Jump to content

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024

Zenderable

Recommended Posts

5 minut temu, Redmi2 napisał:

20160401

3 minuty temu, FromWP napisał:

2016.04.01

Nie każdy ma 64-bitowy system ;]

16 minut temu, qwerty napisał:

Gdy odpalam global deva do mi5 w miflashu i klikam refresh to wywala taki komunikat:

asd.jpg

Proszę o sugestię jak to naprawić.

Jak juz bedziesz w folderze z romem kliknij flash_all.bat

Jak mówiłem folder jest ok. Sam zmieniłem jego nazwę. Teraz bez zmiany macie screen.

Spróbuję inną wersję miflasha.

asd.jpg

Jeszcze proszę o link do tego starszego miflasha bo nie chcę ściągać z niesprawdzonych źródeł.

Edited by qwerty

22 minuty temu, qwerty napisał:
4 minuty temu, Redmi2 napisał:

Skoro njanowszy miflash to na dole zaznacza clean all i wybiera obok tez clean_all.bat

nie clean_all.bat tylko flash_all.bat  do reszty która napisałeś zgadzam się - ja pokręciłem stary/nowy miflash.

5 minut temu, qwerty napisał:

Jeszcze proszę o link do tego starszego miflasha bo nie chcę ściągać z niesprawdzonych źródeł.

Która wersja 2016 czy 2015?

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Przeciez clean_all.bat to w nowych wersjach jest i to jest to samo co flash_all.

Nie kloce się - to nie w moim stylu, chyba do mnie dotrało, że w nowych softach zmieniono flash_all na clean_all, dobrze rozumiem?

1 minutę temu, qwerty napisał:

No właśnie wcisnąłem refresh w miflashu i wywaliło to co widać na screeenie.

Telefon nie jest "widziany" przez Twój system. Nic nie zrobisz, jak najpierw tej kwestii nie ogarniesz.

A więc tak. Mam zablokowany bootloader i soft global stable. Dostałem zgodę na odblokowanie i podłączyłem tel w trybie fastboot i odpaliłem program do ściągania bootloadera. Program zatrzymał się na słynnych 50%. Więc kolejny krok to wgranie global dev bo jak przeczytałem na tym sofcie powinien pójść program do odblokowania. Ale mam problem jak widać wyżej. Zmieniłem też wersję sterownika bootloadera na starszą - niby miało to pomóc na wykrywanie telefonu ale nie pomaga bo nadal jest to samo.

4.jpg

Jak daję tryb download (przycisk zasilania + volume+) to mam coś takiego:

IMG_20160610_130345_HHT-576x1024.jpg (grafika zapożyczona z internetu)

Czyli nie mam żadnego czarnego ekranu tylko wtyczka z telefonem. I jak podłączam kabel to na ekranie wtyczka się wtyka i nic więcej się nie pojawia. 

Edited by qwerty

9 minut temu, qwerty napisał:

A więc tak. Mam zablokowany bootloader i soft global stable. Dostałem zgodę na odblokowanie i podłączyłem tel w trybie fastboot i odpaliłem program do ściągania

Jak daję tryb download (przycisk zasilania + volume+) to mam coś takiego:

IMG_20160610_130345_HHT-576x1024.jpg (grafika zapożyczona z internetu)

Czyli nie mam żadnego czarnego ekranu tylko wtyczka z telefonem. I jak podłączam kabel to na ekranie wtyczka się wtyka i nic więcej się nie pojawia. 

Bo tak się nie wchodzi w tryb EDL. Tak się wchodzi w Recovery/TWRP, którego nie masz – jak widać.

Stary miflash znalazł telefon w trybie fastboot ale przy próbie wgrania global deva wywaliło, że jest zablokowany. Rozumiem pozostaje tylko tryb EDL?

5.jpg

Nie masz odblokowane bootladera. Możesz jedynie wgrać soft  przez "Aktualizuj"(choć przy próbie instalacji china dev zapewne będzie wywalało błąd weryfikacji) bądź przez EDL. 

Edited by gacekp

19 minut temu, qwerty napisał:

Stary miflash znalazł telefon w trybie fastboot ale przy próbie wgrania global deva wywaliło, że jest zablokowany. Rozumiem pozostaje tylko tryb EDL?

5.jpg

Wgrywaj w EDL, przy zablokowanym bootladerze nie wgrasz softu normalnie miflashem.

Czy jest gdzieś na forum łopatologicznie wyjaśnione jak wejść do trybu EDL w Mi5? 

Bo widzę porady dla Redmi ale dla Mi5 to nie działa.

Zwykłe trzymanie klawiszy w różnych konfiguracjach powoduje aktywację trybu recovery.

Edited by qwerty

Odblokowałem debug mode przez usb poprzez kliknięcie 8x w wersję miui następnie wszedłem w opcje programistyczne i odblokowałem debugowanie przez usb. Następnie za pomocą Minimal ADB and Fastboot wpisałem komendę adb reboot edl. Telefon się po prostu zrestartował i nie wszedł w tryb edl tylko normalnie załadował się android. Co zrobiłem źle?

Edited by qwerty

Odblokowałem debug mode przez usb poprzez kliknięcie 8x w wersję miui następnie wszedłem w opcje programistyczne i odblokowałem debugowanie przez usb. Następnie za pomocą Minimal ADB and Fastboot wpisałem komendę adb reboot edl. Telefon się po prostu zrestartował i nie wszedł w tryb edl tylko normalnie załadował się android. Co zrobiłem źle?

Odpal konsolę w katalogu Minimal ADB, podłącz telefon w fastboot i wydaj komendę fastboot oem edl. Wcześniej żeby sprawdzić czy dobrze go wykrywa możesz sprawdzić komendą fastboot device.

• Like 1

6 minut temu, qwerty napisał:

Telefon w trybie fastboot. Wpisałem te dwie komendy o których mówiłeś:

To muszę cię zmartwić bo masz zablokowane przejście do edl, telefon wykrywa poprawnie. Chyba jedyna droga do edl to zabawa w "Adama Słodowego"  i zrobienia kabla deep flash usb.