Jump to content

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024

Zenderable

Recommended Posts

W dniu 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał(a):

Akceptujemy postanowienia klikając "Agree"

A co zrobić gdy przycisk akceptacji jest nie aktywny?

Ok. problem był na wersji 7.6.602.42 , po zainstalowaniu 6.5.224.28 przycisk aktywny - poszło dalej bez problemów. Pokazało się 166 godz. a więc czekam....

Edited by mireek2

W dniu 22.07.2023 o 15:07, Netoper napisał(a):

Sporo godzin kurcze, powinno być 168

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

Szkoda , że nie da się tego w jakiś sposób ominąć ...  Toż to tydzien czekania :D

2 minuty temu, ziomek1993 napisał(a):

Szkoda , że nie da się tego w jakiś sposób ominąć ...  Toż to tydzien czekania :D

no taka polityka firmy ... lepiej nic tam nie kombinować tylko spokojnie zaczekać ... w ogóle i tak dobrze że te zgody dają a nie uznaniowo ktoś decyduje kto jest godzien a kto nie 🙃

• 4 weeks later...

Przez ostatni tydzień próbuję odblokować booloader w moim xiaomi mi9 se, ale bez powodzenia. Problem występuje w momencie próby zalogowania do mi unlocka gdzie prosi mnie o podanie kodu weryfikacyjnego, który został wysłany do mnie na telefon, a którego nigdy nie dostaję! Próbowałem się logować podając email, telefon, kod qr, ale zawsze kończy się to tak samo. Poszperałem na zagranicznych forach i pełno osób miało podobny problem. Wydaje mi się, że wypróbowałem już każdą podpowiedź jaką wyczytałem tam, ale nic nie pomaga.
Ostatni sposób jaki wypróbowałem to zainstalowanie starej wersji mi unlocka (v4.5) i rzeczywiście kiedy wybrałem logowanie kodem qr zalogowało mnie bez proszenia kodu weryfikacyjnego, ale chyba przez to, że jest to stara wersja nic nie mogę zrobić, bo nie ma tam standardowego widoku, tylko widzę moje dane osobiste, które mogę zedytować. po zamknięciu i otworzeniu aktualnej wersji programu nic się nie zmienia i nadal próbuje mnie zweryfikować przez sms. 

Screenshot 2023-08-24 190616.png

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ok.

W podpunkcie 5 wyłączamy telefon i podłączamy w trybie fastboot i oczywiście instalują się sterowniki i odłączamy kabel.

W telefonie teraz normalnie wyjść z trybu fastboot czy zostać?

Potem wypakowujemy na kompie pobrana paczkę...i tu telefon ma byc podłączony kablem USB czy nie?

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Tak. Zarówno sposób z filmu, jak i sposób polegający na instalacji ROM-u przez recovery są opisane także w poradniku tekstowym, który jest tu na forum.

A który sposób lepszy żeby nie uceglic telefonu i w przyszłości na dalsze aktualizacje którym lepiej?

Jak odblokuje to ściągam do mojego poco x5 pro POCO X5 Pro/Redmi Note 12 Pro Speed - MIUI 14 Polska/Xiaomi.eu stabilne - V14.0.3.0.TMSCNXM - Android 13 ? Jak w tym romie z płynnością działania i czy są jakieś problemy z baterią typu krócej trzyma niż na globalu?

Edited by arek810316

Najchętniej to bym aktualizował przez recovery TWRP tylko boję się ,że nie dam rady i usadze telefon. Może jest ktoś z okolic Jarocina woj wielkopolskie kto by mi pokazał jak to na spokojnie ogarnąć 1 raz..? Najlepiej i najszybciej to bym dał radę metodą z YouTube ale później będę musiał wisieć na kompie i aktualizować.Wlasnie na tym filmie gość tłumaczy ,że tą metodą też można aktualizować z poziomu telefonu..hmmm..

49 minut temu, arek810316 napisał(a):

Najchętniej to bym aktualizował przez recovery TWRP tylko boję się ,że nie dam rady i usadze telefon......

Dam Ci dobrą radę , poczytaj tutki a jak nie to wygraj xiaomi.eu przez fastboot - tego chyba nie da się zepsuć i dopiero później recowery  - to nic trudnego , wszystko przez fastboot . Nawet komendy masz opisane na forum jakich używasz , załóżmy że robisz to 1 raz to dasz radę , jak nie zrobisz sobie krzywdy robiąc kanapkę i herbatę to ogarniesz . Troszkę wiary , rozumie strach ale nie jest on potrzebny - ja zawsze robię według poradnika z forum i zero problemów. 

Arek - z twrp nie ma żadnych problemów - tylko upewnij się że masz prawidłowe dla swojego systemu i wersji Androida - jest to super wygodne i działa jak należy - jak będziesz miał to wrzucone to o fastboocie można w ogóle zapomnieć 🙃 aktualizacja systemu przez twrp to dosłownie dwa kliknięcia i idzie dalej samo - błędami - jeśli jakieś pokaże - w ogóle się nie przejmuj - tak więc jak to pisał przedmówca - do roboty 🙃 ps. jakbyś miał problem z komendą załadowania i zapisania od razu twrp w pamięci telefonu to wrzuć go tylko jako jednorazowy start - czyli zwykły boot - a potem jak się uruchomi już w twrp (powinien być automatyczny restart telefonu po załadowaniu obrazu) to tam jest opcja flash na stałe - ja tak robiłem ostatnio jak wyszła nowsza wersja (to będzie chyba do wyboru - o ile pamiętam - w zakładce advanced - coś to było jakoś tak - flash current version - znajdziesz bezproblemowo) i wtedy po pobraniu romu przez updatera dajesz sprawdzenie poprawności pliku i instalacja - potwierdzasz i od razu telefon przejdzie do twrp - a tam jak pisałem - dwa kliknięcia (install i wskazanie paczki z romem) i jedzie już samo wszystko 🙃

nie zapomnij przy okazji - jak już szykujesz wszystko do procedury - o pobraniu plików ADB - tam będzie plik wykonywalny fastboot - nim ładujesz obraz twrp do pamięci fona - jak przeglądales te tutoriale to myślę że już z grubsza ogarnales temat 🙃 daj znać koniecznie jak poszło ... ps. jak będziesz uruchamiał CMD w windowsie to nie zapomnij uruchomić to jako administrator

11 godzin temu, Master napisał(a):

nie zapomnij przy okazji - jak już szykujesz wszystko do procedury - o pobraniu plików ADB - tam będzie plik wykonywalny fastboot - nim ładujesz obraz twrp do pamięci fona - jak przeglądales te tutoriale to myślę że już z grubsza ogarnales temat 🙃 daj znać koniecznie jak poszło ... ps. jak będziesz uruchamiał CMD w windowsie to nie zapomnij uruchomić to jako administrator

Oczywiscie,pomału sie przygotowuje. Pliki ADB jak dobrze myslę wgrywam na kompa?