Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 Pro - Dyskusja ogólna


Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

No mam go wgranego, wydaje mi się, że bez wipe pójdzie, ale ja zaznaczyłem flash all, bo zwykle wgrywam na czysto żeby później mnie jakieś błędy nie zaskoczyły. Problem z łapaniem zasięgu z tego co widzę jest tak samo jak na tym romie z językiem polskim. Jak komuś potrzebny root to może i warto instalować, ale ja jestem zawiedziony, bo myślałem, że problem z zasięgiem zniknie :P Zaczekam na jakąś konkretniejszą wersję, myślę, że na dniach się jakaś powinna pojawić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam go wgranego, wydaje mi się, że bez wipe pójdzie, ale ja zaznaczyłem flash all, bo zwykle wgrywam na czysto żeby później mnie jakieś błędy nie zaskoczyły. Problem z łapaniem zasięgu z tego co widzę jest tak samo jak na tym romie z językiem polskim. Jak komuś potrzebny root to może i warto instalować, ale ja jestem zawiedziony, bo myślałem, że problem z zasięgiem zniknie  Zaczekam na jakąś konkretniejszą wersję, myślę, że na dniach się jakaś powinna pojawić

Czyli jeszcze nie czas :) Generalnie to telefon jest mi mocno potrzebny do pracy i nie mogę sobie pozwolić na jakieś cyrki z zasięgiem. Jednak muszę poczekać.

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten problem wygląda tak, że po włączeniu telefonu jakiś czas nie może złapać zasięgu, czasem sam łapie po jakimś czasie, a czasami muszę się pobawić z ustawieniami sieci (automatyczne i manualne wyszukiwanie), jak straci zasięg to jest podobnie, ale kilka dni temu ktoś wrzucał aktualizację, która to naprawia (bez języka polskiego) :) U mnie nie chciała pójść, bo miałem tą przerobioną wersję po pl wgraną od razu po zakupie telefonu i na niej się nie dało, ale może teraz mi pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Właśnie przyszedł mi mój Note 3 Pro (mój pierwszy smartfon Xiaomi) z zainstalowaną wersją MIUI Global 7.1.9.0.0(LHOCNOL). Czy wiecie może jaki ROM w tym momencie jest "najlepszy"? Generalnie nie mam nic na przeciwko jeśli chodzi o język angielski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecil jednak aktualizacje do  7.1.18.0  przez MiPcsuite (ten chinski bo na angielskim nie wykrywa telefonu) pozniej zainstalowac uslugi google z google installer apk i przemeczyc sie z jezykiem angielskim.Przynajmniej wszystko dziala  dobrze.

Edytowane przez xylaxos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, xylaxos napisał:

Ja bym polecil jednak aktualizacje do  7.1.18.0  przez MiPcsuite (ten chinski bo na angielskim nie wykrywa telefonu) pozniej zainstalowac uslugi google z google installer apk i przemeczyc sie z jezykiem angielskim.Przynajmniej wszystko dziala  dobrze.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, nonda napisał:

Jest nieoficjalna przeróbka nowej wersji mipcsuite z chińskiej wersji na angielską na en.miui.com

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ok już znalazłem :) dzięki za info :)

Edytowane przez thomas88888
Znaleziono przez google :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zaktualizowaniu  prawdopodobnie bedziesz mial blad w uslugach gogole  czyli sklep  itp. Odinstaluj google play services i google play store a nastepnie pobierz wersje google installer 2.0 (jak nie odinstalujesz tych  dwoch  to wywali blad instalacji)
http://en.miui.com/thread-233426-1-1.html
Po zainstalowaniu wszystkiego  bedzie po restarcie  telefonu dostepna aktualizacja google play services

Edytowane przez xylaxos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ROM stable MIUI 7.1 od Xiaomi.eu dla kenzo.

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=46986

Czy jest root nie wiem.

Narazie szukam informacji jak to wgrać.

Na pewno soft od Xiaomi.eu będzie pewny i z tłumaczeniem od MIUI Polska. Tylko obawiam się że bez odblokowanego BL nie wgra tego. Jak by ktoś miał bądź znalazł więcej informacji niech pisze. Bądź niech stworzy osobny wątek i tutorial jak to wgrać by nie zrobić z telefonu przycisku do papieru.

Swypnięte z Redmi Note 4G :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak nie ma w MIUI. Od dawien dawna rotacja w systemie jest tylko w Ustawieniach, Galerii chyba. W MIUIPolska dodatkowo jest w SMS.

Taka filozofia systemu i tyle.

I dobrze nigdy nie pomyślałem by w dialerze obracać ekran.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcinj6 napisał:

A dzięki za odpowiedz:) w dialerze i kontaktach mi to nie przeszkadza ale w sms-ach by się juz przydało.. A żadna inna apka z gp mi nie podeszła:)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

wyprobuj

PluckLock obraca sms moze jest na GP a jak nie ma  to Fdroid (3ba ustawic administrator urzadzenia po instalacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem kilka razy bo zgodę mam. Ale nie idzie mimo iż na miui polska piszą że nie trzeba romu DEV. Lokalizowalem telefon, próbowałem na win 10 i win 7, kilku wersji miunlock ale nie idzie. Zawsze pisze mjiej więcej że konto na telefonie nie pasuje do zalogowałem w miui lock czy jakoś tak i wywala się przy 50%. Już nie mam pomysłu jak to zrobić

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem kilka razy bo zgodę mam. Ale nie idzie mimo iż na miui polska piszą że nie trzeba romu DEV. Lokalizowalem telefon, próbowałem na win 10 i win 7, kilku wersji miunlock ale nie idzie. Zawsze pisze mjiej więcej że konto na telefonie nie pasuje do zalogowałem w miui lock czy jakoś tak i wywala się przy 50%. Już nie mam pomysłu jak to zrobić

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

No zapewnę musi być nowa wersja unlockera pod Snapdragona.

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie dot dual sim. Czy można przypisać kontakt lub grupę kontaktów pod konkretną kartę sim? Jest możliwość ograniczenia działania jednej karty w danych godzinach? Czy podczas rozmowy przychodzącej widać, na którą kartę przychodzi rozmowa?

Dzięki z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to przytrzymujac duzej zapisany kontakt wyswietla sie  z ktorej karty chcesz skorzystac.To samo  jak chcesz wyslac smsa ale nie widze mozliwosci przypisania kontaktow na konkretna karte sim.Zawsze wybierasz w ostatniej chwili z ktorej karty ma byc to polaczenie(domyslnie z domyslnej)Jak ktos dzwoni to widac na ktora karte dzwoni bo to dwa rozne numery przeciez wiec musi byc wiadomo.Natomiast grupuje sie historia polaczen na karte1 i na karte 2 bo domyslnie  widac cala historie.Co do ograniczen pracy karty to sie z taka mozliwoscia nei spotkalem co do grupowania kontaktow pod  konkretna karte sim tez nie.

Edytowane przez xylaxos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, xylaxos napisał:

Ja bym polecil jednak aktualizacje do  7.1.18.0  przez MiPcsuite (ten chinski bo na angielskim nie wykrywa telefonu) pozniej zainstalowac uslugi google z google installer apk i przemeczyc sie z jezykiem angielskim.Przynajmniej wszystko dziala  dobrze.

Witam ponownie. Mam problem - otóż przez chińskie MiPCSuite po przejściu w tryb fastboot w telefonie i uruchomieniu programu okno programu znika. Natomiast na wersji tłumaczonej na angielski znajduje mi Firmware stockowy - wersję 7.1.16 stable, natomiast po kliknięciu w nią po 2 sekundach wyskakuje "Error installing firmware". Próbowałem również tej metody http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html , jednak otrzymuję błąd  The system cannot find the file specified... Z poziomu updatera w telefonie też kicha... I szczerze mówiąc po przeszukiwaniu google przez cały dzień nie wiem jak zainstalować stockowy ROM (mam wersję global 7.1.9, która ma problemy ze znajdywaniem sieci). Sterowniki oczywiście mam poinstalowane (system Windows 10 64-bit oraz Windows 7 64-bit ta sama sytuacja). Ma ktoś z Was może jakiś pomysł jak rozwiązać mój problem?

Edytowane przez thomas88888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do zakupu Redmi Note 3 Pro (pierwsze XIAOMI) w wersji 2GB/16GB czy poza mniejszą iloścą pamięci i ram niczym innym nie różni się od wersji  3GB/32GB ? Oraz w kwestii upewnienia się wersja RN3 PRO 2GB/16GB posiada slot na karte pamieci tak ? Początkowo miało być MI5 ale dostepnosc i ceny narazie kształtują sie nie zaciekawie dlatego licze ze RN3 Pro godnie zastapi moje wysłużone LG G2 do czasu zmiany na MI5 :D  Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, thomas88888 napisał:

Witam ponownie. Mam problem - otóż przez chińskie MiPCSuite po przejściu w tryb fastboot w telefonie i uruchomieniu programu okno programu znika. Natomiast na wersji tłumaczonej na angielski znajduje mi Firmware stockowy - wersję 7.1.16 stable, natomiast po kliknięciu w nią po 2 sekundach wyskakuje "Error installing firmware". Próbowałem również tej metody http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html , jednak otrzymuję błąd  The system cannot find the file specified... Z poziomu updatera w telefonie też kicha... I szczerze mówiąc po przeszukiwaniu google przez cały dzień nie wiem jak zainstalować stockowy ROM (mam wersję global 7.1.9, która ma problemy ze znajdywaniem sieci). Sterowniki oczywiście mam poinstalowane (system Windows 10 64-bit oraz Windows 7 64-bit ta sama sytuacja). Ma ktoś z Was może jakiś pomysł jak rozwiązać mój problem?

W MiPcSuit w trybie  fastboot jest wersja 7.1.16.0  ale jej  nie zaktualizujesz.Dlatego ja czekam na mozliowsc wgrania wersji z pelnym flashowaniem i stabilna.
Masz wejsc w  recovery mode i wtedy masz mozliwosc pobrania wersji 7.1.18.0 na dzien dzisiejszy.Jedyny problem podczas tego zabiegu jaki moze sie  pokazac to  to ze bedzie 0% i nic sie nie bedzie dzialo.A to onzacza ze inny sterownik sie zainstalowal.Wtedy odlacz   telefon  wejdz do  urzadzenia i drukarki w systemie windows i usun urzadzenie,podlacz telefon i powinno zaczac pobierac

Edytowane przez xylaxos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...