Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, piskor napisał:

Tak, brak sterowników, nie włączone odpowiednie opcje w telefonie. Przeczytaj pierwszy post dokładnie

tylko że podłączam telefon do komputera i nic się nie dzieje, nie instaluje sterowników. w tel po podłączeniu do kompa mam wybór Ładowanie tel, Przesyłanie plików.

Debugowanie USB mam włączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Orjon napisał:

Uruchom telefon w trybie fastboot (vol- i power), bo w normalnym to normalne że nie wykryje ;-)

tapnięte z Redmi 4a
 

nie wiem czy się udało ale jak przechodzędo pkt 9 to w aplikacji mam że telefon polączono.  Nie widzę nigdzie komunikatu o 72h

9. Odblokowujemy bootloader:

Zgodnie z instrukcją w aplikacji podłączamy nasz telefon do trybu fastboot, klikamy następnie w "Unlock".

Pojawi się odpowiedni monit informujący nas o odblokowaniu bootloadera.

William_Kaplan_(Earth-616)_and_Theodore_Altman_(Earth-616)_kissing_from_New_Avengers_Vol_4_6_001.thumb.jpg.4c3f07f2856933cf53d630a644eccad3.jpg

to u mnie pojawia sięjeszcze komunikat na czerwono " an unlocked device is an easy target for malware which may damage your device or cause financial loss

tak ma być bo w poradniku nic nie ma na ten temat?

 

Edytowane przez lesiu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Orjon napisał:

Musisz kliknąć na unlock i potem potwierdzić.

tapnięte z Redmi 4a
 

no i wyskoczył komunikat. Ale w dalszym ciągu nie ma nic o 72h a wczoraj przypisałem konto w telefonie

20180123_101848.jpg

doszło do 50%

Edytowane przez lesiu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Spróbuj ponownie, ewentualnie uruchom MiUnlock jako administrator (prawy przycisk myszy na pliku miflash_unlock -> uruchom jako administrator)

tapnięte z Redmi 4a
 

sprawdziłem na innym kompie i tam troszkę dalej zaszło  

20180123_122019.jpg

Edytowane przez lesiu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2018 o 23:53, Pitermaniak32 napisał:

@Razr Miałem to samo z innym softem, a na jeszcze innym wyskakiwał błąd wersji androida. Poszło z tym recovery 7.12.14 od orjona. Wrzucałem go po prostu do pamieci wewnetrznej (bez folderu), a pozniej robiłem aktualizacje z pliku i tyle.

No właśnie a ja czy zmienię nazwę czy nie po wybraniu aktualizacji z pliku z linku chce połączyć się z netem Global Stable 9.2.2.0, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Potrzebuję pomocy do odblokowania bootloadera

Mam Mi4C i chciałem wgrać sobie MIUI9 z miupolska
Starałem się robić wszystko jak trzeba ale utknąłem

Otrzymałem SMSem pozwolenie na odblokowanie bootloadera w czwartek (25,01)
Do tej pory miałem MIUI 8.5.cos z miuipolska na androidzie 7.0.0

Przy pomoci Miflash w trybie EDL wgrałem najnowszy ROM china Dev 9.8.1.18
(potem pojawil sie 9.8.1.25 i i zaktualizowałem do niego aczkolwiek bez zmian)
Na Miui forum doklikałem sie do rangi gold member 200< credits

Uruchamiam najnowszy (2.3.803.10) MiUnlock w trybie administratora (telefon w trybie fastboot)
licznik dochodzi do 99% po czym otrzymuję komunikat:
"Couldn't unlock
Current account cannot unlock this device"

W telefonia mam włączone opcje developerskie:
OEM unlocking
USB debugging

Natomiast w Mi Unlock Status
po próbie dodania telefonu do konta otzymuje poniższy błąd:

"Couldn't verify, wait a minute or two and try again"

Nie mam zielonego pojęcia jak to obejść,
Po przejrzeniu forum widziałem że niektórzy musieli odczekać np 72 godziny ale wtedy w miunlock pojawiał im się jakiś licznik czasu a u mnie nic takiego nie ma
czy próbować z jakimś innym starszym romem chińskim czy cos z VPN trzeba kombinować czy po prostu czekać na łaskę skośnookich panów aż wydadzą jakieś tajne dodatkowe zezwolenie?

Proszę o pomoc
Na weekendzie wyjeżdżam i chciałem mieć w pełni sprawny telefon a dla MI4C jest oficjalnie tylko wersja chińska która zabija całą funkcjonalność

MiUnlock.jpg

MiUnlockStatus.jpg

Edytowane przez ceerka
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodę dostałem
Z China stable jeszcze nie próbowałem, bo większość raczej China Dev polecało na forum, 

ok wgrałem apke plexvpn
założyłem konto
dodałem maila
aczkolwiek nr telefonu nie mogę dodać bo wyskakuje mi:
invalid phone nr
jak usunę spacje które się pojawiają automatycznie miedzy "+48" a moim nr to wyskakuje error invalid parameter
w jakim formacie ten moj nr mam tam podac?

plexvpn nawiązuje łączność z China - Shanghai
aczkolwiek w Mi Unlock wciąż mam ten sam błąd

"Couldn't verify, wait a minute or two and try again"

Coś jeszcze trzeba w tym plexvpn zrobić? czy to dodanie nr telefonu jest konieczne?
Czy jest różnica czy telefon się łączy przez wifi czy przez GSM?

Edytowane przez ceerka
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale Xiaomi wprowadziło nowe zabezpieczenie. Doświadczyłem tego na Redmi 5 Plus.

Chiński model + zablokowany bootloader + global rom = bootloop do recovery. Przy wgrywaniu przez test piont.

Chiński model + odblokowany bootloader + global rom = brak problemów.

Musiałem wgrać China dev, odblokować bootloader, wgrać Global stable działało. Bezpośrednie wgranie globala przez test points kończyło się bootloopem do recovery.2564827880171b94f05074f5de73ff78.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Readmi Note 5A Lite (ugglite). Smartfon z polskiej dystrybucji ABCData - zakup Media Expert. Zainstalowany fabrycznie rom miui_HMNote5ALITEGlobal_V9.2.1.0.NDFMIEK_129f1b3261_7.1. Rozumiem, że po odblokowanie bootloadera (robione jak w instrukcji na str. 1) mogę instalować przez TWRP MIUI.EU/POLSKA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale niestety logując się przez Flit VPN dalej mam to samo w Mi Unlock 
"Couldn't verify, wait a minute or two and try again"

Próbowałem też wylogowywać się z Mi konta tam i z powrotem ale też to nic nie dało

Nie wiem czy to ma związek ale próbując się logować do konta przy pomocy SMS weryfikacyjnego wyskakuje mi 'server error'
wiec loguje się przy pomocy nr tel i hasła do konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam redmi 5 plus,ale chyba cos zle zrobilem... mozliwe ze musze czekac 360h ? Dzisiaj juz widze jest 237. Prosze o wyjasnienie. Gdzies w necie wyczytalem ,ze musialem probowac raz odblokowac bootlooder i z taki komunikat pojawia sie po pierwszej nieudanej probie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zosi3k napisał:

Witam. mam redmi 5 plus,ale chyba cos zle zrobilem... mozliwe ze musze czekac 360h ? Dzisiaj juz widze jest 237. Prosze o wyjasnienie. Gdzies w necie wyczytalem ,ze musialem probowac raz odblokowac bootlooder i z taki komunikat pojawia sie po pierwszej nieudanej probie. 

Też tak miałam. Nietety trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Najpierw 72h teraz 360h,jak tak dalej pójdzie to za niedługo trzeba bedzie czekać rok na odblokowanie bl. Pytanie po co tak utrudniać życie???

Oficjalna wersja jest taka, że chcą przeciwdziałać masowej dystrybucji telefonów z odblokowanym bl, a więc i może kombinowanym system. Szukają widać kompromisu pomiędzy czasem jaki nie będzie uciążliwy dla użytkownika a zniechęci sprzedawców, którzy chcąc szybkiej dystrybucji. 2 tyg. to może przesada, oby znowu skrócili, np. do tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktorys z administratorow zauwazyl, ze od kilku juz dni strona http://www.miui.com/unlock/index_en.html

nie praktycznie nie reaguje? Po otrzymaniu 100 punktow ( check-up ) nalezy uzyc powyzszego linku. Niestety zamiast

otrzymania formularza pojawia sie hinska strona: http://www.miui.com/forum.php?mod=nick2

i nie ma zadnej mozliwosci przedostania sie do podanego przez was formularza.

Prosze dajcie znac chinczykom, zeby poprawili ten blad, gdyz obecna sytuacja potwierdza tylko ich calkowity brak profesionalizmu!!!!!

Pozdrawiam

STani

 

 

100.thumb.jpg.bc9ceafe09079cb25f50afb63c9f3ab1.jpg

forum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Orjon napisał:

@mirro167 To nie jest błąd. Musisz tam wpisać jakikolwiek nick z którego będziesz korzystać podczas pisania czegoś na ich forum (to nie jest istotne). Wpisz tam cokolwiek, nick stąd na przykład, potwierdź i próbuj jeszcze raz wejść na unlock. 

... serdeczne dzieki za odpowiedz :)

Niestety nadal nie funkcjonuje. Taka otrzymalem odpowiedz (scren pomizej). Nie rozumie tego, gdyz ok. 2 tygodnie temu, jak bylem w polsce przypadkowo testowalem funkcjonalnosc odblokowania bootloadera, to wszystko poprawnie dzialalo (poszczegolne linki)....?

Nick.jpg

a... i dziekuje za Twoje instrucje. Z pewnoscia z nich skorzystam!!! :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, mirro167 napisał:

... serdeczne dzieki za odpowiedz :)

Niestety nadal nie funkcjonuje. Taka otrzymalem odpowiedz (scren pomizej). Nie rozumie tego, gdyz ok. 2 tygodnie temu, jak bylem w polsce przypadkowo testowalem funkcjonalnosc odblokowania bootloadera, to wszystko poprawnie dzialalo (poszczegolne linki)....?

Nick.jpg

a... i dziekuje za Twoje instrucje. Z pewnoscia z nich skorzystam!!! :-)

 

i jeszcze jedno pytanie. Cz moge zainstalowac TWRP obecnie, czy musze czekac az urzadzenie zostanie odblokowane ( bootloader odblokowany). Robilem to juz raz prawie 2 lata temu i nie jestem teraz pewny, gdyz wg. tej isntrukcji: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=451804&highlight=twrp,

ktora w tedy urzylem, nalezy to wykonac dopiero po odblokowaniu bootloadera!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam problem. Pospieszylem sie. Wlasnie zainstalowalem TWRP. Czy musze go odinstalowac?

nie, niema takiej opcji. Strona nadal mnie nie puszcza dalej????

obojetnie co wpisze, ich strona nie odpowiada prawidlowo... to jedno wielkie dziadostwo!!!

9 minut temu, mirro167 napisał:

no to mam problem. Pospieszylem sie. Wlasnie zainstalowalem TWRP. Czy musze go odinstalowac?

nie, niema takiej opcji. Strona nadal mnie nie puszcza dalej????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obojetnie co wpisze, ich strona nie odpowiada prawidlowo... to jedno wielkie dziadostwo!!!

9 minut temu, mirro167 napisał:

no to mam problem. Pospieszylem sie. Wlasnie zainstalowalem TWRP. Czy musze go odinstalowac?

nie, niema takiej opcji. Strona nadal mnie nie puszcza dalej????

ainstalowalem wersje 3.0.2.0 ta sama, ktora wczesniej (ok. roku temu) zainstalowalem na taki sam na moim telefonie. Mam 2 takie same urzadzenia. Jeden jest moj drugi od mojej zony.

Problem polega na tym, ze do tej pory korzystalem z MIU global ktory udostepniaja automatycznie chinczycy [MIU Global 9.2 Stabil 9.2.2.0 (MBFMIEK)], . Niestety ta wersja okazala sie calkowitym dziadostwem. Ja odczulem to najbardziej. Min. najgorszy problem jaki mialem, to po wejsciu do samochodu, kiedy telefon samodzielnie jak zawsze laczyl sie przez bluetooth z urzadzeniem radiowym samochodu, za kazdym razem radio od razu po rozpoznaniu (polaczeniu sie z telefonem) wykonywalo probe tak jak polaczenia (tak jak bys chcial do kogos zadzwonic). Sprawdzalem to i sam telefon w tym czasie niczego nie wykonywal, jednak w tym czasie radio przelaczalo na taka funkcje tak jak bys sie probowal z kim polaczyc, to wylaczalo od razu radio i nic w tym momencie nie dzialalo. Azeby jednak ominac ten problem musialem za kazdym razem nacisnac na klawisz niby rozloczenia rozmowy, ktorej faktycznie w ogole nie bylo i w tedy nastepowalo rozloczenie sie xiaomi z MMI z Audi i radio z nowu gralo. Poza tym jak wiesz, wprowadzili w tej wersji poraz pierwszy ich aplikacje "Mi-Video". Nigdy sie to nie otwieralo!!

Po wybraniu ekran stawal sie calkowicie bialy i nic, tylko trzeba bylo resetowac urzadzenie. Kiedy bylem w poslce, korzystam z innego WIFI (polaczen, ktore zapisane mam juz od ponad roku). Nagle pewnego dnia, wszystkie te polaczenia odmowily posluszenstwa. Telefon widzial router z ktorym byl polaczony, ale pozy tym nic. Wszystkie inne Laptopy byly polaczone, tylko nie moj xiaomi!!!, W tedy zdecydowalem wgrac polski ROM. Odblokowalem moj telefon juz rok temu, kiedy po ok. tygodniu czasu po roznych testach, xiaomi calkowicie sie zablkowal i byl praktycznie do wyzucenia. Po odblokowaniu znalazlem instrukcje jak go uratowac i wgralem w tedy ponownie odpowiedni ROM. Kosztowalo mnie 2 dni roboty, ale sie udalo. Wersja, ktora wgralem jest ok. ale juz nastepna (tygodniowa) miala podobne problemy. Dlatego wgralem ponownie ta pierwsza.

to znaczy, ze moge sprobowac wgrac teraz polski ROM, ten sam, ktory obecnie uzawam u siebie...?

sprawdzalem teraz u siebie i moja wersja to: TWRP 3.0.2-X by BY-XM 20161108.  Jak startuje to na poczatku na prawie calym ekranie jest tak jak by czerwonawa glowa eliena. Fajnie to jest zrobione. Nastepnie przelacza sie normalny tryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...