Jump to content

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024

Zenderable

Recommended Posts

Witam.

Się nie mogę doszukać jednej informacji.

Dostałęm zgodę na usunięcie blokady BL, jakieś 3-4 godziny po wysłaniu zapytania.

OK przystąpiłem do akcji ale się wstrzymałem bo na ekranie z prośbą o podłączenie telefonu jest napisane, że czytnik

lini papilarnych nie będzie działał. A jednak ciekawa to opcja blokowania w ten sposób telefonu

a nigdzie się nie doszukałem jak to jest naprawdę. Czy jak wgram MIUI polska i zablokuje BL to czytnik linii papilarnych "wróci" ?

Czy napawdę nie będzie działał jak zdejmę blokadę z BL ?

Pozdrawiam

2 minuty temu, Mr.BLUE napisał:

Witam.

Się nie mogę doszukać jednej informacji.

Dostałęm zgodę na usunięcie blokady BL, jakieś 3-4 godziny po wysłaniu zapytania.

OK przystąpiłem do akcji ale się wstrzymałem bo na ekranie z prośbą o podłączenie telefonu jest napisane, że czytnik

lini papilarnych nie będzie działał. A jednak ciekawa to opcja blokowania w ten sposób telefonu

a nigdzie się nie doszukałem jak to jest naprawdę. Czy jak wgram MIUI polska i zablokuje BL to czytnik linii papilarnych "wróci" ?

Czy napawdę nie będzie działał jak zdejmę blokadę z BL ?

Pozdrawiam

Bzdury, wszystko będzie działać. 

• Like 1

Przed chwilą, pulson666 napisał:

Więc czemu po 10 dniach musiałem na nowo prosić o zgodę ?

Ty w jakimś innym wymiarze chyba żyjesz :D

1 minutę temu, gacekp napisał:

Więc w czym tkwi problem w moim wypadku?

Zalogowales sie na konto xiaomi ze zgoda na telefonie?

29 minut temu, Mr.BLUE napisał:

Witam.

Moze nie koniecznie bzdury

Bzdury na pewno, napisane po to żeby zniechęcić i zostać przy oficjalnym romie. Wszystko działa, łącznie z lokalizowaniem blokowaniem zdalnym telefonu z poziomu chmury Mi. Jedyna zmiana to to że jak zgubisz, lub ci ukradną telefon to będą mogli w odblokowanym trybie fastboot wgrać np CM-a. Z Miui nie poużywają bez znajomości hasła do konta. 

8 minut temu, FromWP napisał:

Bzdury na pewno, napisane po to żeby zniechęcić i zostać przy oficjalnym romie. Wszystko działa, łącznie z lokalizowaniem blokowaniem zdalnym telefonu z poziomu chmury Mi. Jedyna zmiana to to że jak zgubisz, lub ci ukradną telefon to będą mogli w odblokowanym trybie fastboot wgrać np CM-a. Z Miui nie poużywają bez znajomości hasła do konta. 

@Mr.BLUE sluchaj go dobrze pisze

Bez roomu dev nie masz w opcjach programistycznych "Mi unlock status" gdzie właśnie TAM linkujesz konto MI do urządzenia! Dzięki temu przechodzi przez MI unlocker te pieprzone 50% :D 

9f129a20335dc54daa2381132f942b41.jpg

room stable

CrhwDL.jpg

room dev

Nawet na XDA ktoś już to opisał:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=69573462&postcount=61

Edited by krzychu112

co do znikajacej zgody na unlock to potwierdzam, ze to moze sie dziac ;)

czekajac na mi5 zrobilem konto xiaomi, dostalem zgode i na pewno byla, bo mialem sms, info na stronie, a miunlock przechodzil sprawdzanie zgody na koncie i czekal na podlaczenie fona. w logu miunlock:

status result: {
   "applyStatus" : 2,
   "code" : 0,
   "description" : null,
   "shouldApply" : true,
   "uid" : uid
}

applyStatus = 2 oznacza zgode.

po 2 tygodniach dostalem fona i przy logowaniu na konto miunlock zwracal, ze urzadzenie nie jest wspierane, a na stronie mialem info, ze zgody nie ma. log z miunlock:

status result: {
   "applyStatus" : 3,
   "code" : 0,
   "description" : null,
   "shouldApply" : true,
   "uid" : uid
}

applyStatus = 3 brak zgody.

musialem zalozyc drugie konto, zeby szybko odblokowac.

myslalem, ze cofneli mi zgode przez moje zabawy z minulock - puszczalem go przez privoxy i sprawdzalem komunikacje miunlock <> serwer xiaomi + troche tam slalem wlasnych requestow przez charles proxy. nie wiem na pewno, czemu mi ta zgode cofneli, ale wiem, ze na 100% zostala cofnieta ;)

Edited by rezmus
doprecyzowanie

Cześć

Potrzebuje pomocy bo mam problem odblokowanie MI4C kupiony na ali

Soft miui 8.0 global stabilna 8.0.4.0.0 LXKCNDG - Android 5.1.1 LMY47V

jak się pewnie domyślacie MI Unlock wywala na 50 %

Ściągnąłem soft z http://en.miui.com/download.html

miui_MI4c_6.11.17_05e2856abe_5.1 ale kiedy chcę go wgrać przez wbudowaną apkę do aktualizacji wywala " nie można zweryfikować aplikacji ".

Nie bardzo wiem co dalej zrobić.

w tym samym dziale masz temat z uzywaniem miflasha, tam są wszystkie potrzebne linki. pobierasz rom z tego linku który podałeś najpierw tylko nie w wersji stable a w wersji rozwojowej, rozpakowujesz i flaszujesz przez miflash