Sign in to follow this  
calii89

Nowy telefon nie ładuje/działa jedynie na ładowarce

Recommended Posts

Witam, problem jest następujący: nowy telefon świeżo sprowadzony nie ładuje się na różnych ładowarkach. Ciągle pokazuje mi 0 % 

Po podpięciu ładowarki telefon się normalnie włącza, w chwili jej odłączenia tel przestaje działać. Co to może być ? Tel oryginalny.

 

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

teraz opisze jeszcze inne zachowanie telefonu

Po wyjęciu baterii z telefonu, i ponownym włożeniu tel odpala na samej baterii. Wskaźnik baterii pokazuje 44 % naładowania. Telefon się cały czas zacina ...

Po podłączeniu ładowarki, wskaźnik cały czas pokazuje 44 % 

Następnie kiedy na ładowarce zrobi się reset telefonu to sytuacja wraca do punktu wyjścia 0 % baterii i migająca na czerwono dioda...

Elixir 2 pokazuje mi napięcie na baterii 0 V i status mimo podłączonej ładowarki "nie ładuje"

 

co za cyrk

Edited by calii89

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bym spróbował jeszcze wgrać miui polska, bo może system jest zbugowany i źle odczytuje parametry baterii i wyłącza tel bo myśli że jest rozładowany. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki soft ma telefon - MIUIPolska, Xiaomi.eu, chiński, stable, dev?
Na wyłączonym telefonie pokazuje się ładowanie?
Jak włączysz recovery ładuje? Nie pamiętam czy stockowe pokazywało baterię, ale możesz wgrać przez adb TWRP i tam na pewno pokazuje stan baterii, może w recovery będzie działać, jeśli tak to problem będzie programowy, jeśli nie to najpewniej sprzętowy (złącze USB, płyta główna, itd.), a wtedy pozostaje gwarancja i serwis. Tutorial jak wgrać TWRP znajdziesz chociażby tu: 

Możesz też zaopatrzyć się w miernik napięcia/natężenia na USB, wetknąć pomiędzy ładowarkę i telefon, wtedy sprawdzisz czy pobiera cokolwiek prądu.
Jeśli np. w recovery będzie działać ładowanie, to można wtedy spróbować wgrać nowy soft MiFlashem, żeby wszystko było jak z fabryki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this