Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 Pro - Dyskusja ogólna


Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, thermoos napisał:

mi też nie działało. trzeba jeszcze raz wgrać rom miflashem

wgrałem rom miflashem i później jeszcze raz twrp bo się chyba skasowało przy flaszowaniu i dalej brak wifi. Przed twrp było ok:/

coś robię źle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rafullo napisał:

wgrałem rom miflashem i później jeszcze raz twrp bo się chyba skasowało przy flaszowaniu i dalej brak wifi. Przed twrp było ok:/

coś robię źle??

no ja właśnie też zrobiłem  twrp i nie mam wifi:/ jak zrobie twrp to odrazu wrzucić super su czy dopiero po wgraniu xiaomi.eu?

i którą wersje wybrać bo są 2

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez marcinj6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafullo napisał:

wgrałem rom miflashem i później jeszcze raz twrp bo się chyba skasowało przy flaszowaniu i dalej brak wifi. Przed twrp było ok:/

coś robię źle??

drugi raz nie walczyłem z twrp - wgrałem tylko globala i jest OK

poczekam na jakieś sprawdzone twrp pod nasz model - bo tu chyba jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Działa wi-fi jest miuipolska/xiaomi.eu 6.3.17, jest twrp:)

Zainstalujcie twrp stąd

http://en.miui.com/thread-240531-1-1.html

Mi. Parę razy telefon nie wstał, i zainstalowałem twrp 2870 żeby go obudzić, oczywiście wifi przestało działać ale później znów twrp z linku i się odpalił. 

Tylko po instalacji nie trzymajcie klawisza vol+ jak pisze w tym programie, tylko najpierw pozwólcie telefonowi "wstać" a później dopiero do twrp wchodzić

 

Edytowane przez Rafullo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Rafullo napisał:

Udało się. Działa wi-fi jest miuipolska/xiaomi.eu 6.3.17, jest twrp:)

Zainstalujcie twrp stąd

http://en.miui.com/thread-240531-1-1.html

Mi. Parę razy telefon nie wstał, i zainstalowałem twrp 2870 żeby go obudzić, oczywiście wifi przestało działać ale później znów twrp z linku i się odpalił. 

Tylko po instalacji nie trzymajcie klawisza vol+ jak pisze w tym programie, tylko najpierw pozwólcie telefonowi "wstać" a później dopiero do twrp wchodzić

 

kurcze - własnie na tym go uwaliłem. Tylko trzymałem ten vol+. No i od razu wrzucałem Super Su. Rozumiem, że nie wgrywałeś tego Supersu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marcinj6 napisał:

Rafullo a czym się różni xiaomi eu 6.3.17 od xiaomi eu 7.1.18.0 ?? i ewentualnie te 6.3.17 wgrać przez recovery? jakieś wipe robić?

7.1.18 to jest stable, masz aktualizacje co jakieś powiedzmy 2 miesiące, nie ma roota. 6.3.17 to wersja developerska z aktualizacjami co tydzień z rootem. Tak w skrócie.

Ja wgrywałem przez mi flash plik .tgz na nim odblokowałem bootloader i wrzuciłem twrp. a póżniej już z górki polski rom od Acida

5 minut temu, thermoos napisał:

kurcze - własnie na tym go uwaliłem. Tylko trzymałem ten vol+. No i od razu wrzucałem Super Su. Rozumiem, że nie wgrywałeś tego Supersu.

NIe, bo mi ten rot co jest w DEV wystarczy. Trzeba na końcu uważacz przy wychodzeniu z twrp bo do wyjścia trzeba kliknąć do not instal, bo suwak to zgoda na instalowanie supersu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinj6 napisał:

ja zrobiłem twrp to 3.0.0 i telefon wstał ale nie mam recovery. czyli teraz zrobic ten 2870 a potem jeszcze raz 3.0.0.0 ??

Ja tez tak miałem że nie było recovery. I chyba tak zrobiłem jak proponujesz (tyle razy to instalowałem że już się sam gubię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz zainstalowałem dev i twrp 3.0 po odłączeniu telefonu i wciśnieciu volume + telefon nie zawiesza sie na logo tak jak u was.. a twrp nie jest wgrane.. tylko 2870 mogę wrzucić:/

rafullo napisz po kolei co robiłeś może jakaś kolejność jeest ważna..

ciekawi mnie dlaczego twrp 3.0 nie daje się w ogóle zainstalować. niby wszystko ok restaruje się ale nie ma recovery..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem tu nowy, a ponieważ nie znalazłem nigdzie wątku dla witaczy... ;) 

Na wstępie przepraszam za lekki off-top w stosunku do tak ważnych wydarzeń jakie dzieją się obecnie dla posiadaczy RN3P w związku z wersjami global i dev, rootowania, twrp, supersu itd (za jakiś czas mam nawet nadzieje, że będę wiedział co czym dokładnie jest, bo póki co to dla mnie czarna magia ;)

Mój Redmi Note 3 Pro 3/32 oczekuje na mnie w urzędzie celnym, a ja przygotowuję się do jego okiełznania.

1. Założyłem konto tutaj i na https://account.xiaomi.com

2. Odpaliłem http://en.miui.com/unlock/ - i ku memu zaskoczeniu (bo sporo osób pisało dziś, że nie działa) dostałem sms z kodem weryfikacyjnym - obecnie oczekuje na rozpatrzenie wniosku ;) czytałem gdzieś tu na forum, że proces trwa nawet kilka tygodni, ale że można go zacząć bez posiadania fizycznie telefonu - tak zrobiłem ;) 

3. RN3P kupiony na ali: link i wnioskuje, że instalują tam straszny syf z uwagi na zapis: 

Cytat
  • Please do not update or change your phone's software and firmware. If you update or change the software and firmware, we will not take any responsibility.

4. W związku z pktem: 3. Dopóki nie usunę tego co wgrał sprzedawca - nie zamierzam podłączać go do netu, aby uniknąć automatycznego update'u. Co powinienem zrobić zanim przystąpię do jakichkolwiek zmian w telefonie? Potrzebuje jakiegoś backupu czy raczej nie jest możliwe doprowadzenie telefonu do takiego stanu, aby nie dało się go podnieść? Byłby to najdroższy durnostój i kurzołap w domu ;) 

PS: Jeżeli post można przenieść w bardziej adekwatne miejsce to uprzejma prośba z mojej strony o taki ruch :)

 

Pozdrawiam 

StanZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz zainstalowałem dev i twrp 3.0 po odłączeniu telefonu i wciśnieciu volume + telefon nie zawiesza sie na logo tak jak u was.. a twrp nie jest wgrane.. tylko 2870 mogę wrzucić:/

rafullo napisz po kolei co robiłeś może jakaś kolejność jeest ważna..

ciekawi mnie dlaczego twrp 3.0 nie daje się w ogóle zainstalować. niby wszystko ok restaruje się ale nie ma recovery..

Ja jak miałem już wgrany 2870 to odpaliłem jeszcze raz wgrywanie twrp 3.0 i w sumie mi go zamienilo. Po tym włączyłem telefon bez próby wchodzenia w twrp. Dopiero jak mi się odpalił system raz to dawałem w updater żeby uruchomił się w recovery. W sumie tak to wyglądało. Zeszło mi trochę z tym bo próbowałem raz tak raz tak w końcu ta kolejność zadziałała. W opcjach deweloperskich mam też włączone "zdjęcie blokady OEM"

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Cześć,

jestem tu nowy, a ponieważ nie znalazłem nigdzie wątku dla witaczy...  

Na wstępie przepraszam za lekki off-top w stosunku do tak ważnych wydarzeń jakie dzieją się obecnie dla posiadaczy RN3P w związku z wersjami global i dev, rootowania, twrp, supersu itd (za jakiś czas mam nawet nadzieje, że będę wiedział co czym dokładnie jest, bo póki co to dla mnie czarna magia

Mój Redmi Note 3 Pro 3/32 oczekuje na mnie w urzędzie celnym, a ja przygotowuję się do jego okiełznania.

1. Założyłem konto tutaj i na https://account.xiaomi.com

2. Odpaliłem http://en.miui.com/unlock/ - i ku memu zaskoczeniu (bo sporo osób pisało dziś, że nie działa) dostałem sms z kodem weryfikacyjnym - obecnie oczekuje na rozpatrzenie wniosku  czytałem gdzieś tu na forum, że proces trwa nawet kilka tygodni, ale że można go zacząć bez posiadania fizycznie telefonu - tak zrobiłem  

3. RN3P kupiony na ali: link i wnioskuje, że instalują tam straszny syf z uwagi na zapis: 

  • Please do not update or change your phone's software and firmware. If you update or change the software and firmware, we will not take any responsibility.
4. W związku z pktem: 3. Dopóki nie usunę tego co wgrał sprzedawca - nie zamierzam podłączać go do netu, aby uniknąć automatycznego update'u. Co powinienem zrobić zanim przystąpię do jakichkolwiek zmian w telefonie? Potrzebuje jakiegoś backupu czy raczej nie jest możliwe doprowadzenie telefonu do takiego stanu, aby nie dało się go podnieść? Byłby to najdroższy durnostój i kurzołap w domu  

PS: Jeżeli post można przenieść w bardziej adekwatne miejsce to uprzejma prośba z mojej strony o taki ruch

 

Pozdrawiam 

StanZ

Możesz śmiało aktualizować. Romy które powodowały błędy z kartami sim już dostały kolejne aktualizacje.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. udało mi się na wersji Global zainstalować TWRP 3.0.0 i miuipolska 6.3.17 wszystko działa jak należy póki co..:) tylko roota musiałem zrobić ręcznie bo na globalu go nie ma jak na devie.

No i super. Ja też roota dorabialem bo ten z DEV nie chciał działać. Ale supersu z linka z twrp 3.0 daje rade

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz problemów z BT?? bo u mnie się włącza i wyłącza i tak cały czas. czasem załapie i jest ok a czasem tak skacze. chyba zaraz się wnerwię i wgram 7.1.18 od xiaomi eu. tylko nie wiem czy trzeba flashować wcześniej na stable czy pójdzie przez updater/twrp normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam problemm z wifi jak  zainstaluje global to jest ok wgrywam twrp 2870 nie ma wifi nadpisuje 3.0 dalej nie ma. Jak wgrywam znowu global wifi jest ale znika twrp, czy do zainstalowania miui polska potrzebny jest ten twrp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w temacie działania strony do unlocka, robione przed chwilą:

Przechwytywanie.png

ALTUALIZACJA!

Dla tych którzy maja problem z logowaniem na stronie unlocka (jak ja) radzę zrobić tak:

Jest duża szansa ze zakładając konto na xiaomi uzyliscie opcje emaila. Załóżcie konto od nowa ale tym razem wybierając opcje numeru telefonu. Zakładacie wiec konto na telefon. Przechodzicie wszystkie weryfikacje potem dodać możecie w koncie jeszcze nowy adres e-mail. Lepiej wyczyścić w tej chwili ciasteczka i historie bo pewnie przeglądarka pamięta wasz stary login...

Teraz ponownie wchodzicie na stronę unlocka, tym razem powinno sie zalogować bez problemu. Wypełniacie co trzeba, przychodzi SMS weryfikacyjny i czekacie;)

Po kuzwa tygodniu próbowania okazało sie ze wystarczyło od poczatku zakładać konto na nr telefonu a nie mejla! Z kontem na nr telefonu poszło za 1 razem bez problemu. Moze komuś sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał kolega nivepl. Miałem stare konto xiaomi założone na maila przez które próbowałem się zalogować na stronę unlock i sypało błędami jak wyżej lub zbyt dużą ilością przekierowań. Niestety wcześniej przypisałem też mój numer telefonu do tego konta więc pojawił się problem z założeniem nowego. Dlatego usunąłem kompletnie stare konto by założyć nowe. Nowe konto założyłem na numer telefonu, ustawiłem security żeby było 100pkt, wpisałem nowy username na forum xiaomi i... tadam! Na stronę miui unlock na nowym koncie loguję się teraz bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miszczowie, którzy ogarnęli temat wgrywania polskiego romu do RMN3Pro mogliby sie pokusić o założenie nowego tematu z tutorialem dla początkujących, gdzie wszystko byłoby opisane łopatologicznie łącznie z linkami i zdjęciami z całego procesu?:) plis, plis, plis!;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, nivepl napisał:

Czy miszczowie, którzy ogarnęli temat wgrywania polskiego romu do RMN3Pro mogliby sie pokusić o założenie nowego tematu z tutorialem dla początkujących, gdzie wszystko byłoby opisane łopatologicznie łącznie z linkami i zdjęciami z całego procesu?:) plis, plis, plis!;)

Narazie to nie jest takie proste. Bardziej opiera to się na metodzie prób i błędów. Chyba przez niedopracowane twrp zawsze cos jest nie tak: czasem telefon nie wstaje, jak juz go obudzisz to nie ma wifi, jak jest wifi to nie działa bt, i tak w kółko coś. Dziś to mi przestał działać głośnik i mikrofon, dzwonić mogłem ale cisza wszędzie. I znów zabawa, i znów telefon nie wstaje, jak wstanie to nie ma wifi. 

Jeśli chcesz krótki przewodnik to proszę:

1. Wgrywasz China Developer (6.3.17) z tąd:

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

2. Odblokowujesz bootloader

http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html

3, Wgrywasz TWRP stąd:

http://en.miui.com/thread-240531-1-1.html

4, Jeśli twrp się wgra (bo czasem niby sie wgra ale go nie ma) Instalujesz miuipolska stąd:

https://miuipolska.pl/download/ 

5, jeśli telefon wstanie to jest git bo na tym twrp działa wifi, w sofcie są jednak błędy z bt i pocztą

6. Jeśli telefon nie wstanie lub twrp się nie wgra instalujesz twrp stąd:

http://www.htcmania.com/showthread.php?p=22446079&posted=1.

i w tym momencie nie masz wifi

Więc próbujesz dalej twrp z punktu 3 

i dalej to już loteria, bo albo trzeba instalować soft przez twrp z pliku .zip i mieć nadzieję że wszystko będzie działać, lub kombinować dalej.

Ja jestem na etapie kombinowania bo zawsze coś się sp....:/

 

Może ktoś ma prostszą metodę i skuteczną. Będę bardzo wdzięczny:))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z trochę innej beczki - jak sprawuje się RN3 Pro w rzeczywistości? Ekran, jakość spasowania, itp. Telefon wypada tak jak w dość entuzjastycznych recenzjach, które można znaleźć na YT czy gorzej/lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...