Skocz do zawartości

Bateria "ucieka w oczach"


hancock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem od 3 Dni posiadaczem Xiaomi Redmi note 2 16GB z wgranym miui polska z tejże strony. Jestem w szoku jak szybko ucieka bateria. Wyświetlacz mam ustawiony ręcznie praktycznie na minimum no i powyłączane wszelakie transmisje danych wifi itp. Nie gram w gierki i youtube też nie oglądam. W sumie używałem go dotychczas tylko do dzwonienia no i słuchałem radia przez słuchawki. Procenty lecą na łeb na szyję w dół. To jest normalne czy coś nie tak z baterią? Kupiłem ten telefon z myślą że będzie wytrzymywał 2-3 dni przy moim minimalnym użytkowaniu. Żona ma alcatlela one touch pop c9 też 5,5" i u niej bateria na luzie wytrzymuje 3 dni nawet przy włączonym wifi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, hancock napisał:

Witam. Jestem od 3 Dni posiadaczem Xiaomi Redmi note 2 16GB z wgranym miui polska z tejże strony. Jestem w szoku jak szybko ucieka bateria. Wyświetlacz mam ustawiony ręcznie praktycznie na minimum no i powyłączane wszelakie transmisje danych wifi itp. Nie gram w gierki i youtube też nie oglądam. W sumie używałem go dotychczas tylko do dzwonienia no i słuchałem radia przez słuchawki. Procenty lecą na łeb na szyję w dół. To jest normalne czy coś nie tak z baterią? Kupiłem ten telefon z myślą że będzie wytrzymywał 2-3 dni przy moim minimalnym użytkowaniu. Żona ma alcatlela one touch pop c9 też 5,5" i u niej bateria na luzie wytrzymuje 3 dni nawet przy włączonym wifi. 

Użytkując w podobny sposób ja na swoim wyciągam ponad 3 dni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem od 3 Dni posiadaczem Xiaomi Redmi note 2 16GB z wgranym miui polska z tejże strony. Jestem w szoku jak szybko ucieka bateria. Wyświetlacz mam ustawiony ręcznie praktycznie na minimum no i powyłączane wszelakie transmisje danych wifi itp. Nie gram w gierki i youtube też nie oglądam. W sumie używałem go dotychczas tylko do dzwonienia no i słuchałem radia przez słuchawki. Procenty lecą na łeb na szyję w dół. To jest normalne czy coś nie tak z baterią? Kupiłem ten telefon z myślą że będzie wytrzymywał 2-3 dni przy moim minimalnym użytkowaniu. Żona ma alcatlela one touch pop c9 też 5,5" i u niej bateria na luzie wytrzymuje 3 dni nawet przy włączonym wifi. 

Użytkując w podobny sposób ja na swoim wyciągam ponad 3 dni!

@Mundi: jaką masz wersję ROMu?

Sent from my SGP521 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, brqsl napisał:

Nie chcę Cię martwić, ale dla RN2 jeden dzień to chyba standard :( Sam miałem wcześniej jedynkę WCDMA, gdzie wyciągałem półtora dnia. Bateria została ta sama, a doszło LTE oraz wyświetlacz HD.

Przecież wszystko zależy od sposobu używania telefonu. U mnie trzyma jeden dzień, znajomy który tylko dzwoni i 1h Wifi na dzień - 4-5dni. A wersja romu nie ma aż takiego znaczenia, u mnie np. +-30minut SOT, z czego średnia to 6godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cichq napisał:

Przecież wszystko zależy od sposobu używania telefonu. U mnie trzyma jeden dzień, znajomy który tylko dzwoni i 1h Wifi na dzień - 4-5dni. A wersja romu nie ma aż takiego znaczenia, u mnie np. +-30minut SOT, z czego średnia to 6godzin.

Tak samo użytkuję telefon jak twój znajomy więc chyba coś nie tak z moją baterią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hancock napisał:

To może z moją baterią jest coś nie tak? Patrzyłem na aliexpres to nie są drogie. Czy lepiej zaczekać i testować dalej?

Testuj, ja bym proponował full wipe, ew. miflash. Baterie w 90% to podróby.

3 minuty temu, hancock napisał:

Można się jakoś cofnąć do starszej wersji?

Aktualizacja + full wipe lub backup, którego raczej nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem z 6.1.21 na 5.10.29 właśnie m.in ze względu na baterie i różnica jest i to znaczna.

Także polecam 5.10.29 link do ściągnięcia był w innym temacie podawany chyba wczoraj.

1 minutę temu, hancock napisał:

Pamiętam że, jak instalowałem miui z tej strony według instrukcji to włączał się jakiś program i tam się robiło jakiś "wipe" i było dużo innych opcji. Jak tam teraz wejść ponownie?

vol up + power

wchodzisz do twrp jeśli masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Rafullo napisał:

 

vol up + power

wchodzisz do twrp jeśli masz

chyba nie mam bo nie działa

6 minut temu, Rafullo napisał:

Ja wróciłem z 6.1.21 na 5.10.29 właśnie m.in ze względu na baterie i różnica jest i to znaczna.

Także polecam 5.10.29 link do ściągnięcia był w innym temacie podawany chyba wczoraj.

Czyli jak przywrócę ustawienia fabryczne to będę miał miui chińskie i będę mógł wgrać tą wersję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hancock napisał:

 

chyba nie mam bo nie działa

aż wyłączyłem telefon żeby sprawdzić czy dobrze napisałem...

wyłączasz tel, wciskasz vol up + power, czekasz aż telefon zawibruje (włączy się z logo mi), puszczasz klawisze i czekasz aż włączy się twrp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz install w twrp i wybierasz plik romu i leci, uprzednio tylko robisz advanced wipe zaznaczasz cache, dalvik cache, system, data i przeciągasz suwak by zrobił, potem wstecz i install jak wyżej opisane. 

Backup w twrp możesz zrobić też jest taka opcja i zaznaczasz opcje co ma zachowac i tak samo suwak by wykonał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, d3tr0 napisał:

Masz install w twrp i wybierasz plik romu i leci, uprzednio tylko robisz advanced wipe zaznaczasz cache, dalvik cache, system, data i przeciągasz suwak by zrobił, potem wstecz i install jak wyżej opisane. 

Backup w twrp możesz zrobić też jest taka opcja i zaznaczasz opcje co ma zachowac i tak samo suwak by wykonał.

 

zrobiłem tak jak napisałeś tylko że podczas instalacji pokazało coś na czerwono i pisało failed. zrestrartowałem telefon i teraz zawiesiło się na logo MI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. 

U mnie na 6.1.29 ( nie testowałem innego bo RN2 mam od 3 dni ) GSam pokazuje 10h żywotności ... Poprzedni Lenovo a916 z mniejszą baterią miał dużo lepsze wyniki.

W innym temacie polecano rom  5.12.10. Na którym w miare świeżym ta bateria będzie sensownie trzymać ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...