Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, brawo napisał:

To jeszcze tego nie sprawdziłeś? Nie zresetowałeś do ustawień fabrycznych telefonu? Nie zainstalowałeś ponownie tego samego romu?

jak nie, jak tak...

powrót do ustawień fabrycznych - nie pomógł.

ROM dostał lekki upgrade z MIUI Global 13.0.7 stable do MIUI Global 13.0.8 stable, poprzez "O telefonie/Wesja MIUI/Wybierz paczkę aktualizacji" - to też nic nie zmieniło

Sprawdziłem, i na szczęście mam jescze ok. 2 m-ce ważnej gwarancji - wysyłam go do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, czy jest jakiś sposób żeby odblokować bootloadera bez klikania w ustawieniach?

W telefonie wyświetlacz się zepsuł, kupiłem nowy wyświetlacz i po jego podłączeniu system nie chce się włączyć, to znaczy pokazuje się logo "mi", potem logo "MIUI" i po zniknięciu "MIUI" jest czarny ekran.

Chciałem wgrać nowy ROM lecz chyba bez odblokowania bootloadera się nie da, chyba że jestem w błędzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Odblokowywał może ktoś ostatnio BL na Redmi Note 10 Pro i obyło się bez problemów?? Ostatnio w odblokowywanie BL bawiłem się jakieś 4-5 lat temu na Mi A1 gdzie niepotrzebne były jakieś zgody 
Teraz zamierzam odblokować BL właśnie w RN10P i mam nadzieję że pójdzie bez problemu 

[EDIT] Jeszcze 2 pytanka dla jasności
Jak sprawdzić z którego roku mam telefon? Kupiłem go niedawno z andkiem 12 i MIUI Global 13.0.16 wersja stabilna
I drugie, czy mając tą wersję Miui muszę instalować Miui.eu

[EDIT2] Wyskoczył mi komunikat że muszę czekać 167 godzin, czy jest szansa że będę mógł odblokować BT wcześniej czy bite 167 godzin trzeba czekać i dopiero sprawdzić ?

Edytowane przez kkkamilll85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych zgodach od Xiaomi czytałem że już nie trzeba do niech pisać ale zastanawiałem się czy trzeba czekać te bite 167h czy jest szansa że wcześniej będę mógł odblokować BL. Jeśli nie to czekam.
Jeszcze pytanko jak jest teraz z rootem? Używam Es File Manager i chciałbym uruchomić opcje root. Kiedyś potrzebowałem apki super su a teraz?

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kkkamilll85 napisał(a):

Ok rozumiem. A czy znajdę tutaj poradnik jak wgrać Magisk? Szukam ale nic takiego nie wyszukuje emoji52.png

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
 

Jak wgrasz TWRP to w nim wgrywasz paczkę z Magiskiem. Cała filozofia.

Magisk Delta to zmodyfikowany Magisk z obsługą MagiskHide, nie jest to "oficjalne" wydanie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czy jest poradnik jak wgrać TWRP do Redmi Note 10 Pro? Znalazłem ale do Redmi Note 2 i 2 Prime. Jeśli by był ktoś łaskaw podrzucić bym był bardzo wdzięczny. Nie to że chce mieć podane na tacy ale wolę korzystać ze sprawdzonych sposób dzięki którym telefon się nie "popsuł"

Do tego jak później wgrać Magisk przez TWRP?


Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

NIe mogę odblokować bootloadera.Podpinam telefon w trybie fastboot ,łączy sie lecą procenty i na koniec nie można bo mi status unlock problem.

W ustawieniach programisty zaznaczone odblokowanie bootloadera ,w statusie dodaje konto i uzyskuje potwierdzenie dodania.

I nadal problem.Co robię zle,to nie pierwszy raz odblokowuje xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

Mam dziwny problem - mianowicie podczas logowania w Mi Unlock po podaniu numeru konta Xiaomi i hasła (w przypadku gdy próbuję logować się za pomocą adresu email lub numeru telefonu w pierwszym oknie logowania, to wyskakuje mi informacja, że hasło/nazwa użytkownika jest nieprawidłowa, pomimo tego, że adres email i numer telefonu są powiązane z moim kontem), w drugim oknie zostaję poproszony o podanie numeru telefonu.

Problem polega na tym, że nie jestem w stanie wybrać numeru kierunkowego +48 (ani żadnego innego), bo lista rozwijana nie reaguje (screen poniżej).

Może ktoś spotkał się z tym problemem? Będę wdzięczny za wskazówki.

image.thumb.png.7e32b9324299c2f4ef7e9e4ba4c0f899.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach programisty dodane jest konto?
Jesteś zapięty do gniazda USB2?
Na jakim systemie pracujesz? Masz.mozliwosc na innym sprzęcie (kolega, sąsiad) sprawdzić jak tam się będzie zachowywał miunlock?
Na ryzenie potrafią być czasami komplikacje.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lijo napisał(a):

Cześć, próbowałem na dwóch wersjach, jest to samo.

A próbowałeś starszej wersji programu np: z 2020r o jakimś starszym numerze. Ja miałam problem z SMS na nowej wersji, do piero stara wersja programu uratowała sytuację spróbuj pewnie się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Szybkie pytanie, dotyczące procedury odblokowania BT. Same techniczne szczegóły znam, aczkolwiek wypadłem z obiegu na dwa lata i nie wiem jak się sytuacja ma aktualnie. Czy narzucone 168h jest sztywne, czy w rzeczywistości Xiaomi skraca ten czas do 3-4 dni? Druga sprawa, przeczytałem gdzieś w internetach, żeby nie pchać się przed upływem 168h, gdyż każda ingerencja powoduje, że zegar odlicza się od nowa. To prawda?

 

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kulig007 napisał(a):

Czy narzucone 168h jest sztywne

Tak.

Godzinę temu, kulig007 napisał(a):

Druga sprawa, przeczytałem gdzieś w internetach, żeby nie pchać się przed upływem 168h, gdyż każda ingerencja powoduje, że zegar odlicza się od nowa. To prawda?

Sprawdzanie w MiUnlock chyba na to nie wpływa, ale istotnie jeśli przypiszesz jeszcze raz konto w opcjach programisty to licznik się resetuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jak uzyskać zgodę odblokowania botloadera na konto http://en.miui.com/unlock ta strona nie działa a ta https://www.miui.com/unlock/index_en.html dziala ale przenosi na strone https://www.miui.com/unlock/apply.php  z chińskimi krzaczkami po kliknięciu w nie przenosi na pusta strone https://m.app.mi.com/download/112109?dcp=page%3Ddetail%26id%3D112109 i nie da się napisać  prośby ktoś cos podpowie ? : ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Arngim666 napisał(a):

Witam jak uzyskać zgodę odblokowania botloadera na konto http://en.miui.com/unlock ta strona nie działa a ta https://www.miui.com/unlock/index_en.html dziala ale przenosi na strone https://www.miui.com/unlock/apply.php  z chińskimi krzaczkami po kliknięciu w nie przenosi na pusta strone https://m.app.mi.com/download/112109?dcp=page%3Ddetail%26id%3D112109 i nie da się napisać  prośby ktoś cos podpowie ? : ) 

Nie musisz pisać żadnej prośby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

Jeśli już coś było o tym, to sorki. 207 stron...
Mam XIAOMI 11T PRO, soft 14.0.9.0 Global TKDEUXM, jest aktualizacja do 14.0.10.0.
Pobieram i nie da się tego zainstalować. Fon nie wykrywa nawet aktualizacji.
Czytałem, że niby teraz tylko przez TWRP. No trzeba odblokować bootloader.
I tu się zaczynają problemy...dodam, że już wiele razy robiłem podobne operacje, ale tu wymiękam...

Robię wszystko co trzeba. Konto powiązane(dodany mój telefon). OEM Unlock itd....wchodzę w MI UNlock Tool i...nie widzi mojego telefonu w trybie Fastboot.(Brązowy napis Fastboot),  ani w programie, ani w menedżerze urządzeń. Sterowniki różne próbowałem, MFTool też.

O dziwo wchodzę poprzez CMD, polecenie adb reboot fastboot, tel się przełącza,
tryb Fastboot (niebieski napis FASTBOOTD),  no i teraz widzi mój telefon w menedżerze i w MFTool, super! Daję unlock i 5%-50-100%...d*pa. Nie rozpoznaje urządzenia. Kurrr...Robiłem kilkukrotnie, wszystko, to samo, za każdym razem.

Może ktoś mi poradzić, jak mam cokolwiek zrobić w takiej sytuacji?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Próbowałem. Pisze mi, że nie jest odblokowane urządzenie i nie mozna dokonać zapisu.

11 minut temu, Netoper napisał(a):

A z miunlockiem to ewentualnie spróbuj starszych wersji.
Kolejna sprawa minulcock nie lubi USB3.
W opcjach programisty masz zezwolenie na debugowanie?

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka




 

Hmmm..zobaczę na USB 2.0..może i coś to da, ale to głupie, bo dane mogę przesyłać i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, picpab napisał(a):

Próbowałem. Pisze mi, że nie jest odblokowane urządzenie i nie mozna dokonać zapisu.

Próbowałeś to chyba wgrać przez MiFlash, a nie systemowy aktualizator. Dotknij loga MIUI 14 parę razy, odblokują się dodatkowe opcje, w tym wybór paczki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Próbowałeś to chyba wgrać przez MiFlash, a nie systemowy aktualizator. Dotknij loga MIUI 14 parę razy, odblokują się dodatkowe opcje, w tym wybór paczki.

Gdy wybieram paczkę aktualizacji pisze, że nie może wgrać bo nie rozpoznaje jej. 
Paczka pobrana z serwerów Xiaomi....
tzn...próbowałem, była ta opcja w tych 3 kropkach, teraz mam włączony tryb programisty i nie ma jej...ja pierdziu...

Edytowane przez picpab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..zobaczę na USB 2.0..może i coś to da, ale to głupie, bo dane mogę przesyłać i takie tam.
Dane przesyłasz przez usługi windowsa, miunlock czy miflash ma swoje protokoły i często właśnie jest problem z usb3.
Do tego jeszcze swego czasu były problemy na platformie ryzen i trza było patcha wrzucić żeby się nie gryzło.

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka


  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Netoper napisał(a):

Dane przesyłasz przez usługi windowsa, miunlock czy miflash ma swoje protokoły i często właśnie jest problem z usb3.
Do tego jeszcze swego czasu były problemy na platformie ryzen i trza było patcha wrzucić żeby się nie gryzło.

Wysłane z mojego PocoX3 NFC przy użyciu Tapatalka

 

Niestety. Nie dam rady sprawdzić. Moja płyta nie ma portów USB 2.0, tylko 3.1 itd...a nie mam innego komputera. Może u kogoś innego da radę.
A w ogóle ktoś odblokował ten telefon?
Hmmm..... No oki... podłączyłem się pod kompa z USB 2.0 i..to samo...
Zmieniłem kabel i o dziwo ruszyło..332 godziny do odblokowania..
Dziękuję wszystkim, którzy próbowali pomóc!

Edytowane przez picpab
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...