Sign in to follow this  
calii89

Nowy telefon nie ładuje/działa jedynie na ładowarce

Recommended Posts

Witam, problem jest następujący: nowy telefon świeżo sprowadzony nie ładuje się na różnych ładowarkach. Ciągle pokazuje mi 0 % 

Po podpięciu ładowarki telefon się normalnie włącza, w chwili jej odłączenia tel przestaje działać. Co to może być ? Tel oryginalny.

Pozdrawiam

teraz opisze jeszcze inne zachowanie telefonu

Po wyjęciu baterii z telefonu, i ponownym włożeniu tel odpala na samej baterii. Wskaźnik baterii pokazuje 44 % naładowania. Telefon się cały czas zacina ...

Po podłączeniu ładowarki, wskaźnik cały czas pokazuje 44 % 

Następnie kiedy na ładowarce zrobi się reset telefonu to sytuacja wraca do punktu wyjścia 0 % baterii i migająca na czerwono dioda...

Elixir 2 pokazuje mi napięcie na baterii 0 V i status mimo podłączonej ładowarki "nie ładuje"

co za cyrk

Edited by calii89

ja bym spróbował jeszcze wgrać miui polska, bo może system jest zbugowany i źle odczytuje parametry baterii i wyłącza tel bo myśli że jest rozładowany. 

Jaki soft ma telefon - MIUIPolska, Xiaomi.eu, chiński, stable, dev?
Na wyłączonym telefonie pokazuje się ładowanie?
Jak włączysz recovery ładuje? Nie pamiętam czy stockowe pokazywało baterię, ale możesz wgrać przez adb TWRP i tam na pewno pokazuje stan baterii, może w recovery będzie działać, jeśli tak to problem będzie programowy, jeśli nie to najpewniej sprzętowy (złącze USB, płyta główna, itd.), a wtedy pozostaje gwarancja i serwis. Tutorial jak wgrać TWRP znajdziesz chociażby tu: 

Możesz też zaopatrzyć się w miernik napięcia/natężenia na USB, wetknąć pomiędzy ładowarkę i telefon, wtedy sprawdzisz czy pobiera cokolwiek prądu.
Jeśli np. w recovery będzie działać ładowanie, to można wtedy spróbować wgrać nowy soft MiFlashem, żeby wszystko było jak z fabryki.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this