Jump to content

MiBand Problem z liczeniem kroków

azsryel
 Share

Recommended Posts

Witam. MiBand posiadam już od kilku ładnych miesięcy dwa razy wymieniałem go z tego samego powodu, mianowicie liczy kroki jak chce, podczas snu potrafi zliczyć 400 kroków czy drapiąc się po ręce też potrafi naliczać po 20-40 kroków, idąc kilka kroków nalicza również po 20-40 kroków. Tak jak napisałem wymieniono mi go dwa razy na nowe zafoliowane urządzenia, instalowałem MiFit z różnych źródeł, bo sprzedawca informował mnie, że już spotkał się z tym problemem i winą jest apk z Google Play. Czy spotkaliście się z czymś takim i czy istnieje na to rozwiązanie?

Ja mam smart watch alcatela i też nie liczy idealnie kroków. One tak mają to nie są jakieś super dokładne urządzenia ;) śmieszne jest to że jest zima i czesto trzymam ręce w kieszeni to zegarek myśli że biegam :) Ale swoją drogą to nie liczy mi 400 kroków na noc. Jak już to kilka.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dodam, że nie lunatykuję :D Posiadam również podróbkę MiBand, DayDay Band która działa poprawnie, przez noc potrafi policzyć z 5 kroków, porównywałem ją z krokomierzem w telefonie i po kilku godzinach różnica była tylko 20 kroków, siedząc przy komputerze nie nalicza kroków jak MiBand czy drapiąc się. DayDay Band jest tanią podróbką ale spełnia swoje założenia w przeciwieństwie do markowego produktu… Obecnie używam DayDay Band bo MiBand jest bezużyteczny bo nie robię nawet połowy kroków przez cały dzień które on zlicza, więc jaki jest sens takiej opaski? Mimo wszystko chciałbym rozwiązać problem MiBand bo jest on dużo lepiej wykonany, no i chciałbym by poprawnie działał ;)

Edited by azsryel

Może zmień dostawcę mibanda bo może ma wadliwą partie. U mnie w nocy nie nalicza kroków chyba że mocno się kręce lub się obudze. Jak normalnie chodzę i czasem sprawdzam kroki to nigdy nie spotkałem się z sytuacją że kilka kroków nalicza 20.

Wysłane z mojego Mi-4c

Sprawdziłem historię w appce MiFit i muszę powiedzieć, że po ostatniej aktualizacji band'a jest trochę lepiej, w nocy robię 200 kroków i w dzień też mniej… :D Ale i tak nie jest jeszcze jak być powinno… Są tu na forum zaufane, nie spiracone apk MiFit po polsku? Może inna wersja apki naprawdę pomoże?

Pozdrawiam

U mnie średnio 300-400 kroków w nocy to standard bez względu na wersje softu :)

Fakt, czasami odwiedzę kibelek, ale to tam mam z 5 kroków. Chyba taka uroda opaski, nie jest w stanie poprawnie zinterpretować każdy ruch.

• 1 month later...

Czy trzeba instalować MIUI 5.12.17 żeby ściągnąć Mifit po polsku? Czy to tylko dla użytkowników telefonów Xiaomi/

Mam wersję angielską MIfit ze sklepu Google Play  nr 1.8.711 i takiej samej wersji ze strony miui telefon już nie chce instalować. Może trzeba usunąć wersję angielską?

Edited by coretta

Faktycznie udało się po odinstalowaniu wersji angielskiej.

Sprawdzałam na jaką odległość powiadamia wibracjami o połączeniach przychodzących i tylko 5 metrów i to bez ścian.

Szkoda, czytałam że około 10 metrów.

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...