Skocz do zawartości
  • 0

Xiaomi Mi4 vs Mi4c - oraz kilka dodatkowych pytań


przemek89k

Pytanie

Cześć,

jestem na forum nowym użytkownikiem, ale przeczytałem już kilka wątków poświęconych obu modelom.Chciałbym zapytać czy warto dopłacić do modelu Mi4c, a może dobrym rozwiązaniem będzie pozostanie przy flagowcu Mi4?

Dodatkowo mam kilka pytań związanych z zakupem:

  1. Czy lepiej wybrać Xiaomi Mi4c 2GB ROM, lub Xiaomi Mi4 3GB ROM - różnica w cenie pomiędzy modelami to około 10 dolarów.
  2. Czy warto poczekać aż wyjdzie Mi5 - czy spadną ceny Mi4?
  3. Jestem na stronie sklepu partnerskiego i widzę tam kilka ofert tego samego telefonu - czym one się różnią (oprócz ceną) np.https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4-white-snapdragon-801-quad-core-25ghz-3gb-ram-16gb-rom-fdd-lte-6415.html, https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4-white-smart-phone-snapdragon-801-quad-core-25ghz-3gb-ram-64gb-rom-5-inch-screen-130mp-3080mah-wcdma-version-6209.html
  4. Na podanej stronie sklepu jest opcja wysyłki z magazynu w chinach i europy. Czy poza czasem oczekiwania i ceną ma to jakieś znaczenie przy wyborze?
  5. Nie widziałem na stronie wersji z 64GB pamięci - a może źle patrzałem. Ile miejsca na dane pozostaje dla użytkownika w standardowym modelu (sofcie)?
  6. Ile wynosi gwarancja - 1 rok? Czy w Polsce znajduje się jakiś punkt, gdzie w razie awarii telefon zostanie naprawiony przez okres gwarancyjny?
  7. Gdzie mam podać informację o tym, jaką ładowarkę powinni dorzucić do zestawu (zgodna z EU).
  8. Czy lepiej wygląda czarna wersja, czy biała - jakie jest wasze odczucie? Widziałem na stronie wersję czarną 2GB i białą 3GB w podobnej cenie.
  9. Rozumiem, że telefon nie ma wymiennej baterii - co się stanie, jeżeli ulegnie ona uszkodzeniu? Telefon jest do wyrzucenia?
  10. Widziałem różne fajne "plecki" do telefonu - czy zakup np. drewnianej obudowy przy białym froncie nie jest za bardzo tandetny? Czy wymienia się jedynie plecki, czy boczną i przednią ramkę również?
  11. Jak jest z awaryjnością telefonu - są jakieś większe problemy? Jakieś najczęstsze usterki?
  12. Czy warto zwrócić na coś uwagę, albo zamówić do kompletu razem z telefonem od razu przy zakupie?
  13. Jak jest ze szkłem wyświetlacza - rysuje się?

Dziękuję za odpowiedzi,

 

 

Edytowane przez przemek89k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja nie patrzę na gwarancję, bo wiem ile trwa ten okres, jak ciągniemy z Chin. Mi chodzi o społeczność. W razie gdyby się coś wysrało, mogę liczyć na w miarę szybką pomoc. A i nie mamy żadnej pewności, że gdy pokusimy się o update, wszelkie nowe bugi będą naprawione(taaak wiem wiem, zaraz ktoś dowali, że w Xiaomi też są prawie co wydanie bugi) .

Nie trzeba aktualizować co tydzień, baaa... Sam tak nie robię, siedzę już 4-ty miesiąc na tym samym wydaniu.

Noo i dochodzi jeszcze jedna kwestia. Weź taką egzotykę sprzedaj za 2-3 lata.

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tak szukałem, czytałem testy, porównywałem przez 2 tygodnie i w końcu postawiłem na MI4C. Ekran 5 cali jest w sam raz, system chodzi super płynnie bez żadnych przyciec i problemów. Mam wsparcie na tym forum i mogę jak coś poszukać już w Internecie i znaleźć. Rok gwarancji jest ok chociaż nigdy żaden telefon mi się fizycznie nie zepsuł ani nie uszkodził więc mam nadzieje, że nie będę musiał korzystać. Ogólnie polecam MI4C - ja nie czekalem na MI5 bo MI4 w zupełności mi wystarcza, zresztą zawsze za chwilę wychodzi coś nowszego i można by czekać w nieskończoność. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też zastanawiałem się ale nad LeTv x500 - naprawdę piękny telefon itd, oprogramowanie od włochów podobno działa dobrze. Ale tak jak poprzednicy mówią - XiaoMi ma 1000x większą społeczność, a Mi4 i drewniany tył... Coś pięknego :) Ja się zdecydowałem na Mi4, bo choć Mi4c jest niby mocniejszy nie sądzę żebym to odczuł, poza tym jeśli spodoba mi się XiaoMi to pewnie za rok czy może nawet pół jak stanieje Mi5 to wymienię na ten model.

Jedynie co przemawiało za Mi4c to ROM, i tego pewnie będzie mi brakować, ale nic więcej (w LeTv też, aczkolwiek tam jeszcze dobry wygląd). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, AndropaX napisał:

Read-Only Memory? :D

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Tak, ROM to Read only memory w komputerach, gratuluje znajomosci skrótu (tak, znam go). Natomiast czy potocznie czy nie potocznie (tego nie wiem, nie interesowałem się tym) gdzie nie spojrzysz pamięc wewnetrzna tel jest oznaczana jako ROM. Jako przykład odsyłam tutaj: https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-mi4-white-snapdragon-801-quad-core-25ghz-3gb-ram-16gb-rom-fdd-lte-6415.html

jest tego pełno... Być może jest to błędne określenie, nie wiem, aczkolwiek napisałem tak jak powszechnie się piszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam serdecznie,

Aby nie tworzyć nowego tematu pozwolę sobie podpiąć się pod obecny

Również zastanawiam się nad wyborem między Mi4, a Mi4C

Chciałbym podpytać o ekrany w Mi4C czytałem, że można trafi na różne - czy jest jakiś sposób aby uniknąć zakupu aparatu z tym "najgorszym" ?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

cześć, też podepne się pod ten wątek, widzę, że zwolenników Mi4 jest tyle samo co Mi4c. Opini sporo, ale dalej nie zmienia to faktu, ze nie wiem co wybrać;) wsumie jest to wybór między lepszy wykonaniem a lepszymi dodatkami/ środkiem.

Pytania:

1.Rozumiem, ze wersji Mi4i raczej w porownaniu do powyższych dwóch nie warto rozważać? (róznica w zakresie 20EUR)

2. Gdzie najlepiej zakupić Xiaomi? Może często przewijający się www.xiaomiforsale.com? czy cos się zmieniło w tym zakresie i poelcacie jakiegoś innego sprzedawcę?

3. A może poelcacie jakiś inny Xiaomi? Bo na mi5 pewnie nawet nie ma co czekać, bo cena bedzie znacznie wyższa

Z góry dzięki za wszelkie wskazowki!

pozdrawiam, Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, anik napisał:

cześć, też podepne się pod ten wątek, widzę, że zwolenników Mi4 jest tyle samo co Mi4c. Opini sporo, ale dalej nie zmienia to faktu, ze nie wiem co wybrać;) wsumie jest to wybór między lepszy wykonaniem a lepszymi dodatkami/ środkiem.

Pytania:

1.Rozumiem, ze wersji Mi4i raczej w porownaniu do powyższych dwóch nie warto rozważać? (róznica w zakresie 20EUR)

2. Gdzie najlepiej zakupić Xiaomi? Może często przewijający się www.xiaomiforsale.com? czy cos się zmieniło w tym zakresie i poelcacie jakiegoś innego sprzedawcę?

3. A może poelcacie jakiś inny Xiaomi? Bo na mi5 pewnie nawet nie ma co czekać, bo cena bedzie znacznie wyższa

Z góry dzięki za wszelkie wskazowki!

pozdrawiam, Ania

1. Nie, nie ma co, całkiem inna półka "wydajności".

2. Jak nie chcesz płacić VAT na granicy to XFS, Technos, Accessories4You. Jak z Chin to masz: Ibuygou.com, Goldway.. pewnie jeszcze jakiś sklep w Chinach by się znalazł, te 2 pamiętam :P.

3. Ano Mi5 na 100% będzie droższa od reszty :D. Czy wiele? Dowiemy się za 3dni :). Jak myślisz o Mi4/Mi4c to w tym przedziale masz ew. Note i Note Pro.

Napisz najlepiej do czego telefonu używasz, w końcu szkoda płacić za coś, czego się używać nie będzie czyż nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, Nezumi napisał:

1. Nie, nie ma co, całkiem inna półka "wydajności".

2. Jak nie chcesz płacić VAT na granicy to XFS, Technos, Accessories4You. Jak z Chin to masz: Ibuygou.com, Goldway.. pewnie jeszcze jakiś sklep w Chinach by się znalazł, te 2 pamiętam :P.

3. Ano Mi5 na 100% będzie droższa od reszty :D. Czy wiele? Dowiemy się za 3dni :). Jak myślisz o Mi4/Mi4c to w tym przedziale masz ew. Note i Note Pro.

Napisz najlepiej do czego telefonu używasz, w końcu szkoda płacić za coś, czego się używać nie będzie czyż nie? :)

Dzięki za rady i chęc dalszej pomocy :)

W telefonie najbardziej zalezy mi na bateri, bo sporo wyjeżdżam, choć z drugiej strony w dobie powerbanków powiedzmy, że jest to mniejszy problem.

Co z  wyjazdami się wiąże - zdjęcia, czyli aparta:)

A poza tym standard: telefony, sms, net, apliakcje (głownie mapy)

A i ejszcze jedno, bardziej miezryłabym w ekran 5' stąd moje rozważania nad Mi; 5,5 wydaje mi się za duży.

 

a ad pkt.2 chyba pozaostanę przy tej pierwszej opcji czyli raczej pomine wysyłkę z chin. Czy wybór któregoś z tych sklepow ma znaczenie tzn. dostępnośc serwisu, gwarancja etc. Czy kierować się tylko ceną? Tu pojawia się jeszcze jedno pytanie, jak z serwisem? Czy ten we wroclawiu nie obsługuje czasami tylko xiaomiforsale? chiałabym mieć też pewność, ze to nie będzie podróbka.

dzięki, pozdrawiam

 

Ps. widzę, że technos ma w mairę tanio, ale prawie zero dostepnych modeli, czy to standard u nich czy chwilowe;)

 

 

Edytowane przez anik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, anik napisał:

Dzięki za rady i chęc dalszej pomocy :)

W telefonie najbardziej zalezy mi na bateri, bo sporo wyjeżdżam, choć z drugiej strony w dobie powerbanków powiedzmy, że jest to mniejszy problem.

Co z  wyjazdami się wiąże - zdjęcia, czyli aparta:)

A poza tym standard: telefony, sms, net, apliakcje (głownie mapy)

A i ejszcze jedno, bardziej miezryłabym w ekran 5' stąd moje rozważania nad Mi; 5,5 wydaje mi się za duży.

 

a ad pkt.2 chyba pozaostanę przy tej pierwszej opcji czyli raczej pomine wysyłkę z chin. Czy wybór któregoś z tych sklepow ma nzaczenie czy keirowac się tylko ceną? Tu pojawia się jeszcze jedno pytanie, jak z serwisem? Czy ten we wroclawiu nie obsługuje czasami tylko xiaomiforsale? Zresztą tego sklepu nie ma na Twojej liście, dlaczego?

dzięki, pozdrawiam

XFS=XiaomiForSale :). Niestety Acid nie współpracuje już z XFS jeżeli chodzi o serwis. Także, ew. naprawą zajmuje się pan Roubalik (chyba dobrze to piszę :P) w Czechach, w razie gdyby naprawa się nie powiodła, sami reklamują sprzęt u producenta, Ty zaś dostajesz nowy (poczytaj o tym w dziale Xiaomiforsale.com na forum). Technos naprawia w Polsce (nie wiem co się dzieje, gdy naprawa jest niewykonalna), A4U wysyła do producenta z tego co pamiętam.

Wracając do wyboru... i Mi4 i Mi4c ma zacny aparat, różnic chyba wielkich między nimi nie ma. Oba wyglądają zacnie. Co do wykorzystania reszty... Moim zdaniem Mi4 w zupełności wystarczy :P. U mnie Mi4 (na andku 6.0 w beta testach) wytrzymuje ~48h, na luzie trzyma 24h przeglądania internetu, map google/yanosik, telefony i sms (średnio 4-5h SoT). Jeżeli priorytetem byłaby bateria to... może spojrzeć na Redmi 3? Co prawda jest to "budżetowiec", ale solidnie wykonany, bateria 4100mAh wystarczy na całodniową zabawę, a snapdragon 616 będzie się dobrze sprawować, kwestia aparatu, na pewno będzie ciut gorszy od Mi4/Mi4c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Nezumi napisał:

XFS=XiaomiForSale :). Niestety Acid nie współpracuje już z XFS jeżeli chodzi o serwis. Także, ew. naprawą zajmuje się pan Roubalik (chyba dobrze to piszę :P) w Czechach, w razie gdyby naprawa się nie powiodła, sami reklamują sprzęt u producenta, Ty zaś dostajesz nowy (poczytaj o tym w dziale Xiaomiforsale.com na forum). Technos naprawia w Polsce (nie wiem co się dzieje, gdy naprawa jest niewykonalna), A4U wysyła do producenta z tego co pamiętam.

Wracając do wyboru... i Mi4 i Mi4c ma zacny aparat, różnic chyba wielkich między nimi nie ma. Oba wyglądają zacnie. Co do wykorzystania reszty... Moim zdaniem Mi4 w zupełności wystarczy :P. U mnie Mi4 (na andku 6.0 w beta testach) wytrzymuje ~48h, na luzie trzyma 24h przeglądania internetu, map google/yanosik, telefony i sms (średnio 4-5h SoT). Jeżeli priorytetem byłaby bateria to... może spojrzeć na Redmi 3? Co prawda jest to "budżetowiec", ale solidnie wykonany, bateria 4100mAh wystarczy na całodniową zabawę, a snapdragon 616 będzie się dobrze sprawować, kwestia aparatu, na pewno będzie ciut gorszy od Mi4/Mi4c.

Dzięki za odpowiedzi, tak skrót skojarzyłam i zmieniłam, ale nie zdąrzyłam przed zacytownaiem ;)

dodałam tam też jedno pytanie: technos ma w mairę tanio, ale prawie zero dostepnych modeli, czy to standard u nich czy chwilowe?;)

raczej zostane przy Mi, niestety nadal nie wiem, który:) c jest tylko 2 euro droszy na XFS czyli powiedzmy, że sa w tej samej cenie - niby lepiej kupic nowszy o ponad rok, z drugiej stronu mi4 ma solidniejszą obudowę.

A w odniesieniu do serwisu, to w ogóle jaka jest awaryjniośc tych telefonów? w sumie to też istotne przy wyborze, ale jak mniemam miedzy mi4 a mi4c dużej roznicy nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, anik napisał:

Dzięki za odpowiedzi, tak skrót skojarzyłam i zmieniłam, ale nie zdąrzyłam przed zacytownaiem ;)

dodałam tam też jedno pytanie: technos ma w mairę tanio, ale prawie zero dostepnych modeli, czy to standard u nich czy chwilowe?;)

raczej zostane przy Mi, niestety nadal nie wiem, który:) c jest tylko 2 euro droszy na XFS czyli powiedzmy, że sa w tej samej cenie - niby lepiej kupic nowszy o ponad rok, z drugiej stronu mi4 ma solidniejszą obudowę.

A w odniesieniu do serwisu, to w ogóle jaka jest awaryjniośc tych telefonów? w sumie to też istotne przy wyborze, ale jak mniemam miedzy mi4 a mi4c dużej roznicy nie ma

Różnica jest znikoma, dlatego tyle problemów z wyborem :D. Awaryjność... rzekłbym, że sporo niższa niż u konkurencji... ale ostatnio "wypłynęło", że w Mi4 mogą zdarzać się problemy z taśmą od ekranu, jak na razie na forum mamy takich przypadków na palcach 1 ręki, ale jednak się zdarzają... na pewno do Mi4 powinnaś się liczyć z wymianą plecków i nie z powodu słabego wykonania, po prostu bambusowe wyglądają 100x lepiej, a do tego, zwykłe są strasznie śliskie ;<.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To podpowiedzcie jak jest u nich z baterią?:) Np. w porównaniu do Z3 lub z3 compact bo to też jeszcze rozważam:)

pytanie 2: rzeczywiście telefony z serii Mi4 nie mają radia FM?:(

Dzięki

Edytowane przez anik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Obudowy mi4c nie powinno się skreślać tylko dla tego że jest z plastiku. Jest bardzo sztywna i nie czuć za bardzo że to właśnie tworzywo, z tym co kiedyś serwował samsung to bez porównania.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Dokładnie nawet bym powiedział że obudowa to plus. Sztywna, matowa, nie rysuje się i nie slizga. Do tego dobrze trzyma się w dłoni.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...