Skocz do zawartości

Xiaomi Mi4 do 800 zł (z wysyłką)


przemek89k

Rekomendowane odpowiedzi

Geekbuing jest mi4 3/16/LTE  - 197$ po rejstrcji dostajesz kupon -5% wartosci zamowienia:

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi4-5-0Inch-MIUI-V5-Smartphone-Snapdragon-801-Krait-400-Quad-Core-2-5GHz-3GB-16GB-4G-FDD-LTE-Infrared-Remote--White-341378.html

Tylko to jest dostawa z chin, wiec mozliwy VAT. 

Banggood mi4 3/16/WCDMA  - 206$  da rade obnizyc cene punktami bangood i byc moze kuponem (swego czasu bylo -10% przy pierwszym zakupie przez appke mobilna), trzeba sprobowac.

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-EU-Warehouse-Xiaomi-Mi4-5-inch-3G-WCDMA-16GB-ROM-3GB-RAM-Snapdragon-801-Smartphone-wp-Uk-1017437.html

Zaleta jest magazyn eu czyli nie placisz vatu. Banggood to sklep z dosc dobrym supportem.

 

Co do tego sklepgeeka, na moje to jakis walek. Zwroc uwage tam nie ma nigdzie adresu ani zadnych danych osobowych, poza reklamacjami. Nawet w polityce prywatosci, nie ma (co jest wymagane prawnie) podane kto zarzadza danymi osobowymi, zadnego krs nazwy spolki nic. Jest tylko opis "Sklep prowadzony przy ścisłej współpracy z AllBuy.com." Co to znaczy nie mam pojecia. Jakos mi sie ten sklep nie podoba. 

No i np. taki kwiatki https://sklepgeeka.pl/kontakt

 

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Nezumi napisał:

Mi4 w wersji 2Gb może dałoby radę...

Nie bardzo - sam koszt telefonu to 200 euro (kurs 4,5) daje 1000 zł

 

12 minut temu, bialek83 napisał:

Kupował ktoś u nich kiedyś. Cena bardzo kusząca.

No oferta naprawdę interesująca :) Czy ktoś słyszał coś o tym sklepie - zamawiał u nich? Tylko to co mnie odstrasza to brak informacji o sklepie - gdzie mieści się siedziba itp... podane jedynie Jana Kochanowskiego 17 Polska - ale jakie miasto, REGON nic...Jak się wejdzie do zakładki kontakt to odsyła do mapki ze Stanów Zjednoczonych...A znowu jak się przejdzie do https://sklepgeeka.pl/strona/6-gwarancja-i-reklamacje to całkiem inny adres...telefonu również żadnego do nich nie widzę. Trochę bałbym się tutaj kupować.

11 minut temu, PurpleHaze napisał:

Tylko to jest dostawa z chin, wiec mozliwy VAT. 

Rozumiem, że tutaj żadnych gwarancji nie ma że Geekbuing zwraca pieniądze w przypadku naliczenia Vatu?

13 minut temu, PurpleHaze napisał:

Banggood mi4 3/16/WCDMA  - 206$  da rade obnizyc cene punktami bangood i byc moze kuponem (swego czasu bylo -10% przy pierwszym zakupie przez appke mobilna), trzeba sprobowac.

Tylko, że jest to wersja WCDMA zależałoby mi na LTE :) Ewentualnie Mi4c 32GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, przemek89k napisał:

Rozumiem, że tutaj żadnych gwarancji nie ma że Geekbuing zwraca pieniądze w przypadku naliczenia Vatu?

Tylko, że jest to wersja WCDMA zależałoby mi na LTE :) Ewentualnie Mi4c 32GB.

Geek raczej nie zwraca, nie spotkalem sie z taka informacja nigdzie.

Na eu,banggood jest tylko mi4 i mi4i moze cos sie ruszy z oferta po chinskim nowym roku ale to gdybanie.

Nie przychodza mi do glowy zadne inne sklepy ktore mialby magazyn w eu. Mi4 to nadal okolice 190-200$ wiec przy ewentualnym vat masz dodatkowe 200zl do zaplacenia.

Egzemplarze w PL to nadal 1000zl i okolice na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie taki niski kurs jest, ale wszędzie widzę powyżej 4,4 :) ale to mało ważne, szkoda tylko że jest to wersja 2GB. Jak to jest że pisze w magazynie w chinach a poniżej EU Warehouse. Rozumiem, że telefon idzie z Chin do ich magazynu co trochę trwa - ja jestem tutaj zwolniony z opłat za wysyłkę i ewentualnego cła?

Nie ma żadnych kuponów do tego sklepu dla forumowiczów lub jakiejś zniżki ;)?

Chyba jeszcze poczekam, może po premierze Mi5 ceny polecą w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie wszystko z Czech, więc nie płacisz nic dodatkowo, przy zakupie 2 rzeczy jest kupon na 15euro bodajże. No i wybacz, ale jeżeli ty chcesz w Polsce ze wszystkimi opłatami dorwać Mi4/Mi4c za 800zł to... chyba musisz poczekać jeszcze z pół roku... Mi5 nie wprowadzi specjalnych obniżek cen do Mi4/Mi4c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kulig007 napisał:

Nie ma sensu dziadować o kilka złotych. Albo wybierzesz pewny sklep, z trochę wyższą ceną. Albo kupisz z nieznanego źródła i później w razie problemów, będzie płacz, bo gwarancji nie da się zrealizować.

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Oby tylko gwarancja... Przyjdzie jakiś refub/podróbka i weź się użeraj ze sprzedawcami...

btw. Kurs euro z PKO BP :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAT z zagranicy to loteria... ja jeszcze nie zapłaciłem a sporo telefonów sprzedałem i nawet jak kupisz u tzw. "pewnego" to akurat Ciebie wylosują, otworzą i masz VAT ;-) Goldway to PEWNY SPRZEDAWCA... każdy Wam to powie, na każdym forum... :-) A na dodatek najtańszy obecnie ;-) Ale wybór należy do Kupującego... :-P Moje oba Redmi Note'y dzisiaj są od Nich... jeden w kieszeni a drugi już u nowego właściciela :-)

Edytowane przez ChudyCFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ChudyCFC napisał:

VAT z zagranicy to loteria... ja jeszcze nie zapłaciłem a sporo telefonów sprzedałem i nawet jak kupisz u tzw. "pewnego" to akurat Ciebie wylosują, otworzą i masz VAT ;-) Goldway to PEWNY SPRZEDAWCA... każdy Wam to powie, na każdym forum... :-) A na dodatek najtańszy obecnie ;-) Ale wybór należy do Kupującego... :-P Moje oba Redmi Note'y dzisiaj są od Nich... jeden w kieszeni a drugi już u nowego właściciela :-)

Tutaj już nawet nie chodzi, że pewny, bo autor tematu chciał za 800zł telefon ze wszystkimi opłatami, więc wysyłka spoza UE odpada, a z tego co widziałem, ceny z magazynów z EU już są bliższe 1000zł niż 800zł...

 

6 minut temu, przemek89k napisał:

A jak wygląda sprawa z gwarancją - rozumiem, że tej już nie daje jak pozostali sprzedawcy np. 1 rok czasu (z serwisem na terenie EU)?

Nie. Coś się popsuje, odsyłasz do niego do Chin, a on naprawia w swoim serwisie (rok gwarancji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie przeglądam sobie jeszcze strony internetowe i oferty w sklepach dotyczące Mi4/Mi4c i widzę, że zakup teraz tego telefonu jest praktycznie nieopłacalny.

O ile w styczniu 2015 można było Mi4 kupić już za około 140$ (bez promocji 170$) to teraz jest to niemożliwe - zastanawiam się dlaczego ceny poszybowały w górę? Kurczę nigdzie nie mogę znaleźć Mi4 3GB z opłatami do 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka ofert:

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4-M4-Phone-FDD-LTE-4G-Snapdragon-801-Quad-Core-Xiaomi-3G-RAM-16G/609089_32519366281.html?aff_platform=aaf&sk=MJUjqjU7M%3A&cpt=1455219859285&aff_trace_key=075e132bab4b4925bac22bdf3a90e48f-1455219859285-04463-MJUjqjU7M

http://www.aliexpress.com/store/product/In-Stock-Original-Xiaomi-Mi4-4G-FDD-LTE-Snapdragon-801-Quad-Core-Xiaomi-M4-3G-RAM/609089_1992823857.html?aff_platform=aaf&sk=Eu37yJ623%3A&cpt=1455219795992&aff_trace_key=075e132bab4b4925bac22bdf3a90e48f-1455219795992-06851-Eu37yJ623

Czy ktoś może mi powiedzieć czym różnią się powyższe oferty - oprócz ceną?

Widziałem, że sporo osób kupowało tutaj: http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4-M4-16GB-4G-LTE-Phone-5-0-IPS-1920-1080P-Screen-Qualcomm-Quad/311331_1967664571.html?aff_platform=aaf&sk=R33Vr7y3r%3A&cpt=1455219793249&aff_trace_key=075e132bab4b4925bac22bdf3a90e48f-1455219793249-07878-R33Vr7y3r

Czy można się dogadać z tym sprzedawcą, aby ominąć w jakiś sposób VAT - np. żeby on pokrył? Co w sytuacji gwarancji - naprawa na terenie EU. Naprawiał ktoś u niego już telefon?

Jaki kolor Mi4 jest ładniejszy - biały, czy czarny? Który model lepiej wybrać - czytałem, że w białym ramka nie jest malowana i prawdopodobnie będzie przez to trwalsza.... jak to właściwie z tym jest?

Gdyby kogoś interesowała wersja WCDMA to ciekawie wygląda to:

http://eu.banggood.com/Wholesale-Warehouse-EU-Warehouse-Xiaomi-Mi4-5-inch-3G-WCDMA-16GB-ROM-3GB-RAM-Snapdragon-801-Smartphone-wp-Uk-1017437.html

Ja wolałbym jednak LTE :(

A co powiecie o geekbuying.com - kupował tam ktoś... widziałem, że 13 lutego ma być promocja na Mi4... czy tutaj również dochodzi VAT. Jak wygląda sprawa z gwarancją, czy jest realizowana na terenie EU? Miał ktoś styczność z tym sklepem - produkty oryginalne ? Ile wynosi czas wysyłki?

A na rozluźnienie, gdyby ktoś mial spoooooooory zapas gotówki, to dostępny jest Mi4 w wersji 64GB :D

http://merimobiles.com/xiaomi-mi4-5-64gb.htm?nosto=nosto-page-product1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę zdecydowanie zachęcał do zakupu koloru czarnego. Dla mnie bajka. Ale o gustach się nie dyskutuje.

Co do ramki w czarnej wersji. Wbrew opiniom, które krążą na jej temat.... To nie ma obaw. Naprawdę trzeba MOCNO NIE DBAĆ o telefon, żeby kolor zszedł z ramki. Ja nie widzę żadnych oznak zużycia. A telefon od nowości, bez żadnego "case".

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żeby coś, ale ten temat tak bardzo zaczyna śmierdzieć cebulą... Xiaomi sprzedaje telefony w cholerę tanio, a ty i tak chcesz "żydzić" na głupich 50zł? Za 850zł masz wersję 2Gb z pewnego źródła już z opłatami, a kombinujesz z średnio-pewnymi lub co lepiej totalnie niepewnymi sprzedawcami na aliex, co więcej chcesz, żeby jeszcze dokładali do biznesu? Prosta sprawa. Stać Cię na Mi4? Kupujesz Mi4. Nie stać Cię? Trudno, kup inny telefon, ale nie kupuj "byle najtaniej"! Ludzie tutaj mają już na prawdę dość czytania i odpowiadania na tematy, gdzie ktoś kupował po kosztach telefon, a potem refubrished, podróbka, uszkodzony... Z podanych przez Ciebie jedynie Goldway ma sens, ale z tego co widzę, wysyła tylko pocztą ten model więc, musisz się liczyć z VAT...

Biały vs Czarny? Twój wybór... Ja mam biały, komuś innemu spodoba się czarny.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, przemek89k napisał:

Tak właśnie przeglądam sobie jeszcze strony internetowe i oferty w sklepach dotyczące Mi4/Mi4c i widzę, że zakup teraz tego telefonu jest praktycznie nieopłacalny.

O ile w styczniu 2015 można było Mi4 kupić już za około 140$ (bez promocji 170$) to teraz jest to niemożliwe - zastanawiam się dlaczego ceny poszybowały w górę? Kurczę nigdzie nie mogę znaleźć Mi4 3GB z opłatami do 800 zł.

Ekhem... to nie jest mi4. Wrzuciles recenzje podrobki No.1 Mi4 zwroc uwage na umieszczona tam specyfikacje, chociazby procesor mediateka.

Mi4 w momencie premiery kosztowal ca. 320 dolarow sierpien 2014, nie ma opcji zeby po polroku kosztowal 50% tej ceny jak podales wyzej. 

 

Mi4 w okolice 200-220$ zszedl z miesiac, moze dwa temu. 

My w Polsce obnizki cen nie odczulismy zbytnio, wystarczyc rzucic okiem:

http://stooq.pl/q/?s=usdpln&c=5m&t=l&a=lg&b=0

Wrzesien 2015 1$=3.65pln styczen 2016 1$=4.10pln biorac pod uwage kurs nbp, a pozostalych bankow i opratorow kart, wychodzi w praktyce 50 groszy.

Przy 200$ daje to 100zl roznicy. Dlatego Mi4 we wrzesniu od burizy kosztowal okolo 1000zl, a obecnie pomimo spadku cen na zagranicznych stronach, cena utrzymuje sie w okolicach 800-900zl.

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...