Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

@marcin19883

Zablokowany Bootloader = Brak możliwości instalacji systemu w trybie Fastboot.

Zablokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie EDL.

Odblokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie Fastboot.

Odblokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie EDL..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=11930]marcin19883[/mention]
Zablokowany Bootloader = Brak możliwości instalacji systemu w trybie Fastboot.
Zablokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie EDL.
Odblokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie Fastboot.
Odblokowany Bootloader = Możliwość instalacji systemu w trybie EDL..


To wyjaśnia, dlaczego wczoraj nie chciało zainstalować softu przez miflash. Zawsze flashowało 1sekunde i pisało "done". Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, beriam napisał:

Dla potomnych wystarczy wpisać w linii komend cmd i już wszytko działa poprawnie ;)

Rozumiem, ze jak kiedyś SuperSu wskazane ?

To zależy. Z jednej strony root jest konieczny do działania niektórych aplikacji, do usuwania aplikacji systemowych. Z drugiej strony, po instalacji SuperSu będziesz musiał kombinować z "ukrywaczami" roota i innymi Magisk-ami żeby go ukryć, w przypadku chęci skorzystania - choćby - z aplikacji bankowości internetowej.

Ja nie używam SuperSu i jakoś mi go nie brakuje... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrosi napisał:

To zależy. Z jednej strony root jest konieczny do działania niektórych aplikacji, do usuwania aplikacji systemowych. Z drugiej strony, po instalacji SuperSu będziesz musiał kombinować z "ukrywaczami" roota i innymi Magisk-ami żeby go ukryć, w przypadku chęci skorzystania - choćby - z aplikacji bankowości internetowej.

Ja nie używam SuperSu i jakoś mi go nie brakuje... ;) 

Na chwile obecna z rootem dam sobie spokój, nie instaluje dodatkowych modułów, jakość dzwięku, zdjęć mnie tez zadowala, wiec nie ma co się mścić ;)

Jak będzie potrzeba zawsze można pomyśleć, temat nie przepada bezpowrotnie.

3 godziny temu, majdan12 napisał:

@mrosi

Magisk oferuje Root i ukrywanie Root :-P

To fakt.

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

Ja wam powiem tak szczerze. Od dawna nie siedzę na xiaomi.eu tylko na stable globalu, więc ni ma problemu z odblokowywaniem bootloadera. Tak samo dzisiaj przyszedł mi telefon - bawię się na miui global stable i nie widzę powodu zmiany na miuipolska... :P

Może przesadzam, ale global globalem, ale tak naprawdę do końca nie wiadomo co siedzi głębiej ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, beriam napisał:

Na chwile obecna z rootem dam sobie spokój, nie instaluje dodatkowych modułów, jakość dzwięku, zdjęć mnie tez zadowala, wiec nie ma co się mścić ;)

Jak będzie potrzeba zawsze można pomyśleć, temat nie przepada bezpowrotnie.

To fakt.

Może przesadzam, ale global globalem, ale tak naprawdę do końca nie wiadomo co siedzi głębiej ;)

 

a w xiaomi.eu wiesz co siedzi głębiej? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też używam globala. Po tygodniu używania eu wróciłem do globala i wcale nie żałuję. Telefon śmiga jak złoto, nie ma żadnych problemów z baterią wolnym ram'em, GPS'em, spolszczenie 100% (chociaż  to dla mnie nieistotnie angielski jest OK) aktualizacje OTA itd. itp. więc nie widzę potrzeby kombinowania z eu. Ale to tylko moje subiektywne spostrzeżenia i każdy musi sam wybrać co mu bardziej pasuje. Ja wybrałem global a inny powie, że eu jest dużo lepszy, to sprawa gustu, a o gustach się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, beriam napisał:

Na chwile obecna z rootem dam sobie spokój, nie instaluje dodatkowych modułów, jakość dzwięku, zdjęć mnie tez zadowala, wiec nie ma co się mścić ;)

Jakiś czas temu była afera, że Xiaomi wyłączył kalibrację OIS w Mi5. Pojawił się fix, a później to zostało dodane do MIUI Polska. Jak sytuacja wygląda w globalu?

Xiaomi przywróciło OIS w kolejnych aktualizacjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy odblokowaniu bootloadera w globalu, wgraniu Magiska są problemy z OTA?

Nigdy nie miałem fona Xiaomi (wczoraj mi przyszedł MI Note 2 Global), a obecnie, to root w zasadzie jest mi potrzebny tylko do AdAway 8-)

 

PS Zgodę dostałem w kilkanaście minut i bardzo się zdziwiłem, że na odblokowanie trzeba czekać 72h, z czego to niby wynika?

Edytowane przez R_ade_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hackmaniak

Na Global nie zauważyłem aby działał OIS a na Xiaomi.eu już tak.

PS. To nie temat na takie pytania.

@R_ade_K

Magisk się instaluje przez TWRP a żeby mieć TWRP i OTA to trzeba mieć odpowiednie TWPR np. ZCX TWRP. Jeśli znajdziesz takie TWRP to będziesz mieć OTA.

Czemu trzeba czekać 72 godziny? to tylko wiedzą osoby w Xiaomi które maja ''genialne'' pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2017 o 10:54, slimdick napisał:

@Live w paczce miflash_unlock-en-2.2.406.5.zip jest katalog driver gdzie masz najnowsze sterowniki z podpisami cyfrowymi ;) 

Faktycznie, dziekuje za rade :-) Na poczatku odblokowanie bootloadera, wgranie twrp i xiaomi.eu wygladalo troche skomplikowanie, ale z instrukcja wszystko ladnie udalo sie zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc ten Miflash Unlock, to całkiem sprytne narzędzie. Te 72 h czekania rekompensuje fakt, że jak ktoś chce tylko odblokować telefon, aby np mieć tylko roota (bez zmiany roomu), użycie Miflash odblokuje bootloader bez resetowania fona do ustawień domyślnych. Fajna sprawa.

Np w fonach Oneplusa odblokować bootloader można z poziomu menu telefonu klikając w suwaczek (więc prościej już się nie da), ale po tym mamy czysty system...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi 5 Pro od roku i oczywiście odblokowany bootloader. 

Za tydzień mi przychodzi 6-tka i czy muszę po raz drugi im pisać o odblokowanie boota na 6-tce?

Czy wystarczy podpiąć 6-tke pod konto Xaiomi i odblokować Unlockiem w wersji 2 nie czekając 72h? 

Numer telefonu będzie ten sam.

Edytowane przez Spili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Spili napisał:

Za tydzień mi przychodzi 6-tka i czy muszę po raz drugi im pisać o odblokowanie boota na 6-tce?

Jesli zgoda nie cofnieta to nie musisz, sprawdz sobie czy masz zgode na koncie caly czas, jesli nie to aplikuj ponownie

33 minuty temu, Spili napisał:

Czy wystarczy podpiąć 6-tke pod konto Xaiomi i odblokować Unlockiem w wersji 2 nie czekając 72h?

Może sie uda, ale zapewne wyrzuci CI monito  uzycie najnowszego unlocka, a tam 72h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamillm napisał:

Jesli zgoda nie cofnieta to nie musisz, sprawdz sobie czy masz zgode na koncie caly czas, jesli nie to aplikuj ponownie

W którym miejscu to ma być napisane na koncie?

Wszedłem na ich stronę do odblokowania. Kliknąłem Ściągnij Unlocka. I nie było żadnego formularza po drodze żeby aplikować.

Ściągnęło mi Unlocka w ver2

Odpaliłem. Zalogowałem się w appce i mam podłączyć telefon...

No tylko, że fona jeszcze nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2016 o 13:08, Zenderable napisał:

6.5. WAŻNE!

1. Logujemy się na telefonie na nasze konto Xiaomi, na którym otrzymaliśmy pozwolenie.

2. W opcjach programistycznych zezwalamy na odblokowanie OEM/"Mi Unlock Status" - trzeba przypisać konto do sprzętu!

Tak opisał to jeden z użytkowników naszego forum:

3. Podłączamy telefon przez USB do komputera, sterowniki powinny się zainstalować.

4. Podłączamy telefon przez USB do komputera drugi raz, tym razem z włączonym debugowaniem USB - sterowniki się zainstalują.

5. Wyłączamy telefon i podłączamy w trybie Fastboot (VOL- + POWER), sterowniki także się zainstalują automatycznie.

 

No tak, wiedziałam, że nie może być za prosto... 

Mam zgodę na odblokowanie - czekałam na nią 5 minut, powtarzam pytanie, nie wiem, czy to normalne i czy nie trzeba się niepokoić? - ale jak wchodzę w opcje programistyczne, to mam tam tylko "Zdjęcie blokady OEM/Zezwalaj na odblokowanie bootloadera" (przy czym włączyłam to, wyszłam do głównego ekranu, a jak weszłam znowu, to było wyłączone) i nie ma żadnego MiUnlock Status. To co to znaczy? Mogę go podłączać w tym fastboocie czy nie...? Jak mam przypisać konto do sprzętu...? :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, magyarek napisał:

 i nie ma żadnego MiUnlock Status. To co to znaczy? Mogę go podłączać w tym fastboocie czy nie...? Jak mam przypisać konto do sprzętu...? :( 

Podłączyć możesz i spróbować, niczym to nie grozi. Jak jest ta opcja (Stan blokady Mi) to trzeba dodać tam urządzenie, ale w niektórych romach tego nie ma, a odblokowanie przechodzi. Tego Zezwalaj na zdjęcie blokady OEM nigdy nie ruszałem, a odblokowanie się udawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...