Skocz do zawartości

Bateria "ucieka w oczach"


hancock

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, grembi napisał:

Próbowałeś na 5.12.10???? Ja sporo korzystam z tel a ładuje w sumie co drugi dzień. Wczoraj wieczór naładowany do pełna jak szedłem spać miałem 90 rano bateria dalej na 90. W sumie innego romu nie próbowałem bo nie mam takiej potrzeby

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Właśnie postawiłem 5.12.10 zobaczymy jakie będą efekty. @grembi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, d3tr0 napisał:

Powinno być lepiej, na nim nie było problemów z nocnymi drenami ani wakelock w procesach.

Właśnie patrzę na zużycie baterii a tutaj  "wakelock" 20% w aplikacjach? Co to jest? @d3tr0

Wieczorem miałem 40%, teraz wstaję a tu czerwona lampka i 5%:-( WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu nowego romu oczywiście zgodnie z instrukcją ;-) ... Najlepiej w Waszym przypadku z wipem itd... dajcie swoim xiaominkom parę dni na dostosowanie się do nowej sytuacji ;-) a powinny odwdzięczyc się Wam na tyle na ile będą mogły... Jeżeli nie zaakceptuja nowej sytuacji i Wy także...downgrade do starszej dla Was akceptowalnej wersji, oczywiście nie zapominając o wipe-ach ;-) i po problemie...a na przyszłość najlepiej poczekać na opinie innych doświadczonych użytkowników forum i dopiero wtedy aktualizować tele...wtedy uniknie się potencjalnych problemów z nowymi wersjami romów... Ja na 6.1.21 do 5 godzin sot...bez większych problemów.. więc może ten... ;-);-) ...ale w sumie także jesteście potrzebni...im większa liczba testerów tym lepiej ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, człowieniu napisał:

Chciałbym wrócić właśnie na 6.1.21. Jak to zrobić bez utraty danych? Nie widzę takiego tematu tu na forum a nigdy nie robiłem downgrade. 

Robisz jak normalny update. Jednak jeśli będą problemy to potrzebny jest full wipe, czyli w sumie opcja, razem z MiFlashem, najlepsza na wasze dreny, od której każdy powinien zacząć. Jeśli już był MiFlash, a nie ma zmian to nie wiem, wymiana baterii, ale uwaga na podróbki. Zmiana romu nie pomoże na tyle, że sot wydłuży się z 1 do 5godzin. U mnie nie widzę różnicy między 5.12.10 i 6.1.21. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy downgrade raczej full wipe z danymi, nie przeskoczysz. Pewnie działać będzie i bez ale jak ci się wykrzaczy proces android lub oszczędzanie baterii a nie daj Boże wpadnie bootlop to stracisz te swoje dane i tak całkowicie.

Ja i po miflash miałem na niektórych romach dziwne dreny nocne nawet 40%.To chyba wersja romu i trzeba testować który wam odpowiada najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, d3tr0 napisał:

Przy downgrade raczej full wipe z danymi, nie przeskoczysz. Pewnie działać będzie i bez ale jak ci się wykrzaczy proces android lub oszczędzanie baterii a nie daj Boże wpadnie bootlop to stracisz te swoje dane i tak całkowicie.

Dokładnie. Wiadomo, że boli, ale przy downgrade zawsze FULL z wyjątkiem SD. Na przyszły raz instalujcie update 3-4 dni po wyjściu (Ciekawe kto będzie królikiem wtedy :F)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, człowieniu napisał:

Chciałbym wrócić właśnie na 6.1.21. Jak to zrobić bez utraty danych? Nie widzę takiego tematu tu na forum a nigdy nie robiłem downgrade. 

Na forum jest..!! Jak kolega wyżej napisał... Przez update... Wcześniej kopia miui (w ustawieniach) lub w twrp.... i full wipe oczywiście... Z kopią miui niektórzy mieli podobno problemy... ja nigdy więc... :-?;-)  i historia lokalizacji w kochanym Google do wyłączenia ;-) 

Edytowane przez Davido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, człowieniu napisał:

Mam opcje w recovery :

- Wipe Cache 

- Wipe User Data 

- Wipe SD Card 

- Wipe All Data 

- Back to Mainmenu 

Co jest traktowane jako full wipe, co mam kliknąć? 

Przeczytaj a wszystko rozjasni się i stanie się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej ;-) Po wejściu na forum to lektura obowiązkowa.

https://miuipolska.pl/dzial/poradniki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się...da się ;-)  kwestia troszkę romu i ustawień... rzecz jasna :-) trzeba jednak poświęcić parę minut na konfigurację, części osób niestety nie chce się tego robić. Najlepiej zwalić winę na wersję romu ( czytaj: acida, który nie przykłada się do swojej pracy i spieprzyl kolejny rom), baterie, wadliwy telefon itd... ja na 6.1.21 dobijam do 5.. W 5.12.10 było troszkę lepiej...ale z pewnych osobistych względów pozostaje przy 6.1.21 ;-) Wszystko się da jak pokazują przypadki na forum....tylko lenistwo czasami przeszkadza... ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Winiu89 napisał:

Przeczytaj mój post numer #58 w tym temacie :) po prostu szkoda baterii jak masz możliwość wcześniej ją doładować :)

Wysłane z mojego Mi-4c

A o to Ci chodzi. Ja jak mam możliwość to przy 70-80% podładuję do 100%, nieraz w ciągu dnia po 2-3 razy tak robię, minimalnie to do 40% jej daję, więcej mi szkoda. Akurat te baterie lubią być często ładowane.. W laptopie miałem caly czas cały rok pod napięciem i co? Kiedyś 3 godziny trzymała, teraz 50 minut .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...