Skocz do zawartości

[MM/CM13] Android 6.0 dla Redmi 1s


mto

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio pojawia się coraz więcej ROMów z najnowszym Androidem 6.0 (Marshmallow) na Xiaomi Redmi 1s.

Tutaj w miarę aktualna lista obecnie dostępnych: http://en.miui.com/thread-182295-1-1.html

Dochodzi wszystko to co z nowym Androidem (choć w porównaniu z 5.0 nie ma tego bardzo dużo). Co mnie kusi to np. to, że z baterią jest dużo lepiej. Chwalą się, że np. bateria w ciągu całej nocy schodzi max 1-3% ;) Ktoś już na tym śmiga? Chodzi to w miarę sprawnie i stabilnie? Czy raczej nie tykać póki co, bo jest zbyt "developerskie" do codziennego użytku? :P

 

Edytowane przez mto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę wczoraj i dziś testowałem.

Według mnie płynniej działa nasze  miui. Zaraz po zainstalowaniu CM myslałem że chodzi szybciej ale kiedy powrzucałem wszystkie swoje aplikacje, to system chodził tak jak za czasów miui5.Może trochę lepiej bateria trzymała, ale najgorzej wypadł dźwięk dzwonka i ogólnie muzyka, które przy podgłoszeniu na max. była mocno zniekształcona , głownie w pasmach basowych.

Tak więc przeprosiłem grzecznie kopię zapasową w TWRP i znów jestem na miui.

Jedyna rzecz, którą wyniosłem z tych testów to dobrze zapowiadający się kernel.Może to dobry następca xcelerate 7, który na ostatniej aktualizacji doprowadzał do wielu restartów.

Poniżej dla zainteresowanych link do kernela.   

http://forum.xda-developers.com/redmi-1s/orig-development/kernel-god-s-kernel-r1-t3216885

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Troszkę odgrzeję temat. Niestety MIUI mnie już trochę irytowało, muliło bardzo, do tego dziwnie określało ilość wolnego miejsca na nośniku wewnętrznym (co chwile musiałem jakieś gimnastyki robić, żeby coś zainstalować/zaktualizować, mimo, że było ponad 0.5GB wolnego). A bateria - masakra, 2 ładowania dziennie.

Jakiś tydzień temu zrobiłem drugie podejście do CM13/Lollipop. No muszę przyznać, że różnica kolosalna :) Śmiga szybciutko, bateria spokojnie na cały dzień zabawy wystarczy (a nawet i dłużej, w zależności oczywiście od zużycia). No i wiele aplikacji zdecydowanie fajniej działa na nowym systemie.

Do tego nic mi nie ubija w tle (odwieczny problem z Endomondo na MIUI) i właściwie nie zaobserwowałem większości problemów, które swego czasu były (na CM13 @ Redmi 1S). Podsumowując - zdecydowanie polecam :)

Śmigam na standardowym kernelu, może się potem skuszę na jakieś eksperymenty z innymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...