Sign in to follow this  
fahrenheit

Mi4i nie ładuje się

Recommended Posts

Witam,

nie miałem żadnych większych kłopotów z tym telefonem, aż do dzisiaj. Po prostu wyładował się, chciałem go podładować - w ogóle nie reaguje. Próbowałem innymi ładowarkami i widzę, że wina leży po stronie urządzenia. Podłączając go do ładowania nie świeci się żadna dioda, przy podłączaniu do USB niby wykrywa urządzenie, bo jest ten taki dźwięk (w komputerze, chyba każdy wie jaki jest gdy się coś podpina), ale zaraz jest jakby zupełnie inny, powtórzony parę razy (błąd?). Gdzieś na internecie przeczytałem, że należy wyjąć kartę sim z telefonu na parę godzin, nie wiem w jaki sposób miałoby to pomóc, ale i tak nie pomogło. Próbowałem recovery mode, też nic. Już nie wiem co mam robić, jakieś sugestie?

Pozdrawiam! :)

@E

Teraz gdy podłączam do ładowania miga się czerwona dioda:/

Edited by fahrenheit

Możliwe, że masz uszkodzony port usb. Spróbuj wgrać czysty soft przez MiFlash, może to jakiś błąd, choć obstawiam pierwszą opcję.

Witam, mam podobny telefon rozładował się i po podlaczeniu do ladowarki miga najpierwsz szybko czerwona dioda potem zwalnia do migniecia co 5 sekund. Po podlaczeniu do komputera ta sama sytuacja z dzwiekiem ( najpierw podlaczenie zaraz potem odlaczenia) sterowniki instaluja sie ale komputer nie widzi urzadzenia. Jakies pomysly co można z tym zrobic? Czy już po telefonie.

pozdrawiam

Edited by fazzi

Witam

Obecnie mam podobny problem jak autor tematu, ale bardziej zaawansowany.

Bateria nie ładuje, telefon po prostu nie reaguje na podpinany kabel (próbowałem z różnymi kablami, w różnych gniazdkach, przez przejściówkę, bez przejściówki i za pomocą portu USB w laptopie). Ratuje jedynie wyłączenie telefonu, podpięcie i ponowne uruchomienie - wtedy rozpoczyna się ładowanie.
Czyli za każdym razem, gdy chcę naładować telefon, muszę go najpierw zrestartować.
Co ciekawe, to gdy jest poniżej 10% i wyłączę telefon - dioda cały czas miga. Wcześniej się z tym nie spotkałem.

Dodatkowo, ten sam telefon, zżera mi przez noc 40% baterii. Dziś przykładowo poszedłem spać mając ~55%, a obudziłem się z 17%. Problem występuje dopiero kilka dni.

Dwukrotnie wgrałem ostatnią dostępną wersję Global Stable [Version: V8.1.5.0.LXIMIDI (MIUI8)] dostępną tutaj : http://en.miui.com/download-263.html ale w żaden sposób to nie pomogło. Kabel nie jest już pierwszej świeżości, planuję kupić nowy, ale jednak po restarcie się ładuje, więc to nie jego wina.
Czyżby uszkodzone USB?

Kupowałem Mi4i ponad 2 lata temu na aliexpress od Hong Kong Goldway, także gwarancja już najprawdopodobniej minęła, a i wysyłać tam telefonu raczej się nie opłaca.

Istnieje jakaś alternatywa? Po prostu zanieść do serwisu? Czy może to też problem z softem? A może z baterią?

Edited by Moisuree

Ja mam ten sam problem, oddalem do lokalnego serwisu i wymieniali usb port 2 razy i powiedzieli, że nie wiedzą jak to naprawić. Czy ktoś z was poradził sobie z tym problemem?