Skocz do zawartości

Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2024


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zabrałem się za odblokowywanie bootloadera, wspomagając się instrukcją z pierwszego posta oraz wrzuconym tam filmikiem. Zauważyłem, że są tam pewne rozbieżności i nie wiem w zasadzie czy mam postępować zgodnie z instrukcją z posta czy wg filmiku?

Konkretnie chodzi mi o to, że w pewnym momencie filmiku jest coś robione programem MiFlash. W instrukcji (z pierwszego posta) nic o tym nie ma (nie mylić z MiFlashUnlock). Poza tym:

Cytat

 

*Możemy zablokować bootloader flashując oficjalne oprogramowanie MIUI z opcją fastboot oem lock (MiFlash).

*Jeśli nie wykrywa ci poprawnie urządzenia, upewnij się że masz zainstalowany MiFlash.

 

Pytanie czy mam wykonać to samo, co jest na filmiku czy nie?

PS: póki co MiFlashUnlock kazał mi czekać 72h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy da się zmienić lokalizację na koncie? Jaką macie wy przypisaną lokalizację?

Bo mam od początku INDIE... Kiedyś miałem Redmi Note 3 i zrobiłem wszystko z instrukcją, ale w formularzu zostały INDIE jako lokalizacja - teraz na to samo konto od razu wyszło pobranie miFlashUnlock i po dodaniu konta muszę czekać 72h w Remi Note 4 (konto mam to samo dla 2 urządzeń Note 3 i Note 4).

Tak w ogóle te 72h są sztywne, czy jest czasem krócej jakoś np.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Zabieram się za instalacje miu polska na mi note 2 z gearbestu(miui8global). Na filmie do wgrania sys china dev jest instrukcja z adb i uruchomieniu telefonu w edl, ale mój uruchamia się ponownie. Mam już zgodę na odblokowanie, ale powinienem najpierw wgrać china dev, tak??   Jeszcze powiedzcie mi jak zrobić kopie tego systemu jaki mam żrby wgrać go w przypadku gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wgrywać china dev jeśli masz globala. Spróbuj odblokowac na globalu, dodaj konto do opcji programistycznych (stan odblokowania Mi) i leć.

Hm, możesz zrobić kopię aplikacji i danych ale nie systemu, w razie w i tak możesz spokojnie wrócić na globala (ściągając odpowiedni plik pod fastboot). Kopię systemu możesz zrobić w TWRP no ale trzeba się zdecydować - albo global albo xiaomi.eu, chyba że chcesz globala z TWRP razem.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko jedna rzecz w moim systemie. Jak uruchomię ponownie telefon to automatycznie w ustawieniach zmienia mi się na region: china. Telefon to niby wersja international z wgranym systemem w gearbescie. Czy na pewno mogę odblokować ten system i przystąpić do instalacji miui PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Niedawno dostalem swojego Mi Mixa 2 z GearBesta. Zainstalowane tam jest jakieś "syfMIUI", dlatego poprosiłem Xiaomi o zgodę na odblokowanie bootloadera. Dostałem ją, więc teraz chciałem dodac swoje konto w ustawieniach deweloperskich. Jednak dostaję błąd 10008. Wchodziłem przez Hongkońskiego VPNa, przywracałem telefon do ustawień fabrycznych - nic nie pomogło. Minęły już ponad 72h od nadania pozwolenia i nadal nie mogę nic zrobić.

Z góry dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Orjon napisał:

Apka PlexVPN i serwer Szanghaj powinny pomóc.

Dzięki, pomogło, moje konto zostało podpięte w mi unlock statusie, ale kiedy próbuje odblokować telefon przez Mi Unlocka to na 99% wyskakuje mi komunikat "Couldn't unlock After 72 hours of trying to unlock this device".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę złożyć wniosek o odblokowanie ale ciągle wyskakuje mi : Please input correct name . Wpisuję prawdziwe imie i nazwisko, to samo jest na koncie. Konto utworzyłem z rok temu, wtedy też zgłaszałem prośbę o odblokowanie, ale nie pamiętam jak się to skończyło bo udało mi się wgrać ROM na zablokowanym bootloaderze. Teraz kupiłem Redmi 4A na którym jest MIUI 8.5.6.0(MCCCNED), chcę wgrać jakikolwiek ROM z polskim językiem ale nie potrafię tego zrobić przy zablokowanym tak jak z poprzednim telefonem. Co zrobić w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na swoim Mi koncie odblokowałem już jeden telefon. Teraz chcę kupić mamuśce R4x i ponieważ oczekiwanie na kod może trwać kilka dni chcę już zawnioskować o kod do odblokowania. Na stronie http://en.miui.com/unlock/download_en.html nie mam już formularza z nazwiskiem i nr tel do wypełnienia, tylko od razu mam link do pobrania narzędzia do odblokowania. Teraz pytanie, czy jakoś inaczej mam aplikować po kod, czy może na moim koncie mogę bez oczekiwania odblokować drugi telefon?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw muszę tel kupić ;) Będzie w poniedziałek, więc uwzględniając 72h pewnie koło środy/czwartku wleci MIUI Polska :D

Jeżeli wszystko pójdzie gładko i nie będę potrzebował pomocy w międzyczasie, to opiszę, jak poszło.

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj próbowałem odblokować mój bootloader i wgrać miui Polska gdy stało się to :

Załączam zrzuty z wersji systemy i ustawien programisty. Na stronie Xiaomi uzyskałem zgodę na odblokowanie , dostałem smsa.(Próbowałem też na transmisji danych z tym samym rezultatem).Screenshot_2017-12-18-16-57-25-522_com.android.settings.thumb.png.67c398eefc3936a2da9448e95276c1df.pngScreenshot_2017-12-18-16-56-53-208_com.android.settings.thumb.png.ed05ad191e3fb5e6d6a31898f132a1f9.pngScreenshot_2017-12-18-16-57-08-001_com.android.settings.thumb.png.1321b28e2408d23b7017aba69a37cd61.png

Z góry dziękuje za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...