Skocz do zawartości
  • 1

Co byście wybrali (mi note, mi4c, redmi note3) do 1400zł


lg4xhd

Pytanie

Cena taka,bo chce kupić telefon z polski z allegro od zaufanych sprzedawców.

Co byście polecili.

Mam obecnie Mi3, i już mi się trochę znudził, wymieniałem w nim chyba ze 3 razy obudowę.
Do tego dochodzą jeszcze problemy z jakością rozmów.

Zależy mi na:

-szybkości i płynności działania,
-płynnym działaniu nowszych gier 3d,

-dobrym, porządnym wykonaniu, musi to być mocny telefon, nie taki pękający jak mi3,

-LTE,

-żeby bez problemu pasowały i były dostępne do niego akcesoria w stylu etui(np. imak, nillkin lub silikonowe), szkła hartowane,
-chyba raczej wolałbym coś większego niż MI3, aczkolwiem mi4c kusi parametrami,
-dobrej i czystej jakosci rozmów,
-dobrze trzymająca bateria,


Co byście wybrali z tych modeli:

-Xiaomi Note,

-Xiaomi redmi note 3 prime,

-Xiaomi mi4c Prime,


...a może zupełnie coś innego np. LetV x500 lub x600, jakies meizu, albo w ogóle coś dostępnego normalnie w Polsce w stylu LG G3 lub Galaxy S5, Huawei, Nexus ?

Bardzo mi zależy na jakości wykonania i wytrzymałości materiałów...mi3 niestety mnie zawiódł pod tym względem po całej linii...Jeżeli chodzi o resztę wymagań, jestem z niego w sumie zadowolony.

Co wy byście wybrali albo polecili ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Samsunga tutaj raczej Ci nikt nie poleci, większość forum jest do nich zrażona (i prawidłowo :D).

Z tej 3, albo MiNote, albo Mi4c, Mi4c ma lepszy procek, MiNote jest większy, wszystko zależy od Ciebie :D. Co do LeTV to Ci nie pomogę, nie ufam MTK w dalszym ciągu (zapomnij o aktu andka), a do tego nie wiem jak się X10 w grach teraz sprawuje, chociaż na RN2 niby jest OK. Meizu... AMOLEDy mnie osobiście skutecznie odstraszają. Może jakiś Oppo? Chociaż one chyba też na AMOLED'ach... LG G3... z tego co wiem to się grzeje... Huawei... Kirin do mnie nie przemawia, średnio wygląda na tle konkurencji... Może Asus Zenfone 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Eragon napisał:

A XRN 3 wersja Snap? :P 

Albo czekaj na Mi5 ;D

jest taka wersja? Nawet nie wiedziałem...

w sumie dotychczas wskazaliście to samo co mi najbardziej się podoba z tych telefonów. Mi4c lub mi note...kurcze co wybrać...

chociaż  nie wiedziałem o XRN3 na snapie...teraz to już w ogóle się zakręciłem :) Technos by go miał ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

oki, zawężam wybór tylko do 3 modeli i na nic innego już nie patrzę:

-mi note,

-redmi note3 prime,

-mi4c prime,

Nie ukrywam, że pod względem parametrów najbardziej mi by odpowiadały mi4c prime i zaraz za nim redmi note3 prime. (6 i 8 rdzeniowy procek, duża pamięć)

Pod względem wyglądu, Mi note a zaraz za nim redmi note3 (metalowa ramka lub obudowa).

Szczerze, to gdyby mi4c miał chociaż metalową ramkę(jak np ten note), bez zastanowienia brałbym go. Niestety nie można mieć wszystkiego :)
W Redmi note3 trochę przyhamowuje mnie blokada bootloadera i problemy z wgrywaniem miuipolska. Ale za to dosyć dobra cena.

Biorąc te wszystkie aspekty, najbardziej ciągnie mnie jednak do mi note  - ale znowu wkurza mnie trochę to, że ma bebechy zbliżone do obecnego mi3 (16gb pamięć, bateria 3000, snap prawie ten sam tylko z LTE) no i jest najdroższy z nich wszystkich.


Musze pójść na kompromis, tylko hmm ...w którą stronę...parametrów, czy wykonania.


Mi5 odpada, bo cena będzie na pewno zaporowa i podejrzewam tez jakieś blokady.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@nonda - aż tak bardzo się nie spieszę. Może warto poczekać jeszcze - tylko kolejna 3 obudowa zaczyna mi pękać w tym mi3.
I znowu w tych zaokrąglonych rogach. Nie wiem ile to wytrzyma.
A nie wiadomo, kiedy te nowe modele będą w sprzedaży w PL?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a co do tego MI NOTE. Bo widzę, ze on ma zaokrąglony ekran, czy są do niego dostępne jakieś szkła lub chociaż folia, która by pokryła cały wyświetlacz (nie wiem, jest fabrycznie też lekko zagięta) ?

Czy nie ma konieczności stosować ochrony na wyświetlacz ? Nie rysuje się ?

Kurcze jego wygląd mnie powala.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Acid

A jednak np. 3mk potrafi zrobić folię na zaokrąglony zegarek samsunga lub te folie 3d na cały telefon... to czemu nie zrobią normalnej na lekko zaokrąglony ekran? Na G2 tez miałem taki problem, że folia odstawala na bokach przez co telefon ucierpiał ma boku...

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Acid napisał:

Mój nie ma rys a używałem jakiś czas i nigdy z folią. Folie są tylko na płasko. Nie widziałem folii na część zagięta ekranu.

Wysłano z Mi4c

a długo już go użytkujesz? Używasz jakieś etui ?

A powiedz mi z tym brakiem pasma 900MHz to wielki jest problem ?

Często przebywam poza miastem stąd też mam zagwozdkę czy da się bez problemu do mnie dodzwonić. Czy będę miał jakikolwiek zasięg poza miastem ?

Jak to w ogóle z tym jest. Snapek taki sam jak w MI4, i Mi4 obsługuje to pasmo a mi note już nie...

Czy mi note byłby najsolidniej i najbardziej wytrzymałą konstrukcja z tych trzech modeli ?

Ma ktoś może takiego Note'a z naklejonym zwykłym szkłem ? Mógłby wrzucić fotkę jak to wygląda? Czy mocno szpeci ?
np. takie:

https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-Note-3mk-Flexible-Glass/13474

Nie ukrywam, że cały czas najbardziej mnie ciągnie do tego note'a, po prostu na tych fotkach jest...bardzo elegancki.
Czy przesiadka z mi3 wywoła magiczne WOW ?
Szkoda, że nie ma nigdzie w sklepach tych telefonów, można by podejść, obejrzeć.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Note mam jakoś od premiery czyli już rok. Mam założonego Nillkina silikon z zatyczkami. Chcę gdzieś tam w sobie wrócić do Note ale ostatnio pasuje mi bardziej mniejszy rozmiar Mi4c ale tylko ze względu na ostatnio częstsze podróże w góry więc taki Note byłby za duży.

Co do pasma to w ogóle mnie to nigdy nie obchodziło. Zasięg tracił tam gdzie inni i tyle. A i tak 90% czasu to Wrocław więc pełne 4G.

Te 900 to nie wiem czy nie jakiś mit. Poza miastem jest taki sam zasięg jak w mieście.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
38 minut temu, Acid napisał:

 

Note mam jakoś od premiery czyli już rok. Mam założonego Nillkina silikon z zatyczkami. Chcę gdzieś tam w sobie wrócić do Note ale ostatnio pasuje mi bardziej mniejszy rozmiar Mi4c ale tylko ze względu na ostatnio częstsze podróże w góry więc taki Note byłby za duży.

Co do pasma to w ogóle mnie to nigdy nie obchodziło. Zasięg tracił tam gdzie inni i tyle. A i tak 90% czasu to Wrocław więc pełne 4G.

Te 900 to nie wiem czy nie jakiś mit. Poza miastem jest taki sam zasięg jak w mieście.

Wysłano z Mi4c

O fajnie, bo miałeś akurat obydwa te modele i chyba kiedyś wspominałeś że MI3 i MI4 też :)

Jakbyś mógł porównać jakość wykonania i trwałość pomiędzy mi4c oraz mi note ?
Czy tak jak pisze kolega Robert wyżej, note to zupełnie inna jakość niż mi4c ? Dużo lepiej wykonany jest ?
Dużo mi4c odstaje jakością?

W mi4c korcą mnie bardzo jego parametry i do 5" cali jestem już przyzwyczajony.

Waham się pomiędzy tymi dwoma modelami i nie wiem co wybrać...no mętlik w głowie totalny mam.

Z jednej strony (wygląd) pragnę minote, a z drugiej (parametry) chciałbym mi4c.
Co by było lepszym wyborem przy przesiadce z MI3 wg Ciebie ? Czy mi4c jest lepiej wykonany od mi3, czy to porównywalny poziom ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie rozumiem porównania jakości MINote a Mi4c. Ktoś kto widzi metalową ramkę w Mi4 myśli, że to półka wyżej od czegokolwiek gumowo-plastikowego. Mi4c ma po prostu inne materiały. W Note i tak rysuje się ramka bo to metal prawda? Tu nie ma wyższości nad plastikiem. Z drugiej strony MINote może mieć drewno a to wg mnie dodaje +10 do wyglądu. Wygląd w MINote lepszy od Mi4c ale materiały nie są lepsze tylko inne. Raczej powinieneś patrzeć na wyposażenie i wielkość.

Ostatnio robię więcej zdjęć a i backup w twrp zajmuje więc chyba 16 GB w Note może być mało. W Mi4c mam więcej.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@kulig007
no a mi4c to nie jest premium ? Nawet w nazwie ma PRIME.

To i to jest flagowcem niby, więc tego nie kumam trochę.

Note może ma większy ekran, ale to nadal IPS i fullHD i telefon jest gorszy sprzętowo, procek 4 rdzenie 32bit (mi4c 64bity 6 rdzeni), mniej pamięci wewn (16GB vs 32GB), brak IR, brak radia.

Dlatego też pomyślałem, że może jednak chodzi tutaj bardziej o jakość materiałów i wykonanie, design. Czyli wszelkie gorilla glass z obu stron, metalowe ramy czy ramki dookoła.

Czy mi4c ma plastikową ramę, czy tak jak mi3 aluminiowo-magnezową ?

//W ogóle dziwi mnie strona oficjalna "mi.com". W zakładce "phones" nie ma w ogóle tych nowych modeli mi4c oraz redmi serii 3. Czyżby to były jakieś mniej oficjalne modele, przeznaczone na inny rynek, że ich tam nie wprowadzono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ano możliwe, że się pomyliłem. Wydawało mi się że on to ma.

@Winiu89 na angielskiej stronie go nie ma :)

A jak z tą ramą, wychodzi na to, że to plastik prawda ?

A jeżeli chodzi o aktualizacje i softy miuipolska, nie ma problemów żadnych z mi4c ?

Ostatnio natknąłem się na temat zablokowanych bootloaderów, jak się ma sprawa z tym obecnie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na angielskiej go nie ma bo to wersja przeznaczona na rynek chiński :) w zależności z jakim softem dostaniesz telefon to będzie on zablokowany lub nie, na początku sprzedaży jeszcze nie blokowalo bootloadera.

Wysłane z mojego Mi-4c

Aha, jeżeli chodzi o soft miuipolska to moim zdaniem niezwykle stabilny telefon i wszystko działa bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minut temu, Winiu89 napisał:

 

Na angielskiej go nie ma bo to wersja przeznaczona na rynek chiński :) w zależności z jakim softem dostaniesz telefon to będzie on zablokowany lub nie, na początku sprzedaży jeszcze nie blokowalo bootloadera.

Wysłane z mojego Mi-4c

Aha, jeżeli chodzi o soft miuipolska to moim zdaniem niezwykle stabilny telefon i wszystko działa bez problemu :)

 

wiesz...mi3 też jest stabliny - ale obudowa porazka (mam juz trzecią i też popękała).
poza tym, nic się nie dzieje z nim

A z tym mi4c coś się dzieje (jakieś pękanie rysy), długo go masz ? W etui czy bez ?

 

aa i ten bootloader to łatwo odblokować ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam go niecałe 3 miesiące, mam na nim takie plastikowo-gumowe plecki więc nic się nie dzieje, musisz zapytać kogoś kto nosi bez etui :) bootloader to różnie ponieważ niektórzy bardzo długo czekają na SMS od xiaomi ale generalnie można odblokować tylko czasem potrzeba cierpliwości i kontaktu z supportem :)

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...