Jump to content

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2022

Zenderable

Recommended Posts

Przed chwilą, Haitoke napisał:

Może tutaj chodzi o sterowniki jakieś? 

Dokładnie, masz problem ze sterownikami fastboot i nawet jak uda ci się zainstalować rom w edl to i tak nie odblokujesz bez poprawnego zainstalowania sterowników w fasboot.

Nie no panowie, eureka... włączyłem telefon, wklepałem w cmd"adb reboot edl" narazie czekam na czerwoną diodę ..., zaczęły się instalować jakieś sterowniki, ale za szybko przeleciało, zauważyłem tylko coś z Quallcomm i 9008 (mogę się mylić) 

No i wszystko, sam sobie chyba poradziałem, Miflash już widzi telefon, zacząłem instalować ROM. Zobaczymy co z tego będzie :-(

Edited by Haitoke

@Haitoke

Sprawdź ''Zalogowałem się w telefonie na konto MI a następnie włączyłem ustawienia > Informacje o telefonie > Kliknąłem 5 razy na napis ''Wersja MIUI'' aż pojawiła się informacja ''Jesteś teraz programistą!'' > Cofnąłem się do ustawień > Dodatkowe ustawienia > Opcje programistyczne > Mi Unlock Status > Kliknąłem w Add account and device > Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.''

Jeśli nie zadziała to sposób nieoficjalny.

Przed chwilą, Haitoke napisał:

Nie widzę opcji  "Mi Unlock Status". Zostaje nieoficjalny sposób? Szkoda ;/

A te opcje programistyczne uruchomiłeś? Jaki sterownik tam masz przy tym fastboocie, urządzenie Android niewiele mówi, wejdź w szczegółowe informacje o sterowniku.

To normalne że fastboot działa kilkanaście sekund i się wyłącza, po czym telefon się normalnie ładuje? Drugie pytanie to to, czy muszę pobierać obraz systemu Mi4c z tamtego poradnika? Nie widzi mi się troche pobieranie kolejnego 1gb danych :P

Po samoczynnym wyjściu telefonu z fastboota i ładowaniu mam coś takiego ... 

Odinstalowanie sterownika nic nie dało, zainstalowało się to samo :/ 

metee2.png

Edited by Haitoke

3 minuty temu, majdan12 napisał:

@Haitoke

Odinstaluj ten sterownik i odłącz telefon > podłącz telefon.

On nie ma żadnego sterownika zainstalowanego.

2 minuty temu, Haitoke napisał:

To normalne że fastboot działa kilkanaście sekund i się wyłącza, po czym telefon się normalnie ładuje?

Jakbyś miał zainstalowany sterownik to by został w trybie fastboot po podłączeniu do komputera.

• pigulas.mg changed the title to XIAOMI ODBLOKOWANIE BOOTLOADERA Pomocy problem
  • Kacper Skrzypek changed the title to Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2022
  • mrosi unlocked this topic