Jump to content

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2022

Zenderable

Recommended Posts

@FromWP

Szczerze mówiąc to kilka razy na nie swoich PC miałem coś takiego że wychodzi z fastboot ale po wpisaniu fastboot devices zostawał w fastboot i można było wykonywać różne operacje w tym trybie.Nawet nie wiedziałem że to może być przez sterownik którego nie ma :) dla mnie ważne było że każdy telefon miał zainstalowany system taki jak był zakładany że ma się znajdować.

2 minuty temu, majdan12 napisał:

@FromWP

Szczerze mówiąc to kilka razy na nie swoich PC miałem coś takiego że wychodzi z fastboot ale po wpisaniu fastboot devices zostawał w fastboot

Mi też nie, ale w Redmi 3s tak sie czasami zdarzało, ale po podłączeniu do kompa już zostawał fastboot.

Podłączyłem Xiaomi Mi 5 w fastboot do Windows 10 Pro (64-Bit) to w menedżer urządzeń wyświetliło mi się:

LeMobile Android Device 
 Android Bootloader Interface

Wersja sterownika 11.0.0.0

@FromWP

Czy aby przypadkiem w katalogu z MiFlash są sterowniki do Fastboot?

C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver

Edited by majdan12

5 minut temu, majdan12 napisał:

@FromWP

Czy aby przypadkiem w katalogu z MiFlash są sterowniki do Fastboot?

Tak przy instalacji MiFlasha powinny się zainstalować i fastboot i edl, nie powinno być normalnie potrzeby dodatkowej instalacji, a tu ten LeMobile w fastboot:

LeMobile.thumb.JPG.cd0990432ae45fcff305e3879f87aec8.JPG

Miflash ma też w sobie minimal adb, można to znaleźć grzebiąc w katalogu programu.

Dobra... @majdan12 po prostu Cię nie zrozumiałem i po uświadomieniu sobie, że próbuję wgrać ten sam obraz systemu kolejny raz. Mam po prostu zrzucić plik .zip z miui polska do telefonu i spróbować zainstalować z poziomu urządzenia tak?  Jeśli tak, to muszę Ci powiedzieć, że coś nie pykło, bo wyskakuje mi jakieś MI-Recovery 2.0.1 z komunikatem Install update .zip failed! update.zip signature verification failed. Mam przycisk BACK i niżej "Use POWER KEY to confirm" Co robić? :o 

@Haitoke

Oglądasz filmik, widzisz że autor filmiku potrzebował plik android_winusb ty masz taki plik w C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Driver, więc robisz dokładnie to samo co na filmiku ale u ciebie plik znajduje się w innym miejscu niż u autora filmiku ale ja ci podałem lokalizacje pliku na początku postu, wiec masz wszystko co potrzebujesz.

Edited by majdan12

11 minut temu, majdan12 napisał:Bo ADB to można zleźć w C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Android korzystam z niego :)

Chyba tak, nie wiem bo mi się zawsze samo instaluje.

Tylko jaki rom kolega Haitoke wgrał jak pisał że ma Miui 7? 

3 minuty temu, majdan12 napisał:

@Haitoke

A wybierz w oknie Android Bootloader Interface.

Nadal to samo :P 

5 minut temu, majdan12 napisał:

@FromWP

Zapewne @Haitoke pobrał 

Ukryj treść

libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0.tgz

Właśnie nie, powiedziałeś żebym spróbował zainstalować na tym co mam teraz :P

A na samym telefonie jest MIUI version : MIUI 7.5.12.17 | Beta 

Edited by Haitoke

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@FromWP

Ale on zainstalował przez MiFlash oryginalny system :) i teraz walczy z bootloader ;-)

A nie łatwiej na najnowszym dev? Nie wiem który zaonstalował, bo "MIUI 7.5.12.17 | Beta" nic mi nie mówi, chyba że to beta z maja zeszłego roku.

Taak, poczytaj, może Ty dasz radę jakoś pomóc :D 

Nie wiem czy zauważyliście ale podam jeszcze raz tę informację. Przy ikonie ładowania i podłączonym tel. do komputera mam w menedżerze urządzeń to co na screenie. O co tutaj chodzi ? 

metete2.png

Edited by Haitoke

1 minutę temu, Haitoke napisał:

Taak, poczytaj, może Ty dasz radę jakoś pomóc :D 

Jak byś czytał PW już byś miał zrobione 10 minut temu a ja nie muszę czytać bo nie potrzebuje pomocy, ten model to się sam robi :) 

• pigulas.mg changed the title to XIAOMI ODBLOKOWANIE BOOTLOADERA Pomocy problem
  • Kacper Skrzypek changed the title to Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2022
  • mrosi unlocked this topic