Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, sent1nel napisał:

Może ktoś wkleić ROM dla zablokowanego telefonu?

Przyłączam się do prośby...

 

...a przy okazji czym się różni ROM który można wgrać na zablokowany telefon od tego który się wgrywa na odblokowany ?

Jest jakiś gorszy czy coś czy o co chodzi ?

Edytowane przez jolmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, sent1nel napisał:

Mam pytanie - po co mam ściągać ROM skoro nigdzie nie trzeba go wskazywać? W instrukcji jest napisanie - " przyciskiem "browse" wybieramy ścieżkę do naszego folderu z plikami .bat i .sh. Podłączamy telefon, i klikamy refresh ". Gdzie tu ROM MIUIPolska?

Weź poczytaj jeszcze ten poradnik i wytrop skąd wziął się folder z plikami .bat i .sh.

Romu Xiaomi.eu na zablokowany bootloader szukaj w postach tematu "instalacja na zablokowany bootloader". Albo szybciej pobierz rom fastboot china dev albo globala, potem odblokowanie, recovery i rom właściwy Xiaomi.eu.

 

46 minut temu, jolmen napisał:

...a przy okazji czym się różni ROM który można wgrać na zablokowany telefon od tego który się wgrywa na odblokowany ?

Rozpakuj sobie rom .zip i rom .tgz to zobaczysz różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prostsze niż się wydaje, trzeba tylko nie bać się china dev i stosować się do poradnika. Własna inicjatywa z reguły kończy się porażką.

Opcje są dwie:

1. Miflash + rom FASTBOOT (z rozszerzeniem .tgz, ten rozpakowujemy), ta opcja niezbędna do odblokowania bootloadera jak mamy śmieciowy rom - przy oryginalnym china/global powinno dać się odblokować bez zmiany romu;

2. Updater/Recovery (twrp) + rom RECOVERY (z rozszerzeniem .zip, nie rozpakowujemy).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ahr napisał:

To prostsze niż się wydaje, trzeba tylko nie bać się china dev i stosować się do poradnika. Własna inicjatywa z reguły kończy się porażką.

Opcje są dwie:

1. Miflash + rom FASTBOOT (z rozszerzeniem .tgz, ten rozpakowujemy), ta opcja niezbędna do odblokowania bootloadera jak mamy śmieciowy rom - przy oryginalnym china/global powinno dać się odblokować bez zmiany romu;

2. Updater/Recovery (twrp) + rom RECOVERY (z rozszerzeniem .zip, nie rozpakowujemy).

 

Telefon kupiłem w Technosie i tam zrobili mi TWRP i wgrali MIUI 6.8.4 tylko mam problem z widocznością pamięci wewnętrznej telefonu. Zamiast pokazywać 32 GB pokazuje mi 6.00 GB. Wyczytałem na forum, że zrobienie MiFlasha pomoże więc próbuję to zrobić. W Technosie napisali że nie wiedzą o co chodzi więc muszę sam pokombinować, a nie mogę teraz odesłać telefonu bo zostanę bez niczego.

Dzisiaj wysłałem wniosek o odblokowanie bootloadera i czekam na smsa ale w międzyczasie chciałem przetestować i nauczyć się wgrywać soft już na przyszłość i zobaczyć czy MiFlash rzeczywiście rozwiąże problem widocznej pamięci wewnętrznej. 

W tej chwili mam już ściągnięty oficjalny system (hydrogen_global_images_6.8.4_20160725.0000.28_6.0_global) tylko dalej nie wiem po co  ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (na stronie jest tylko dla urządzeń odblokowanych)

Znalazłem filmik na YouTube jak to zrobić i tam nikt nie wskazuje ROMu tylko podaje ścieżkę do systemu hydrogen.

Wiem że dla forumowych wyjadaczy to jest proste ale ja mam drugi dzień ten telefon i dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość.

 

Edytowane przez sent1nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ahr napisał:

To prostsze niż się wydaje, trzeba tylko nie bać się china dev i stosować się do poradnika. Własna inicjatywa z reguły kończy się porażką.

Opcje są dwie:

1. Miflash + rom FASTBOOT (z rozszerzeniem .tgz, ten rozpakowujemy), ta opcja niezbędna do odblokowania bootloadera jak mamy śmieciowy rom - przy oryginalnym china/global powinno dać się odblokować bez zmiany romu;

2. Updater/Recovery (twrp) + rom RECOVERY (z rozszerzeniem .zip, nie rozpakowujemy).

 

Telefon kupiłem w Technosie i tam zrobili mi TWRP i wgrali MIUI 6.8.4 tylko mam problem z widocznością pamięci wewnętrznej telefonu. Zamiast pokazywać 32 GB pokazuje mi 6.00 GB. Wyczytałem na forum, że zrobienie MiFlasha pomoże więc próbuję to zrobić. W Technosie napisali że nie wiedzą o co chodzi więc muszę sam pokombinować, a nie mogę teraz odesłać telefonu bo zostanę bez niczego.

Dzisiaj wysłałem wniosek o odblokowanie bootloadera i czekam na smsa ale w międzyczasie chciałem przetestować i nauczyć się wgrywać soft już na przyszłość i zobaczyć czy MiFlash rzeczywiście rozwiąże problem widocznej pamięci wewnętrznej. 

W tej chwili mam już ściągnięty 

Przed chwilą, latet napisał:

Da się wgrać TWRP na zablokowany BL?!?!?!?

Nie mam pojęcia ale teraz już sam nie wiem za co zapłaciłem. Mam jakieś pliki twrp na telefonie ale nie wiem jak mam sprawdzić czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sent1nel napisał:

A co dostanę jak będzie zgoda na odblokowanie bootloader?

Po prostu informację, że masz zgodę, z linkiem do pobrania narzędzia (zwykły link, nie jakiś indywidualny, więc pobrać to narzędzie możesz już teraz). Czyli właściwa treść tego SMS-a jest identyczna dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu informację, że masz zgodę, z linkiem do pobrania narzędzia (zwykły link, nie jakiś indywidualny, więc pobrać to narzędzie możesz już teraz). Czyli właściwa treść tego SMS-a jest identyczna dla wszystkich.

Dostałem tylko coś takiego przed informacją, że przeszedłem poprawnie wniosek:

Your verification code is ******. This code is valid for 5 minutes. If you didn't request a code, ignore this message.

Nic dodatkowego nie dostałem.

I dalej nie wiem skąd ściągnąć zablokowany soft. A propos to przed odblokowanie bootloadera jaki soft najlepiej ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sent1nel

1) To nie jest wątek o odblokowywaniu bootloadera.

2) Ten sms co napisales dwa posty wezej, to nie jest zgoda na odblokowanie bootloadera, choc pewnie wklepujac w google translator mogles sie domyslic.

3) Teraz się zastanów. Nie można mieć xiaomi.eu bez odblokowania bootloadera. To jak chcesz odblokować bootloader na xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.02.2016 o 17:35, domi.nos napisał:

1. Potrzebujemy, pobieramy:

  • Miflash
  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj.
  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

Proszę o pomoc w znalezieniu ROMu MIUIPolska/Xiaomi.eu dla Redmi 3 z opisem "BL: Zablokowany"

Na wskazanej stronie nie znajduję takiego pliku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal jest możliwość instalacji miuipolska na zablokowanym bootloaderze? Posiadam redmi 3s, jednak nie ma wersji na zablokowany bootloader do ściągnięcia na stronie. Czy muszę w takim razie go odblokować? Aktualnie telefon aktualizuje mi się do 7.5, czy jest możliwość ustawienia tam polskiego języka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak czesc pozostalych uzytkownikow rowniez robilem wszystko zgodnie z instrukcja:P

Mam Redmi 3, wgrywalem przez Mi flash global dev rom. Poniewaz akcja wydluzyla sie do ponad 3000s (zielony pasek doszedl do ok 75% i utknelo, adresy pamieci sie zmienialy) stwierdzilem ze cos jest nie tak wiec telefon odlaczylem. Nie moge teraz wejsc do trybu download za pomoca zadnych kombinacji klawiszy, probowalem wciskac rowniez wszystkie na raz. W sumie to telefon w ogole teraz nie reaguje:P W akcie desperacji probowalem rowniez innej wersji programu mi flash...

W mi flash wykrywany jest telefon (com 5) ale teraz mam w kolko komunikat: "osiagnieto koniec pliku.(0x80070026: receiving hello packet)". 

Czy cos mozna z tym telefonem jeszcze zrobic czy juz tylko KOSZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, opowiem moje perypetie z odblokowywaniem bootloadera w moim redmi 3 pro.

Na początku okazało się że mam rom modyfikowany genetycznie więc nie obsługuje żadnych aktualizacji ani nic z takich rzeczy. Dodatkowo nie można zmienić romu przez udaptera i kilka innych problemów z tego wynikających.

Najpierw trzeba zmienić na zablokowanym bootloaderze rom na china dev (bo tylko w tym da się odblokować bt podobno) no więc z oficjalnej strony pobrałem MiFlash oraz stosowny rom. Niestety po paru minutach mój telefon stał się przyciskiem do papieru bo w MiFlash wyskoczył błąd. Walki, cyrki i próby a jak nic się nie działo tak nic się nie dzieje.  Dalo się wejść w fastboot oraz bezpośrednio w tryb download.

Po zagłębieniu w temat na forum macierzystym dowiedziałem się że do poprawnej obsługi MiFlash potrzebny jest system 64 bity. Po przeskoku na viste 64 wszystko poszło od ręki. Telefon się włączył i niby wszystko ok, no więc trzeba odblokować bl. Podpięte, i sukces! Mam 3 zielone ptaszki. Więc uradowany chcę wrzucić forumowe eu. Niestety okazało sie że bl nadal zablokowany. Po skokach od kompa do kompa zrobiła się 21 więc mówię sobie Uj tam, wrzucam global żeby mieć chociaż łamany polski język. Wrzuciłem global dev przez MiFlash, włączyłem telefon (dobre 15 minut się włączał) ale w końcu ożył. Zaktualizowałem przez udaptera i teraz mam miui 8 które jest pokryte polskim językiem w 99%. Jeszcze nie znalazłem menu gdzie miałbym język angielski lub chiński. Wszędzie polski, chyba już nie zmienie na eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @art12,

Probowalem na dwoch wersjach miflash: jako pierwszy 2015.10.28.0 oraz 2015731. Efekt ten sam na obu. 

Jaki obecnie rom? teraz to juz chyba zaden - wczesniej mialem ido stable a probowalem wgrywac global dev, jak sie nie udalo to china dev a teraz to juz sie nie da nic wgrac. Ciekawe jest to ze program miflash widzi telefon po podlaczeniu ale przy probie wgrania romu wali bledem o koncu pliku:(

Update:

Nie moge wejsc w fastboot wiec podeslany przec Ciebie poradnik mi nie pomaga.

 

Edytowane przez darekodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, art12 napisał:

@darekodz Spróbuj na tej wersji: http://en.miui.com/thread-281979-1-1.html Wczoraj na niej działałem na RN3pro i dało radę. Ale mogłem wejść w fastboota.

Probowalem ten sam objaw - cannot read hello package - ten blad wyskakuje za drugim razem (po kliknieciu refresh). Za pierwszym razem cos w stylu: end of file etc -> a dokladnie to co na screenie

 

Any idea?

Zrzut ekranu 2016-08-29 o 10.31.29.png

Zrzut ekranu 2016-08-29 o 10.33.10.png

Edytowane przez darekodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...