noel20

Obsługa wi-fi display

Recommended Posts

Witam,

kupiłem w tym tygodniu redmi 2, wgrałem najnowsze miui v7, wszystko śmiga, ale przeglądając opcje znalazłem "Wi-fi display" czyli wyświetlacz bezprzewodowy.

Zacząłem grzebać w googlach o co chodzi i już wiem. To czego nie wiem to jaki standard obsługuje redmi 2 2014811?

Nie znalazłem w google. Myślę, że jest to albo miracast albo ezcast. Od jakiegoś czasu szukam właśnie jakiejś możliwości przesyłania bezprzewodowo sygnału do tv, bo w weekendy wyjeżdżam często i by mi się to przydało.

Czy ktoś z was wie jaką usługę wspiera nasz xiaomi, bo nie wiem jaki odbiornik z hdmi kupić od chińczyka.

Pozdrawiam Łukasz

Edited by noel20

U mnie działa to tak że na tv panasonic włączam "dublowanie" następnie w telefonie włączam wyświetlacz bezprzewodowy i wybieram mój telewizor z listy :) no i widok z telefonu jest na tv :)

Wysłane z mojego Mi-4c

No tak, ale jak tv nie ma modułu wi-fi to trzeba takiego dongla założyć w gniazdo hdmi. I dobrze byłoby wiedzieć jaki to protokół, żeby się z telefonem dogadało.

Albo wiem. Podaj mi model TV, a jak sprawdzę co on obsługuje.

Edited by noel20

Obsługuje każdy  z protokołem Miracast (display mirror), ja zakupiłem dongla ezcast, zainstalowałem soft ze sklepu i wszystko działa bezproblemowo, mirror display nawet bez instalacji dodatkowego softu!

Dzięki, jak zamówię i sprawdzę to dam znać. Puki co założyłem z poprzedniego telefonu pomiędzy pokrowiec a klapkę baterii odbiornik do ładowania indukcyjnego i zastanawiam się jak to podłączyć żeby zwolnić gniazdo usb nie rozbierając telefonu (plomba na śrubce).

Pozdrawiam