Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Note 3 Pro - Dyskusja ogólna


Lipskus

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie z trochę innej beczki - jak sprawuje się RN3 Pro w rzeczywistości? Ekran, jakość spasowania, itp. Telefon wypada tak jak w dość entuzjastycznych recenzjach, które można znaleźć na YT czy gorzej/lepiej?

Jak dla mnie wyswietlacz bardzo dobrze odzwierciedla kolory, poziomy jasnosci wysoce zadowalające, nic nie skrzypi, nie trzeszczy. A co najlepsze bateria trzyma jak szalona:) brak jakichkolwiek przycinek czy lagów.

Sent from XRMN 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie z trochę innej beczki - jak sprawuje się RN3 Pro w rzeczywistości? Ekran, jakość spasowania, itp. Telefon wypada tak jak w dość entuzjastycznych recenzjach, które można znaleźć na YT czy gorzej/lepiej?

Jak dla mnie wyswietlacz bardzo dobrze odzwierciedla kolory, poziomy jasnosci wysoce zadowalające, nic nie skrzypi, nie trzeszczy. A co najlepsze bateria trzyma jak szalona:) brak jakichkolwiek przycinek czy lagów.

Sent from XRMN 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, malimalinello napisał:

Ktoś mi podpowie co na obecną chwilę opłaca się wgrać? Aby było stabilne i nie przeszkadzało w codziennym użytkowaniu + język polski mile widziany :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Global stable jak dla mnie. Bez polskiego, ale też bez chińskich śmieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to nie jest takie proste. Bardziej opiera to się na metodzie prób i błędów. Chyba przez niedopracowane twrp zawsze cos jest nie tak: czasem telefon nie wstaje, jak juz go obudzisz to nie ma wifi, jak jest wifi to nie działa bt, i tak w kółko coś. Dziś to mi przestał działać głośnik i mikrofon, dzwonić mogłem ale cisza wszędzie. I znów zabawa, i znów telefon nie wstaje, jak wstanie to nie ma wifi. 

Jeśli chcesz krótki przewodnik to proszę:

1. Wgrywasz China Developer (6.3.17) z tąd:

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

2. Odblokowujesz bootloader

http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html

3, Wgrywasz TWRP stąd:

http://en.miui.com/thread-240531-1-1.html

4, Jeśli twrp się wgra (bo czasem niby sie wgra ale go nie ma) Instalujesz miuipolska stąd:

https://miuipolska.pl/download/ 

5, jeśli telefon wstanie to jest git bo na tym twrp działa wifi, w sofcie są jednak błędy z bt i pocztą

6. Jeśli telefon nie wstanie lub twrp się nie wgra instalujesz twrp stąd:

http://www.htcmania.com/showthread.php?p=22446079&posted=1.

i w tym momencie nie masz wifi

Więc próbujesz dalej twrp z punktu 3 

i dalej to już loteria, bo albo trzeba instalować soft przez twrp z pliku .zip i mieć nadzieję że wszystko będzie działać, lub kombinować dalej.

Ja jestem na etapie kombinowania bo zawsze coś się sp....:/

 

Może ktoś ma prostszą metodę i skuteczną. Będę bardzo wdzięczny:))

Rafullo ja probowalem tak jak Ty nadpisywac twrp 3.0.0 nad 2870 ale u mnie wifi w ogole juz nie dzialalo jak tylko zainstalowalem 2870.. Ja zrobilem to tak..

Zainstalowalem Global wersje. Potem wlaczylem debugowanie i podpialem wlaczony telefon do kompa puscilem instalacje twrp 3.0 telefon sam wszedl w tryb fastboot ale nie zainstalowalo i nadal nie mialem recovery wiec probowalem kilka razy az w koncu zainstalowalo. Nie wrzucalem w ogole 2870 bo tym wifi za zadne skarby nie dziala. Dodam ze jak tylko zainstalowalo mi twrp 3.0 to odrazu po restarcie trzymalem volume+ i wszedlem w recovery i zainstalowalem 6.3.17 i dzialalo wifi tylko bluetooth nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obeznani w temacie - wszyscy śledzący aktualności - moderatorzy - propozycja/prośba

Utwórzcie temat "Oś czasu Note 3 Pro", przypnijcie i odnotowujcie tam wszystkie istotne informacje.

Codziennie pojawia się tyle różnych informacji, że aż ciężko to wszystko ogarnąć...

Przykład:
11.03.2016 - [ROM] Pojawia się rom w wersji global oznaczony numerem 7.1.7
....
14.03.2016 - [INFO] MIUIPolska ogłasza że telefon ma zabezpieczenia nie do złamania - więc nie powstanie rom miuipolska dla Note 3 Pro
18.03.2016 - [INFO] Jednak udało się złamać zabezpieczenia MIUI i powstaną romy dla Redmi 3, Redmi Note 3 Pro, Mi4s i Mi5. Wymagane będzie jednak posiadanie odblokowanego bootloadera i TWRP
....
18.03.2016 - [ROM] Pojawił się rom w wersji dev 6.3.17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafullo za opis!

Widzę, że jednak póki co loteria i chyba rom global na chwilę obecna jest najbezpieczniejsza opcja bo wszystko działa. A z czasem jak polski zostanie dopracowany to wtedy pomyślimy nad przesiadką na wersję miui polska.

Telefonu będzie używała moja dziewczyna i pierwsze primo ultimo ma WSZYSTKO działać. Brak PL póki co nie jest problemem.

Edytowane przez nivepl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie.

Ja tez dla zony zamówiłem. Teraz ma RN2 i w poniedziałek ma przyjśc RN3 Pro.

Język angielski zna perfect. Native speaker prawie , więc co mam wgrać.

Chcę aby wszystko działało , aby mnie prośbami nie zamęczyła.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mam problem z zalogowaniem sie na stronę unlock
Założyłem nawet nowe konto tak jak wyżej koledzy opisują że im pomogło u mnie niestety nie - ciagle wywala jakies glupoty ze strona nie działa ze jakies przekierowania itp.
Może ktoś poradzi jak to ogarnąć????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko robię przez nr telefonu. Nic nie idzie kompletnie teraz wyskoczyło mi

Stan przekierowania
Nastąpiło przekierowanie pod adres http://www.miui.com/member.php?mod=logging&action=miuilogin&mi_follow=http%3A%2F%2Fwww.miui.com%2Funlock%2Fapply.php. Aby tam przejść, kliknij ten odnośnik.
Dokument wygenerowany przez przeglądarkę Opera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dokładnie takie błędy wychodziły na starym koncie niezależnie czy próbowałem na telefonie czy komputerze oraz różnych przeglądarkach, po jego usunięciu i założeniu nowego na ten sam numer wszystko poszło, przed próbą logowania na nowe konto wyczyściłem też cookies w przeglądarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-3-32-pro-snapdragon-od-reki-i6059197502.html

Co sądzicie o kupnie stąd?
Potencjalnie na ibuygou jest lepiej, ale tutaj wysyłka od ręki, gwarancja w jego serwisie, a że nie ma części zastępczych to pewnie wymiana telefonu, na ibg jest ubezpieczenie od naliczenia vatu ale tak czy tak mogą być zabawy ze zwrotami tego vatu, ponad tydzień wysyłki.

Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę że jest możliwość kupna dodatkowej gwarancji to gościu kupuje zapewne z ibuygou. Ja osobiście kupiłem na ibuygou i za wszystko mnie wyszło 1090 a kupowałem z miesiąc temu, telefon miałem po 3 dniach od zamówienia.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-3-3-32-pro-snapdragon-od-reki-i6059197502.html

Co sądzicie o kupnie stąd?

Potencjalnie na ibuygou jest lepiej, ale tutaj wysyłka od ręki, gwarancja w jego serwisie, a że nie ma części zastępczych to pewnie wymiana telefonu, na ibg jest ubezpieczenie od naliczenia vatu ale tak czy tak mogą być zabawy ze zwrotami tego vatu, ponad tydzień wysyłki.

Warto?

Kupiłem od niego. Paczka była następnego dnia, wszystko ok, polecam :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu az tyle osób poleca ibuygo a nie spemall'a, na którym jest troche taniej. Chyba kazdy sklep daje jakąs gwarancje. Nie wierze aby to moglo byc mniej niz 12 miesięcy. Tak wiec czy są jakies za/przeciw majac na uwadze zakup spemall/ibuygo poza cenowymi. ?

 

PS: ja na allegro bym tego telefonu nie kupił od nikogo. Po pierwsze po prostu sie to nie oplaca, po drugie zbyt dfuze ryzyko, gdyz takie osoby z reguły są krótko na allegro i zajmują sie wlasnie głownie sprzedażą "chińszczyzny" Najlepszy przyklad ten gościu z linka kilka postów wyżej. Niby same komentarze +, ale na allegro zaledwie pół roku.

Ja tam wole zza granicy zamówic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Antaro napisał:

PS: ja na allegro bym tego telefonu nie kupił od nikogo. Po pierwsze po prostu sie to nie oplaca, po drugie zbyt dfuze ryzyko, gdyz takie osoby z reguły są krótko na allegro i zajmują sie wlasnie głownie sprzedażą "chińszczyzny" Najlepszy przyklad ten gościu z linka kilka postów wyżej. Niby same komentarze +, ale na allegro zaledwie pół roku.

Ja tam wole zza granicy zamówic :)

Jeżeli kupujesz na firmę i masz możliwość odliczenia VATu, to bardziej opłaca się kupić na Allegro z FVAT23% - po odliczeniach zostaje 2/3 ceny brutto.

Edytowane przez rzadzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie odnosnie aktualizacji. Czy miuipolska 6.3.17 dostanie aktualizacje w piatek? Bo gdzies czytalem ze tak a teraz znalazlem artykul o 6.3.17 i Acid pisze tam tak:

"Od następnej wersji romy z MIUIPolska zostaną zastąpione przez Xiaomi.eu"

Czyli rozumiem ze miuipolska 6.3.17 nie bedzie aktualizowana ale wszystko zostanie zaktualizowane w wersji xiaomi.eu 7.1.18??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.1.18 juz niektórzy maja i nie piszą zeby pl juz był jego częścią... Ale niech sie posiadacze tej wersji wypowiedzą. Czytałem gdzies ze aktualizacja zawierająca PL miała byc wyposzczone 18.03 ale cisza o tym wiec chyba jednak nie została wypuszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, nivepl napisał:

7.1.18 juz niektórzy maja i nie piszą zeby pl juz był jego częścią

Co? A kiedy ktoś o tym pisał? Rom stable nie będzie miał PL jeszcze długo. Idź na stronę do działu Pobierz MIUi i tam masz rom. A global dev kiedyś będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co? A kiedy ktoś o tym pisał? Rom stable nie będzie miał PL jeszcze długo. Idź na stronę do działu Pobierz MIUi i tam masz rom. A global dev kiedyś będzie.

To cos pokręciłem, sorry nie chciałem wprowadzać w błąd. Myślałem ze chodzi o rom global stable. Dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid a miui 6.3.17 bedzie mial aktualizacje? Czy zainstalowac xiaomi eu 7.1.18? Bo w 6.3.17 nie dziala bluetooth??

Xiaomi e też wypuszcza romy 6.3.... Także aktualizacje powinny być. Po prostu są dwie "linie" romow xiaomi Eu robi stable 7.1... oraz DEV 6.3.... a miui polska tylko DEV i one teraz będą połączone z xiaomi eu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie rozumiem tego.. Jak dla mnie naprawde nie obrazajac nikogo i cieszac sie ze cos się dzieje w tym temacie ale na chwile obecna to jest kompletny burdel z tymi romami.. Wszedlem na:

http://xiaomi.eu/community/threads/6-3-17.30633/ i pobralem download weekly. I co to jest za rom? Nie miuipolska?? I teraz tylko te 2 beda? Stable i dev? Czy od miuipolska cos jeszcze bedzie?

Ten od miuipolska dev bedzie polaczony z tym dev od xiaomi.eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten rom co zapewne teraz mamy. Po prostu Acid robi tłumaczenia które są w xiaomi.eu i w sumie to chyba że względu na ilość romow nie ma czasu przerabiać tego jeszcze na miuipolska.

I tak będą tylko te dwie wersje od xiaomi.eu i Acida.

Inna opcja jest Global z pl ale to już od xiaomi odrazu

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...