Sign in to follow this  
Nezumi

Prohibicja w Polsce

Recommended Posts

No to się ładnie dzieje :D. PiS pracuje nad nowelizacją ustawy o alkoholizmie i utrzymaniu w trzeźwości (czy jakoś tak), na początek, wydzielony ma być 1 sklep na dany obszar, w którym będzie można kupić alkohol, a w miastach turystycznych, sprzedaż ma być dostępna przez 1h dziennie, a do tego mają dojść limity tejże sprzedaży :D. No nic. Trzeba wyciągnąć dziadkowy sprzęt z piwnicy :D.

PS: Ciekawostka, ta informacja wstrząsnęła prawie każdym, ale jak mówiło się o inwigilacji, to wszyscy mieli to gdzieś :D. Piwo w Polsce widocznie ważniejsze do prywatności jest :D.

21 minut temu, Zenderable napisał:

A to już nie było w styczniu o tym mowa? :P

Była jakaś tam gadka, ale to było w sferze "marzeń" PiSu... teraz wchodzi to "w życie"... Nie dość, że po moje ulubione piwko muszę jeździć 8km w 1 stronę, to jeszcze chcą mi je zabrać! :<

• Like 1

Mhm, " wydzielony ma być 1 sklep na dany obszar ", już to widzę. W promieniu 0,5km mam tesco, leclerc, centrum, frac, biedronkę i dwa lidle. Tych mniejszych nie pomnę. i że niby tylko jeden z nich ma dostać koncesję. Ależ kasy musiałoby przejść pod stołem, strach pomyśleć :)

A teraz zgaduj, zgadula kto stoi za takim pomysłem. Jak nic jakaś mafia chcąca sobie otworzyć nową gałąź czarnego rynku.

20 minut temu, korc napisał:

Mhm, " wydzielony ma być 1 sklep na dany obszar ", już to widzę. W promieniu 0,5km mam tesco, leclerc, centrum, frac, biedronkę i dwa lidle. Tych mniejszych nie pomnę. i że niby tylko jeden z nich ma dostać koncesję. Ależ kasy musiałoby przejść pod stołem, strach pomyśleć :)

To wcale nie musi być istniejący sklep, to jest najlepsze... Mogą pootwierać "państwowe"...

16 minut temu, Marvinka napisał:

A teraz zgaduj, zgadula kto stoi za takim pomysłem. Jak nic jakaś mafia chcąca sobie otworzyć nową gałąź czarnego rynku.

Uuuu... nazwałaś mafią ekipę rządzącą, marna Twoja kocia skórka, ostatnio za takie rzeczy na dołek pakują... ;) 

6 minut temu, Nezumi napisał:

To wcale nie musi być istniejący sklep, to jest najlepsze... Mogą pootwierać "państwowe"...

:shock:

To przez tą godzinkę to kilometrowa kolejka będzie. Może jeszcze komitet kolejkowy ? Może kartki na alkohol będzą? Kurna coś mi się wydaje że coś podobnego już było.... Kurna gdzie to mogło być..... Przez internet zapasy trzeba będzie kupować albo samemu będzić.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Edited by MD13

Boją się że 500 zł nie będzie na dziecko, a na zapicie robaka:-D to stwierdzili że zamkną monopolowe haha

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Ja tutaj nie napiszę  gdzie schowałem aparaturę, Ziobro podsłuch*je.

:-D

Pis slucha, pis czuwa, pis gowno wyczuwa;P

11 godzin temu, nemed napisał:

Ale o co chodzi??? Ja nie piję i żyję hiehiehie.

Wysłane z Mi4 Lte

O wolność panu, o wolność.... Teraz jak chcesz się napić to pijesz jak nie to nie. A PIS powie ci z góry ,że nie !!!!

1 godzinę temu, Winiu89 napisał:

Jak się nazywa ta ustawa?

Wysłane z mojego Mi-4c

"projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi i wychowaniu w trzeźwości"

21 minut temu, Zenderable napisał:

nie widzę nigdzie tej ustawy na stronach gov i innych, widzę jedynie starą z 2014 :P

Ta jest w "przygotowaniu", mówi się o niej od kilku dni.

• Like 1

9 minut temu, nemed napisał:

Acha, mówi się...

Wysłane z Mi4 lte

Lepiej siedzieć i nic nie robić, a płakać dopiero jak dana rzecz już będzie podpisana i wprowadzona? Chyba nie... 

Robi się szum, a koniec końców i tak taka ustawa nie wejdzie w życie. Przecież to byłoby równoznaczne z utratą przez Państwo dobrego źródła dochodu... I co gorsze, otwiera drogę do produkcji "lewizny", która i tak już jest na dość wysokim poziomie.

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

2 minuty temu, kulig007 napisał:

Robi się szum, a koniec końców i tak taka ustawa nie wejdzie w życie. Przecież to byłoby równoznaczne z utratą przez Państwo dobrego źródła dochodu... I co gorsze, otwiera drogę do produkcji "lewizny", która i tak już jest na dość wysokim poziomie.

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Hm uważasz, że tym, którzy nad tym pracują, chodzi o to, aby były to rzeczy wysokiej jakości? Raczej wątpię... ktoś dobrze "posmarował", tak jak było z ACTA jakiś czas temu...

Srki ale szukam rzeczonego projektu ustawy i znaleźć nie mogę. Może jakieś konkrety?

Wysłane z Mi4 lte

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/9310746,pis-walczy-z-alkoholizmem-niebawem-kupno-alkoholu-moze-nie-byc-tak-proste-jak-dzisiaj,id,t.html

http://www.fakt.pl/polska/pis-chce-wprowadzic-prohibicje-jest-projekt,artykuly,603865.html

http://www.polskatimes.pl/artykul/9310746,pis-walczy-z-alkoholizmem-niebawem-kupno-alkoholu-moze-nie-byc-tak-proste-jak-dzisiaj,id,t.html

3 pierwsze wyniki z Google... Jeżeli o czymś się "mówi" to nie znaczy, że masz w 100% kompletny projekt, który jest tylko do podpisania. PiS planuje coś takiego zrobić i zrobi to, tak jak podpisali papiery o inwigilacji... Na prawdę nie wiem skąd się biorą te "a przecież to niemożliwe" lub "nie zrobią tego"... 

Ja w dalszym ciągu uważam, że to nie wyjdzie. Mam wrażenie, że PiS najpierw rzuca hasła, a dopiero później myśli.

Taką ustawą dostaną solidnie po d*pie. Jest popyt, będzie podaż.

Bez akcyzy, od Pana Janusza z klatki obok

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Jak się patrzy na ich posunięcia ostatnio, to wygląda na to, że w D mają opinię publiczną, mają premiera, mają prezydenta, mają nie małą "potęgę" w sejmie, a i w senacie jakimś cudem zawsze swoje rzeczy poprzepychają... Gdyby obchodziła ich opinia publiczna, to nigdy by nie wyszły te wszystkie inwigilacyjne prawa... 500zł na dziecko to zwykła zasłona dymna.

To samo robiło PO. W każdej warstwie robili porządki, żeby mieć swoją większość.

Tak to niestety działa. Każdy urządza sobie podwórko tak, żeby sąsiad był bardziej "za" niż przeciw nam. Ja głosowałem na PiS, bo nie mogę zdzierżyć żadnego złodziejskiego ryja z PO i ich maskotki Nowoczesnej.

I nie zamierzam ślepo bronić PiS, bo nie jestem wyznawcą Krzyża.. Ale czy zrobiłem dobrze, ocenie za rok, dwa.

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Nie głosowałem na żadną z partii, nie widzą mi się żadne ich mordy oraz nie jestem za tym, aby wymieniać coś "złego" na "mniej złe"... złe jest złe, nie ważne w jakim stopniu...

"Tak to niestety działa", ale dlaczego się na to zgadzamy? Ha. Pytanie za 100pkt...

Dla mnie sam ogól podany przez polityków PiS jest zły w tym wypadku. Nie jestem zwolennikiem tego, co dzieję się teraz w Polsce... chore "Państwo Opiekuńcze"... Dlaczego rząd ma zakazywać czegokolwiek? Masz własny rozum, chcesz iść do sklepu i kupić sobie 0.5l? Idziesz i kupujesz, a nie pytasz się jakiegoś facecika w garniturku czy da Ci piwko wypić...

@nemed Z takim podejściem mielibyśmy już i ACTA i tonę innych przepisów ograniczających wolność i prywatność obywateli, nie wiem jakim cudem przeszła ta cała wzmianka o inwigilacji, ale widocznie ludzie czekają na "apogeum" pomysłów PiS i zrzucą ich jak najszybciej ze stołka... Tylko, czy wtedy już nie będzie za późno na takie "przewroty"? 

Tu już nawet nie chodzi o to, czy to wprowadzą, czy nie, ale o to, że taki chory pomysł wgl się w ich głowach zrodził...

• Like 1

@Nezumi - zobaczę projekt, będę się mógł do niego odnieść.

Tymczasem to taka dyskusja o niczym, co by było gdyby.

Wysłane z Mi4 lte

"Tak to niestety działa", ale dlaczego się na to zgadzamy? Ha. Pytanie za 100pkt...

Nie zrobimy nic jako jednostka...Oczywiście można zebrać mała / większą / ogromną grupę ludzi, ale podejrzewam, że 60%% zadeklarowanych, na finiszu odpuści sobie temat i oleje sprawę.

Zmienia się nasze społeczeństwo, jest bardziej świadome. Widać, to trochę po partiach , które nie dostały się do Sejmu.

Ale ciągle mamy podejście typu "na odpier**l" . Zagłosuje na Partie "X", bo i tak nikt inny nie ma szans konkurować z aktualnie rządzącą partią "Y". I takim sposobem zamykamy drogę normalnym ludziom,z normalnym podejściem, oderwanym od tego komunistycznego betonu. Powtórzę, kurde.... Jeszcze kilka lat, kilka dobrych lat. Zmądrzejemy.

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

@kulig007 Oby :P. Bo jak patrzę niekiedy na znajomych, ich znajomych etc to się zastanawiam gdzie to wszystko zmierza... Jedni chcą "zmian", inni (młodsi :o) mają to totalnie gdzieś... To mnie troszkę przeraża :D.

Młodsi?! Ja znam nawet osoby, co mają po ~40 lat i na wyborach nigdy nie były. I później taki ktoś narzeka, jak to jest źle w Polsce.

Jest źle, bo żeś k**wa baranie nie był na wyborach... Krew mnie zalewa jak widzę takie podejście.

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

• Like 2

1 godzinę temu, nemed napisał:

@Nezumi - zobaczę projekt, będę się mógł do niego odnieść.

Tymczasem to taka dyskusja o niczym, co by było gdyby.

Wysłane z Mi4 lte

Możesz projektu nigdy nie zobaczyć. Pójdziesz spać ze starą ustawą, a w nocy przyjmie Sejm, Senat, podpisze Prezydent i wydrukują. Teraz taka jest moda.

• Like 1