Skocz do zawartości

Instalacja systemu na zablokowany bootloader


domi.nos

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, slon napisał:

Po kilku kolejnych próbach, tym razem z oryginalnym softem, telefon wiesza się na samym logo, już bez przeskakujących kropek :(

W tryb download mogę wejść tylko kombinacją wszystkich klawiszy.

Dajesz flash all? Ewentualnie spróbuj pobrać jeszcze raz oficjalny, może coś źle masz. Bardzo dziwne, tak być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko odbylo sie bez problemow na oryginalnym romie w wersji stable (2x chinski, angielski). Jak ma to znaczenie telefon od xiaomi com pl (bez kryptoreklamy).
Co do przebiegu flashu to robilem na windowsie 7. Tak jak w tutku, wszystkie pliki z zipa wypakowalem na dysk C do defaultowego katalogu o nazwie pliku (brak spacji w nazwie). Pozniej instalacja miflash (dlugo trwalo) i kilka razy musialem potwierdzac akceptacje niepodpisanych sterownikow. Pozniej reset komputera (sam robilem). Odpalilem miflash, telefon wylaczylem, wlaczylem w trybie serwisowym(?) vol+ + pwr. Tryb download i.... telefon padl, czarny ekran (tutaj zawal serca) ale podlaczylem telefon kablem od ladowarki do komputera, pomielilo, znalazlo sterownik qualcom hub costamcostam. W miflash dalem refresh, wybralem pliki z katalogu, flash, poczekalem z 5 min i gotowe. Fajnie (i nie fajnie - bo chinczyki inwigiluja), ze akurat wszystkie dane na telefonie zbackupowaly sie na konto xiaomi, wiec po pierwszym uruchomieniu telefonu wszystkie aplikacje typu sklep play, gmail, whatsup itd. same od siebie zaczely sie sciagac (oczywiscie w wifi) i instalowac. Takze, telefon mozna powiedziec, ze jest jaki byl wczesniej tylko sie jezyk zmienil. Jedynie mifit przy probie odczytania tetna wiesza sie (program sie zamyka). wifi, bluetooth, gps, karty sim - wszystko dziala.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Acid przypiął/eła ten temat
3 godziny temu, slon napisał:

Tak, daję flash all. Teraz spróbowałem oryginalny soft 7.1.1.0 i telefon totalnie zbzikował - wibracja, ekran mrugnie raz logiem i tak w kółko... (zarówno flash all jak i except data and storage).

Czy jest mi ktoś w stanie pomóc?

Edytowane przez slon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Bo tak jest w download mode. Dlatego nie nadaje się ta metoda do aktualizacji.

Wysłano z Mi4c

No właśnie, czy po wgraniu obecnej wersji MIUI (6.3.3) do Redmi3 przez MiFlash da radę zrobić kolejne aktualizacje już tylko z poziomu telefonu? (bootloader nie byłodblokowywany odzielnie)

 

P.S.

Wielkie dzięki za PL wersję MIUI do Redmi3. Teraz telefon jest taki jak być powinien, wersja oryginalna chn/eng to jednak nie to samo.

Edytowane przez MariuszK
uzupełenienie postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2016o09:59, slon napisał:

Tak, daję flash all. Teraz spróbowałem oryginalny soft 7.1.1.0 i telefon totalnie zbzikował - wibracja, ekran mrugnie raz logiem i tak w kółko... (zarówno flash all jak i except data and storage).

 

Na innym komputerze poszło bez problemu... Bardzo dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, d00lar napisał:

mi tam w sumie angielski nie przeszkadza

ale te chinskie krzaki co po chwila gdzieś nawet przy angielskim już tak ;P

@Acid jakiś orientacyjny termin gdzie będą już potem bieżące wersje cyklicznie wydawane z miui polska ?:)

Zaraz jak angielski.. wiesz, że na stronie wiszą.. dwa.. aż dwa romy na Redmi 3? Na zablokowany i odblokowany. Co więcej trzeba? Ja masz zablokowany to wgrywasz ten multilang xiaomi.eu i sobie na nim siedzisz bo następna wersja będzie kiedyś tam. Bo to stable a nie dev. Jak odblokujesz bootloadera to możesz wgrać ten drugi rom ale taka sama sytuacja. Jak widzisz nie ma romu dev na Redmi 3 więc nie ma szans na aktualizacje co tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę o pomoc - walczę z Redmi 3. Miflash znajduje telefon, ale flashowanie trwa 2 sek i kończy sie komunikatem "osiagnieto koniec pliku (0x80070026: reciving hello packet)".

Jakies sugesteie - oczywiscie proboje wgrac "Xiaomi.eu_Redmi3_V7.1.3.0.LHPCNCK_5.1_MiFlash".

Jakies sugestie?

6 minut temu, lasic napisał:

Witam.

Proszę o pomoc - walczę z Redmi 3. Miflash znajduje telefon, ale flashowanie trwa 2 sek i kończy sie komunikatem "osiagnieto koniec pliku (0x80070026: reciving hello packet)".

Jakies sugesteie - oczywiscie proboje wgrac "Xiaomi.eu_Redmi3_V7.1.3.0.LHPCNCK_5.1_MiFlash".

Jakies sugestie?

Juz sobie poradzilem sam. Problemem byla wersja miflash - 3 miesiace temu wgrywałem MIUI na swojego Mi2S i mialem zainstalowaną starszą wersję. Na MiFlash 2015.10.28.0 flashowanie Redmi3 przebiegło bez problemu

Edytowane przez lasic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze jest pl - mam

chodziło mi że angielski w chinsko-angielskim romie by mi wystarczył / nie przeszkadzał

jak by niechinskie znaczki wszędzie ....

 

a nowsza wersja niby po nic :D poprostu lubie sie bawić =]

ten pl smiga super tak naprwawde jedyny bug jaki znalazłem to że jak dostane smsa np... kliknę 2x w niego na ekranie blokady , przenosi do smsów ... czytam .... zamykam

a apka smsowa dalej krzyczy że sms nie odczytany

dopiero jak sie wejdzie i kliknie na tą konkretną ostatnią wiadomość to oaznacza jako przeczytaną

w chinsko/angielskim tak nie bylo ;P

wiem ze pierdoła

ale pewnie pierwsza aktualizacja jaka będzie to poprawi ;P

 

Edytowane przez d00lar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, d00lar napisał:

niby po nic :D poprostu lubie sie bawić =]

ten pl smiga super tak naprwawde jedyny bug jaki znalazłem to że jak dostane smsa np... kliknę 2x w niego na ekranie blokady , przenosi do smsów ... czytam .... zamykam

a apka smsowa dalej krzyczy że sms nie odczytany

dopiero jak sie wejdzie i kliknie na tą konkretną ostatnią wiadomość to oaznacza jako przeczytaną

w chinsko/angielskim tak nie bylo ;P

wiem ze pierdoła

ale pewnie pierwsza aktualizacja jaka będzie to poprawi ;P

 

U mnie jest to samo z sms na tym xiaomi.eu, ale miałem dokładnie to samo na stable china

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem po kolei od 7.1.1.0 do 7.1.3.0 i było właśnie, że telefon cały czas dzwoni dopóki nie naciśniesz konkretnej wiadomości w konwersacji. Może to tylko losowy przypadek, ale bardzo uciążliwe to nie jest, kwestia przyzwyczajenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bawiac sie apkami wylaczylem youtube... telefon wpadl z petle ze aplikacja zostala wylaczona i nie dalo sie nic zrobic prucz kliknac ok i zaraz pojawial sie ten sam komunikat... dzieki tobie zrobilem telefon... niech ci bog wynagrodzi dobry czlowieku

 

chcialbym wrocic znowu do miui polska ale ten rom na stronie niema takich rozszezen .bat?? mozna jakas wskazowke??

Edytowane przez meserak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.

Według instrukcji:

1. Potrzebujemy, pobieramy:

  • Miflash
  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj.
  • ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").

Czy aby na pewno Oficjalny ststem jest nam potzrebny aby wrzucić Multilang? Bo coś mi się wydaje że można od razu jeśli jest w wersji Miflash.

 

Jeśli się mylę poprawcie mnie, a jeśli nie no to poprawcie instrukcję na coś w stylu:

 

1. Potrzebujemy, pobieramy:

  • Miflash
  • Oficjalny system (tylko angielski/chiński): tutaj lub ROM MIUIPolska/Xiaomi.eu (wiele języków w tym polski): tutaj (z opisem "Zablokowany").
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na początek - dzięki bardzo - za spolszczenie do Redmi 3, na zablokowany bootloader. Świetna robota - jak na razie nie znalazłem żadnych opisów w innym języku niż PL.

Działałem zgodnie z instrukcją. Ale jeden restart kompa po zainstalowaniu MiFlash (Win 7 64) nie pomógł - przy próbie flash'owania informacja, że - port jest zajęty....:-(

A więc wyłączyłem kompa - również zasilacz -  po załadowaniu systemu, kolejna próba - i poszło :-)

Błąd, który zauważyłem jest w kontaktach. Przesuwanie alfabetyczne po prawej stronie, działa tylko do L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56e6f2f5b7ce9_Beztytuu.thumb.jpg.3162251

no i co teraz robic wisi tak pare minut ??

jak wciskam download to mi sie wylancza ekran to normalne?

dobra udało sie ale dopiero na trzecim komputerze nie wiem o co chodzi bo na każdym kompie robiłem wszystko tak samo według tego poradnika i wszystkie były z win7 moze chodzi o sterowniki

najważniejsze że się udało i wszystko działa

pozdrawiam

Edytowane przez tombeast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam.

Wiem, że ten tutorial dotyczy redmi note 3, ale czy jest możliwy na Mi Note Pro? Power i volume + powoduje wywołanie okienka z telefonem i kabelkiem USB; Power i volume - tryb fastboot. Mi flash pisze że: nie moze odnaleźć pliku fastboot albo pisze "your device is locked". Do przeskoczenia czy czekać na klucz do odblokowania.

Edytowane przez johny303
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...