Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, eML napisał:

Mam jedno pytanie, czy musi być najnowsze oprogramowanie zainstalowane podczas odblokowywania? Mam Global Dev 8.4.19 i zastanawiam się czy muszę aktualizować do 10. Mi6 here. Dzięki.

Nie no to raczej obojętne to odblokowywanie bootloadera więc tu system nie ma znaczenia czy jest najnowszy ;) 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bootloader odblokowujemy na dowolnym romie, w tym syfmiu, czy potrzebujemy do tego wcześniej zaistalować rom fastboot przez MiFlashi? Doszedł do mnie Mi8 SE (wersja romu 9.5.6.0 oebcnfa). Na forum nie ma wątków poświęconych temu modelowi. Na en.miui piszą, że nie ma działającego twrp pod ten model, gdyż wszystkie doprowadzają do bootloopa. Ktoś coś wie? 

Edytowane przez XYZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, to jest China Stable, przed chwilą dokładnie sprawdziłem. Tak czy inaczej muszę odczekać swoje 360 godzin. Czy w między czasie aktualizować  china stable, bo mam monit o dostępnej wersji? Jak już odblokuje, to warto robić jeszcze MiFlash, czy po prostu zainstalować TWRP, zrobić factor reset w recovery, i instalowac xiaomi.eu?

PS. Czy ktoś wie coś o TWRP pod Mi8 SE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W pkt. 5.2.6 - Szukamy "Stan odblokowania Mi" (Mi Unlock Status) i klikamy "Dodaj konto" (Add account and device),

gdy wybiorę dodaj konto i urządzenie otrzymuję taki komunikat zwrotny :

"połącz się z siecią i spróbuj ponownie"

Rozumiem, że to jest wtedy ta opcja - Jeśli pojawia się błąd sieci (connect to the network and try again): musimy wylogować się (Logout) z naszego konta Xiaomi (w ustawieniach jest zakładka konta Xiaomi) i zalogować się bezpośrednio tak jak w podpunkcie 6 w Mi Unlock Status.

Wolę się upewnić zanim zacznę działać dalej. Mi unllocka udało mi się pobrać, próbuje odblokować RN4X.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W pkt. 5.2.6 - Szukamy "Stan odblokowania Mi" (Mi Unlock Status) i klikamy "Dodaj konto" (Add account and device),

gdy wybiorę dodaj konto i urządzenie otrzymuję taki komunikat zwrotny :

"połącz się z siecią i spróbuj ponownie"

Rozumiem, że to jest wtedy ta opcja - Jeśli pojawia się błąd sieci (connect to the network and try again): musimy wylogować się (Logout) z naszego konta Xiaomi (w ustawieniach jest zakładka konta Xiaomi) i zalogować się bezpośrednio tak jak w podpunkcie 6 w Mi Unlock Status.

Wolę się upewnić zanim zacznę działać dalej. Mi unllocka udało mi się pobrać, próbuje odblokować RN4X.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

Wszystko się okaże jak uruchomisz Mi Unlock, tą opcją Mi Unlock Status bym się nie przejmował bo na niektórych modelach nie da się zalogować a mimo to BL się odblokuje. Uruchom telefon w fastboot i spróbuj odblokować , jak się nie uda będziesz mieć info co zrobić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bananoluczo napisał:

Cześć, czy po odczekaniu 360h na jednym telefonie chcąc odblokować drugi, nowy zrobię to natychmiastowo? Czy " kara" czasowa będzie liczona od początku? Dodam, że pierwszy odblokowałem wczoraj  więc uprawniania mam swieże.

Jak dobrze pamiętam to kolejny telefon za 30 dni.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bananoluczo napisał:

Dzięki jeszcze jedno po  tych 30 dniach odblokuje z miejsca czy będę mógł dopiero aplikować i znowu czekać 360h?

Przecież 360h to czekałeś na zgodę na odblokowanie, ona jest przypisana do konta na stałe. Teraz możesz odblokować z tego konta kolejne telefony tylko musisz odczekać te 30 dni jak dobrze pamiętam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bananoluczo napisał:

Dzięki, właśnie o to mi chodziło. Myślałem, że 360 to jest zgoda na odblokowanie telefonu a nie zgoda dla konta na uwolnienie urządzeń bo z tego co wyczytałem to nowe konta dostają zgodę od razu. Tak więc wszystko jasne trzeba czekać.

Nie wiem jak jest teraz , ja Ci napisałem jak było kiedyś , trzeba było 30 dni odczekać na kolejny telefon. Jak w tym wątku tego nie ma to może poszukaj na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Kupiłem telefon REDMI 6 w Chinach w firmowym sklepie MI. Niestety nie ma w menu poniżej opisanych opcji wejścia w tryb programisty :-( 

Czy jest jakaś inna metoda ?

  1. O telefonie (My device na samej górze ustawień)
  2. Klikamy kilka razy na napis "Wersja MIUI" (MIUI version) (lub najpierw w All specs w przypadku anglojęzycznej chińskiej wersji), aż pojawi się informacja "Jesteś teraz programistą!" (You are now a developer!)

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, od około 3 miesięcy próbuje odblokować bootloader w swoim Mi5. Na początku przy próbie dodania pojawiał się błąd: "Couldn't verify, try again after 1 or 2 minutes or later", po aktualizacji do miui 10 treść błędu zmieniła się na "Nie udało się dodać, Błąd 20050, a po aktualizacji do 8.7.19 kod błędu zmienił się na 20091. Ma ktoś pomysł o co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2018 o 11:28, mrosi napisał:

W kwestii softu, to tak jak napisał @Orjon: musisz sam to zweryfikować.

Co zaś do gwarancji, to jeśli zakupisz w oficjalnej dystrybucji ABC Data (choćby wspomniany X-Kom), to bez utraty gwarancji można odblokować bootloader i zainstalować MIUI Polska/EU. Pamiętaj tylko, ze ABC Data wspomina właśnie o polskim MIUI. Niekoniecznie ma to zastosowanie w przypadku innych ROMów - Lineage, Cyanogen i inne.

Tego akurat nie byłbym taki pewny... ;)

Dziś zabrałem się do odblokowania bootloadera i niestety 360 czekania mimo, że na tym koncie odblokowałem kiedyś redmi note 4 - poczekam grzecznie - najważniejsze, że nie tracę gwarancji jak pisał mrosi. Zainstaluję najpierw global dev a potem może miui Polska te romy gwarantują gwarancję - inne mnie nie interesują. Tak więc mimo tego, że wcześniej na tym koncie odblokowałem redmi note 4 to teraz na zgodę na redmi 5 plus z polskiej dystrybucji trzeba czekać. Macie rację Ameryki nie odkryłem. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, próbuję odblokować mojego xiaomika, wszystko ładnie szło, dopóki po odczekaniu 72 h odpaliłem Mi Unlocka. Przy logowaniu wyskoczył błąd: Couldn't get info: -1 Unknown error. Postanowiłem spróbować ściągnąć Mi Unlocka jeszcze raz, ale nie wczytuje oficjalnej strony z plikiem. To samo się dzieje na innych komputerach. Porady z neta co do tego nie pomagają, a tutaj nic nie znalazłem. Myślicie, że problem jest z kontem Xiaomi?

Edytowane przez Buka37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2018 o 23:06, 225rgnusmas napisał:

Dziś zabrałem się do odblokowania bootloadera i niestety 360 czekania mimo, że na tym koncie odblokowałem kiedyś redmi note 4 - poczekam grzecznie - najważniejsze, że nie tracę gwarancji jak pisał mrosi. Zainstaluję najpierw global dev a potem może miui Polska te romy gwarantują gwarancję - inne mnie nie interesują. Tak więc mimo tego, że wcześniej na tym koncie odblokowałem redmi note 4 to teraz na zgodę na redmi 5 plus z polskiej dystrybucji trzeba czekać. Macie rację Ameryki nie odkryłem. :) 

Jak tak samo dzisiaj chciałem odblokować świeżo zakupiony Mi Mix 2S. Również na swoim koncie xiaomi w zeszłym roku odblokowałem Redmi Note 4 i w sumie byłem przekonany, że teraz ten nowy pójdzie od razu. Jednak dostałem również 360 godzin czekania. Jednak to nie kwestia posiadania konta, a jednak samego telefonu. Nowy fon = nowe czekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...