Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 31.05.2016 o 17:26, cukru napisał:

@misthunt3r Jak już odblokujesz to nie ma sensu wrzucania starszej wersji z nienaprawionymi bugami. Wgrywaj nowszą, ja sam siedzę na najnowszym devie. I nie wiem czy dobrze zrozumiałeś, bo rom Xiaomi.EU normalnie ma język polski.

@cukru O to mnie zaskoczyłeś - tego jakoś nigdzie nie załapałem tego. Dzięki za info, poczekam na odblokowanie. Mam nadzieję, że się doczekam :P

Dnia 31.05.2016 o 20:46, latet napisał:

Jaki znów starszy polski z tej strony? Na "tej stronie", czyli tu: https://miuipolska.pl/download/ są wyłącznie najnowsze.

@latet Mówię starszy, bo opisany jest numerem 6.5.26. I mam na myśli jak cukru powiedział ROM na zablokowany bootloader w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

Może ktoś podać przykładowną nazwę takiego romu, bo chyba od czasu tworzenia wątku wiele się zmieniło. 

Drugie pytanko czy najpierw będę musiał wgrać fficjalny system (tylko angielski/chiński) przed wgraniem tego ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu ? Bootlader mam zablkowany... 

Telefon Mi 5. 

 

Edytowane przez Szat231
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuję instrukcji do wgrania wcześniejszej wersji romu global (mam zablokowany bootloader). Otóż mam najnowszą wersję global 7.3.5.0 a chciałbym wrócić do 7.3.2.0. Na najnowszej strasznie wcina mi baterię, cały czas jest drenowana przez procesy android OS i system. Czy jak pobiorę rom 7.3.2.0 i wrzucę go na pamięć telefonu to będę mógł go wgrać z poziomu telefonu ( instalacja z pliku zip w aplikacji aktualizacje?) czy musi być mimo wszystko odblokowany bootloader? Będę wdzięczny za pomoc.

tel: redmi note 3 pro 2/16

ps. już sobie poradziłem.

 

Edytowane przez massek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2/9/2016 o 17:35, domi.nos napisał:

 

1. Potrzebujemy, pobieramy:

  • Miflash
  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj.
  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

 

 

Czy mam pobrać oficajlny rom i polska i dopiero instalować, czy mogę od razu MIUIPOLSKA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie proszę. Mam redmi note 3 (MTK) robię zgodnie z instrukcją ale po naciśnięciu vol+ i Power pokazuje mi sie tel z odłączonym kabelkiem. Poprostu nie wchodzi mi w tryb download. Czy jest jakiś sposób żeby zainstalować rom z tutoriala??

Clipboard01.jpg

Edytowane przez michalwisnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi3Pro. Podczas próby wrzucania dev china, MiFlash wykrywa urządzenie, jednak pojawia się komunikat: Nie można odnaleźć określonego pliku.(0x.8007002: Open serial port "\\.\COM9". Ma ktoś pomysł, gdzie leży problem?

Edytowane przez strawinski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2016 o 20:03, mielonka napisał:

Bez tytułu.jpg

Hej, mam redmi 3 pro z zablokowanym bootloaderem. Chciałem wrzucić sobie oryginalny chińsko angielski system na niego i ściągnąłem z linka w tutorialu ten:

ido_xhdpi_images_6.6.18_20160523.0000.23_5.1_cn_efdacc8f3c

mimo że robię wszystko wg instrukcji, po podłączeniu telefonu kablem w trybie download pojawia mi się taka sama informacja jak u Mielonki czyli "żądane zasoby są w użyciu", czy ktoś może wie w którym miejscu coś moglem zrąbałem? Miflash instalowałem jako administrator zezwalając na instalacje kolejnych niepodpisanych driverow, a potem odpalałem jako administrator... w ścieżce do wypakowanych plików nie mam spacji.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

http://update.miui.com/updates/v1/fullromdownload.php?d=ido_xhdpi&b=X&r=cn&n= ściągałem ten rom dla r3pro.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

no dokładnie:

ido_xhdpi_images_6.6.18_20160523.0000.23_5.1_cn_efdacc8f3c.tgz

 

PS. w ustawieniach mam usb mtp i debugowanie usb jest wlaczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź, jak komputer wykrywa ten telefon, jako Qualcomm, czy jeszcze inaczej. Zmień port USB, zmień kabel USB, wyłącz antywira i wszelkie firewalle, program odpal jako administrator. Pliki najlepiej wypakować bezpośrednio na dysk (np. C:\), zamiast do folderu, nawet jak jest bez spacji.Ostatecznie spróbuj na innym komputerze, ponoć najlepiej system 64bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Zmień może port usb pod który podpinasz telefon.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

uff dzięki okzało się że dopiero piąte usb na płycie załapało. właśnie uruchomiłem tel po "operacji pomyślnej" i teraz czekam aż 3 kropki nad napisem android przestana migac i system odpali (swoja droga dlugo trzeba czekac?)

 

Edytowane przez scovron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie wgrania softu wyskakuje mi ten error:

0696cf4302b7c95fd5eaa51086076dcd.jpg

Telefon nie ma odblokowanego bootloadera i nie wlacza sie tylko logo mi. Co robić

Zablokowany system 64 kom download mode bo w fastboot wyskakuje to:

b8024fdef4e4f44bd96c7eb18488f35d.jpg

LG G3 ~°Fulmics 5.1 + Xceed bld2 FINAL°~ & LG G-PAD 8" User

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...