Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ty stosujesz się do poradników tak jak piszesz posty to nie dziwię się, że się nie da.
Zamiast rzeczowo, i przede wszystkim po polsku z użyciem zasad interpunkcji i składni, napisać w czym problem to rzucasz jakieś, przepraszam za słowo, wymiociny i w sumie nie wiadomo czego oczekujesz.
Chcesz to oddawaj skoro możesz, Twoja sprawa, tylko w takim razie nie wiem po co to wszystko napiasałeś/aś.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2018 o 10:49, MST napisał:

Jest jakiś inny sposób na odblokowanie bootloadera? Ten standardowy z sms nie działa, nie ważne jakie mam ip / proxy to zawszeim się IP nie podoba :P

A trzeba było kupić OnePlusa :P

 

zrób tak jak radzi abc00 i kliknij w link

ja zrobiłem przez plexvpn

dodałem konto na telefonie, powiązało urządzenie z kontem, ale nadal nie mogłem odblokować

włączyłem plexvpn, zalogowałem się na unlock.update.miui.com,  dalej wg opisu prośba o odblokowanie konta, wszystko przeleciało , czekam na sms od chińczyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się bez żadnych vpn, proxy i trybów incognito. Po prostu spróbowałem po raz 20 ale poprzez edge i poszło jakimś cudem. Problemem był ograniczona liczba sms na dobę.

Wcześniej na zablokowanym zrobiłem upgrade do miui9 global dev.

Telefon jest z gearbesta, soft drenował baterię, do tego sam z siebie doinstalował booking.com po czasie? Xiaomi tak ma, czy chińczyki mi coś dołożyły?

Edytowane przez MST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bo problemy :( Grrr
Odblokować MiUnlockiem nie mogę, bo w opcjach developerskich muszę dać status odblokowania. Oczywiście mam opisany tutaj błąd 86006. Robię jak kolega każe przechodząc z 9.0.2.0

Taki komunikat: 
Couldn't verify. Looks like your current Android version is different from that in the Recovery package. Try flashing your device in the fastboot. 

Rozochocony komunikatem, pobrałem ostatnią versję stąd. Odpalam MiFlash i podaje ściężkę. Pokazuje taki błąd jak na zrzucie. Jak żyć? :) Jest jakiś sposób, bo z każdej strony dostaję kiepa od MIUI :( 

 erro.thumb.jpg.cf13d174a57e908b612151978212bf3c.jpg


 

Sorki, że post pod postem, ale właśnie skończyłem pisać, a wcześniej mi się przez przypadek wysłało. 

Edytowane przez martin3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Ponownie wracam, tym razem z milszymi informacjami.

Nie wiem od czego to zależy, ale w ciągu tych czterech dni kiedy mnie tutaj nie było nie tylko otrzymałem zgodę na odblokowanie bootloadera od Chińczyków(niektórzy czekają po 10 dni i więcej, jestem "świeżym" użytkownikiem forum miui.com, więc moja ranga na pewno nie przyśpieszyła tego procesu), ale co więcej nie musiałem czekać 72h na możliwość odblokowania bootloadera. Pobrałem appkę, podpiąłem do komputera, uruchomiłem fastboot i w kilka sekund smartfon miał już odblokowany BTL.

Nie czekając zbyt długo zainstalowałem ostatnie TWRP, pobrałem MIUI i właśnie go konfiguruję po instalacji.

Edytowane przez Razr
Dopisanie kilku szczegółów
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam Mi6 i mam problem z odblokowaniem tel.

W opcjach programistycznych nie mam  Mi Unlock Status\

Jak wchodzę w Ustawienia>Opcje programistyczne>stan odblokowania MI>dodaj konto i urządzenie to wyskakuje 86006 i jakieś chińskie krzaczki

 

W telefonie jestem zalogowany

Edytowane przez lesiu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lesiu81 napisał:

Hej.

Mam Mi6 i mam problem z odblokowaniem tel.

W opcjach programistycznych nie mam  Mi Unlock Status\

Jak wchodzę w Ustawienia>Opcje programistyczne>stan odblokowania MI>dodaj konto i urządzenie to wyskakuje 86006 i jakieś chińskie krzaczki

Standard. Global ROM, który nie pozwala na przypisanie urządzenia, miałem to samo.

Polecam pobrać i zainstalować(z poziomu aplikacji Aktualizacji) system, który podlinkował @Orjon. Po jego instalacji(należy zgrać paczkę .zip z systemem na pamięć urządzenia, w aplikacji Update wejść w ustawienia - trzy kropki w prawym górnym rogu) i wybrać lokalizację pliku .zip. Po instalacji systemu możesz przypisać urządzenie do konta. Jeśli tego nie zrobiłeś, wypełnij formularz celem uzyskania pozwolenia na odblokowanie bootloadera TUTAJ, a po uzyskaniu zgody na tej właśnie stronie zobaczysz instrukcję jak go odblokować. Później zostaje instalacja custom recovery(polecam TWRP) i systemu, jaki chcesz.

Wygląda na skomplikowane, ale w efekcie jest bardzo proste. Pierwszy raz spotkałem się z jakimiś pozwoleniami i tak dalej, ale nie jest to fizyka kwantowa - da się ogarnąć szczególnie, jeśli wcześniej bawiliśmy się w custom ROMy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zrobiłem i powiązałem konto z urządzeniem.

czy teraz mogę przejść do etapu..

Pojawiła się informacja że konto dodane > Wyłączyłem telefon > Włączyłem Fastboot w telefonie > Podłączyłem telefon do komputera > Włączyłem MiFlashUnlock > Zalogowałem się na konto MI > Odblokowałem Bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...