Skocz do zawartości

MI4C, problemy z transmisją danych


KILu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów. To mój pierwszy post tutaj, choć telefonów Xiaomi używam od trzech lat i jak dotąd nie było żadnych większych problemów (MI3 uważam za niedościgniony wzór). Takowe pojawiły się po zakupie MI4C (z polskiej dystrybucji, z drugiej ręki, choć telefon jak nowy i na gwarancji).

Do rzeczy: w zasadzie od początku (choć nie wiem, czy nie wiąże się to z jedną z aktualizacji oprogramowania) miewam problemy z transmisją danych. Zdarza się, że nagle przestaje działać net (przez sieć komórkową, ale co ciekawe nie działa wówczas również komunikacja przez Wi-Fi) - przy poprzednich softach Chrome wykrzaczał się i zamykał, teraz "tylko" wyrzuca komunikat o braku połączenia, podobnie jest z aplikacjami. Przy sofcie <6.1.28 pomagał dopiero całkowity reset telefonu (włącz/wyłącz), przy obecnym (6.1.28) pomaga wł/wył trybu samolot. Raz czy dwa zdarzyło mi się też, że telefon miał problem z wykonaniem połączenia - próbował i przestawał, w słuchawce cisza. Dawało się zadzwonić dopiero za drugim razem.

W momencie "przywieszenia" transmisji danych w Statusie Urządzenia widnieje coś takiego (zrzut w załączniku). Typ sieci - nieznane, stan usługi/data: nie działa, stan sieci komórkowej: rozłączona (choć dzwonić się dało). Po wł/wył trybu Samolot wszystko zaczyna działać OK. Zastanawiam się co z tym zrobić: od razu serwis, full wipe, wgrać starszy, stabilny soft, zmienić kartę SIM (?)...?

 

Mam starą kartę SIM, jeszcze Idea, przycięta, bez obsługi LTE (H/H+ mi wystarcza). W MI3 karta działa idealnie, w MI4C pojawił się ww. problem... 

Screenshot_2016-02-06-11-39-32_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak polska dystrybucja telefonu xiaomi. Od tego bym zaczął.

Też użytkuje ten model i powiem szczerze że faktycznie czasem zdarza się taki problem ale bardzo bardzo rzadko, poza tym dodam że wraz z każdą aktualizacją sytuacja ulega poprawie. Ewidentnie problem z softem. Masz MIUIPolska?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wiem jaki masz soft ale wgraj najnowszy miuipolska. Po drugie idź wymień w końcu tą kartę przy takiej starej to za darmo wymienią a zyskasz jeszcze lte

Wysłane z mojego Mi-4c

Potwierdzam słowa kolegi, nie doczytałem. Zacznij od wymiany karty bo ta Twoja to już trochę historia.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft miuipolska 6.1.28, rozwojowy. Mysle nad wgraniem starszego, stabilnego, ale najpierw sprobuje z nowa karta sim, choc zaznaczam, podobne rzeczy nie dzieja sie w mi3 (dodam, ze w mi4c nie pomaga wylaczenie lte w opcjach).

 

Mi4c ogolnie wydaje mi sie srednio dopracowana konstrukcją. O ile w przypadku sieci i transmisji danych to może byc kwestia softu (ew. karty), tak np. malo czuly dotyk to sprawa sprzętowa. Ale to temat na osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie potrafię mazać po ekranie tak delikatnie żeby tego telefon nie wykrył więc moim zdaniem dotyk jest ok. Transmisję danych też mam cały czas włączoną i jeszcze nie miałem sytuacji żeby mi przerwało połączenie :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...