Skocz do zawartości

Wysoka temperatura procesora


Legwan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!!

Milo mi powitac wszystkich czlonkow forum :)

Od tygodnia uzytkuje telefon Xiaomi RN2 Prime ale mam pewne spostrzezenia. Podczas ladowania telefon grzeje sie mocno w okolicach aparatu ale to pewnie w miare normalne prawda? Natomiast podczas normalnego uzytkowania (nie gram w gry) rowniez czuc mocno nagrzana obudowe w okolicy aparatu, jest to okolo od 52 stopni i wyzej. To mnie bardzo niepokoi poniewaz mysle ze telefon nie powinien sie tak mocno nagrzewac podczas normalnej pracy. Czy moje obawy sa bezpodstawne? Moze Wy tez uswiadczyliscie takiej sytuacji?

Telefon chodzi chyba na multi bo ma mnostwo jezykow do wyboru.

Prosze o pomoc, man 14 dni na oddanie wiec jesli to jakas wada telefonu bede musial to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!

Milo mi powitac wszystkich czlonkow forum

Od tygodnia uzytkuje telefon Xiaomi RN2 Prime ale mam pewne spostrzezenia. Podczas ladowania telefon grzeje sie mocno w okolicach aparatu ale to pewnie w miare normalne prawda? Natomiast podczas normalnego uzytkowania (nie gram w gry) rowniez czuc mocno nagrzana obudowe w okolicy aparatu, jest to okolo od 52 stopni i wyzej. To mnie bardzo niepokoi poniewaz mysle ze telefon nie powinien sie tak mocno nagrzewac podczas normalnej pracy. Czy moje obawy sa bezpodstawne? Moze Wy tez uswiadczyliscie takiej sytuacji?

Telefon chodzi chyba na multi bo ma mnostwo jezykow do wyboru.

Prosze o pomoc, man 14 dni na oddanie wiec jesli to jakas wada telefonu bede musial to zrobic.

Kolego Legwan, nie pomogę w temacie, ale uwagę zwróciła twoja naprawdę literacka polszczyzna użyta tu w poście. Doceniam.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cichq napisał:

Podczas ładowania i gier to normalne, że się grzeje, chociaż nie aż tak, żeby rękę parzyło. Po prostu jest ciepły. Podaj co to za soft masz, bo raczej to jego wina.

Tyle tylko że ją w gry nie gram. Parę filmów na YT, sms'y i tel jest dość nagrzany. 

Screenshot_2016-01-31-02-27-44_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę możesz sprawdzić np. w programie CPU-Z se sklepu. W zakładce "Thermal" wyświetla Ci się dostępne temperatury w urządzeniu temperatury. Sprawdzisz też taktowanie i użycie rdzeni, jeśli na czysto uruchomionym systemie częstotliwość nie będzie spadać poniżej 1 GHz i będzie ciągłe użycie kilku rdzeni, to jest jakiś problem programowy. U mnie po 5 dniach od włączenia systemu jest używany 1 rdzeń i częstotliwość na najniższym poziomie czyli 403 MHz.

A jak wyskakuje Ci taki błąd przy instalacji, to poszukaj instrukcji jak wgrać ROM, co chwila pojawiają się takie pytania i odpowiedzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mgcompany napisał:

Temperaturę możesz sprawdzić np. w programie CPU-Z se sklepu. W zakładce "Thermal" wyświetla Ci się dostępne temperatury w urządzeniu temperatury. Sprawdzisz też taktowanie i użycie rdzeni, jeśli na czysto uruchomionym systemie częstotliwość nie będzie spadać poniżej 1 GHz i będzie ciągłe użycie kilku rdzeni, to jest jakiś problem programowy. U mnie po 5 dniach od włączenia systemu jest używany 1 rdzeń i częstotliwość na najniższym poziomie czyli 403MHz.

Sciagnalem i sprawdzilem. Faktycznie na czysto jest tak jak u Ciebie, czasem skacze na dwa rdzenie na 2158. Wiec tutaj jest w porzadku.

 

21 minut temu, d3tr0 napisał:

Twrp

Bede czytal jak to poprawnie zrobic bo nie chce polozyc telefonu, mam nadzieje ze to proste.

 

Zastanowila mnie jeszcze jedna rzecz. Przy przywroceniu ustawien fabrycznych wybralem jezyk polski a pozniej trzeba bylo wybrac lokalizacje i tutaj zonk. Jedyny wybor to Chiny. Czy to swiadczy ze moj model nie jest przeznaczony na rynek UE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że post pod postem.

Telefon zaciął się 3 razy i musiałem go restartować. Postanowiłem zwrócić telefon i zakupić inny z XIOAMIFORSALE. Czy kupując tam mam gwarancję, że chcą wgrać soft MIUIPolska będę mógł to zrobić metodą 1 z tego linku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz takiej gwarancji, w nowych telefonach już nie. Chyba że trafisz jakiegoś leżaka magazynowego który się zapodział w magazynie ale wątpliwa sprawa. Problem zacinania/restartowania/zawieszania występował na starych wersjach romu (tego co masz między innymi też), wgranie nowszego naprawiało problem, jest temat na forum czy powodowały to jakieś aplikacje czy inne i nikt do dziś nie wie, ale chyba uspokoiło się nikt ostatnio nie wspomina już tego problemu. Ale jak masz możliwość wymienić to wymień.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Legwan napisał:

Widze, że nie podołam sam zadaniu wgrania nowszego softu od MIUIPolska przez TWRP a nie chce uwalić telefonu... Szkoda bo telefon bardzo dobry. I tak się mają zakończyć moje przygody z tym telefonem...? F**K :(

Proszę Cię, czytasz instrukcję i jedziesz krok po kroku.. Nie masz jak uwalić, najwyżej zrobisz Mi Flash. Kiedyś robiłem L5 i pomyliłem partycje w systemie i bloki, telefon nawet logo nie pokazywał. I co? Dało się sflashować przez emergency. A Ty się boisz o recovery, które samo w sobie jest zabezpieczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...