Sign in to follow this  
Nezumi

Prohibicja w Polsce

Recommended Posts

Czy jeśli w takich Niemczek od soboty od 16 do poniedziałku do godzin porannych alkohol kupisz tylko na stacji paliw albo u Turka,po cenie kilkukrotnie wyższej niż normalnie w sklepie, to jak to nazwać? A tam jest to normalne, bo dla zwykłego obywatela nie stanowi to problemu a komu bardzo chce się pić i tak się napije. A że drożej? Życie. @fred widzisz,nie oglądam Tvn, nie czytam Wybiórczej obserwuję tylko co się dzieje wokół mnie. Zapraszam na wschód, gdzie za godzinę pracy płacą max 10 zł. Do władzy doszła partia, która chce coś zrobić dla ludzi. Czy robią to w nocy( jasne,PO tak nie robiła hiehiehie) czy w dzień mi to lotto.

Wysłane z Mi4 lte

• Like 1

@nemed Co do tego mają Niemcy? Jesteśmy w Polsce i nikt tutaj nie chce, aby jego "wolność", jakkolwiek ją postrzega, była ograniczana i skrócana coraz bardziej... Nikt tutaj nie sugerował, że oglądasz TVN, czy czytasz Wyborczą oraz nikt nie mówił, że wspiera PO (być może był za PSL, SLD lub jakąś inną niszową partią, a może nawet żadnej z partii nie popierał bo wolał ugrupowania?), więc nie wiem po co takie teksty piszesz... Niepotrzebną wojnę chcesz wszcząć? "Do władzy doszła partia, która chce coś zrobić dla ludzi", inwigilując ich, ograniczając swobody, drażniąc ruska Smoleńskiem, dając 500zł na dziecko, tak, robią coś dla ludzi... Szkoda, że negatywnego... Państwo Opiekuńcze nie jest dobrym wyborem... Zwykła komuna schowana pod innymi słówkami i hasłami...

• Like 1

@Nezumi, przeczytaj proszę swoje posty i dopiero wysnuwaj wnioski. Czemu nie założysz np.tematu: niebywałe, politycy PO zniszczyli wszelką dokumentację powstałą zaraz po katastrofie smoleńskiej!

Co do wywoływania tutaj wojny...przeczytaj swój ostatni post.

Wysłane z Mi4 lte

Nawet jak założy temat: niebywałe, komisja fantastycznego wypadku pod Smoleńskiem przez 5 lat obywała się bez dokumentów (widocznie nie pasowały do wybuchów), to i tak Cię nie przekona, że wystarczy obiecać 500 na wódkę, tfu dziecko, a wszystko inne łykniecie jak zbawienie.

Że opodatkują te złe banki? Tysiące emerytów już się cieszy że im PKO podnosi opłaty za konto na które dostają emeryturę. Brawo, sukces.

Że może markety opodatkują? Wszyscy już się cieszą na podwyżki, no może poza pracownikami sklepów, bo im stawki spadną do 9zł. Faktycznie, w końcu coś dla ludzi robią.

Że zarobki na wschodzie niskie? Winna PO czy może ci co płacą? Ci sami co w każdą niedzielę w pierwszych rzędach w kościele stoją, przepełnieni miłością bliźniego kombinują jak by go wydoić?

Edited by ahr
  • Like 1

@nemed póki co zabierają z mojej kieszeni więcej niż poprzedni rząd. Dodatkowo zaczynają wspierać patologie i bogatych ( czyt 500+). Faktycznie sporo robią dla ludzi tylko szkoda że model rodziny 2+1 na tych zmianach najbardziej cierpi. Dodam że z żoną pracujemy w handlu i nie do końca wiemy jak zachowają się nasi pracodawcy gdy przyjdzie mu płacić podatek

Wysłane z mojego Redmi Note 2

• Like 1

@grembi a tak konkretnie to co więcej jest Ci zabierane z Twojej kieszeni?

Jak może cierpieć model rodziny2+1 na czymś, czego jeszcze nie ma?

Wysłane z Mi4 lte

Zaraz będzie bo oni tego tematu nie odpuszczą. Rodziną z jednym dzieckiem nie chcą dać siana ale dla krajów przyjmujących brudasów to 4,5 mln euro dają nie wspomnę już o ojcu dyrektorze bo on też dostanie. A mi ubywa bo mam kredyt hipoteczny i wiem co szykuje mój bank... Miało być lepiej a wyszło jak zawsze

Widzisz,ja jestem przeciwny programowi 500 plus w tej formie i dlatego nie zamierzam pobierać tych pieniędzy, choć mógłbym kasować 1000 zł co miesiąc. Ciekawi mnie jak zachowają się przeciwnicy tej ustawy...

Wysłane z Mi4 lte

• Like 1

Taaaa ty nie zamierzasz brać pieniędzy, które Ci się należą, inny nie zamierza płacić podatków co się należą. I to jest patologia w tym kraju, nie może tu być normalnie? Przypominają mi się od razu słynne słowa tu pasujące do tej sytuacji, że 'nic nas nie przekona że czarne jest czarne a białe jest białe'. A co najśmieszniejsze to na forum o telefonach też widać są zwolennicy zamachu smoleńskiego :D

Wysłane z mojego X600 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@mitrzy, jeśli Ty dostrzegasz patologię w tym,że są ludzie, którzy nie będą brać tych pieniędzy i mylisz to z podatkami to gratuluję bystrości.

Śmieszne jest również to,że na forach o telefonach są zwolennicy najzwyklejszego wypadku w Smoleńsku.

Wysłane z Mi4 lte

Do rozmowy? Nie wiem co to za dziwne nastawienie, nie można porozmawiać o zmianach politycznych jakie dzieją się na świecie i tutaj, w Polsce? Jako, że jest to forum, to nikt nikogo do rozmowy w takich tematach nie zmusza :D.

@mitrzy Patologiczny to jest sam program 500+, który istnieć nie powinien, ale pelikany jak widzą, że dostaną 500zł "za nic" to łykną wszystko...

@nemed Bo pisanie tematu typowo "partyjnego" mija się z celem dyskusji? Nie mam zamiaru chronić żadnej z partii, ani jej "hejcić", ja chcę jedynie ocenić to, co się dzieje, a dzieje się według mnie źle. Zostali wybrani "większością" (pomijając fakt frekwencji na wyborach) i ja uznaje to, po prostu widzę, że niczym się od ostatnich "mord" nie różnią, dobrać się do koryta, zaślepić ludzi kasą na dzieci, a potem kraść drobniaczki tu i ówdzie i z "drobniaczków" mamy kilkakrotnie więcej niż dadzą na te dzieci... Kontynuują politykę "Opiekuńczego Państwa" i to jest złe! To się powinno zmienić... Państwo powinno dawać rady, a nie zakazywać "dla dobra obywatela". PO to zaczęło, a PiS w tym tkwi i kontynuuje... Gdyby chociaż mieli chęci to zmienić... ale nie... Oni wolą dowalić kolejne podatki na sklepy i banki z tekstem "to przecież sklepy i banki zapłacą", pewnie, szkoda, że naszymi pieniędzmi... Mieli "odpolitycznić" TV, a co zrobili? Wywalili ludzi ciemno wierzących w PO, a władze dali Ministrowi, który pozatrudnia już swoich zwolenników i wróciliśmy do normy, uważasz, że to jest ok? Bo moim zdaniem media powinny być niezależne i obiektywne... Ograniczanie wolności poprzez inwigilację, czy nawet tą prohibicję, zaślepianie ludzi programem 500zł na dziecko, wprowadzenie swoich ludzi na stołki w TV (o innych instytucjach jak UOKiK, czy Orlenie nie wspomnę). Żeby nie było, że PiS tylko źle, to są 2 rzeczy, które popieram, nie zgodzenie się na "klimatyczne", bo po to mamy ten węgiel, aby nim kopcić ile wlezie i tak mamy ujemny bilans energetyczny, a przynajmniej takowy był zapowiadany jeszcze za PO oraz nie wyrażenie zgody na imigrantów narzucanych przez UE, dzięki temu mamy spokój, a nie to co dzieje się we Francji, czy Niemczech...

Jednak @kulig007 ma sporo racji w tym, że jeszcze masa czasu musi minąć, zanim ludzie przejrzą na oczy, bo aktualnie jak da się im kasę za nic to będą skakać tak, jak rząd im zagra...

@Nezumi, zgoda co do większości, tylko powiedz mi,czemu nie mówiłeś o tym rok temu, dwa, pięć.

Czas to ja bym dał rządzącym,bo minęły zaledwie 3 miesiące jak realnie rządzą a wnioski jakie są wysnuwane sugerują, że trwa to już conajmniej kilka lat.

Wysłane z Mi4 lte

MZ rząd powinien zacząć od obniżenia kosztów pracy oraz zmniejszenia podatków ( dla zainteresowanych polecam poczytać o krzywej Laffera) Najprostszy sposób aby w budżecie i naszych kieszeniach zostało więcej.

@nemed co do twojej bystrości, jeśli nie widzisz związku pomiędzy 500+ a podatkami to już może daj sobie spokój z komentowaniem bo widać że też cię nikt nie przekona że czarne jest czarne :D A myślący realnie nie muszą już dalej czekać, bo po tych miesiącach już widać że obecna banda nie robi nic poza ustawieniem przy korycie 'swoich' i niszczeniem demokracji w nocnych obradach, żeby nikt ich nie widział. Nie widzę żeby coś się zmieniło na lepsze, a co gorsza nie widać żeby było coś lepszego w przyszłości dla zwykłych ludzi

Kąsać się nie należy. Trzeba szanować innych, a spierać się na argumenty.

Siedzenie cicho, to spokojne podkładanie głowy pod topór. Przecież wszyscy się zgadzali. Dotyczy to wszystkich opcji, nie tylko przeciw.

@mitrzy, przeczytaj co napisałeś o podatkach i 500 plus. W skrócie, to nie pobieranie pieniędzy na dziecko i nie płacenie podatków to patologia. Jak to się ma do Twojego ostatniego postu? Czego nie rozumiem? Płacenie podatków to obowiązek, pobieranie pieniędzy z 500 plus obowiązkiem nie jest.

Wysłane z Mi4 lte

Wczoraj chwilę poogladałem debatę na temat 500+. Szkoda prądu na to. Zarówno partia rządząca jak i opozycja zamiast konkretnej rozmowy wolą odrzucać się błotem, wspominać jakieś sprawy z przeszłości. Co kogo to interesuje. Dla każdego obywatela liczy się to co mamy dziś i co będziemy mieli w przyszłości. Z historii możemy być dumni lub jej się wstydzić tego już nie zmienimy. Dopóki tego w sejmie nie skumają nie mamy co liczyć na to że w PL będzie lepiej.

Dlatego nie oglądam niczego, co dotyczy polityki. Wolę pobawić się z córką 😀

Wysłane z Mi4 lte

• Like 1

Obrazki sejmowe zawsze będą tak wyglądać, naiwny jest ten kto myśli, że to się może zmienić w obecnym ustroju. To jest taka telenowela z nieskończoną liczbą odcinków. Fabuła do przewidzenia, aktorzy kiepscy choć dobrze opłacani, na dodatek wciąż ci sami. Lubię seriale, ale nie takie.

I ja wezmę te 500 pln, bo tu już nawet nie chodzi o to czy ustawa jest dobrze czy źle skonstruowana (źle) i czy jest sprawiedliwa czy nie (nie), tylko chodzi o to, gdzie trafi te moje nie pobrane 500 pln i czy zostanie dobrze czy źle spożytkowane jeśli ja z nich zrezygnuję. I gwarantuję wam, że tydzień po tym jak się okaże, że z zabezpieczonych na cel 500+ pieniędzy zostały jakieś niezagospodarowane rezerwy, dotrze do nas nius o przekazaniu kilku baniek na świątynię opatrzności bożej, tadka, albo jakiś bijący wysokościowe rekordy pomnik.

Ja je wolę wydać na swoją rodzinę, bez względu na to co o nich myślę.

Edited by korc