Skocz do zawartości

Powrót do 4.4 z 6.0 Kitkat/Marshmallow (Zmiana Partycji)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

Jak dobrze wiemy aktualizacja do 6.0 wiąże ze sobą pewne braki jak brak viper4andro , root ,xposed czy płatne motywy.

UWAGA PORADNIK DOTYCZY JEDYNIE DO XIAOMI MI NOTE VIRGO 

Nie odpowiadam za uszkodzone urządzenie. Jeżeli nie czujesz się pewny nie rób tego, odłączenie urządzenia podczas całej operacji może doprowadzić do jego uceglenia.

Etap 1

Pamiętajmy o ewentualnej kopi zapasowej

Ściągamy Androida w wersji 4.4 Może być to wersja Stable bądź dev lub starsza.

 

http://www.miui.com/shuaji-393.html

-----------------------------------------------------------------

Pobieramy i Instalujemy program MiPhone
 

http://www.mediafire.com/download/w8ov10zzr1g66bc/MiPhone.exe

-----------------------------------------------------------------------------------

Pobieramy i wypakowujemy paczkę Disk Clean Virgo hasło :  miuipolska

http://www.mediafire.com/download/qp5uiog10wo28z0/Disk+Clean+Virgo.zip

---------------------------------------------------------------------------------------------

Etap 2

PAMIĘTAJ ! Przez całą operację aż po sam koniec nie odłączaj urządzenia od PC. 

Otwieramy wypakowany folder Disk Clean Virgo i uruchamiamy plik clearFastboot.bat

Wyłączamy telefon, Uruchamiamy go z przyciskami - Włącznik + Zmniejszenie głośności (Wchodzimy w tryb fastboot)

Podłączamy telefon

Windows będzie widział wiele partycji i będzie chciał je sformatować ALE NIE FORMATUJEMY ŻADNEGO DYSKU NIC ! 

Telefon od tego momentu nie będzie nic wyświetlał

Teraz wypakowujemy naszego androida z linku wyżej i wypakowujemy go na, którymś z naszych partycji.

Najlepiej jak by wyglądało to tak D:\Virgo - A tutaj wszystkie pliki z rozpakowanego androida

Otwieramy teraz wcześniej zainstalowany program Miphone. Domyślnie C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\MiFlash.exe

Uruchamiamy jako administrator.

Klikamy na przycisk odśwież (Refresh) aby zlokalizować nasze urządzenie

Ustalamy miejsce naszego rozpakowanego Androida 4.4 przyciskiem Browse po lewej stronie

Na dole okna programu zaznaczamy opcje Flash all To bardzo ważne zresztą jak wszystko co tutaj robimy 

Teraz wgrywamy Androida wybierając opcje flash 

Cierpliwie czekamy do zakończenia flashowania. Jeżeli pojawi się jakikolwiek błąd NIE ODŁĄCZAJ URZĄDZENIA ! spróbuj raz jeszcze odświeżyć listę  raz jeszcze sflashować , aż do skutku !

Kolejność ma wyglądać tak

z5sg05ydjqef9ez4g.jpg

UWAGA!

Jeżeli przy flashowaniu 4.4 wywala wam błędami typu "nie odnaleziono sciezki zapisu " itp. Nie poddawajcie się i nie żegnajcie się z telefonem.Jedynym wyjściem jest pobranie orginalnego najnowszego 6.0 rozpakowanie go i flash jak powyżej z 4.4

Po pomyślnym flashowaniu nie odłączam telefonu tylko włączamy go przyciskiem power przytrzymując 15 sekund.

Po kilku minutach  powinniśmy zobaczyć ekran startowy.

Witamy z powrotem w 4.4 :)

Testowałem na swoim Xiaomi mi Note 16GB

Poradnik jest zaczerpnięty i przetłumaczony przeze mnie z chińskiego forum pliki są również wstawione przeze mnie.

link do oryginału http:// http://www.miui.com/thread-3391177-1-1.html

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez SebastianWijatyk
Poprawa błędów ortograficznych
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
44 minuty temu, lg4xhd napisał:

I polski system prawidłowo to rozpozna? Bo nie ma tam zadnych komend tylko same krzaki. 

Są dwie istotne komendy oprócz chińskich krzaczków:

fastboot erase aboot
fastboot reboot

Czyli robisz bricka a potem zgodnie z poradnikiem przywracasz telefon do stanu użyteczności ;-)

Lub nie przywracasz jak coś źle zrobisz :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie tak jak napisał fredek.

Bardzo ważne !

Jeden z użytkownikow do mnie napisał na prywatnej wiadomości na temat tej operacji,Niestety ale flash mu się nie powiódł.

Ostatnio znów flashowałem mi note do 6.0 a dokładniej do miui v7 6.3.3 build mmb29M ale niestety nadal był dla mnie zły więc znów przechodziłem przez tę operację powrotu do 4.4.O dziwo tym razem mi również zaczeło rzucac errorami podczas flashowania 4.4 a note w tym momencie był brickiem.Przesiedzialem pare godzin z podłaczonym telefonem.Pomogło wgranie rozpakowanego 6.0.

Także jeżeli wam też będa wyskakiwaly jakieś błędy nie odłączajcie urzadzenia tylko rozpakujcie najnowszy soft i flashowac go za pomoca mi phone.Próbowałem wrócić do 4.4 ale już nie mogę za każdym razem odrzuca go i przyjmuje 6.0.Nie wiem czy byla jakas aktualizacja kiedy powrot mi sie udal bylo to po pierwszym dniu wydania bety 6.0 dla mi note także ostrzegam !

EDIT:

Po raz kolejny flashowałem do 4.4 tym razem się udało , stwierdzam więc ,że elektornika elektronice nie równa , system systemowi też , wszystko się może wydarzyć.

 

Edytowane przez SebastianWijatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jako że Android 6.0 u mnie się nie sprawdził (miał spore problemy z internetem) postanowiłem wrócić do 4.4 wg tego poradnika. Mam jednak problem, wszelkie próby wgrania systemu przez MiFlash kończą się komunikatem "Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007b: Open programmer "MPRG*.hex")".

Sprawdzałem na kilku wersjach systemu, były to archiwa zip oraz tgz, oczywiście rozpakowane. Antywirus i zapora wyłączone. Telefon był bez problemu wykrywany przez MiFlash mimo, że w menadżerze przy sterowniku Qualcomm widniał wykrzyknik. Teraz natomiast system wykrywa telefon jako nieznane urządzenie i w MiFlash nie jest już widoczny. Dodam, że na dwóch laptopach efekt jest identyczny. Jakieś propozycje jak go uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, balrog napisał:

Ta metoda zadziała na xiaomi mi4 ?

Czy przeczytałeś pierwszy post? Zwróciłeś uwagę, w jakim dziale jest ten wątek? Jeśli znasz odpowiedź na te dwa pytania, to Twoje pytanie w poście jest chyba zbędne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście byłem świadomy, że ktos tak odpisze. Jednak miałem nadzieję, że któryś z użytkowników zna sposób bądź testował ten na mi4. Cóż niestety moje pytanie nie jest zbędne tak jak to napisałeś. Ale cóż będę szukać pomocy gdzie indziej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mefisciak napisał:

Witam

Jako że Android 6.0 u mnie się nie sprawdził (miał spore problemy z internetem) postanowiłem wrócić do 4.4 wg tego poradnika. Mam jednak problem, wszelkie próby wgrania systemu przez MiFlash kończą się komunikatem "Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007b: Open programmer "MPRG*.hex")".

Sprawdzałem na kilku wersjach systemu, były to archiwa zip oraz tgz, oczywiście rozpakowane. Antywirus i zapora wyłączone. Telefon był bez problemu wykrywany przez MiFlash mimo, że w menadżerze przy sterowniku Qualcomm widniał wykrzyknik. Teraz natomiast system wykrywa telefon jako nieznane urządzenie i w MiFlash nie jest już widoczny. Dodam, że na dwóch laptopach efekt jest identyczny. Jakieś propozycje jak go uruchomić?

 

Witaj

Rom jaki łyknie to tylko i wyłacznie taki jaki wgrywasz przez fastboota a nie paczuszkaz romem do wgrania przez recovery.

Struktura plikow wskazanych do flashu w miflash powinna wyglądać tak

cgxab049oz3cbj74g.jpg?size_id=3<

 Ja wykorzystałem sobie taki rom z  Mipcsuit zazwyczaj podczas aktualizacji pobiernay jest na dysku D:\Miui\rom\virgo\numer_Wersji

http://www.miui.com/shuaji-393.html tutaj masz całe obrazy w pierwszym linku duży przciskiem download jest inna paczuszka bardziej chdoziło mi o download z falshtool który jest poniżej mniejszym druczkiem 

5 godzin temu, balrog napisał:

Ta metoda zadziała na xiaomi mi4 ?

 

Ta metoda nie działa na mi4 z racji iż formatowanie partycji jest stworzone pod virgo a nie pod mi4

Musiałbyś jakoś ręcznie wywalić partycje i odbudować je na nowo jak wyżej ale nie mam mi4 więc tego nie przetestuje...

Ale zachęcam do zapoznania się z tym rozwiązaniem :D 

http://en.miui.com/thread-217420-1-1.html

Wiem ,że przykład jest z Windows 10 ale to nie ma znaczenia i tak doprowadzasz telefon to takiego stanu ,ze jest trupem a wtedy przyjmie wszystko ;) 

Edytowane przez SebastianWijatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Nie wiem, dlatego pytam :D.

 

EDIT

Jednak chyba nei można. podczas kroku z flashowaniem od razu dostaję komunikat: Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007b: Delete driver layout")

Jakieś pomysły, co mogę zrobić?

Edytowane przez StachuCapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, StachuCapan napisał:

Nie wiem, dlatego pytam :D.

 

EDIT

Jednak chyba nei można. podczas kroku z flashowaniem od razu dostaję komunikat: Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007b: Delete driver layout")

Jakieś pomysły, co mogę zrobić?

Zrób zrzut ekranu MiFlash przed kliknięciem w Flash. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, StachuCapan napisał:

W tym momencie telefon już jest całkowitym brickiem. Komputer widzi go jako unknown device. W Mi Flash nic się nie pokazuje. Ogarnąłem ten poradnik: http://en.miui.com/thread-100855-1-1.html  Ale po otwarciu klapki nie widzę tych dwóch bolców i nie mam pojęcia, co teraz zrobić :/

@Acid 

Pomoże pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Acid napisał:

Wejdź do EDL z kombinacją przycisków. Gdzieś w necie jest napisane które to.

Wysłane z mojego Mi Note 2
 

Niestety telefon cały czas pozostaje "właczony" lub nie reaguje na vol(+-) zaraz po podłączeniu do kompa i nie wchodzi w EDL. Ekran cały czas jest czarny, nie mruga żadna dioda. Po podłączeniu przez USB, niezależnie od wszystkiego, po około 20 sekundach otrzymuję komunikat, że nie rozpoznano urządzenia USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, StachuCapan napisał:

Nie wiem, dlatego pytam :D.

 

EDIT

Jednak chyba nei można. podczas kroku z flashowaniem od razu dostaję komunikat: Nazwa pliku, nazwa katalogu lub składnia etykiety woluminu jest niepoprawna. (0x8007007b: Delete driver layout")

Jakieś pomysły, co mogę zrobić?

EDL to tryb w którym jest czarny wyświetlacz,ty sprawdź czy MiFlash ci wykrywa telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.11.2016 o 16:39, majdan12 napisał:

EDL to tryb w którym jest czarny wyświetlacz,ty sprawdź czy MiFlash ci wykrywa telefon.

Zdaję sobie z teog sprawę. Miałem już wysyłać telefon do Acida, ale stwierdziłem, że spróbuję jeszcze raz. Okazało się, że telefon się rozładował i udało mi się wejść w tryb EDL. Teraz mam jednak pytanie, czy po udanym flashowaniu z tego trybu telefon zrestartuje i włączy się sam, czy muszę zrobić to sam? Bo flashowanie niby skończone, ale ekran nadal czarny

 

EDIT

Udało się. Gdyby ktoś miał podobny problem w przyszłości i uceglił telefon, to u mnie pomogło zostawienie telefonu na ponad 24h, rozładował się całkiem i po podpięciu do kompa przestał wywalać błąd, ale widział go jako wejściowe urządzenie USB. Problem rozwiązałem w następujący sposób: Przytrzymanie vol + oraz vol -, następnie podpięcie do ładowarki DO KONTAKTU, odczekanie, aż dioda zacznie pulsować na czerwono, następnie zostawienie telefonu na kilka chwil, aby nieco się naładował. Później szybkie przepięcie do komputera i voila, Mi Flash widzi telefon i flashowanie z powodzeniem! :D

Edytowane przez StachuCapan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...