Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co jeszcze niczego nie zrobiłem, bo stawiam system 64 bit, ale muszę to napisać.

Wyczytałem w jakimś z poradników żeby użyć chińskiego Mi Suite i jakimś cudem, po instalacji i zostawieniu podpiętego, zupełnie przypadkowo, tel do kompa, pakiet Suite przywrócił mi tel do życia.

Teraz pytanie. Od czego zacząć, żeby móc używać globalnego Miui?

Sms'a żeby móc odblokować tel mam, ale MiUnlock nie działa. Dochodzę do komunikatu i niezgodności kont. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam redmi 3 MIUI Global 7.3.2.0.0 (LHPCNDD) i niestety mam problem ze sklepem Play. Próbowałem czyścić dane instalować nowe wersje lecz bezskutecznie. Wyczytałem, że skutecznym rozwiązaniem jest granie nowego oprogramowania. Czy zainstalować najpierw Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot File Download  czy tą drugą wersje dev? Później po instalacji jednej z tych dwóch zainstalować ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (BL: odblokowany)?

Czy muszę odblokować bootloader? Czy wiąże się to z utratą gwarancji?

Proszę o porady co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kilbos napisał:

Witam, posiadam redmi 3 MIUI Global 7.3.2.0.0 (LHPCNDD) i niestety mam problem ze sklepem Play. Próbowałem czyścić dane instalować nowe wersje lecz bezskutecznie. Wyczytałem, że skutecznym rozwiązaniem jest granie nowego oprogramowania. Czy zainstalować najpierw Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot File Download  czy tą drugą wersje dev? Później po instalacji jednej z tych dwóch zainstalować ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (BL: odblokowany)?

Czy muszę odblokować bootloader? Czy wiąże się to z utratą gwarancji?

Proszę o porady co zrobić.

Niestety musisz odblokować bl bo masz na 99,9% zablokowany i wgrany jakiś nieoficjalny rom przez sprzedawcę.Do odblokowania potrzebujesz versję dev pod  miflasha stąd:http://en.miui.com/a-234.html Jak to zrobić to odsyłam do poradnika. A co do gwarancji to zapytaj sprzedawcy, ale skoro wgrał ci jakiś nieoficjalny rom na którym nie wszystko działa prawidłowo, tonie powinien robić problemów.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, unoszę się z zamiarem zmiany systemu na xiaomi.eu na moim Redmi 3 PRO 32GB (Miui global 7.3.1.0.0. stabilna). Czytam już chyba 7 poradnik i w każdym z nich jest co innego... Więc prosto z mostu:

1) czy mając zablokowany bootloader jak zainstaluję to co jest w pierwszym poście to będę mieć możliwość korzystania z najnowszego xiaomi.eu z wszystkimi późniejszymi aktualizacjami?

2) Czy łopatologicznie można mi wytłumaczyć dlaczego temat wątku jest jak instalować rom bez odblokowywania BL, a w poście powyżej FromWP mówi, że trzeba odblokować BL by zmienić rom? Przestaję ogarniać... w Motorolach dawniej było łatwiej ;P

Jeśli wpis się nie nadaję do tego wątku to proszę o usunięcie, ale po wcześniejszym udzieleniu mi odpowiedz ;P Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo są wersje romów które zainstalujesz na zablokowanym bootloaderze. Jeśli pojawi się kolejna jego wersja to znowu przechodzisz procedurę flashowania. Nie zainstalujesz tak jednak wersji xiaomi.eu którą mógłbyś aktualizować co tydzień, bo ta wymaga odblokowanego telefonu i recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Bo@FromWp chyba pomylił tematy.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie nie pomylił, jak kolega kilbos chce zainstalować rom eu na odblokiwany bl a o tym pisze, to musi odblokować. Jak zainstaluje chiński dev pod miflasha to nic mu to nie zmieni. Kolega kilbos też nie pomylił tylko błędnie rozumował.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Keleos napisał:

Witam, unoszę się z zamiarem zmiany systemu na xiaomi.eu na moim Redmi 3 PRO 32GB (Miui global 7.3.1.0.0. stabilna). Czytam już chyba 7 poradnik i w każdym z nich jest co innego... Więc prosto z mostu:

1) czy mając zablokowany bootloader jak zainstaluję to co jest w pierwszym poście to będę mieć możliwość korzystania z najnowszego xiaomi.eu z wszystkimi późniejszymi aktualizacjami?

2) Czy łopatologicznie można mi wytłumaczyć dlaczego temat wątku jest jak instalować rom bez odblokowywania BL, a w poście powyżej FromWP mówi, że trzeba odblokować BL by zmienić rom? Przestaję ogarniać... w Motorolach dawniej było łatwiej ;P

Jeśli wpis się nie nadaję do tego wątku to proszę o usunięcie, ale po wcześniejszym udzieleniu mi odpowiedz ;P Dziękuję.

 

1.Nie będziesz mógł.

2 Odpisałem koledze który myślał że jak wgra chiński rom na zablokowany bl to będzie mógł na taki zainstalować rom eu na odblokowany. Nie pisałem że trzeba odblokować bl żeby zmienić rom, tylko że trzeba odblokować żeby zmienić rom na eu cotygodniowo wydawany bo taki wymaga odblokowania.

W twoim przypadku jak masz Redmi 3pro to nie ma romu eu na zablokowany bl. Możesz zainstalować inny ale nie eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam czytam i się pogubiłem, chcę mieć polski język oraz żeby wszystko śmigało tzn. sklep play gps youtube itp. przy takich oczekiwaniach co powinienem wgrać dev z pierwszego postu?

Na marginesie miałem przeprawę z widocznością przez komputer telefonu i w końcu tak poklikałem, że wgrałem oficjalny ROM na Fastboocie i teraz już dev nie chce ruszyć ani w trybie fastboot ( miflash wywala "device locked") w trybie download też nie (wywala "klasa niezarejestrowana").

Co tu czynić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielogodzinnej walce z błędami w miflash zainstalowałem wersję DEV! 8-)

I teraz rozumiem że bootloader jest odblokowany?

Żeby wejść w posiadanie języka polskiego muszę zainstalować wersję xiaomi.eu? Zainstalować przez miflash czy instalować twrp i z poziomu telefonu instalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Dzisiaj stałem się posiadaczem Redmi 3s. Od samego początku napotkałem problem, który opisałem tutaj: 

Od razu zabrałem się za wgrywanie nowego romu za pomocą tego poradnika.

Konkretnie wgrywałem:  land_images_V7.5.1.0.MALCNDE_20160629.0000.25_6.0_cn

Wszystko przebiegało pomyślnie: tryb download włączony, telefon wykryty, pasek cały się zazielenił, a na koniec pokazał się komunikat, że operacja zakończyła się sukcesem. 

Następnie odłączyłem telefon, a on od tej pory nie uruchomił się. Nie reaguje na komendy vol+/power etc. Po podłączeniu do ładowarki dioda się nie świeci. Po kliknięciu power nie wyświetla się logo MI. Co się u licha stało, że telefon zdechł?

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Acid za radę. Faktycznie udało mi się zainstalować land_images_V7.5.1.0.MALCNDE_20160629.0000.25_6.0_cn.

Jednak z romem od xiaomi.eu już nie jest tak łatwo. Przeglądając te 10 stron tematu, zauważyłem, że @Enigma miał identyczny problem. błąd.jpg

Rozwiązania do tej pory nikt nie opublikował.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do redmi note 2 instalowałem rom z poziomu telefonu. Co ja biedny moge, kiedy banda ch. dostarcza mi telefon z badziewnym romem. Wystarczyłoby, żebym mógł wysyłać smsy, to bym nawet przy tym romie nie grzebał.
Trochę wyrozumiałości. Nie każdy ma 20 lat. 

Natomiast rozwiązanie na brak kultury osobistej już istnieje.

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy mierzyć wszystkich jedną miarą. Widać tego też nie nauczono. 
Trochę dziecinada takie handryczenie, ale co zrobię. Taki z Ciebie erudyta w zakresie kultury osobistej, a sam tworzysz niepotrzebny offtop. Faktycznie savoir-vivre na całego - gratuluję! 

Z mojej strony wszystko. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym wgrać sobie oryginalny rom do mi5. Okazało się, że mam wgrany rom polski i zablokowany bootloader. Teraz mimo,iz dostałem zgodę na odblokowanie, nie mogę tego zrobić aplikacja od xiaomi, bo krzyczy, że urządzenie nie jest wspierane. 

Jak chce wejść do trybu recovery mam tylko miniaturkę telefonu na ekranie, a jak próbuje 3 klawiszy to również tylko miniaturka.

Tak naprawdę zależy mi na zdjęciu blokady, bo chciałbym poeksperymentować z cyanogenem.

Używam w zasadzie tylko linuxa.

Nie bardzo wiem co teraz:(

Pozdrawiam,

Neurocyp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie próbowałem.

Chciałem wgrać przez updater oryginalny rom i nie może go zweryfikować.

A unlocker mówi, że "your device is not supported".

Co do cm'a to widziałem na xda developers, że jest... Chociaż to w tej chwili nieistotne :)

Może mogę oryginalny rom przez fastboot wrzucić?

Pozdrawiam,

Neurocyp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodę mam. Dostałem ponad 24h temu. Rom chyba jest przerabiany, bo np updater wita mnie wskazując na miuipolska.pl (i wszystko ładnie mam po polsku w systemie). W informacjach o telefonie mam miui 7 6.5.30 (beta).

 

Pozdrawiam,

Neurocyp

Ps: wiem, że początkujący są często irytujący, ale od czegoś trzeba zacząć, czytałem kilka tutoriali,ale u mnie nie chciało zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji aktualizacji za pomocą MiPCSuite telefon wpadł w bootloop, próbowałem flashować za pomocą MiFlash niestety pojawia się błąd "Critical partition flashing is not allowed", następnie pobrałem z tej strony - http://en.miui.com/a-234.html room dla Xiaomi Mi Max w wersji Global (Xiaomi Mi Max 32GB Latest Global Developer Version Fastboot File Download ) i chciałem zrobić wszystko krok po kroku jak w opisanym poradniku, niestety, po dojściu do etapu w którym mam wejść w tryb download telefon nie odpowiada, zawibruje ale nawet nie podświetla się czarny ekran, kompletna pustka, telefon oczywiscie nie zostaje wykryty przez PC. Jakieś porady co mogę zrobić?

Bez tytułu21321321.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Redmi2 napisał:

A tryb download? Przeciez ki max ma blokowany btl

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Pisze że ma czarny ekran, więc może wszedł w download, tego na obrazku nie widać, za to widać wersję starego MiFlasha i że Miflash coś wykrywa.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nowej wersji MiFlash wystepuje ten sam błąd.

 

@edit

może komuś się przyda, mi się udało naprawić i dziękuję za pomoc! przy podłączeniu telefonu do komputera za pomocą kabla USB należy wcisnąć i przytrzymać vol+ i vol-. telefon w tym momencie powinien zawibrować, następnie już według instrukcji z pomocą MiFlash :)

Edytowane przez nestore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczas instalacji  MIUI korzystając z Mi Recovery zrobiłem format telefonu. Później chciałem wrzucić na niego plik z systemem MIUIPolska oczywiście zmieniając nazwe na  "update.zip" . Jednak po podłączeniu do komputera nie widzi on telefonu tzn wykrywa go ale jako niezidentyfikowane urządzenie. Miał ktoś podobną sytuacje? Próbowałem już instalacji sterowników, nawet formatowałem komputer i zainstalowałem nowy system ale dalej nie wykrywa telefonu. Z mi-recovery też nie da się wyjść metodami power+podgłoś/podcisz.

Chodzi mi o to jak wyjść z tego trybu jaki jest na pierwszym zdjęciu.

Ostatnio zauważyłem też że podczas podłączenia telefonu do kompa wyskakuje komunikat o jakimś alcatelu (drugie foto)

20160804010.jpg

20160804009.jpg

Edytowane przez tomek_17
Dodanie zdjęć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem sobie 6.8.4 z miui.com(developer rom) no i po pierwsze chciałbym spytać czym się różni od tego z xiaomi.eu a po druge to jak próbuje wejść w ten tryb download to wyświetla mi się miniaturka telefonu z kablem. adb devices nic nie wyświetla, w trybie fastboot wyświetla się wszystko dobrze

co zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mógłby ktoś podać link do romu MiuiPolska/Xiaomi.eu właśnie z tym opisem "zablokowany" gdyż link podany w temacie już nie działa i nie wiem w sumie co teraz mam zrobić. Z góry dziękuje za pomoc.

1. Potrzebujemy, pobieramy:

  • Miflash
  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj.
  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Potrzebujemy, pobieramy:

  • Miflash

  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj.

  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

Mam pytanie - po co mam ściągać ROM skoro nigdzie nie trzeba go wskazywać? W instrukcji jest napisanie - " przyciskiem "browse" wybieramy ścieżkę do naszego folderu z plikami .bat i .sh. Podłączamy telefon, i klikamy refresh ". Gdzie tu ROM MIUIPolska?

Jeszcze jedno - Jeżeli mam zablokowany bootloader to wybieram flash_all?

Link kieruje tylko do odblokowanych bootloaderów.

Może ktoś wkleić ROM dla zablokowanego telefonu?

Edytowane przez sent1nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...