Skocz do zawartości

Bateria "ucieka w oczach"


hancock

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, hancock napisał:

@Adreholt też chciałbym żeby mi tak bateria trzymała. Ale przecież takich baterii się nie formatuje tzn powinna działać od razu dobrze. Czy ktoś może to potwierdzić?

Zależy jak używasz telefonu :), jak jestem w pracy, to tylko odbieram telefony lub odpisuje na sms 0 buszowania po internecie jak jestem na mieście, to jedynie sprawdzam rozkład jazdy autobusów lub jakieś informacje itd rzadko na telefonie też gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim RN2 też miałem problem z baterią. 2 godziny SOT na LTE/3g to był maks maksów (push: jedna skrzynka pocztowa, messenger i whatsapp czasami). I do tego za każdym wybudzeniem telefonu procenty szły w dół i miałem wrażenie, jakby cały czas w tle coś drenowało baterie. Trochę przysiadłem, poczytałem, porobiłem wipe, sflashowałem na nowo przez miflash, wgrałem miui Polska 5.10.29 i narazie testuję. Dziś póki co bateria 3,5h SOT. Dodam że na wifi procenty prawie wcale nie uciekają, gorzej na LTE/3G. Poczekam jeszcze parę dni, potestuję, ale na pierwszy rzut oka wygląda to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, galakty napisał:

Sformatuj taką baterię to zamawiaj nową. Ludzie nadal nie pojmują, że czasy Noki 3310 minęły.

hmm.. jakoś nie zamawiałem nigdy a zawsze robię format przynajmniej 2x na świeżym sprzęcie... czy pomogło nie wiem, czy coś popsuło raczej nie, sot na rn3 jest rewelacyjny. mipad2 też ok a jako ze nowy bateria sie rozgrzewa dopiero i wyciąga co raz lepsze czasy. robie tak od pierwszego telital'a i nigdy nie było problemów ani z 3310 ani z rn3.a  uwierz mi przerobiłem kilka słuchawek przez . zresztą każdy z bliskich mi osób robi format (żona, bliska rodzina której często to ja dobieram/pomagam telefon i instruuję co ma zrobić) i nikomu nie padła bateria, ani nie narzekali na skrócony czas jej działania... 

 

6 godzin temu, hancock napisał:

 

J Właśnie wstalem do roboty i mam 92% baterii gdzie przed spaniem miałem 100.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

1 wyczysc telefon i wgraj normalnie aktualne miui pl

2 nic nie kombinuj z oszczędzaniem baterii (tzn zadych aplikacji które teoretycznie dbają o wydłużenie czasu pracy, oraz ja wyłączyłem wszelkie opcje oszczędzania w opcjach telefonu) lepiej poustawiaj optymalnie telefon (jasność,sieć, itd)

3 daj potem telefonowi z tydzień na rozruch (tak minimum)

 

u mnie pomogło! miałem identycznie, plus bateria naładowana do 100% po kilku minutach leciała na pysk do np 60% (tak jakby sie naładowała ale system stwierdził że jednak nie) miałem wtedy juz miui pl i wydaje mi sie ze to wina systemu jest jak widać na forum dziurawy i czasami te same instalacje na tych samych telefonach działają dwojako. na rn3 jest podobnie, mam ten sam soft co wszyscy jedni narzekają na czytnik u mnie ok, tydzień później wgrywam upa u mnie czytnik linii wariuje a u innych działa ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś nie odłączać ładowarki zaraz jak wskoczy 100% ? Potrzymaj go jeszcze z godzinę i sprawdź co się będzie działo.

Tak zrobię dzisiaj. Spróbuje jeszcze na innej ladowarce.

Nie używam żadnych aplikacji które niby wspomagają baterię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy ci tak na baterii to pomyśl jednak nad zmianą romu, 5.12.10 najlepszy jeśli chodzi o nią, ja uzyskiwałem 5-5.5h na ekranie przy 2 dniach od naładowania do pełna. Każdy używa inaczej ale ten rom wydaje się być najlepszy jeśli chodzi o zarządzanie baterią, nowsze jak i starsze na razie nie spotkałem podobnego zawsze kończy się na 4.5h maksymalnie a swoje standardowe użytkowanie zachowuje raczej bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2016o19:39, hancock napisał:

@Adreholt też chciałbym żeby mi tak bateria trzymała. Ale przecież takich baterii się nie formatuje tzn powinna działać od razu dobrze. Czy ktoś może to potwierdzić?

Baterii się nie formatuje..tylko poprawnie "formuje"...i masz całkowita rację...czasy starych ogniw już minęły... Nowych ogniw w dzisiejszych czasach w zasadzie nawet nie powinno się rozładowywac poniżej Ok. 30-40%, lepszym rozwiązaniem jest jej częstsze doladowywanie...i nie trzeba ich jak to niektórzy piszą formatowac ;-) rozładowywac do 0 i ładować do 100 procent i tak kilka razy... Problem z baterią często jest związany z konkretną wersją romu...z zainstalowanymi programami uruchomionymi w tle, podświetleniem ekranu, itd... Proponuję ściągnięcie narzędzia w sklepie play a do diagnostyki zużycia energii..zaznajomienie się z jego obsługa i wyciągnięcie odpowiednich wniosków...sugeruję także wyłączenie historii lokalizacji w opcjach Google... powodzenia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.laduj baterie 1h dluzej po dojściu do 100%. Po jakimś czasie się uformuje.poza tym u mnie na 2 simach zjada 0% przez noc przy wyłączonym Wi-Fi.na najnowszym Romie wyciągami 4.5 sot na 30 % jasności.tel mam od miesiaca

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, hancock napisał:

A czy zdrowe jest zostawianie telefonu pod ładowarką na noc?

Poza dodatkowym zużyciem energii w gospodarstwie domowym z baterią nic się nie stanie. Układ elektroniczny baterii/ładowarki po osiągnięciu 100% naładowania automatycznie odcina zasilanie baterii do wartości bardzo bliskiej zera..tak prosto ujmując tele korzysta wtedy głównie z energii z sieci/ładowarki a nie energii płynącej z baterii. Tak dodatkowo: nowoczesne baterie to ogniwa nie lubiące zbyt dużego rozladowywania...uwielbiają za to doladowywanie...i to najlepiej już po niewielkim ich rozladowaniu... Ogranicza się wtedy m.in. szkodliwy wpływ podwyższonej temperatury ogniw podczas długotrwałego ich ładowania i nie tylko... ;-) 

2 godziny temu, preza napisał:

Czesc.laduj baterie 1h dluzej po dojściu do 100%. Po jakimś czasie się uformuje.poza tym u mnie na 2 simach zjada 0% przez noc przy wyłączonym Wi-Fi.na najnowszym Romie wyciągami 4.5 sot na 30 % jasności.tel mam od miesiaca

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Zgodnie z tym co napisałem wcześniej ..zabieg taki nic nie da poza dodatkowym zużyciem energii elektrycznej... baterii w tych czasach się nie formuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie formuje? To dlaczego po pierwszym włączeniu tel wyłączył się przy 4 % a teraz schodzi do 0 i nawet działa dłuższy czas na 1%.niejednaosoba pisała na forum o dłuższym ladowaniu po osiągnięciu 100% i jest różnica widoczna.po naladowaniu do 100 i odłączeniu po chwili schodzi na 99 a po godzinie doładowania trzyma długo ta 100 to jest potwierdzone.ten tel tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, preza napisał:

 

To dlaczego po pierwszym włączeniu tel wyłączył się przy 4 % a teraz schodzi do 0 i nawet działa dłuższy czas na 1%.

Dlaczego katujesz swoją baterie tak drastycznie ją rozładowując? Im bardziej będziesz ją rozładowywał tym szybciej straci ona swoją pojemność.

Poniżej masz link, a w nim tabelkę, która pokazuje:

-jeżeli będziesz rozładowywał swoją baterię do 0% to po 300-500 cyklach jej pojemność spadnie do 70% pojemności początkowej.

-jeżeli będziesz rozładowywał baterię do 50% to jej pojemność spadnie do 70% pojemności początkowej dopiero po 1200-1500 cyklach.

How to Prolong Lithium-based Batteries

Oczywiście nie ma co się martwić jak czasem ją rozładujemy tak drastycznie, ale jeżeli widzimy, że nasza bateria ma już powiedzmy poniżej 40% i mamy możliwość jej doładowania to po prostu warto to zrobić zamiast na siłę starać się ją rozładować do 0% nie wiadomo po co. Na takim doładowaniu korzystamy podwójnie: po pierwsze korzystnie to wpłynie na jej żywotność, po drugie będziemy mieli naładowany telefon i nie będziemy musieli się martwić, że rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To dlaczego po pierwszym włączeniu tel wyłączył się przy 4 % a teraz schodzi do 0 i nawet działa dłuższy czas na 1%.

Dlaczego katujesz swoją baterie tak drastycznie ją rozładowując? Im bardziej będziesz ją rozładowywał tym szybciej straci ona swoją pojemność.

Poniżej masz link, a w nim tabelkę, która pokazuje:

-jeżeli będziesz rozładowywał swoją baterię do 0% to po 300-500 cyklach jej pojemność spadnie do 70% pojemności początkowej.

-jeżeli będziesz rozładowywał baterię do 50% to jej pojemność spadnie do 70% pojemności początkowej dopiero po 1200-1500 cyklach.

How to Prolong Lithium-based Batteries

Oczywiście nie ma co się martwić jak czasem ją rozładujemy tak drastycznie, ale jeżeli widzimy, że nasza bateria ma już powiedzmy poniżej 40% i mamy możliwość jej doładowania to po prostu warto to zrobić zamiast na siłę starać się ją rozładować do 0% nie wiadomo po co. Na takim doładowaniu korzystamy podwójnie: po pierwsze korzystnie to wpłynie na jej żywotność, po drugie będziemy mieli naładowany telefon i nie będziemy musieli się martwić, że rozładuje się w najmniej oczekiwanym momencie  

Chodziło żeby sprawdzić czy bateria jest już uformowana , teraz ją laduje od 30-40% oczywiscie

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum że obecnych baterii się nie formuje.. 3-4 ładowania do 100% z nadmiarem czasu (najlepiej na noc) i tyle. Ale nie rozładowujemy do 0, czy do 10%, po prostu podłączamy np, przy 60% na noc i niech się ładuje do rana, tak ze trzy razy i więcej nic nie trzeba robić.. Nawet nie wiem czy to potrzebne, ale jak już się uparłeś to chociaż tak rób, to nie zaszkodzi w porównaniu z tym co robisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, baterii już się nie formuje, po prostu czasem wskaźnik naładowania jest nieprecyzyjny i np. pokazuje 4% a tak na prawdę jest już 0% i telefon pada lub  odwrotnie pokazuje 0% a tak na prawdę jest jeszcze 4% i telefon jeszcze działa przez te 4% pomimo iż ciągle pokazuje 0%. Rozładowanie do 0% i naładowanie na max nieco nam skalibruje taki wskaźnik naładowania, ale tak naprawdę nic to nie da oprócz tego, że wskaźnik będzie bardziej dokładny, bateria i tak będzie mieć tą samą pojemność i czas działania od 100% do 0% będzie ten sam, z tą różnicą że będą różne czasy na poszczególnych punktach procentowych.

(Oczywiście bateria osiąga swoją pełną pojemność po kilku naładowaniach ale to nie jest formowanie)

Edytowane przez Winiu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, baterii już się nie formuje, po prostu czasem wskaźnik naładowania jest nieprecyzyjny i np. pokazuje 4% a tak na prawdę jest już 0% i telefon pada lub  odwrotnie pokazuje 0% a tak na prawdę jest jeszcze 4% i telefon jeszcze działa przez te 4% pomimo iż ciągle pokazuje 0%. Rozładowanie do 0% i naładowanie na max nieco nam skalibruje taki wskaźnik naładowania, ale tak naprawdę nic to nie da oprócz tego, że wskaźnik będzie bardziej dokładny, bateria i tak będzie mieć tą samą pojemność i czas działania od 100% do 0% będzie ten sam, z tą różnicą że będą różne czasy na poszczególnych punktach procentowych.

(Oczywiście bateria osiąga swoją pełną pojemność po kilku naładowaniach ale to nie jest formowanie)

Właśnie o to mi chodziło :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje 5.12.31 i bateria porażka. Ekran max 2h, mojej dziewczynie ponad 4h.
Chłopaki powiedzcie mi ta wersja  7.0.8.0  i wyższe posiadają jezyk polski? 
Wystarczy wrzucić na kartę wejść do twrp zrobić wipe i wgrać ten soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2016o18:49, Marcin.M napisał:

6.1.21 lub 5.12.10

Na tych romach bateria trzyma w porżdku

 

Witam, jestem nowym użytkownikiem RN2. Wgrane mam 6.1.29 i uważam że bateria nie trzyma zbyt dobrze. Po kupieniu telefonu odrazu wgrałem najnowszą wersję. Chciałbym spróbować wyżej wymienionych wersji jednak zazwyczaj poradniki dotyczą TWRP. Ja zainstalowałem przez aplikacje "aktualizacje". na telefonie dalej jest Mirecovery. Czy nie zmieniając na TWRP mogę dowolnie przeprowadzać downgrade jak i aktualizować?

z góry dziekuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś na 5.12.10???? Ja sporo korzystam z tel a ładuje w sumie co drugi dzień. Wczoraj wieczór naładowany do pełna jak szedłem spać miałem 90 rano bateria dalej na 90. W sumie innego romu nie próbowałem bo nie mam takiej potrzeby

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...