Skocz do zawartości

Kernel Tweaks - warto czy nie warto?


gwalberg

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie, warto pobawić się taką modyfikacją, czy nie? Głównie chodzi mi o kernel adiutor. Można zaoszczędzić w jakimś stopniu baterię czy efekt ten sam co przy task killerach, czyli żadny.

http://forum.android.com.pl/topic/255708-kernel-tweaks-lepsza-wydajno%C5%9B%C4%87-oszcz%C4%99dno%C5%9B%C4%87-baterii-i-multiasking/

Używam od jakiegoś czasu 3C Toolbox i skręciłem procka do 1,6, najpierw na zarządcy domyślnym, czyli na interactive, później na userspace i jakoś nie widziałem specjalnie efektu.

Teraz zainstalowałem kernel adiutor i może z nim cos da się zaoszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten kernel adiutor zawsze działał dziwnie. miałem wcześniej lg g3s to nie zapamiętywał ustawień (co ciekawe tylko w zakładce cpu!) po restarcie to samo mimo zaznaczenia stosownej opcji. na note 2 to samo. dla mnie uselless apka, uzywam no-frills CPU, skręcony do 1,2 ghz, zarządca ondemand i nie ma mimo wszystko lagów. no i trzyma ta bateria z 15-20% lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty tworzysz? Greenify i zamrażasz co możesz. Przez noc 0%.

Mam greenify pro i hibernuje co mogę. Greenify hibernuje, nie zamraza. Zamrazam apk SD Maid to jest zamrożenie na amen, nie otworzysz takiej apk, taka apk też nie zadziała.

Nie wiem dlaczego mi tak spada przez noc, GSam pokazało wczoraj że najwięcej przez noc zuzył kernel.

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, gwalberg napisał:

Mam greenify pro i hibernuje co mogę. Greenify hibernuje, nie zamraza. Zamrazam apk SD Maid to jest zamrożenie na amen, nie otworzysz takiej apk, taka apk też nie zadziała.

Nie wiem dlaczego mi tak spada przez noc, GSam pokazało wczoraj że najwięcej przez noc zuzył kernel.

Wysłane z Redmi Note 2

Co masz za soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz za soft?

Teraz najnowszy dev Miui, dziwna sprawa ale na CM też miałem podobny problem, też mi nocą tak spadalo, dlatego przeszedłem na miui

Może coś z bateria się zaczyna dziać. Przedtem nie miałem takiego problemu, problem jest od jakiegoś czasu.

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AOSP nie, ale na AOSP jest cieńko z motywami i musiałbym trochę poczytać o nim czego można się tam spodziewać. Nawet na stable się wstrzymuje bo tam są tylko kompletne motywy, nie można użyć innych ikon, innej blokady. Może w końcu wyjdzie jakiś dev mega oszczędny dla baterii.

Może też pomyślę o CM jak wyjdzie coś ciekawego, tam już lepiej jest z motywami.

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...