Skocz do zawartości

Android 6.0 na MIUI 6.1.28 - czy warto zmieniać na piankę?


Niksior

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kod - 505. Oznacza on, że aplikacja jest jakby zainstalowana, toteż nie można tego zrobić drugi raz. Tak wiem, że na liście jej nie ma - długo z tym walczyłem, pozostaje przywrócenie ustawień fabrycznych lub wgranie ROMu na czysto.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nic nie zmieniło? Telefon się przestał restartować w randomowych momentach, bateria ładnie trzyma, płynność zachowana, polecam odwiedzać en.miui i czytać changelogi... Poprawek była masa .

Problem w tym, że odkąd zrobiłem restart do ustawień fabrycznych telefon działa na androidzie 6.0 bez zarzutu. Od miesiąca, nic mi się nie restartuje itp. Na mi3 tak ładnie to działa.

Więc jak dla mnie to nic nie poprawili, bo wszysko działa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, raf7705 napisał:

Problem w tym, że odkąd zrobiłem restart do ustawień fabrycznych telefon działa na androidzie 6.0 bez zarzutu. Od miesiąca, nic mi się nie restartuje itp. Na mi3 tak ładnie to działa.

Więc jak dla mnie to nic nie poprawili, bo wszysko działa :-)

Masa poprawek jest niewidoczna dla Ciebie, ale widoczna dla aplikacji, których się używa :). Jak pisałem, polecam czytać changelog'i na en.miui.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przejścia na Android 6, cały czas obserwuje znacznie szybsze zużywanie baterii.

Zauważyłem, że problemem są włączone dane komórkowe. Telefon zostawiony na noc z włączonymi danymi pożera 14% baterii. Natomiast jeżeli wyłączę dane jest to tylko 1%-2%. Podobnie jest w dzień, nawet jeżeli telefon leży nieużywany bateria spada w szybszym tempie.

Wyłączenie danych w tle także nie pomaga.

Ktoś jakieś pomysły.

Bardzo chętnie wróciłbym na wersję 5.12.17 także ze względu na możliwość wyłączenia redukcji szumów co poprawia jakość rozmów ale jak widać budzi to sporo kontrowersji jeżeli chodzi o powodzenie takiego ruchu.

Ktoś jakieś pomysły ????

Wysłane z mojego Lenovo B6000-F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam teraz 6.2.4, zastanawiam się nad powrotem do KitKata. Gdzieś słyszałem ze profile zasilania w Marshmallow sie pierniczą.

1) czy 5.12.17 jest ok? Czy ma jakieś bugi?

2) czy może jeśli KitKat, to nie bawić się w półśrodki tylko powalczyć z partycjami i od razu 5.11.5 wgrać?

3) ...a może 6.3.10 jest ok?

Mi4 to głównie tel, SMS, stockowa przeglądarka i GPS, używam tez Google Drive i Google Documents. Kiedy korzystam z internetu intensywnie to dość szybko bateria schodzi. Średnio wytrzyma max 24h, 4h SoT. Czy to ok? Może bateria pada? Kupiłem sobie ładowarkę z QC2, ale podobno po tym nic z baterią się nie dzieje złego. Jakies opinie?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam teraz 6.2.4, zastanawiam się nad powrotem do KitKata. Gdzieś słyszałem ze profile zasilania w Marshmallow sie pierniczą.

1) czy 5.12.17 jest ok? Czy ma jakieś bugi?

2) czy może jeśli KitKat, to nie bawić się w półśrodki tylko powalczyć z partycjami i od razu 5.11.5 wgrać?

3) ...a może 6.3.10 jest ok?

Mi4 to głównie tel, SMS, stockowa przeglądarka i GPS, używam tez Google Drive i Google Documents. Kiedy korzystam z internetu intensywnie to dość szybko bateria schodzi. Średnio wytrzyma max 24h, 4h SoT. Czy to ok? Może bateria pada? Kupiłem sobie ładowarkę z QC2, ale podobno po tym nic z baterią się nie dzieje złego. Jakies opinie?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Po wielu testach i obserwacjach można stwierdzić że baterię drenują włączone dane komórkowe, a błędów w 6... jest dużo więcej. Chętnie także wróciłbym do KK. Nie jestem mocny w tych tematach więc czekam aż ktoś udostępni jakąś instrukcję. Nie testowałem 5.12.17 ale mam nadzieję że jest lepszy niż obecny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum temat jak kolega udupil telefon przez złe zrobienie partycji także raczej nie polecam.

Ewentualnie powrót na ostatnią wersję KK która łączyła partycje ale to doczytajcie bo nie znam szczegółów.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

No właśnie także nie wiem jak dokładnie przejść na 5.12.17 z połączoną P

patrycją. Jest koleś, który to zrobił ale się nie odzywa, pisałem do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Nezumi napisał:

U mnie jest dobrze już od końca lutego :D.

u Ciebie to w ogóle od dawna cud miód i orzeszki w porównaniu z innymi, to chyba przez to że masz wersję z 2GB RAM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Adamo1 napisał:

u Ciebie to w ogóle od dawna cud miód i orzeszki w porównaniu z innymi, to chyba przez to że masz wersję z 2GB RAM :)

Nie wiem, kuzynka też ma wersję 2Gb RAM i też jej wszystko śmiga od 2/3 patchy :P. Zdarzały się restarty na 6.3.3, na 6.3.10 zdarzył się takowy raz, a na 6.3.17... zobaczymy :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zielonyBB napisał:

Ja jeszcze na 3.17 restartu nie doświadczyłem. System działa bardzo dobrze, rozmówcy nie narzekają na jakość połączenia, powiadomienia przychodzą, dane mobilne i GPS również OK.

Tapnięte z MI4 W

a bateria?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...