Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Mój system to win 10 pro. stery:

próbowałem instalować ręcznie z różnych źródeł, ale zawsze wywala, że jest już najlepszy sterownik.

1 godzinę temu, Karls napisał:

Wygląda na problem ze sterownikami, choć to nie tłumaczy samoczynnego restartu.

Chdzi o restart po wpisaniu komendy adb reboot edl czy samoczynne wychodzenie z fastboota?

Bez tytułu.png

Edytowane przez Janer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do tego softu to nie wiem. Niby wszystko jest normalnie, poza czymś takim jak 'promowane aplikacje' w folderach. Ale żadnych problemów z kontem xiaomi chmurą itp nie miałem. Tylko update przez ota ani razu nie dostałem, a z tego co mi się wydaje, to powinienem dostawać co tydzień w pt... I tel cały czas na androidzie 6 mimo że podobno ma mieć 7.

Może spróbuję zainstalować rom china dev przez aplikację aktualizacje? Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Acid napisał:

Nie możesz sobie tego przetłumaczyć? Ustaw jakiegoś proxy IP.

You've been granted the permission to unlock your device (Mi Account xxxxxxxx). Download Mi Unlock Tool at http://en.miui.com/unlock/

 

Po 15 minutach jak wpisałem kod z proxy dostałem takiego sms'a. to znaczy że już mi odblokowali :D ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karls napisał:

Nie, tylko tyle że możesz sobie odblokować jeśli minęły już 72h od przypisania konta.

Mogłeś wyjaśnić o co konkretnie chodzi.

Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Odczekać 72 godzin > Odblokować bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, czy fastboot jest zależny od softu, jaki jest wgrany? Mam na mi5s plus soft global stable 8.2.2.0 MBGMIDL. Nazwa kodowa się zgadza, ale z tego co tu wyczytałem na forum miui podobno dostaje updaty przez ota w piątek co tydzień. Ja nie dostałem żadnego i cały czas siedzę na androidzie 6.0.1. Wobec tego chciałem zainstalować miuipolska. Mam jednak taki problem, że z fastboota telefon mi samoczynnie wychodzi po kilkunastu sekundach. Jak wpiszę w konsoli minimal adb and fastboot komendę fastboot devices, komputer nie widzi mojego telefonu. Dodam, że debugowanie USB jest włączone. Coś można z tym poradzić? Sterowniki do mojego telefonu:

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem nowy. Od 2 miesiecy mam Xiaomi Mi 6 kupiony na ebayu z Hiszpani od kolesia, ktory kupil przez gearbest. Zabieram sie po raz drugi za zainstalowanie xiaomi.pl. Teraz jak i wtedy stanalem na nieotrzymaniu kodu weryfikacyjnego (ten pierwszy sms, zebym mogl potem czekac 3-14 dni na drugiego smsa z kodem...). Tutaj http://en.miui.com/thread-211562-2-1.html ktos poradzil, zeby w account.xiaomi.com zmienic 'locale' na Polske. Ale oczywiscie nie da sie tego zrobic, albo nie wiem gdzie - patrz zalacznik. Any ideas??

 

unl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Janer napisał:

Sterowniki do mojego telefonu:

Wkleiłeś sterownik telefonu normalnie podłączonego. W fastboot potrzebny jest inny, który prawdopodobnie ci się nie zainstalował, dlatego tel wychodzi z tego trybu (na niektórych romach tak się zdarza). Co tydzień są aktualizacje, ale romów dev, ty masz stable i tu są dużo rzadziej.

sterownikfastboot.thumb.JPG.bf636389386a8c269d20a5734e9406e6.JPG

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zacząłem robić unlock na moim romie. Zatrzymało na 99% i jest napisane: Couldn't unlock after 26 hours of trying to unlcok this device.

Jak to rozumieć? Nie może odblokować po tym jak przez 26 godzin próbowało? WUT? Czy mam zainstalować china dev?

Edytowane przez Janer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wojusek napisał:

nie pomaga... twrp napewno dobre i najnowsze... w fastboot wszedlem i wrzucilem jeszcze raz twrp. dalem wipe tak jak napisales, ale nie moge potem przejsc do momentu w ktorym teleon powinien byc widoczny jako pamiec w kompie...:/

A po co? Kiedy telefon jest w trybie TWRP, podłącz go do komputera. Powinien być widoczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sawblaze7 napisał:

Witam. To podsumowując jeśli mam w moim Redmi 4x wgrany miui8 w wersji rozwojowej xiaomi.eu to znaczy, że mam odblokowany bootloader? Xiaomi mam od kilku dni dopiero. Wcześniej miałem przeważnie Samsung LG lub ZTE ;)

Na 99% tak, jak chcesz się upewnić to wejdź w ustawienia - info o telefonie, kiliknij 5 razy na wersja miui (chyba, że już masz opcje programistyczne), cofnij do ustawień, przejdź do dodatkowe ustawienia (w sekcji system i urządzenie), wejdź w opcje programistyczne i stan odblokowania mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orjon napisał:

Spróbuj bez spacji.

Czyli imię i nazwisko obok siebie tak ? Ma to jakieś znaczenie ? Chyba że podać samo imię 

EDIT : Nie trzeba czasem podać swojego nicku z forum en.miui bo tak piszą ? Tworzyłem to konto razem z tym telefonem na początku

Albo podać id konta Xiaomi ?

Edytowane przez Norbix029
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...