a-234.html. Dalej już powinno wszystko pójść jak tutorial prawi :P

 

Pamiętaj tylko, że telefon nie pokaże Ci w żaden sposób, że jest w EDL'u, Po reboocie po prostu podłącz go pod MiFlash i powinno pójść.

Edytowane przez cardrigar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, poszło i to całkiem gładko. Problemem okazały się szalejące stery w windzie. Założyłem nowe konto użytkownika z oczywiście uprawnieniami admina i wuala, ustabilizowało się. Zgłosił się Android Bootloader Interface w wersji v7.1.0.0 i tyle w temacie. Wcześniej wtrącał się jakiś Kedacom

Odblokowałem bootloadera mojego Mi5 od ręki będąc na sofcie MIUI 8.0.12.0 Stable (MAACNDI) a potem flashowanie w fastboocie na globala.

Żadnego china dev, żadnego edl, żadnego patchowanego kabla usb i innych historii.

Dzięki @cardrigar za pomocną rękę.

Dzięki również za natychmiastowe płatne oferty pomocy od innych ale nie skorzystam, nie po to jest to forum.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Nie jestem pewien, czy to dobry wątek, ale mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc. Otóż przed kilkoma dniami zdecydowałem sie na aktualizację systemu do najnowszej wersji przez auto aktualizację z miui (niebieskie okienko które zawsze mi o tym przypominało, przy każdym podłączeniu do wifi). Po ściągnięciu plików tel się przełączył w tryb TWRP. Po wszystkim dzięki uprzejmości Xiaomi telefon miałem zablokowany a jako, że nie mogłem nic napisać bez zainstalowanej jakiejkolwiek klawiatury postanowiłem zrobić wipe (wszystko oprócz internal memory poszło) na koniec miałem pytanie NO OS  i czy chcę kontynuować....koniec telefon nie chce wstać (bo i nie ma z czego skoro nie ma systemu). Wygląda to tak, że po podłączeniu do kompa zapala się czerwona dioda. Klawiszami vol+ i power mogę wejśc do recovery TWRP (niestety nie mam backup). Nie działa instalacja z pendrive'a (specjanie dokupiłem przejśćiówkę myśląc, że może usb otg zadziała, ale nie :/)Oczywiście telefon NIE jest wykrywany jako pamięć masowa. Po włączeniu telefonu pojawia się logo Leeco  powered by android i tyle. Po podłaczeniu w managerze  urządzeń jako android phone ADB interference. Czy jest jakiś sposób, żeby wrzucić system do telefonu bo już mi ręce opadły... :/ pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, LukasRat napisał:

Witam wszystkich! Nie jestem pewien, czy to dobry wątek, ale mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc. Otóż przed kilkoma dniami zdecydowałem sie na aktualizację systemu do najnowszej wersji przez auto aktualizację z miui (niebieskie okienko które zawsze mi o tym przypominało, przy każdym podłączeniu do wifi). Po ściągnięciu plików tel się przełączył w tryb TWRP. Po wszystkim dzięki uprzejmości Xiaomi telefon miałem zablokowany a jako, że nie mogłem nic napisać bez zainstalowanej jakiejkolwiek klawiatury postanowiłem zrobić wipe (wszystko oprócz internal memory poszło) na koniec miałem pytanie NO OS  i czy chcę kontynuować....koniec telefon nie chce wstać (bo i nie ma z czego skoro nie ma systemu). Wygląda to tak, że po podłączeniu do kompa zapala się czerwona dioda. Klawiszami vol+ i power mogę wejśc do recovery TWRP (niestety nie mam backup). Nie działa instalacja z pendrive'a (specjanie dokupiłem przejśćiówkę myśląc, że może usb otg zadziała, ale nie :/)Oczywiście telefon NIE jest wykrywany jako pamięć masowa. Po włączeniu telefonu pojawia się logo Leeco  powered by android i tyle. Po podłaczeniu w managerze  urządzeń jako android phone ADB interference. Czy jest jakiś sposób, żeby wrzucić system do telefonu bo już mi ręce opadły... :/ pozdrawiam 

Wut ? Telefon Xiaomi czy Leeco :D ? Czy wrzuciłeś system Leeco do Xiaomi choć nie wiem jakic cudem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum to miuipolska, nie xiaomipolska Na moim telefonie mam, a raczej miałem zainstalowany rom MIUI8. Telefon co prawda to nie Xiaomi, ale nie ma to nic wspólnego z moim problemem. Więc wracając do meritum - czy jest ktoś w stanie mi pomóc z uwalonym telefonem? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LukasRat napisał:

Forum to miuipolska, nie xiaomipolska Na moim telefonie mam, a raczej miałem zainstalowany rom MIUI8. Telefon co prawda to nie Xiaomi, ale nie ma to nic wspólnego z moim problemem. Więc wracając do meritum - czy jest ktoś w stanie mi pomóc z uwalonym telefonem? pozdrawiam

Masz najnowsza wersje TWRP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Nie jestem pewien, czy to dobry wątek, ale mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi pomóc. Otóż przed kilkoma dniami zdecydowałem sie na aktualizację systemu do najnowszej wersji przez auto aktualizację z miui (niebieskie okienko które zawsze mi o tym przypominało, przy każdym podłączeniu do wifi). Po ściągnięciu plików tel się przełączył w tryb TWRP. Po wszystkim dzięki uprzejmości Xiaomi telefon miałem zablokowany a jako, że nie mogłem nic napisać bez zainstalowanej jakiejkolwiek klawiatury postanowiłem zrobić wipe (wszystko oprócz internal memory poszło) na koniec miałem pytanie NO OS  i czy chcę kontynuować....koniec telefon nie chce wstać (bo i nie ma z czego skoro nie ma systemu). Wygląda to tak, że po podłączeniu do kompa zapala się czerwona dioda. Klawiszami vol+ i power mogę wejśc do recovery TWRP (niestety nie mam backup). Nie działa instalacja z pendrive'a (specjanie dokupiłem przejśćiówkę myśląc, że może usb otg zadziała, ale nie :/)Oczywiście telefon NIE jest wykrywany jako pamięć masowa. Po włączeniu telefonu pojawia się logo Leeco  powered by android i tyle. Po podłaczeniu w managerze  urządzeń jako android phone ADB interference. Czy jest jakiś sposób, żeby wrzucić system do telefonu bo już mi ręce opadły... :/ pozdrawiam 

W TWRP jest menu mount. Sprawdź, czy włączone jest MTP. Możliwe też, że problemem jest system na kompie. W wątku o Mi4c był taki przypadek.

Ponadto masz tam menu Advanced. W nim jest adb sideload. Jakby co.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, pomóżcie proszę! 

Kolega podrzucił mi telefon (Redmi 3s 3/32) bym wgrał mu Miui8 na zablokowany bl. 
W związku z tym, że robiłem to już dwa razy na moim kompie na tel Redmi 3 i mi szło bez problemu z tego poradnika. 
Niestety teraz poszło coś nie tak i wyskoczył mi taki błąd w Miflash: 

katastrofalny błąd 

Co teraz zrobić? Tel nie uruchamia się, jedynie wchodzi Fastboot i jak wciskam wszystkie klawisze to pokazuje mi sie rysunek telefonu z odłączonym kabelkiem. 
Jeśli z tego wyjdę to telefon stoi na logo Mi. 

Komputer nie widzi telefonu, tylko jest dźwięk podłączanego telefonu (nie ma dźwięku, gdy jest na logo Mi)
Pomocy!
 

Cytat

 

 

1.gif

Aha, w kompie jest Windows 10 64bit a kabelek USB ten sam, którym stawiałem Miui8 na moim Redmi 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...