Skocz do zawartości

Bateria "ucieka w oczach"


hancock

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie żadne ustawienia w moim przypadku, po prostu uzywam telefonu jako telefonu do rozmów i SMS-ów. Internet jeśli już to po wifi cały czas aktywny, ekran 40%, dane sporadycznie by coś szybko sprawdzic, jakieś aplikacje jak są potrzebne, tylko 3g LTE mi nie potrzebne, BT do przesłania czegoś, synchro włączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem...

LTE- :-(  przełączanie się pomiędzy nadajnikami danych wymaga ogromnej ilości zasobów energii, /szczególnie zmianiający miejsce swego pobytu/, 3g- :-) 

WIFI-  :-):-) 

usługi lokalizacji- :-( w kochanym google + inne włączone /najlepiej je powyłączać >>ust. konta google.../

dodatkowo wybierz to co chcesz automatycznie synchronizować...czy koniecznie wszystko czy wystarczy tylko gmail...ew. kontakty

animacje - :-( , to oczywiste

automatyczna jasność wyświetlacza :-(  , ręczna- :-) najlepiej minimalna komfortowa  :-) + ciemniejsza tapeta tła

temperatura baterii >> używane aplikacje !!! ... i min. wpływ... temperatura otoczenia ;-) 

zainstalowane aplikacje>> m.in. kochany drenujący ;-)  facebook :-(

nieużywane apliakcje, próbujące lub  uzyskujące dostęp do neta...i nie tylko... >>usunąć..... warto zainteresować się uprawnieniami w panelu sterowania !!!!!!!!!!!!!!!! autostartem itd....

Możliwości oszczędności  jest oj wiele, wiele i wiele czynników ma wpływ na drenaż baterii... te powyżej to tylko takich kilka przykładowych dot. androida...

Na danym romie i modelu tele czas pracy u różnych użytkowników może znacząco róznić się od siebie... aby uzyskać jak najlepszy nas satysfakcjonujący potrzeba chwili na analizę../programy szczegoł analizujace zurzycie energi/  po jej przeprowadzeniu i wdrożeniu prostych rozwiązań każdy powinien osiągnąć jakich tam poziom zadowolenia, często współmierny do czasu jaki poświęciło się na konfigurację...

Można to olać....oczywiście... mamy przecież łądowarkę... a ta ładuje dzisiaj ogniwa w tele bardzo, bardzo szybko... powerbanki...jak kto woli...

Wybór zawsze należy do użytkownika... :-) 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że każdy zaawansowany użytkownik wie jak obniżyć drenaż. Dlatego wrzucając screen dopiszcie jak korzystacie z telefonu. U mnie z racji dużego pakietu dane włączone są praktycznie cały czas. Obecnie przebywam w miejscu gdzie play ma slaby zasięg i roaming działa, co za tym idzie pewnie częściej wyszukuje sieci i bateria dostaje po tyłku.

Już pal licho tę baterię, szukam tylko miui na którym w miarę będzie działało xposed, ale ciężko się tego dowiedzieć :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gabriel172 napisał:

Myślę, że każdy zaawansowany użytkownik wie jak obniżyć drenaż. Dlatego wrzucając screen dopiszcie jak korzystacie z telefonu. U mnie z racji dużego pakietu dane włączone są praktycznie cały czas. Obecnie przebywam w miejscu gdzie play ma slaby zasięg i roaming działa, co za tym idzie pewnie częściej wyszukuje sieci i bateria dostaje po tyłku.

Już pal licho tę baterię, szukam tylko miui na którym w miarę będzie działało xposed, ale ciężko się tego dowiedzieć :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Xposed na pewno na...

- stable global 7.0.5.0
- stable global 7.0.8.0

- stable global 7.0.11.0
- stable global 7.0.12.0

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaobserwowałem na RN2 straszny drain baterii przy poziomie naładowania poniżej ok. 25%...

Co do zasady nie wykorzystuję baterii do "zera", staram się ładować porzy ok. 30%, ale miałem sytuację, kiedy nie mogłem podładować. Na 75% wytrzymał 1d8h, w tym 2h15m SOT z czego ok 1h30min to były mapy, raz z GPS, raz bez. Przy 25% bateria zaczęła dryfować w dół -  z wyłączonym ekranem (ok. 5%/h) i z włączonym (ok 1%/min) bez GPS, bez synchro, bez WIFI i bez danych.

Ktoś miał podobnie? Ktoś zna jakąś przyczynę / rozwiązanie? Rom 6.1.29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, _STRIGOI_ napisał:

Przyczyna - GPS. Jak się nie mylę, to ostatnio o tym jest głośno, że GPS powoduje wysoki drenaż baterii. Jeżeli popełniłem gafę, poprawcie mnie :) 

Przy 25% bateria zaczęła dryfować w dół -  z wyłączonym ekranem (ok. 5%/h) i z włączonym (ok 1%/min) bez GPS, bez synchro, bez WIFI i bez danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wodzu napisał:

Przy 25% bateria zaczęła dryfować w dół -  z wyłączonym ekranem (ok. 5%/h) i z włączonym (ok 1%/min) bez GPS, bez synchro, bez WIFI i bez danych.

Sprawdź "*wakelock*". Ten proces w zasadzie nie pozwala telefonowi przejść w głębokie uśpienie, bo co chwile jest wybudzanych (bez włączania ekranu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakelock 1013 się faktycznie pojawia. Niemniej, nawet kiedy GSam go nie pokazuje, to bateria mocno spada (Kernel, System).

Ktoś wie, co powoduje powyższy wakelock i jak się go pozbyć? Audiomix, który często go wywołuje u mnie nie występuje (ma np. 30s aktywności), natomiast przy wakelock czasami jest "dźwięk włączony" kilkanaście godzin, czasami kilka minut i to mnie dziwi. Mam powyłączane dźwięki systemowe (np. blokowania ekranu itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to jest typowy problem w smartfonach z MTK (Nie hejtować za błąd :grin:), ale wgrywając inny ROM (np. SlimMIUI - sam go posiadam obecnie) lub też oficjalny MIUIPolska 5.10.29 można się tego pozbyć w sumie i bateria wystarczy na znacznie dłużej :) 

Edytowane przez _STRIGOI_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mam jedno rozwiązanie, które u mnie dało wymierny efekt jeśli chodzi o pracę baterii.

Jej kalibracja. Kroki jak poniżej:

1. Rozładuj baterię tak aby tel się wyłączył.

2. Po wyłączeniu włączaj dotąd (u mnie pojawiało się logo miui ale system nie wstawał, około 30 razy), aż nie pojawi się nawet logo "mi".

3. Tak rozładowany telefon podłącz do ładowarki, lecz nie włączaj. Niech naładuje się do 100% a nawet dłużej.

4. Naładowany do pełna telefon odepnij od ładowarki, wyjmij baterię, włóż z powrotem i znowu podepnij. Sprawdź ile % naładowania się pokaże. Jeśli mniej niż 100% naładuj ponownie. Powtarzaj krok do momentu, aż po wyjęciu baterii i ponownym podłączeniu pokaże się od razu 100%.

5. Możesz normalnie włączyć i używać telefon.

U mnie taka kalibracja pomogła dostrzec realną poprawę czasu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wodzu napisał:

Ja jeszcze mam jedno rozwiązanie, które u mnie dało wymierny efekt jeśli chodzi o pracę baterii.

Jej kalibracja. Kroki jak poniżej:

1. Rozładuj baterię tak aby tel się wyłączył.

2. Po wyłączeniu włączaj dotąd (u mnie pojawiało się logo miui ale system nie wstawał, około 30 razy), aż nie pojawi się nawet logo "mi".

3. Tak rozładowany telefon podłącz do ładowarki, lecz nie włączaj. Niech naładuje się do 100% a nawet dłużej.

4. Naładowany do pełna telefon odepnij od ładowarki, wyjmij baterię, włóż z powrotem i znowu podepnij. Sprawdź ile % naładowania się pokaże. Jeśli mniej niż 100% naładuj ponownie. Powtarzaj krok do momentu, aż po wyjęciu baterii i ponownym podłączeniu pokaże się od razu 100%.

5. Możesz normalnie włączyć i używać telefon.

U mnie taka kalibracja pomogła dostrzec realną poprawę czasu pracy.

Bardzo "mądre" postępowanie ;-D a to poparte jakąś wiedzą na temat ogniw??? Czy może to postępowanie ot tak na "hop siup"...a nóż się uda??? ;-D Galakty.. ;-) Ty też nie znasz się na bateriach...Wodzu wie lepiej.. ;-) Dobrze, że mamy go na forum...;-) tylu osobom może pomóc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogniwach się nie znam. Czytałem inne fora i tego typu sposoby były chwalone przez innych użytkowników, więc spróbowałem. Nie natknąłem się na wpis typu "zepsułem telefon". Może działa, może nie działa. Ja tylko mówię, że w moim przypadku prosty test typu "nie wyłączaj ekranu" -> GSam i test czasu zużycia 1% baterii przez sam ekran dał wynik z ~4m50s/% do ponad 9s/%... (z włączoną synchro, lokalizacją w trybie oszczędzania i na jasności 25% ręcznie). Również przy używaniu aplikacji jest widoczna poprawa w moim przypadku. Kto chce "ryzykować" ten zaryzykuje. Jeśli administracja faktycznie uważa ten sposób za głupi, proszę usunąć post, niech inni nie ryzykują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Davido napisał:

Bardzo "mądre" postępowanie ;-D a to poparte jakąś wiedzą na temat ogniw??? Czy może to postępowanie ot tak na "hop siup"...a nóż się uda??? ;-D

Znowu z tym nożem wyskakują...

Co do postu @Wodzu, to nie sprawdzałem w rzeczywistości, ale jest to sprzeczne z wszelkimi informacjami na temat postępowania z bateriami w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocilem po tygodniu użytkowania 6.2.18 na 6.1.29 zrobiłem full wipe na twrp 3 przywrocilem backup miui wszystko smiga straciłem tylko motywy bo się nie zrzucają.drenaż bateri na sofcie 6.2.18 porażka.dziś na 6.1.29 1h sot na www tapatalk YouTube jasność 30% , 2 simzeszło 13% i morda się cieszy

Wysłane z mojego Redmi Note 2

08e80985224e49d6f3b15dc2b2079279.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, krzyzu napisał:

Zależy kto co też używa.

Jeden będzie lecieć na samym wifi a drugi będzie męczyć głównie na włączonych danych i juz się robi jaka różnica.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie przesadzajmy. Nie powinno byc az takiej ogromnej roznicy miedzy 3g, a wifi. No i nie powinno byc takiej roznicy w nocy, kiedy telefon sobie tylko lezy. Ostatnie wersje sa beznadziejne i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mat01 napisał:

Nie przesadzajmy. Nie powinno byc az takiej ogromnej roznicy miedzy 3g, a wifi. No i nie powinno byc takiej roznicy w nocy, kiedy telefon sobie tylko lezy. Ostatnie wersje sa beznadziejne i tyle.

Aha. Nie ma różnicy między 3g, a WiFi. Całe życie w kłamstwie z procentami baterii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Nie powinno byc az takiej ogromnej roznicy miedzy 3g, a wifi. No i nie powinno byc takiej roznicy w nocy, kiedy telefon sobie tylko lezy. Ostatnie wersje sa beznadziejne i tyle.

Roznica w poborze pradu w 3g a wifi wychodzila ok 20% u mnie, w lte przy slabym zasiegu jeszcze wiecej wiec wiesz...

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, galakty napisał:

Aha. Nie ma różnicy między 3g, a WiFi. Całe życie w kłamstwie z procentami baterii.

az takiej ogromnej

 

 

1 minutę temu, tpawel napisał:

Roznica w poborze pradu w 3g a wifi wychodzila ok 20% u mnie, w lte przy slabym zasiegu jeszcze wiecej wiec wiesz...

Wyslane z G7 przez Tapatalk

wiem, jest fatalnie, ale chodzi o to, ze tak nie powinno byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...