Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli proces odblokowania BL przeprowadzę na innym numerze tel oraz na innym @ - to rozumiem, że później jak wgram xiaomi.eu oraz będzie używana karta sim z innym numerem to nie będzie przez to jakiś "problemów" ? od razu zaznaczę że po odblokowaniu BL - telefon zostanie usunięty z tego konta które było użyte do odblokowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dimson napisał(a):

jeśli proces odblokowania BL przeprowadzę na innym numerze tel oraz na innym @ - to rozumiem, że później jak wgram xiaomi.eu oraz będzie używana karta sim z innym numerem to nie będzie przez to jakiś "problemów" ? od razu zaznaczę że po odblokowaniu BL - telefon zostanie usunięty z tego konta które było użyte do odblokowania 

Nie będzie żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Stary redmi 7a z którego korzysta starsza osoba w rodzinie wpadł w bootloop. Próbowałem wgrać mu system przy pomocy xiaomi adb w trybie recovery, zgodnie z tutorialami ale na samym końcu wgrywania plików coś się wysypało i teraz zmagam się ze stanem system destroyed. Dziala nadal fastbood ale przy zablokowanym bootloaderze mi flash nie chce zadziałać. Rozumiem że z takim telefonem w takim stanie chińska ścieżka odblokowywania nie ma sensu. A czy ktoś ma doświadczenia i porady na inny sposób odblokowania bootloadera i przywrócenie starego, bo starego, ale jednak w dobrej kondycji telefonu do życia? Na yt są rózne tutoriale i rózne programiki do takich operacji. Na ile bywają one skuteczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy po dodaniu konta w zakładce "Stan odblokowania Mi" wymagane jest czekanie 7 dni na dalsze kroki ? spotkałem się z poradnikiem na forum xda o odblokowywaniu poco x3 pro i właśnie takie kroki są tam opisane. A co poradnik to inne zasady i się tak zastanawiam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, jarlenn napisał:

Witam.

Stary redmi 7a z którego korzysta starsza osoba w rodzinie wpadł w bootloop. Próbowałem wgrać mu system przy pomocy xiaomi adb w trybie recovery, zgodnie z tutorialami ale na samym końcu wgrywania plików coś się wysypało i teraz zmagam się ze stanem system destroyed. Dziala nadal fastbood ale przy zablokowanym bootloaderze mi flash nie chce zadziałać. Rozumiem że z takim telefonem w takim stanie chińska ścieżka odblokowywania nie ma sensu. A czy ktoś ma doświadczenia i porady na inny sposób odblokowania bootloadera i przywrócenie starego, bo starego, ale jednak w dobrej kondycji telefonu do życia? Na yt są rózne tutoriale i rózne programiki do takich operacji. Na ile bywają one skuteczne?

Czy ktoś może mi pomóc w opisanym wyżej problemie?

Czy jedyną opcją naprawy telefonu jest wgranie nowego softu w edl mode z autoryzowanym kontem? Kto w Polsce wykonuje taka usługę? Jakieś adresy? Czy mam po prostu zanieczyścić naszą planetę kolejnym elektrośmieciem a kupić nowe xiaomi zgodnie z najnowszymi trendami ekologicznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś instalował Rom indonesia na Redmi Note 11s? 
Chciałbym się dowiedzieć czy wszystko działa poprawnie? czy działa NFC? 
Czy trzeba podczas instalacji zablokować z powrotem bootloader? 
Czy jeżeli będę chciał wrócić z powrotem na ROM eu będę musiał drugi raz prosić Xiaomi o odblokowanie bootloadera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indonezja to jest jeden z globali więc obsługuje NFC.
aby płatności się nie buntowały powinno się zamknąć BL podczas wgrywania romu o ile słuchawka nie jest z dystrybucji CN bo wtedy ucegli się.

Kolejny raz nie trzeba czekać na zgodę, zgoda jest dożywotnia dla danego fona na danym koncie.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pi_ro napisał(a):

Czy trzeba podczas instalacji zablokować z powrotem bootloader? 

Możesz zablokować, nie musisz. Do NFC byłoby wskazane.

2 godziny temu, pi_ro napisał(a):

Czy jeżeli będę chciał wrócić z powrotem na ROM eu będę musiał drugi raz prosić Xiaomi o odblokowanie bootloadera? 

Nie.

54 minuty temu, Netoper napisał(a):

o ile słuchawka nie jest z dystrybucji CN

Redmi Note 11S wyszedł tylko na rynki globalne.

Edytowane przez Kacper Skrzypek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kacper Skrzypek napisał(a):

Możesz zablokować

Ty piszesz, że może, ktoś inny że nie, bo go zabije. To jak to w końcu jest z tymi telefonami z Chin? Sam fakt zakupienia w Chinach wyklucza zablokowanie/nie wyklucza telefonu, czy fakt że oprogramowanie jest z literkami CN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brawo napisał(a):

Ty piszesz, że może, ktoś inny że nie, bo go zabije. To jak to w końcu jest z tymi telefonami z Chin? Sam fakt zakupienia w Chinach wyklucza zablokowanie/nie wyklucza telefonu, czy fakt że oprogramowanie jest z literkami CN?

Jeśli masz globalny wariant telefonu (do sprawdzenia po nazwie konkretnego modelu), to możesz spokojnie zablokować bootloader na Globalu. Jeśli masz chiński, no to na Globalu nie możesz zablokować.

W przypadku RN11S takie pytanie nie ma sensu, bo on nie ma chińskiego wariantu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie nabyłem Redmi Note 11 i chciałem odblokować bootloader. Niestety nie mogę powiązać konta Xiaomi z telefonem. Cały czas wyskakuje komunikat "Połącz z siecią i spróbuj ponownie". Zaznaczam że korzystam wtedy z danych mobilnych.

Próbowałem już chyba wszystkiego. Wylogowywałem się z konta Xiaomi, zmieniałem karty sim, logowałem się na inne konta Xiaomi i nic. Ma ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie. Jakiś czas temu w serwisie miałem klienta który nabył Mi 8 gdzie był identyczny problem. Dopiero po zrobieniu ustawień fabrycznych i zmianie regionu na China ruszyło. Potem to już wiadomo co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, grzybson89 napisał(a):

Nie udało się ustalić regionu na Chinski, ale wprowadziłem Tajwan i zaczytało konto. Procedura odliczania ruszyła. Wygląda na to że za tydzień bootloader będzie odblokowany. Wielkie dzięki mixolh 🙂

Właśnie to mnie ciekawi dlaczego taki błąd występuje i że zmiana regionu pomaga. Można by było gdzieś zrobić i podpiąć informacje ze zmiana regionu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!

mam pytanie: Czy procedurę odblokownia BL moża (jakoś) przeprowadzić  bez karty SIM w "odblokowywanym" urzadzeniu? Mój Mi11Lite5G po dwóch latach zgubił zasięg. Telefon kupiony (jako nówka) w sklepie a nie salonie GSM. Dotychczas w nim użytkowana karta SIM, przełożóna do innego użądzenia pracuje bez zarzutów. Czy dam radę w tej sytuacji odblokować BL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brawo napisał:

A inna karta pracuje?

Nie. Wygląda mi to na błąd modułu modemu. SIM jest widoczny - telefon po uruchomieniu wymaga pin'u, ale nie loguje się do sieci GSM.

Stąd moje pytanie. Czy mogę próbować odblokować BL na telefonie zalogowanym do konta Xiaomi, ale z SIMem pracującym w innym urządzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowanie BL odbywa się na danych mobilnych telefonu odblokowywanego więc wątpię. Telefon trzeba podpiąć pod konto Xiaomi i tu są potrzebna dane mobilne. Ale może poczekaj na specjalistów w tym temacie. Ja tylko raz odblokowywałem ;) Poza tym skoro jest uszkodzony modem to co ci da odblokowanie BL?

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, brawo napisał:

Odblokowanie BL odbywa się na danych mobilnych telefonu odblokowywanego więc wątpię. Telefon trzeba podpiąć pod konto Xiaomi i tu są potrzebna dane mobilne. Ale może poczekaj na specjalistów w tym temacie. Ja tylko raz odblokowywałem ;) Poza tym skoro jest uszkodzony modem to co ci da odblokowanie BL?

Chodziło mi o usterkę softową, a nie hardware'ową. Telefon "widzi" SIM (wymaga PINu). Chcę odblokować BL, żeby wrzucić MIUI 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...