Skocz do zawartości

Android 6.0 na MIUI 6.1.28 - czy warto zmieniać na piankę?


Niksior

Rekomendowane odpowiedzi

Po tych paru dniach używania przedstawię powiem co nieco na temat najnowszego aktu dla MI4 LTE

#EDIT

W porównaniu do poprzedniego androida 6:

+ Już działają dymki messanger i inne latające okienka (jak zawsze tylko u mnie nie działały)

+ Lepiej działają sms

 

Bugi

- ładowarka czy powerbank rozłącza się samoistnie. Telefon co jakiś czas pokazuje, że się nie ładuje i po paru sekundach ponownie wykrywa ładowarkę (żeby po 3 miesiącach mieć coś z usb? Sprawdzę jeszcze kable)

-Brak zgodności z Sony SW2 (da się zmienić ustawienia zegarka, ale nie przesyła aplikacji) 

-Po instalacji jakiekolwiek wersji BusyBox utrzymuje się ona, aż do kolejnego Reboot systemu

- Nie da się uruchomić Google Now Launcher, ale to już było 

- Odrobinę większe zużycie baterii zwłaszcza gdy jest <25%

- Często jest tak, że nie odtwarza muzyki dopóki nie stuknie się w przycisk głośności

- Przynajmniej raz dziennie samoistny reboot

- BRAK OBSŁUGI MiKey i nie będzie. Tak głosi Xiaomi, bo nie mogą się przebić przez zabezpieczenia Androida 6

- I najgorsze... SMS słabo działa. Mianowicie często wysyła sms nawet przez godzinę i nie chce, a trzeba go wysłać jeszcze raz, albo pokazuje, że wysłał, a po chwili komunikat, że wiadomość nie została wysłana   (chyba jak zwykle mam coś nie tak z telefonem)

 

Plusy (w porównaniu do Androida 4.4)

+ Zdecydowanie szybszy

+ Szybciej łapie GPS, WiFi, sieć mobilna

+ Ładniejsze animacje

 

Na dodatek

- Niby jest sposób na root, ale jakby ktoś go próbował to niech napisze, bo ja robiąc go, ale przez wgrane na stałe TWRP zrobiłem sobie bricka i musiałem przywracać kopię systemu (mój błąd)

+ Nie wiem czy to było, ale jak się dwa razy stuknie w treść sms to wyświetla ją na całym ekranie (jestem ślepy)

- Mało poziomów głośności, ale root, xposed, gravity box i do przodu   (Po wgraniu oficjalnego xposed-v80-sdk23-arm dla 6.0 telefon nie wstaje lub co jakiś czas jest "optymalizowanie aplikacji" i bootloop, nawet po wipe data & cache & dalvik)

Edytowane przez Niksior
Więcej błędów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymki messengera działały na 4.4 wyśmienicie - wystarczyło dać im uprawnienia.
Najpierw piszesz, że sms działa lepiej, a parę linijek niżej że słabo... zdecyduj się.
Za rozłączającą się ładowarkę czy powerbank winiłbym prędzej uszkodzone gniazdo ładowania lub kabel.

Dwukrotne stuknięcie w sms było już od dawna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Niksior napisał:

Mało poziomów głośności, ale root, xposed, gravity box i do przodu

Heh. Problem w tym, że xposed raczej nie działa, nie mówiąc już o gravity box, który z tego co pamiętam nawet na 4.4 nie działał. Nie testowałem tego zipa z xda pod 6.0 i w sumie nie zamierzam, wątpię żeby to zadziałało na miui.

Ja root robiłem chyba najprostszą możliwą metodą: Fastboot, wrzucenie jednorazowo TWRP pobranego z internetu i flash najnowszej paczki SuperSU z xda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gappz napisał:

Dymki messengera działały na 4.4 wyśmienicie - wystarczyło dać im uprawnienia.
Najpierw piszesz, że sms działa lepiej, a parę linijek niżej że słabo... zdecyduj się.
Za rozłączającą się ładowarkę czy powerbank winiłbym prędzej uszkodzone gniazdo ładowania lub kabel.

Dwukrotne stuknięcie w sms było już od dawna.

 

Dymki messangera na pierwszym 6.0 nie działały pomimo uprawnień, a sms działało okropnie, a teraz słabo. To nie wina sieci, bo sim przekładałem do innego telefonu.
Co do tego rozłączania to dzieje się od momentu wrzucenia 6.0, ale tak. jest możliwość uszkodzenia slotu micro usb w telefonie, chociaż ma on tylko 3 miesiące.

22 minuty temu, damian12332146 napisał:

Heh. Problem w tym, że xposed raczej nie działa, nie mówiąc już o gravity box, który z tego co pamiętam nawet na 4.4 nie działał. Nie testowałem tego zipa z xda pod 6.0 i w sumie nie zamierzam, wątpię żeby to zadziałało na miui.

Ja root robiłem chyba najprostszą możliwą metodą: Fastboot, wrzucenie jednorazowo TWRP pobranego z internetu i flash najnowszej paczki SuperSU z xda.

Na 4.4 ta pobrałem paczkę z forum en miui jeśli dobrze pamiętam, była odpowiednio zmodyfikowana i chodził Xposed bez najmniejszych problemów.

Edytowane przez Niksior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię by ilość wysyłanych/odbieranych smsów miała jakikolwiek związek z nieprawidłowym działaniem aplikacji od wiadomości. Z większych problemów po przejściu na 6.0 to miałem tylko szybko padającą baterię, ale to się rozwiązało samo jak zrobiłem wipe z recovery. Teraz po kilku dniach bateria sama się unormowała i jest prawie tak samo dobrze jak na 4.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gappz napisał:

Raczej wątpię by ilość wysyłanych/odbieranych smsów miała jakikolwiek związek z nieprawidłowym działaniem aplikacji od wiadomości. Z większych problemów po przejściu na 6.0 to miałem tylko szybko padającą baterię, ale to się rozwiązało samo jak zrobiłem wipe z recovery. Teraz po kilku dniach bateria sama się unormowała i jest prawie tak samo dobrze jak na 4.4

Ja go wgrałem też z wipe, a po zmianie recovery wróciłem do oryginały flashując przez fastboota czyli na czysto od nowa wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Pobierasz sterowniki adb oraz twrp dla cancro. Włączasz wiersz poleceń w folderze, w którym masz adb i wpiszujesz "fastboot boot <nazwa pliku z recovery, np. twrp.img>", a następnie flashujesz zip z SuperSu. Po restarcie będzie już MiRecovery.

Dnia 3.02.2016o13:28, Niksior napisał:

Na 4.4 ta pobrałem paczkę z forum en miui jeśli dobrze pamiętam, była odpowiednio zmodyfikowana i chodził Xposed bez najmniejszych problemów.

Wiem. Też z tego korzystałem, potrzebne mi było Youtube Background. Ale tam tylko kilka modułów działało, reszta, w tym Gravity Box - nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wszystkich MIUI to nie polecam grzebać w wersji androida, kompilacji itp w build.prop, bo przez to, że to MIUI to telefon lubi dostać bootloop pp takiej operacji. Na innych systemach zwykle działa i można sobie w ten sposób kompatybilność apek zrobić.

 

A co do xposed to nadal nie udało mi się wgrać. Oficjalny zip pod procesor powoduje bootloop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, damian12332146 napisał:

Tak. Pobierasz sterowniki adb oraz twrp dla cancro. Włączasz wiersz poleceń w folderze, w którym masz adb i wpiszujesz "fastboot boot <nazwa pliku z recovery, np. twrp.img>", a następnie flashujesz zip z SuperSu. Po restarcie będzie już MiRecovery.

Wiem. Też z tego korzystałem, potrzebne mi było Youtube Background. Ale tam tylko kilka modułów działało, reszta, w tym Gravity Box - nie.

Zrobilem tak z TWRP wgralem plik  z supersu https://download.chainfire.eu/743/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.52.zip i przy ponownym uruchomieniu telefon wisi juz z 10 minut na logu Miui Polska 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Pobierasz sterowniki adb oraz twrp dla cancro. Włączasz wiersz poleceń w folderze, w którym masz adb i wpiszujesz "fastboot boot ", a następnie flashujesz zip z SuperSu. Po restarcie będzie już MiRecovery.

Wiem. Też z tego korzystałem, potrzebne mi było Youtube Background. Ale tam tylko kilka modułów działało, reszta, w tym Gravity Box - nie.

Zrobilem tak z TWRP wgralem plik  z supersu https://download.chainfire.eu/743/SuperSU/BETA-SuperSU-v2.52.zip i przy ponownym uruchomieniu telefon wisi juz z 10 minut na logu Miui Polska 

Dzieje się tak, bo wgrałeś zły zip. Miałem to samo, a potem patrzę, a w instrukcji jest jak wół

BETA-SuperSU-v2.67-20160121175247.zip

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Niksior napisał:

Wyszło Viper FX na 6.0

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2191223

 

Ale nie działa

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Działa, działa. Nawet wersja z kitkata działała. Tylko trzeba zmienić selinux na permissive.

819kzi.jpg

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
20 minut temu, Nezumi napisał:

Jak się nic nie zmieniło? Telefon się przestał restartować w randomowych momentach, bateria ładnie trzyma, płynność zachowana, polecam odwiedzać en.miui i czytać changelogi... Poprawek była masa :).

Pytanie, czy to opinia z forum czy również Twoja, może być różnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2016o14:05, Nezumi napisał:

Testuje 6.0 od początku, kwestia baterii, płynności, restartów, to moje własne testy.

W takim razie czekamy na kolejne wiadomości, czuję że jesteśmy coraz bliżej tego, by każdemu opłacało się wgrać nowy soft :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kogoś interesuje bateria w Mi4 na ostatniej aktualizacji to podaje zrzuty. Intensywne użytkowanie, 1h live (twitch), internet (3h), do tego zabawa motywami oraz słuchanie Spotify (jakieś pół dnia 4-5h, przy których moje biedne Pistonki v3 wyzionęły ducha[*])+ częsta zmiana nadajników (normalka w mojej miejscowości, sieć Play). Śmiem twierdzić, że jesteśmy bardzo blisko doprowadzenia Andka 6.0 do stanu andka 4.4 od strony baterii :D.

Screenshot_2016-02-27-20-55-06_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-02-27-20-55-11_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-02-27-20-55-14_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-02-27-20-55-18_com.miui.securitycenter.png

PS: Nah, niech mod połączy posty, coś nie pykło  mi w edycji starego i walnęło nowy :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mamy rekord! :D

Nie wiem jakim cudem, ale dobiłem do 8 godzin. 6.2.25, zaraz po aktualizacji naładowałem do 100%, przez resztę dnia trochę używałem, a w nocy nie spadł ani jeden procent, następnego dnia postanowiłem rozładować do zera i wieczorem sprawdziłem SoT, patrzę i... wow, 8h.

bP8X5ZI.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mamy rekord!

Nie wiem jakim cudem, ale dobiłem do 8 godzin. 6.2.25, zaraz po aktualizacji naładowałem do 100%, przez resztę dnia trochę używałem, a w nocy nie spadł ani jeden procent, następnego dnia postanowiłem rozładować do zera i wieczorem sprawdziłem SoT, patrzę i... wow, 8h.

bP8X5ZI.png

jak nic w tym czasie nie robiłeś z tel to moze i tak ;)

#tapatalknięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...