Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 Pro - Dyskusja ogólna


Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

W xrn3Pro podobno jest aparat 16 Mpx , a u mnie po włączeniu apratu pokazuje największą rozdzielczość 13 Mpx.

W kamerze funkcji Slow-Motion nie da się włączyć.

Co jest nie tak ?

Reszta wszystko jak w w wersji Pro. Czy ktoś wie o co chodzi ?

Probowales w ustawieniach zmienić format zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kristof1992 napisał:

Hmm faktycznie w opcjach na 6.3.21 jest tylko 10 mpx albo 13 mpx.

Slow motion nie ma również

No właśnie.

Zrobiłem zdjęcia testowe i sprawdziłem , robi  16 Mpx , ale Slow Motion nie da się włączyć.

Jeszcze jedno pytanie: Kupiłem XRN3Pro na Allegro wersja MIUI Global 7.1. (stabilna) 7.1.9.0.0 (LHOCN) w 95% spolszczone menu.

Czy jak wgram aktualizacje do 7.2 , którą mi wykrył telefon , to zostanie mi menu w j.polskim ?

Czy czekać na oficjalną wersję z j.polskim ? A może ta już ma j.polski ? Nie wiem jak to sprawdzić ?

Edytowane przez Erlo17
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.

Zrobiłem zdjęcia testowe i sprawdziłem , robi  16 Mpx , ale Slow Motion nie da się włączyć.

Jeszcze jedno pytanie: Kupiłem XRN3Pro na Allegro wersja MIUI Global 7.1. (stabilna) 7.1.9.0.0 (LHOCN) w 95% spolszczone menu.

Czy jak wgram aktualizacje do 7.2 , którą mi wykrył telefon , to zostanie mi menu w j.polskim ?

Czy czekać na oficjalną wersję z j.polskim ? A może ta już ma j.polski ? Nie wiem jak to sprawdzić ?

Slow motion dziala jak wlaczysz jakosc filmow w ustawieniach z Full HD na zwykle HD. Zawsze tak bylo:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od dłuższego czasu myślę o zakupie tego telefonu, ale mam kilka pytań do użytkowników Xiaomi RN 3 Pro 3/32 GB.

1) Czy można pisać SMS'y z polskimi znakami?

2) Jak wiecie każdy telefon ma ograniczoną długość SMS'a po czym zmienia/konwertuje go na MMS'a. Aktualnie jadę na SE Xperia Neo V i tam mogę napisać poemat o długości 20 SMS'ów, czyli 1400 znaków (pisząc z polskimi) lub 2400 (pisząc bez polskich) - jest to dla mnie bardzo wygodne. Jak długiego SMS'a mogę napisać w RN 3 Pro nim zmieni mi go na MMS'a?

3) Zastanawiam się nad zakupem telefonu na allegro. Co o tym sądzicie? Gdzie najlepiej kupić?

Tu mam trzy aukcje:

1. http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-pro-3-32gb-wysylka-z-polski-i6068077570.html

2. http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-3-32-pro-snapdragon-od-reki-i6059197502.html

3. http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-lte-fv23-i6029284236.html

 

Z góry dzięki za info i odp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dalej męczę się z tą karta pamięci. Formatowalem ja na pc na każdy format po czym tel i tak ja konwertowal na fat 32 i cały czas jest do odczytu. Nie mam możliwości zapisu. Jest jakaś opcja na roota bez odblokowanego bootloadera? Czy czeka mnie zmiana romu? Bo wyczytałem że mogę to zrobić bez odblokowanego bootloadera?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinj6 napisał:

Alan0999 a czytales wczesniejsze posty?? Info o tym jaki rom jak dziala widzialem na tym forum milion razy..

Rafullo jestem z Ciebie dumny:)

czytałem i czytam :) wiem ze 7.1.9  zasieg ma zly. do 7.1.7 ludzie wracaja a o 7.1.8 nie widzialem

a zas na telchina spemall odpisal ze w wersji 7.1.7 moze nie dzialac czytnik lini papilarnych. 

Edytowane przez alan0999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam niedługo kupić nowy telefon i mam dylemat pomiędzy Xiaomi Redmi Note 3 PRO (3/32) a Asus Zenfone 551ml (4/32 / Z3580).

Który smartfon Waszym zdaniem jest lepszy? (w ocenie ogólnej)

Jeśli padnie na Redmi Note 3 PRO to z racji tego, że byłby moim pierwszym smartfonem z MIUI, mam kilka pytań, na które jeszcze nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na forach itd. :


1. Czy są z nim jakieś problemy? (łączność/wydajność/stabilność/ itd)

2. Skąd najlepiej go zamówić? 

3. Czy MIUI ma jakieś problemy z kompatybilnością aplikacji w porównaniu do czystego Androida?

4. Czy telefon jest wspierany aktualizacjami w Polsce? (głównie chodzi mi o język Polski)

5. Jak długo trzyma bateria przy normalnym użytkowaniu? (internet, social media, muzyka itd.)

Jak na razie to chyba tyle.

Z góry dziękuje. :)

Edytowane przez MozX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat

@MozX W swoim poście zadałeś 6 pytań, na 5 jesteś w stanie znaleźć odpowiedź czytając forum, a tylko jedno pytanie dotyczy bezpośredniego porównania z Zenfonem - nie wiem czy znajdzie się ktoś kto posiadał oba telefony i byłby w stanie je dokładnie porównać.

Edytowane przez cukru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MozX napisał:

Witam.

Zamierzam niedługo kupić nowy telefon i mam dylemat pomiędzy Xiaomi Redmi Note 3 PRO (3/32) a Asus Zenfone 551ml (4/32 / Z3580).

Który smartfon Waszym zdaniem jest lepszy? (w ocenie ogólnej)

Jeśli padnie na Redmi Note 3 PRO to z racji tego, że byłby moim pierwszym smartfonem z MIUI, mam kilka pytań, na które jeszcze nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na forach itd. :


1. Czy są z nim jakieś problemy? (łączność/wydajność/stabilność/ itd)

2. Skąd najlepiej go zamówić? 

3. Czy MIUI ma jakieś problemy z kompatybilnością aplikacji w porównaniu do czystego Androida?

4. Czy telefon jest wspierany aktualizacjami w Polsce? (głównie chodzi mi o język Polski)

5. Jak długo trzyma bateria przy normalnym użytkowaniu? (internet, social media, muzyka itd.)

Jak na razie to chyba tyle.

Z góry dziękuje. :)

1. Na wersji Global stable 7.1.8 nie miałem problemów z samym systemem.

2. Polecane: https://miuipolska.pl/polecane-sklepy-ze-sprzetem-xiaomi/, ja zamiawiałem z xiaomi.com.pl, ludzie narzekają na obsługe, ja osobiście zostałem obsłużony poprawnie.

3. Nie jest od tego wolny, jak prawie każdy telefon na Androidzie (mnogość urządzeń i konfiuguracji). Ja osobiście mam problemy z aplikacja Timely - Budzik. Inne popularne aplikacje działają prawidłowo.

4. Na chwile obecną w global rom'ie nie ma polskiego (podobno ma być). 

5. To oczywiście sporo zależy od czasu włączonego ekranu. U mnie 2 dni spokojnie z internetem i social media.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamierzam niedługo kupić nowy telefon i mam dylemat pomiędzy Xiaomi Redmi Note 3 PRO (3/32) a Asus Zenfone 551ml (4/32 / Z3580).

Który smartfon Waszym zdaniem jest lepszy? (w ocenie ogólnej)

.

Sam zsstanawialem sie nad asusem i chwile się nim bawiłem. Ale cieszę się że wybrałem xiaomi.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BK-201 napisał:

Witam.

Od dłuższego czasu myślę o zakupie tego telefonu, ale mam kilka pytań do użytkowników Xiaomi RN 3 Pro 3/32 GB.

1) Czy można pisać SMS'y z polskimi znakami?

2) Jak wiecie każdy telefon ma ograniczoną długość SMS'a po czym zmienia/konwertuje go na MMS'a. Aktualnie jadę na SE Xperia Neo V i tam mogę napisać poemat o długości 20 SMS'ów, czyli 1400 znaków (pisząc z polskimi) lub 2400 (pisząc bez polskich) - jest to dla mnie bardzo wygodne. Jak długiego SMS'a mogę napisać w RN 3 Pro nim zmieni mi go na MMS'a?

3) Zastanawiam się nad zakupem telefonu na allegro. Co o tym sądzicie? Gdzie najlepiej kupić?

Tu mam trzy aukcje:

1. http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-pro-3-32gb-wysylka-z-polski-i6068077570.html

2. http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-3-32-pro-snapdragon-od-reki-i6059197502.html

3. http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-lte-fv23-i6029284236.html

 

Z góry dzięki za info i odp.

Pozdrawiam.

 

1. Jak religia nie zabrania to można pisać.

2. Nie wiem.

3. http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-pro-3-32gb-wysylka-z-polski-i6068077570.html to z tego co mi wiadomo to jest xiaomi.com.pl, jak już pisałem ja tam kupiłem i jest w porządku, chociaż ludzie narzekaja na obsługe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, trebor90 napisał:

1. Jak religia nie zabrania to można pisać.

2. Nie wiem.

Widzę, że ludzie tutaj mają jakiś strasznie wielki problem z udzielaniem pomocy. Albo ciągle piszą przeczytaj sobie 28 stron forum myśląc, że człowiek sra wolnym czasem i nie ma nic lepszego do roboty, albo po prostu nie pomagają.

1) Chciałbym wiedzieć czy telefon ma możliwość pisania SMS'ów z polskimi znakami? Czy obsługuje polskie znaki?

2) To sprawdź. Na samym początku zaznaczyłem, że pytania kieruję do użytkowników RN 3 Pro 3/32 z nadzieją, że ktoś to sprawdzi. Wrzucacie tu dziesiątki zdjęć z jakiś testów, srestów itp. Więc to chyba nie trudne wklepać długiego SMS,a. Poprosiłem tylko o to, by ktoś sprawdził ile max znaków można użyć, czyli jak długą jedną wiadomość (wraz z PL znakami) można napisać nim przekonwertuje ją na MMS'a.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, BK-201 napisał:

Widzę, że ludzie tutaj mają jakiś strasznie wielki problem z udzielaniem pomocy. Albo ciągle piszą przeczytaj sobie 28 stron forum myśląc, że człowiek sra wolnym czasem i nie ma nic lepszego do roboty, albo po prostu nie pomagają.

1) Chciałbym wiedzieć czy telefon ma możliwość pisania SMS'ów z polskimi znakami? Czy obsługuje polskie znaki?

Nawet jeśli podstawowa klawiatura która jest w romie nie obsługuje polskich znaków możesz sobie zainstalować  taką która to robi. Polecam SwiftKey

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2016-03-26-19-29-23_com.andro

12 godzin temu, alan0999 napisał:

czytałem i czytam :) wiem ze 7.1.9  zasieg ma zly. do 7.1.7 ludzie wracaja a o 7.1.8 nie widzialem

a zas na telchina spemall odpisal ze w wersji 7.1.7 moze nie dzialac czytnik lini papilarnych. 

Ja kupiłem na Alegro z MIUI 7.1.9 Global Stable z j.polskim , spolszczony w 95%, bez Chińskiego syfu.

Działa znakomicie, wszystko działa na 100% ,nie gubi zasięgu tak jak tu niektórzy piszą itd, wszystko śmiga np. teście  AnTuTu ponad 78k.

Jedynie do czego można się przyczepić to w ustawieniach aparatu pokazuje najwyższą rozdzielczość 13Mpx, ale faktycznie jest 16Mpx ( zrobiłem testy ).

 

 

Screenshot_2016-03-26-19-29-44_com.android.updater.thumb.png.7410377cd197573ac397ea5999c212d2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, BK-201 napisał:

2) Jak wiecie każdy telefon ma ograniczoną długość SMS'a po czym zmienia/konwertuje go na MMS'a. Aktualnie jadę na SE Xperia Neo V i tam mogę napisać poemat o długości 20 SMS'ów, czyli 1400 znaków (pisząc z polskimi) lub 2400 (pisząc bez polskich) - jest to dla mnie bardzo wygodne. Jak długiego SMS'a mogę napisać w RN 3 Pro nim zmieni mi go na MMS'a?

Wpisywałem byle co, a później kopiowałem i wklejałem żeby było szybciej i zaczynając 9 wiadomość zaczęło mi konwertować na mms bez polskich znaków, z polskimi to samo, że przy 9, tylko w tym wypadku pierwszy polski znak zabiera coś sporo znaków z smsa, a później każdy następny jest liczony jak 1 zwykły znak.

Edytowane przez kamilstw7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamilstw7 napisał:

Wpisywałem byle co, a później kopiowałem i wklejałem żeby było szybciej i zaczynając 9 wiadomość zaczęło mi konwertować na mms bez polskich znaków, z polskimi to samo, że przy 9, tylko w tym wypadku pierwszy polski znak zabiera coś sporo znaków z smsa, a później każdy następny jest liczony jak 1 zwykły znak.

Dzięki wielkie. Czyli 8 SMS'ów. Pisząc bez polskich znaków jeden SMS zajmuje 120 znaków, natomiast używając polskich znaków jeden SMS zajmuje 70 znaków, niezależnie od tego czy użyjesz tylko jednego polskiego znaku, czy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji braku porozumienia w tym temacie (i drugim w dziale głównym). Zamykam oba (tymczasowo). Proszę chętnego (najmądrzejszego) o założenie w dziale ogólnej dyskusji pięknego FAQ gdzie będzie wszystko ładnie wyjaśnione, zebrane wszystko do kupy, odpowiedzi na częste pytania, linki do Tutoriali itp.

Temat ma też ładnie wyglądać z formatowaniem wg poradników Tutorialach na forum. Dziękuję.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Acid zablokował(a) ten temat
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich :-) , od niedawna mam swój pierwszy telefon xiaomi, w związku z tym mam kilka pytań na początek.

1) Jaką wersję systemu polecacie do wgrania i korzystania na codzień?

2) Czym się różni rom global z en.miui.com od romu z xiaomi.eu?

3) Czy jest jakaś stabilna wersja z miui8, albo miui7 z androidem 6.0?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...