Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

pee999-masz napisane device is locked, powodzenia i wytwałości w tesknocie. Czytaj tutoriale o deblokadzie tam masz wszystko. 

Raczej wszystko...

Tarmac- prawdopodobnie zmień port na taki 2.0 i leć na oryginalnym kablu xiaomi lub takim krótkim-wiele razy na forum to było przyczyną.

 

Edytowane przez johny303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam problem. MiFlash nie widzi telefonu. Wciskam Refresh i nic :( Można z powrotem włączyć telefon? Co teraz?? 

Już nie ważne. Żeby uruchomić ponownie, trzeba bardzo długo trzymać przycisk Power. Później zrobiłem wszystko na spokojnie jeszcze raz i poszło bez problemu. 
 

Edytowane przez Sylwester Nowaczyk
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po co w pkt. 1 instrukcji jest napisane "potrzebujemy/pobieramy Oficjalny system (tylko angielski/chiński)" skoro nigdzie dalej nie ma o nim mowy? Dobrze rozumiem, że chodzi o to ze rom na zablokowany bootloader możemy zainstalować tylko wtedy gdy naszym systemem jest oficjalny system? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.03.2016o22:25, darkb napisał:

U mnie poszło bez problemu tylko z tymi ROM-ami  (zablokowany odblokowany) jest namieszane ale ogólnie OK wielkie THX

Hej darkb gdzie znalazłes ROM na zablokowany BL? zakładam ze isntalowałeś do Redmi 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ostatnio często natrafiam na wątki, że ktoś postępuje według instrukcji i wyskakuje jakiś błąd. Może ktoś wytłumaczyć dlaczego? Od czego to zależy? Może jakieś wskazówki? W przyszłym tygodniu przyjdzie telefon i mam co raz więcej obaw, że coś pójdzie nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kredzion napisał:

 Ostatnio często natrafiam na wątki, że ktoś postępuje według instrukcji i wyskakuje jakiś błąd. Może ktoś wytłumaczyć dlaczego? Od czego to zależy? Może jakieś wskazówki? W przyszłym tygodniu przyjdzie telefon i mam co raz więcej obaw, że coś pójdzie nie tak.

Przyczyn jest kilka, ale każdą można wyeliminować. Jedną z nich może być wadliwy kabel USB, kolejna sprawa to brak odpowiednich sterowników (np. przy instalacji ROMu na zablokowany bootloader), niewłaściwy tryb instalacji (download mode/fastboot) a najczęstszą to jest chyba brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, czyli jak mamy Redmi 3 z nazwą kodową ido to instalujemy wszystko na ido a nie cancro czy armani, jak to komuś się już zdarzyło. Jeśli czytasz wszystko uważnie, krok po kroku, nawet po kilka razy nie zaszkodzi i szukasz co inni pisali na jakiś temat to wszystko przebiegnie bez problemu.

Edytowane przez Pepso94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pepso94 napisał:

Przyczyn jest kilka, ale każdą można wyeliminować. Jedną z nich może być wadliwy kabel USB, kolejna sprawa to brak odpowiednich sterowników (np. przy instalacji ROMu na zablokowany bootloader), niewłaściwy tryb instalacji (download mode/fastboot) a najczęstszą to jest chyba brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, czyli jak mamy Redmi 3 z nazwą kodową ido to instalujemy wszystko na ido a nie cancro czy armani, jak to komuś się już zdarzyło. Jeśli czytasz wszystko uważnie, krok po kroku, nawet po kilka razy nie zaszkodzi i szukasz co inni pisali na jakiś temat to wszystko przebiegnie bez problemu.

Dziękuje bardzo za wytłumaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.02.2016o17:35, domi.nos napisał:

1. Potrzebujemy, pobieramy:

  • Miflash
  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj.
  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

lepiej
Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download
czy
Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot File Download

czy nie ma różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki błąd w miflash

:

w magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia 0x80070008:max buffer sector is 32

O co chodzi? Wywala mi przy instalacji dev romu lub china stable. Xiaomi. eu na zablokowany instaluje normalnie,nawet ten z xda. Na dwóch komputerach jest to samo,nawet na świeżym Windowsie 7 x86 nie mogę nic wrzucić.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 mam od wczoraj, spędziłem wiele godzin czytając to forum i przygotowując się do zmiany softu z chińskimi apkami na coś bardziej europejskiego.

Zdecydowałem się zainstalować wersję na zablokowany bootloader. Operacja się udała, pacjent żyje, tylko nie wiem jakim cudem ale wgrałem plik
ido_xhdpi_images_V7.2.4.0.LHPCNDB_20160129.0000.14_5.1_cn_d5414431fc.tgz
zamiast ROMu MIUIPolska/Xiaomi.eu (musiałem go wcześniej pobrać)

Co teraz najlepiej zrobić? Zależy mi na systemie z językiem polskim i / lub bez chińskich apek.

W pierwszym poście podany jest link do https://miuipolska.pl/download/  z adnotacją "Zablokowany", natomiast dla Redmi 3 jest tam tylko " MD5: 5aae3df053 | BL: odblokowany | Data: 27/3/2016"

1. Skąd więc pobrać ROM z obsługą polskiego języka?

2. Czy teraz procedura flashowania jest taka sama czy inna?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiłem telefon? Nie reaguje na 2 ani trzy przyciski. Za pierwszym razem wszedł w tryb download, podłączyłem do pc i windows wywalił brak sterownika. Teraz mam unknown device.

Szybki jestem. Nie ma co. Fajny przycisk do papieru mi został...

Edytowane przez michaelwaut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanie od miesiąca mam redmi3 wgralem wszystko zgodnie z instrukcjami ale widze ze wyszla nowa aktualizacja 01.04.2016 jak mozna ja wgrac bo przez telefon nie idzie wogole nie wyszukuje aktualizacji ,z pliku tez nie idzie. Czy musze od poczatku wgrac rom z ta nowa aktualizacja przez program miflash?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Pepso94 napisał:

Xiaomi.eu na zablokowany bootloader z poziomu telefonu nie wgrasz, tylko przez MiFlash w trybie download.

A czy po tej operacji strace wszystkie dane z telefonu? Czy tylko zaktualizuje oprogramowanie a apki i wszystkie ustawienia zostana bez zmian?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam taki problem. Po zrobieniu wszystkiego z instrukcji do punktu 4 zaczynają się schody. Robię tak:

Wyłączam tel. naciskam v+ i power pokazuje się logo "mi" puszczam przyciski, po chwili na ekranie pokazuje się telefon z odłączonym kablem wiec podłączam kabel. Na ekranie tel. też kabel się podłącza(rozumiem że to jest tryb download?). Na komputerze wyszukują się sterowniki do urządzenia MTP USB, znajduje jej i zaczyna instalować, niestety nie instalują się (po jakimś czasie pokazuje się niepowodzenie) instalowałem już różne sterowniki i nic. Oczywiście MIFlash nie widzi urządzenia. Próbowałem już na 3 komputerach wszystkie z win 7 i na wszystkich jest dokładnie to samo. Na tel jest oprogramowanie podpisane jako 7.0.19.0.0 stable nie mogę wiec na nim odblokować BT. Jestem w kropce. Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam taki problem. Po zrobieniu wszystkiego z instrukcji do punktu 4 zaczynają się schody. Robię tak:

Wyłączam tel. naciskam v+ i power pokazuje się logo "mi" puszczam przyciski, po chwili na ekranie pokazuje się telefon z odłączonym kablem wiec podłączam kabel. Na ekranie tel. też kabel się podłącza(rozumiem że to jest tryb download?). Na komputerze wyszukują się sterowniki do urządzenia MTP USB, znajduje jej i zaczyna instalować, niestety nie instalują się (po jakimś czasie pokazuje się niepowodzenie) instalowałem już różne sterowniki i nic. Oczywiście MIFlash nie widzi urządzenia. Próbowałem już na 3 komputerach wszystkie z win 7 i na wszystkich jest dokładnie to samo. Na tel jest oprogramowanie podpisane jako 7.0.19.0.0 stable nie mogę wiec na nim odblokować BT. Jestem w kropce. Ma ktoś jakiś pomysł?

Telefon z kablem to nie tryb Download.

Download ma czarny ekran.

Na końcu instrukcji jest FAQ jak nie chce wykryć telefonu to co robić.

Zacznij od kabla USB - większości to pomogło lub zmiany portu USB.

Ja u siebie mam win 10 i wgrane mam jeszcze coś takiego jak chyba ADB GOOGLE sterowniki (po zabawie na tel sony i Samsung z RÓŻNYMI Custom) i od tamtej pory wykrywa wszystkie bez żadnych problemów.

Tap Tap z Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzegorz.lki napisał:

Telefon z kablem to nie tryb Download.

Download ma czarny ekran.

To u mnie jest jakaś dziwna sprawa bo nie da się wejść w tryb download. Jak włączam v+ i pawer to odpala mi sie tylko ten tryb z telefonem na ekranie a jak próbuję włączam trzymając wszystkie 3 przyciski v+ v- i power telefon się nie włącza (nic się nie dzieje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest jakaś dziwna sprawa bo nie da się wejść w tryb download. Jak włączam v+ i pawer to odpala mi sie tylko ten tryb z telefonem na ekranie a jak próbuję włączam trzymając wszystkie 3 przyciski v+ v- i power telefon się nie włącza (nic się nie dzieje).

U mnie jest tak:

Vol+ i Power - uruchamia się jakieś chińskie menu i tam mogę wybrać download, recovery lub fastboot.

Vol- i Power - uruchamia się bezpośrednio w fastboot.

Vol+ i vol- i Power - uruchamia się recovery twrp.

A spróbuj jeszcze przez menu aktualizacje: ustawienia->informacje o telefonie -> aktualizacje systemowe -> trzy kropki (prawy górny róg) -> uruchom w recovery. I wtedy zobacz co się stanie, może akurat przejdzie do tego chińskiego menu i wybierzesz download.

Cierpliwości na pewno rozwiązanie znajdziesz.

Zajrzyj do kompendium wiedzy w dziale głównym tam jest dużo pomocnych rozwiązań.

Tap Tap z Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...