Skocz do zawartości

Jak to ugryźć 77.0.11.0 Stable


Longuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem kompletnym nowicjuszem jeśli chodzi o systemy operacyjne MIUI. Kupilem od tvSAT redmi note 3 z wgranym MIUI 77.0.11.0 Stable. Używam go tak od 2 tygodni, niby spoko, bo telefon fajny ale faktycznie kilka rzeczy denerwuje, m. in. te MMSy i niedziałający czujnik linii. Tak czytam sobie to forum i poradniki i instrukcje i dalej nie dużo rozumiem:

1.Wyczytałem, że są tygodniowe aktualizacje. Ja mam aplikacje udpdater, a od kiedy mam telefon nie moge nic zaktualizowac?

2.Wyczytalem ze latwo, przez aplikacje updater, moge zmienic MIUI na jakieś z cyferką 6. na początku... to jest starsze czy jak? Czytalem ze to co ja mam jest smieciowe...

3.Zablokowany BOOTLOADER to znaczy ze jednak nie wgram przez updatera zadnej innej wersji?

4.Moj kolega kupil ze mną ten telefon i mówił, że go jakoś łatwo zrootował i mu się sam zaktualizowal, tego kompletnie nie kumam. ROOT blokuje mi aktualizacje? I czemu teraz mam po polowie polski i angielski a jak on zaktualizowal po zrootowaniu ma teraz angielska wersję?

5. W sumie nie jest najgorzej tak jak mam teraz, kocham swoj telefon i bardzo bym nie chcal zeby mu sie coś stało? Może lepiej dać sobie spokoj i nie myslec o zmianie romu? Boje się ze coś nie wyjdzie i go ucegle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz śmieciowe MIUI napchane czym się da... żadna wersja miui aktualnie nie ma takiej numeracji. Zablokowany bootloader->nie wgrasz nic, co nie pochodzi od Xioami, Root to nie ma nic do rzeczy. Zapraszam do poradnika, jak odblokować bootloader, a następnie isntrukcji instalacji 2016.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie będziesz miał update przy aktualnym sofcie, który masz.

2. Pewnie chodzi o wgranie wersji deweloperskiej.

3. Przez update nie wgrasz nic, oprócz oficjalnych aktualizacji Xiaomi.

4. Po roocie zmienił zapis w jednym pliku i w ten sposób wrzucił sobie oficjalny ROM od Xiaomi, który jest tylko po angielsku i chińsku ;)

5. Wybór należy do Ciebie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zainstalować poprzez SP Flash Tool specjalnie robioną wersję romu dla telefonów z zablokowanym BL.

Tu masz ostatnią wersję stabilną:

http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

A tu ostatnią deweloperską:

http://en.miui.com/thread-214146-1-1.html

Na tym forum znajdziesz również wątki które poruszają temat aktualizacji telefonu do tych wersji :) 

Jeśli tylko nie zapomnisz o odznaczeniu 'preloadera' w SPFlashToolu, to raczej nic nie popsujesz :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Longuu napisał:

czyli mam teraz napieprzać posty zeby zdobyć diamond na forum xiaomi?!

Nie, nie musisz "napieprzać" postów... Wystarczy ładnie i rzeczowo uzasadnić Xiaomi po angielsku, nic więcej i nie kopiuj żadnych chińskich znaczków z tutoriali, bo wtedy odrzucą :D. Nie wiem skąd się to wzięło, że trzeba mieć jakieś miliony postów na forum Mi.com, aby odblokować Bootloader...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Nezumi napisał:

Nie, nie musisz "napieprzać" postów... Wystarczy ładnie i rzeczowo uzasadnić Xiaomi po angielsku, nic więcej i nie kopiuj żadnych chińskich znaczków z tutoriali, bo wtedy odrzucą :D. Nie wiem skąd się to wzięło, że trzeba mieć jakieś miliony postów na forum Mi.com, aby odblokować Bootloader...

A jakie może być "rzeczowe uzasadnienie"? 

"Drogie kitajce, odblokujcie mi butlołdera bo wgrany przez waszą firmę sucks balls"?

 

 

 

 

12 minut temu, Charvel napisał:

Albo zainstalować poprzez SP Flash Tool specjalnie robioną wersję romu dla telefonów z zablokowanym BL.

Tu masz ostatnią wersję stabilną:

http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html

A tu ostatnią deweloperską:

http://en.miui.com/thread-214146-1-1.html

Na tym forum znajdziesz również wątki które poruszają temat aktualizacji telefonu do tych wersji :) 

Jeśli tylko nie zapomnisz o odznaczeniu 'preloadera' w SPFlashToolu, to raczej nic nie popsujesz :)

 

 

To skoro można to zrobić bez odblokowywania bootloadera to po co caly zachód z odblokowywaniem? Czym się różni ten rom? Bardziej niebezpieczne jest wgrywanie przez SP FlashTool?

Edytowane przez Longuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Nie wiem skąd się to wzięło, że trzeba mieć jakieś miliony postów na forum Mi.com, aby odblokować Bootloader...

wzięło się z tego, że ranga Diamond na forum en.miui.com dawała szansę na szybsze rozpatrzenie wniosku o odblokowanie, część osób interpretowała to jako gwarancja, że każdy z tą rangą dostanie pozwolenie na unlock bootloadera

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drogie kitajce, odblokujcie mi butlołdera bo wgrany przez waszą firmę sucks balls"

To nie jest soft wgrany przez Xiaomi...

Czyli rzetelna argumentacja byloby to że wgrany przez dystrybutora soft nie spełnia moich oczekiwań? Właśnie siedzę i się poważnie zastanawiam nad tym softem bez odblokowywania bootloadera dla sp flash tool

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Longuu napisał:

Czyli rzetelna argumentacja byloby to że wgrany przez dystrybutora soft nie spełnia moich oczekiwań? Właśnie siedzę i się poważnie zastanawiam nad tym softem bez odblokowywania bootloadera dla sp flash tool

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zwykła prośba o odblokowanie. Po co tutaj kombinować? ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra siągam wersję deweloperską ROMU z zablokowany bootloaderem. TEraz mysle tylko o tym zeby pamiętać o odznaczeniu preloadera i zaraz dam znać jak poszło. W razię czego kto pomoże z unbrickiem? :D

 

P.S. Dane wszystkie strace?

 

Edytowane przez Longuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Luke_l napisał:

@Longuu może zanim zaczniesz flashować telefon wypróbuj sposób z tego posta

 

I to lepsze rozwiązanie? A root nie skutkują jakąś ingerencją w gwarancję czy coś?

 

i ten DEV jest z oficjalnej strony xiaomi a nie MIUI polska także pewnie dalej jakies syfiaste aplikacje chinskie i angielski język?

 

I czy ta wersja developerska pobierana z chińskiej strony nie będzie przy pierwszym uruchomieniu z chinskimi domkami?

 

Edytowane przez Longuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO łatwiej zrootować telefon niż bawić się z sp flash tool-em.

Niemniej, po zrootwaniu telefonu, poprawieniu numeru wersji otrzyma przez OTA wersję wyłącznie z językiem chińskim i angielskim. Dla niektórych brak języka polskiego to problem, dla innych nie :)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Charvel napisał:

Niemniej, po zrootwaniu telefonu, poprawieniu numeru wersji otrzyma przez OTA wersję wyłącznie z językiem chińskim i angielskim. Dla niektórych brak języka polskiego to problem, dla innych nie :)

Z tego co można wyczytać na tym forum, to lepiej mieć oryginalną wersje chińską z angielskim, niż podejrzaną wersje po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej, po zrootwaniu telefonu, poprawieniu numeru wersji otrzyma przez OTA wersję wyłącznie z językiem chińskim i angielskim. Dla niektórych brak języka polskiego to problem, dla innych nie

Z tego co można wyczytać na tym forum, to lepiej mieć oryginalną wersje chińską z angielskim, niż podejrzaną wersje po polsku.

To może poczytaj jeszcze o romach wypuszczanych przez ludzi na xiaomi.eu. W nich nie ma chińskiego bloatware'u, zbędnego mi store, z zainstalowanymi od początku gappsami. Ale jak ktoś lubi, żeby wyszukiwanie aplikacji przekierowywane było do chińskiego app store - niech się raczy oryginalnym chińskim romem :)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jak ustawić żeby klawiatura shift key była na stałe? Co wyczyszcze pamięc podręczna przestawia mi się na xperie. Albo żeby batery monitor cały czas pobierał dane o bateri bo też się wylacza

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Redmi note 3 16GB będę sprzedawał jakby ktośchciał (taniej niż allegro) - bo chcę kupić wersje 32GB - jednak nie starcza mi, ale telefonik super jest - udało im się :).

Jakbyście też mogli zerknąc mojego tematu odnośnie jak odzyskujecie po wgraniu nowego softa - wszysktie ustawienia i inne pierdoły tak żeby w kółko nei konfigurować telefonu od zera - byłbym wdzięczny :)

Mi ostatnio coś titanium backup męczy się, czasami nie może odzyskac aplikacji, albo wiadomosci to w ogóle nei odzyskuje. no a jeszcze są sutawienia miui .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że animacje nie chodzą tak płynnie jak wcześniej ale nie wiem czy nie jestem przeraźliwiony. No np jak wyłączam jakieś okno albo przewijam jakąś listę. Czy ktoś to jeszcze zauważył na tej wersji?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, możecie mi coś wyjaśnić?

Pytam, bo też o tym myślę... Niby Longuu nie mógł niczego zrobić, bo ma zablokowany bootloader a kilka postów niżej okazuje się, że wrzuca screena z udaną przesiadką na MIUI Polska?

2 godziny temu, tytanick napisał:

chcę kupić wersje 32GB - jednak nie starcza mi, ale telefonik super jest

Hej, ja co prawda już kupiłem 16GB wersję ale możesz zdradzić w czym będzie lepszy 32GB poza magazynem danych i większą ilością RAMu w grach?

Mnie akurat nie interesuje granie na telefonie ani trzymanie na nim filmów/muzyki itd.. więc zastanawiam się czy mi ta wersja 16GB na pozostałe potrzeby starczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marceleqs
To troche tak jak byśmy mieli ci doradzać czy kupić normalnego big milka czy troche droższego big milka z polewą czekoladową. Jeśli uważasz ze 16 gb ci wystarczy i nie używasz wymagających aplikacji wiec 2gb RAM też starcza to chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Nikt tu na tobie nie zarobi więc nie będziemy Cię na siłe namawiać na 3/32 ;)

Co do zablokowanego bootloadera :

jakbyś zobaczył kilka postów wyżej do byś wszystko wiedział. Jest ROM który mozna wgrać Flash Toolem z zablokowanym bootloaderem ( http://en.miui.com/thread-214146-1-1.html )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Longuu napisał:

@marceleqs
To troche tak jak byśmy mieli ci doradzać czy kupić normalnego big milka czy troche droższego big milka z polewą czekoladową. Jeśli uważasz ze 16 gb ci wystarczy i nie używasz wymagających aplikacji wiec 2gb RAM też starcza to chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Nikt tu na tobie nie zarobi więc nie będziemy Cię na siłe namawiać na 3/32 ;)

Co do zablokowanego bootloadera :

jakbyś zobaczył kilka postów wyżej do byś wszystko wiedział. Jest ROM który mozna wgrać Flash Toolem z zablokowanym bootloaderem ( http://en.miui.com/thread-214146-1-1.html )

1) W takim razie się nie zrozumieliśmy.
Bywają różne sprzęty w kilku wariantach. Często jest tak, że np. wersja z mniejszą ilością RAMu jest znacznie gorsza ponieważ ledwie system nadąża a i to czasem łapie zadyszkę.
Mam na myśli sytuacje, w których nie chodzi o powerusera tylko ot, zwyczajnie niedomaga przy podstawowych zadaniach. Chciałem tylko zobaczyć potwierdzenie lub zaprzeczenie że wersja 16GB jak najbardziej jest używalna i nie ma innych gorszych skutków niż spodziewane (np. w iPad Air wersja bez modemu nie ma też GPSu, rozumiecie?).

I jeszcze jedno, merytorycznie nie potwierdzono ani nie zaprzeczono na temat obaw które wypisałem, czyli mam sam sobie na to odpowiedzieć pomimo, że ktoś to opracował i ktoś na tym siedzi, szkoda, bo sądziłem że znajdzie się ktoś kto podzieli się informacjami i potwierdzi lub zaneguje moje przypuszczenia.

2) Tak, kilka postów wyżej widziałem to wszystko, ale w innym miejscu na forum ktoś napisał że jeśli jest zablokowany bootloader to niczego nie wgrasz i trzeba czekać na kod od chińczyków. Te dwa rozbieżne zdania poddały moją wątpliwość.
Skoro akcja z bootloaderem jest zbędna dla RN3 bo można telefon sflashować i mieć lepszą wersję softu, po co te chocki-klocki z bootloaderem i proszeniem o odblokowanie?

PS. Jeśli ten tutaj temat jest najbardziej aktualny i faktycznie wystarczy zrobić wymienione wyżej kroki.. to proponuję poprawić inne wątki które czyta nowy user a potem widzi przeciwstawne rady/tezy po czym zadaje pytanie w celu rozwiania wątpliwości a na końcu podsumowuje się go że słabo czytał.
Jestem zdania, że powinno się rozwiać wszystkie wątpliwości przed ingerencją w soft, wybaczcie jeśli za dużo chcę wiedzieć, ale zwyczajnie nie chcę uceglić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marceleqs napisał:

Skoro akcja z bootloaderem jest zbędna dla RN3 bo można telefon sflashować i mieć lepszą wersję softu, po co te chocki-klocki z bootloaderem i proszeniem o odblokowanie?
 

Nie wiem czy jestem najbardziej kompetentną osobą żeby ci doradzać w tym temacie, ale powiem co sam wyczytałem i co zrozumialem z tego co zrobilem do tej pory:

Wgrywanie softu przez flashtoola nie jest najlatwiejsza i najbezpieczniejsza opcją. Jeśli odblokujesz bootloadera mozesz łatwo zmienic wersję ROMu z poziomu telefonu (jeśli dobrze zrozumiałem).

Pozatym ta wersja MIUI wgrywana przez flashtoola bez odblokowywania bootloadera wyszła stosunkowo niedawno dlatego olbrzymie propsy dla LoXaRa który nad tym posiedział.

Co więcej wgrywając tą wersję nie mozesz jej update'ować przez telefon, musisz znów przez flashtoola wgrać aktualizację (nie działa OTA)

 

Reasumując, w mojej skromnej opinii, jeżeli dokładnie przeczytasz poradnik by LoXaR i przedewszystkim odznaczysz okienko "preloader" nic nie powinno się stać. Mi wszytko chodzi super. - nie rootowalem telefonu ani nie odblokowywalem bootloadera. A co do samej struktury tematów na forum, to już nie do mnie pretensje, ja ten temat założyłem wczoraj i równiez od wczoraj jestem użytkownikiem :)

P.S. Jest na forum temat z instalacja ROMu bez odblokowywania bootloadera :  [ROM] Xiaomi.eu 6.1.14 Global EU Rom (SP Flash Tool)

 

Edytowane przez Longuu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Reasumując, warto zmienić ten śmietnik na obecną wersję. Nowe aktualizacje od xiaomi china nawet jeśli będą dla EU to pewnie nie bez śmietnika, a nawet jeśli to zawsze można będzie to wgrać.

Jakimś maniakiem aktualizacji nie jestem, więc nie widzę problemu jeśli tel będzie chodził stabilnie, dla mnie soft może zostać na np. pół roku czy rok bez zmian. Miałem tak na s4mini gdzie do dziś jest soft 4.4 chyba ale wszystko w nim działa jak należy.
 

Jak naładuję swojego RN3 to przystąpię do zmiany softu wg. instrukcji. 
Z tego co wyczytałem są 3 newralgiczne punkty:
1) chwytanie volume- + power lub tylko volume-
2) trzymanie go aż do zmiany koloru w toolu i puszczenie i odłączenie kabelka w odpowiednim momencie
3) odznaczenia preloadera żeby nie uceglić.

Myślę, że skoro tylu userom wyszło na + to warto pójść tą drogą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marceleqs napisał:

Dzięki za szybką odpowiedź.

Reasumując, warto zmienić ten śmietnik na obecną wersję. Nowe aktualizacje od xiaomi china nawet jeśli będą dla EU to pewnie nie bez śmietnika, a nawet jeśli to zawsze można będzie to wgrać.

Jakimś maniakiem aktualizacji nie jestem, więc nie widzę problemu jeśli tel będzie chodził stabilnie, dla mnie soft może zostać na np. pół roku czy rok bez zmian. Miałem tak na s4mini gdzie do dziś jest soft 4.4 chyba ale wszystko w nim działa jak należy.
 

Jak naładuję swojego RN3 to przystąpię do zmiany softu wg. instrukcji. 
Z tego co wyczytałem są 3 newralgiczne punkty:
1) chwytanie volume- + power lub tylko volume-
2) trzymanie go aż do zmiany koloru w toolu i puszczenie i odłączenie kabelka w odpowiednim momencie
3) odznaczenia preloadera żeby nie uceglić.

Myślę, że skoro tylu userom wyszło na + to warto pójść tą drogą..

1)ja trzymalem volume down (ważne zeby usb podpiąc prawie w tym samym momencie, za pierwszym razem włączym mi się ekran fastboot i sie troche przestraszylem, ale odłączyłem od kompa włączyłem tel i działało, za drugim razem szybciej podpiąłem usb, prawie na równi z volume down)

2) na poczatku czerwony kolor na pasku postepu trzymasz dalej, jak sie poajwi zółty i wgrywanie (%) to mozesz puscić

3)to chyba najważneijsze, sprawdź dwa razy, reszte zostawiasz tak jak jest

+ pierwsze włączenie trawa z 10-15 min więc się nie martw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich - proszę edytować cytowane ramki. Będzie to z korzyścią dla wszystkich, bo wpisy będą czytelniejsze.

44 minuty temu, Longuu napisał:

 A co do samej struktury tematów na forum, to już nie do mnie pretensje, ja ten temat założyłem wczoraj i równiez od wczoraj jestem użytkownikiem :)

Tu masz rację. W dobrym tonie jednak jest niepisanie posta pod postem. Następnym razem będzie ostrzeżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem żebym dzisaij jakoś hardkorowo używał telefonu, czy grał czy coś oglądał, ale raczej się nie ograniczałem, co chwile coś sprawdzałem kilka razy dzwoniłem internet non stop włączony messenger odbiera i wysyla wiadomości

... i 15% przez caly dzień to chyba niezły wynik. Ja widze znaczną różnicę!

12630986_945315798855817_374495467_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...