Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 Pro - Dyskusja ogólna


Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę się wtrącić do wątku:

Mam zamiar sprawić sobie Note3 Pro. Widzę, że moi przedmówcy są zadowoleni z zakupu poprzez Spellmall, a tam też chcę kupić bo zależy mi na wysyłce z EU (szybciej i nie muszę się martwić o VAT). Jeśli mogę zadać kilka pytań:

Czy telefon po wyjęciu z pudełka jest używalny na tyle, że można od razu przełożyć kartę SIM i używać go jako jedyny telefon? Czy trzeba najpierw bawić się w odblokowanie bootloadera/zmianę softu/wywalenie chińskich aplikacji?

Co do bootloadera - ktoś się już bawił w odblokowanie? I czy trzeba to zrobić żeby telefon zrootować?

Rootowanie - da się w ogóle? Dla mnie to bardzo ważne ze względu na kilka aplikacji których używam...

Co do oprogramowania - dla mnie może ono być w wersji EN. Byleby było stabilne...

Pozdrawiam serdecznie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz w spemall VAT masz z głowy. Jeśli chodzi o użytkowanie telefonu. Musisz sobie go spersonalizwac jak każdy telefon z androidem. Natomiast kwestia wgrywania softu jest konieczna jeśli będzie przeszkadzał ci brak języka polskiego ponieważ w tym co dostaniesz będzie wgrany angielski i chiński.

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś kupić go na ibuygou? Trochę się pośpieszyłem i go tam kupiłem, okazało się, że to pre-order (twierdzą, że wyślą do dwóch tygodni). Warto wycofać zamówienie i kupić w spemall? Dałem za niego 275,69$ więc pytanie czy jest sens robić zamieszanie czy czekać sobie już (w spemall wychodzi jakieś 20$ taniej). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamaloo napisał:

A próbował ktoś kupić go na ibuygou? Trochę się pośpieszyłem i go tam kupiłem, okazało się, że to pre-order (twierdzą, że wyślą do dwóch tygodni). Warto wycofać zamówienie i kupić w spemall? Dałem za niego 275,69$ więc pytanie czy jest sens robić zamieszanie czy czekać sobie już (w spemall wychodzi jakieś 20$ taniej). 

jasne że anuluj i zamawiaj w spemall, na forum gdzieś jest jeszcze kod na 3% rabatu, masz pewność braku vat i dostawę w 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rzeczywiście trzeba się zastanowić czy przepłacać 30$ i dodatkowo ryzykować 63$ vatu. za 2 lata gwarancji w Polsce, czy mieć telefon w 2 tygodnie z roczną gwarancją w Chinach i odłożone 350zł na ewentualną naprawę, chyba że w  ibuygou też jest opcja ubezpieczenia od vatu?

Edytowane przez eject
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ciekawe a użytkownik "Zyga123" napisał do xiaomi4you kiedy będzie dostępny u nich model PRO i otrzymał informację:

"napisalem do Xiaomi4you kiedy będą miec Redmi Notę 3 pro w ofercie, ich odpowiedź:

Najwcześniej pod koniec marca - obecnie ten model posiada wady wieku niemowlęcego

polecamy Note 3 - różnica niewielka"

dzisiaj miałem zamówić ze spemalla RN3PRO ale teraz się zastanawiam ponadto nie ma jeszcze roota ani żadnego romu w tym miuipolska na zablokowany bootloader....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinj6 napisał:
no właśnie ciekawe a użytkownik "Zyga123" napisał do xiaomi4you kiedy będzie dostępny u nich model PRO i otrzymał informację:

"napisalem do Xiaomi4you kiedy będą miec Redmi Notę 3 pro w ofercie, ich odpowiedź:

Najwcześniej pod koniec marca - obecnie ten model posiada wady wieku niemowlęcego

polecamy Note 3 - różnica niewielka"

dzisiaj miałem zamówić ze spemalla RN3PRO ale teraz się zastanawiam ponadto nie ma jeszcze roota ani żadnego romu w tym miuipolska na zablokowany bootloader....

 

Ależ oczywiście, każda wymówka jest dobra. Nie ma żadnych problemów. No chyba, że brak pl softu i roota to problem wieku dziecięcego. 

Dnia 15.02.2016o14:31, ptor napisał:
Pozwolę się wtrącić do wątku:

Mam zamiar sprawić sobie Note3 Pro. Widzę, że moi przedmówcy są zadowoleni z zakupu poprzez Spellmall, a tam też chcę kupić bo zależy mi na wysyłce z EU (szybciej i nie muszę się martwić o VAT). Jeśli mogę zadać kilka pytań:

Czy telefon po wyjęciu z pudełka jest używalny na tyle, że można od razu przełożyć kartę SIM i używać go jako jedyny telefon? Czy trzeba najpierw bawić się w odblokowanie bootloadera/zmianę softu/wywalenie chińskich aplikacji?

Co do bootloadera - ktoś się już bawił w odblokowanie? I czy trzeba to zrobić żeby telefon zrootować?

Rootowanie - da się w ogóle? Dla mnie to bardzo ważne ze względu na kilka aplikacji których używam...

Co do oprogramowania - dla mnie może ono być w wersji EN. Byleby było stabilne...

Pozdrawiam serdecznie.

Nie ma póki co roota, sam nad tym ubolewam. Greenify działa w miarę bez roota, chińskie apki da się wyłączyć (większość) w ustawieniach aplikacji. A po zmianie launchera resztę pokrywać. Aczkolwiek włączający się sklep xiaomi zamiast Google Play po kliknięciu na link na stronie internetowej irytuje. 

 

Co do używalności - jak zainstalujesz Google apps i wyłączysz chińskie apki o czym pisałem wyżej to jest bardzo ok. (tylko ten nieszczęsny sklep xiaomi...) 

Root pewnie się pojawi, tak samo jak dla Redmi 3. Według mnie aktualnie po prostu za mało ogarniętych osób ma ten telefon, żeby już był sposób na roota. 

Oprogramowanie jest według mnie stabilne. Używam go od wtorku i póki co zero problemów. 

Dnia 15.02.2016o16:41, kedar1333 napisał:

Roota dopiero bo odblokowaniu bootloadera a oprogramowanie jest stabilne.

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka

Akurat root i odblokowanie bootloadera ma mało ze sobą wspólnego.

Tzn o ile zawsze przy odblokowanym bootloaderze root jest dostępny, to z drugiej strony możesz mieć roota na zablokowanym bootloaderze. I nie dotyczy to tylko smartphone od Xiaomi, ale wszystkich innych z androidem.

Edytowane przez Lanc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprostować moją wypowiedź odnosnie stabilności softu. Po dłuższym użytkowaniu stwierdzam iż telefon ma problem z poprawnym działaniem dual simu tzn czasem startuje tylko jedna karta po włączeniu telefonu a czasem zaczyna mielic zasięg i się resetuje. Napisałem do spemalla o tym a oni odpisali iż to problem z softem jest i że czekają na aktualizacje usuwajace różne błędy.

Wysłane z mojego MX5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ciekawe a użytkownik "Zyga123" napisał do xiaomi4you kiedy będzie dostępny u nich model PRO i otrzymał informację:

"napisalem do Xiaomi4you kiedy będą miec Redmi Notę 3 pro w ofercie, ich odpowiedź:

Najwcześniej pod koniec marca - obecnie ten model posiada wady wieku niemowlęcego

polecamy Note 3 - różnica niewielka"

dzisiaj miałem zamówić ze spemalla RN3PRO ale teraz się zastanawiam ponadto nie ma jeszcze roota ani żadnego romu w tym miuipolska na zablokowany bootloader....

Hahaha jaka ściema, nie złapali się na dostawę w pierwszym rzucie i nie mając ich na stanie wciskają kit że lepiej poczekać i kupić od nich jak będziesz. Litości..

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...