Jump to content

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2022

Zenderable

Recommended Posts

jeśli proces odblokowania BL przeprowadzę na innym numerze tel oraz na innym @ - to rozumiem, że później jak wgram xiaomi.eu oraz będzie używana karta sim z innym numerem to nie będzie przez to jakiś "problemów" ? od razu zaznaczę że po odblokowaniu BL - telefon zostanie usunięty z tego konta które było użyte do odblokowania 

Godzinę temu, dimson napisał(a):

jeśli proces odblokowania BL przeprowadzę na innym numerze tel oraz na innym @ - to rozumiem, że później jak wgram xiaomi.eu oraz będzie używana karta sim z innym numerem to nie będzie przez to jakiś "problemów" ? od razu zaznaczę że po odblokowaniu BL - telefon zostanie usunięty z tego konta które było użyte do odblokowania 

Nie będzie żadnych problemów.

• 3 weeks later...

Witam.

Stary redmi 7a z którego korzysta starsza osoba w rodzinie wpadł w bootloop. Próbowałem wgrać mu system przy pomocy xiaomi adb w trybie recovery, zgodnie z tutorialami ale na samym końcu wgrywania plików coś się wysypało i teraz zmagam się ze stanem system destroyed. Dziala nadal fastbood ale przy zablokowanym bootloaderze mi flash nie chce zadziałać. Rozumiem że z takim telefonem w takim stanie chińska ścieżka odblokowywania nie ma sensu. A czy ktoś ma doświadczenia i porady na inny sposób odblokowania bootloadera i przywrócenie starego, bo starego, ale jednak w dobrej kondycji telefonu do życia? Na yt są rózne tutoriale i rózne programiki do takich operacji. Na ile bywają one skuteczne?

Witam.

Czy po dodaniu konta w zakładce "Stan odblokowania Mi" wymagane jest czekanie 7 dni na dalsze kroki ? spotkałem się z poradnikiem na forum xda o odblokowywaniu poco x3 pro i właśnie takie kroki są tam opisane. A co poradnik to inne zasady i się tak zastanawiam.

Pozdrawiam.

23 godziny temu, jarlenn napisał:

Witam.

Stary redmi 7a z którego korzysta starsza osoba w rodzinie wpadł w bootloop. Próbowałem wgrać mu system przy pomocy xiaomi adb w trybie recovery, zgodnie z tutorialami ale na samym końcu wgrywania plików coś się wysypało i teraz zmagam się ze stanem system destroyed. Dziala nadal fastbood ale przy zablokowanym bootloaderze mi flash nie chce zadziałać. Rozumiem że z takim telefonem w takim stanie chińska ścieżka odblokowywania nie ma sensu. A czy ktoś ma doświadczenia i porady na inny sposób odblokowania bootloadera i przywrócenie starego, bo starego, ale jednak w dobrej kondycji telefonu do życia? Na yt są rózne tutoriale i rózne programiki do takich operacji. Na ile bywają one skuteczne?

Czy ktoś może mi pomóc w opisanym wyżej problemie?

Czy jedyną opcją naprawy telefonu jest wgranie nowego softu w edl mode z autoryzowanym kontem? Kto w Polsce wykonuje taka usługę? Jakieś adresy? Czy mam po prostu zanieczyścić naszą planetę kolejnym elektrośmieciem a kupić nowe xiaomi zgodnie z najnowszymi trendami ekologicznymi?

Test point edl
Pierwszy który się wyświetla.
Może są jeszcze inne.

Co prawda słabo mu dzie otwarcie telefonu jakby pierwszy raz robił, ale sama metoda działa, ja na rn4pro kilka razy się tym posiłkowalem .

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Witam, czy ktoś instalował Rom indonesia na Redmi Note 11s? 
Chciałbym się dowiedzieć czy wszystko działa poprawnie? czy działa NFC? 
Czy trzeba podczas instalacji zablokować z powrotem bootloader? 
Czy jeżeli będę chciał wrócić z powrotem na ROM eu będę musiał drugi raz prosić Xiaomi o odblokowanie bootloadera? 

Indonezja to jest jeden z globali więc obsługuje NFC.
aby płatności się nie buntowały powinno się zamknąć BL podczas wgrywania romu o ile słuchawka nie jest z dystrybucji CN bo wtedy ucegli się.

Kolejny raz nie trzeba czekać na zgodę, zgoda jest dożywotnia dla danego fona na danym koncie.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, pi_ro napisał(a):

Czy trzeba podczas instalacji zablokować z powrotem bootloader? 

Możesz zablokować, nie musisz. Do NFC byłoby wskazane.

2 godziny temu, pi_ro napisał(a):

Czy jeżeli będę chciał wrócić z powrotem na ROM eu będę musiał drugi raz prosić Xiaomi o odblokowanie bootloadera? 

Nie.

54 minuty temu, Netoper napisał(a):

o ile słuchawka nie jest z dystrybucji CN

Redmi Note 11S wyszedł tylko na rynki globalne.

Edited by Kacper Skrzypek
  • Like 1

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Możesz zablokować

Ty piszesz, że może, ktoś inny że nie, bo go zabije. To jak to w końcu jest z tymi telefonami z Chin? Sam fakt zakupienia w Chinach wyklucza zablokowanie/nie wyklucza telefonu, czy fakt że oprogramowanie jest z literkami CN?

1 godzinę temu, brawo napisał(a):

Ty piszesz, że może, ktoś inny że nie, bo go zabije. To jak to w końcu jest z tymi telefonami z Chin? Sam fakt zakupienia w Chinach wyklucza zablokowanie/nie wyklucza telefonu, czy fakt że oprogramowanie jest z literkami CN?

Jeśli masz globalny wariant telefonu (do sprawdzenia po nazwie konkretnego modelu), to możesz spokojnie zablokować bootloader na Globalu. Jeśli masz chiński, no to na Globalu nie możesz zablokować.

W przypadku RN11S takie pytanie nie ma sensu, bo on nie ma chińskiego wariantu.

• Thanks 1

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...